Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2014 | Forum dla mam


Julka85

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
beatasz napisał(a):
neverlosehope napisał(a):
wiecie co, ja dziś caly dzień biegam do toalety, siusiu to swoją drogą ale \\\\\\\\\"dwójecza\\\\\\\\\" non stop, nie mam rozwolnienia i tak sie zastanawiam czy to nie opróżnianie przed porodem 🤢 mam jakieś schizy ...
w piątek mam wizytę u mojego gin i jestem ciekawa co i jak


Czytałam, ze często tak wlasnie jest nawet da tyg przed porodem- organizm sie oczyszcza


jak dwa tyg to spoko, bezpiecznie ciąża donoszona będzie 🙂

Może coś zjadłaś co tak zadziałało? A nie mdli Cię? 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
neverlosehope napisał(a):
beatasz napisał(a):
neverlosehope napisał(a):
wiecie co, ja dziś caly dzień biegam do toalety, siusiu to swoją drogą ale \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"dwójecza\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" non stop, nie mam rozwolnienia i tak sie zastanawiam czy to nie opróżnianie przed porodem 🤢 mam jakieś schizy ...
w piątek mam wizytę u mojego gin i jestem ciekawa co i jak


Czytałam, ze często tak wlasnie jest nawet da tyg przed porodem- organizm sie oczyszcza


jak dwa tyg to spoko, bezpiecznie ciąża donoszona będzie 🙂

Może coś zjadłaś co tak zadziałało? A nie mdli Cię? 🤔


nic takiego nie jadłam, co mogłoby tak podziałać i mdłości też nie mam 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Matko, Lidka, taki brzuch to ja miałam w 4 miesiącu ciąży - zazdroszczę ☺️ Tylko się cieszyć, bo rozstępów nie będzie 🙂

Sama się dziwie gdzie ten Mój bobas sie tam mieści 😁 😁 Może ten brzuch taki mały, bo dziecko jest ułożone miednicowo? nie wiem od czego to zależy 🤔
Daga ślicznie wyglądasz 😉 zauważyłam, że mam identyczne buty jak Ty 😆 Przyznasz mi rację, że są baaaardzo wygodne 😉 tylko z zakładaniem się trzeba trochę namęczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biedronka123 napisał(a)
Daga ślicznie wyglądasz 😉 zauważyłam, że mam identyczne buty jak Ty 😆 Przyznasz mi rację, że są baaaardzo wygodne 😉 tylko z zakładaniem się trzeba trochę namęczyć.


to fakt mega wygodne 🙂 z zakładaniem nie mam problemu, poluźniłam i wsuwam stopę, bez wiązania ich 😜 super wygodne są też Nike Air Max, kupiłam w styczniu i non stop w nich chodzę, w ogóle ich na nodze nie czuć - warte swojej ceny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neverlosehope napisał(a):
Lidka Ty masz dokładnie ten sam termin co ja, napisz ile Twój synuś ważył na ostatniej wizycie, bo moja mała w skończonym 33 tc miała 2 kg , teraz w piątek będe w skończonym 36 tc i dam znać ile waży


na ostatniej wizycie (tydzień temu) Mały ważył 2400 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oooooo, tyle stron do czytania to mi się podoba! 🤪
Beata mój mąż weźmie chyba 2 tygodnie wolnego – jeszcze zobaczymy (w sumie będzie do ogarnięcie dwójka dzieci, a nie wiadomo jak będę czuła się po porodzie i jaki będę miała poród – w każdym bądź razie wydaje mi się, że nie będę miała tyle siły, żeby dziećmi i domem się zająć). Na pewno przed urlopem wypoczynkowym mąż weźmie urlop okolicznościowy z okazji narodzin dziecka (2 dni). No i jeśli u mnie będzie cesarka, to jakieś zwolnienie lek. na mnie, a dopiero po jakimś czasie urlop ojcowski (w sumie na wykorzystanie go będzie rok) 🙂
Czop odchodził mi jakoś na raty i końcówka tak na ok. 2 tyg. przed terminem.
Ewa trzymamy kciuki! Jak będziesz mogła, to dawaj znać co i jak 😘
Daga ja też się zastanawiałam nad tym jak to będzie, jeśli będę rodziła naturalnie i gdy to zacznie się w dzień, w godziny szczytu… korki korki korki… 🥴 Koleżanka dała mi pomysł, żeby okleić szyby kartką „poród”, ale w czym to pomoże jak powoli wszystko toczyć się będzie…? 🤔 Jedynie może być usprawiedliwieniem jak wymusi się pierwszeństwo, czy się gdzieś wepchnie…
O, Daga to w sumie ja mam chyba taki brzuszek jak Ty coś mi się wydaje 😉
Nie strasz, niech to nie będzie dwójeczka przedporodowa!
Lidka i Twój ładny brzuszek 😆 Może i ja niedługo wstawię 😜 Myślę, że to nie od ułożenia dziecka zależy, tylko po prostu tak masz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale do czytania 🤪

Hej 🙂

Słoneczna Ty zaciskaj mocno nogi! 🙂 Jeszcze nie czerwiec 😉

Beatasz gdybyś miała na głowie trzy włosy na krzyż zapewne też byś polubiła sklepy fryzjerskie! 🤪 Ja nie potrafię wykorzystać jednego szamponu do końca ☺️ Mam prawdziwego fioła na tym punkcie. Jadę na wszystkim co daje nadzieję poprawy kondycji włosów. Maski szczególnie kokosowe (mam słabość do tego zapachu i smaku), z nich robię sobie saunę w domu 🙂 Olejek kokosowy i arganowy na końcówki, jakieś durne eliksiry, odżywki domykające łuskę włosa, nawet mleko swojskie od krowy kupuje i moczę w nim włosy,żeby uzupełnić naturalne proteiny 😮

Co do czopa to mi odszedł w dniu porodu, przy 4 cm rozwarcia 😮 Ale ja standardowo inaczej skonstruowana przez matkę naturę 😉 😁
Mąż ma urlop na początku lipca, a w gotowości jest cały czas, więc gdyby akcja się rozpoczęła kierownik Go puści 🙂 W domu zawsze ktoś jest,więc mam nadzieję,że niespodzianek nie będzie 😉

Ja dziś w Rossmanie kupiłam proszek Lovela 1,8 kg za 17,99, cena w miarę dobra 🙂 I oczywiście podpaski Always na noc, ultracienkie i jakieś zapachowe Platinum w dwupakach. Plus podkłady poporodowe Canpola, niby cienkie i superchłonne,a co najważniejsze nie takie narty jak Belli... Zobaczymy. Zaszalałam z tą wyprawką, nie ma co 😁

Poza tym Olusia zapisałam do przedszkola, od sierpnia idzie na okres adaptacyjny,a od września na pełny etat 🙃

Spokojnej nocki!
Ps.piękne brzuszki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczna627 napisał(a):
Hej dziewczyny!!!!!
Od wczoraj jestem w szpitalu:/ Nie wiem jak długo tu zostane, bo mam bardzo krotką szyjkę i skurcze. Na razie starają się to wyciszyc. Trzymajcie się!!


Trzymam kciuki, sytuacja wygląda podobnie jak u mnie. Dasz radę 🙂

Mi czop odszedł dzień przed porodem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam z rana 🙂

albo mi się wydaje albo jakieś małe te brzuszki wszystkie mamy 🙂
Beata też masz zgrabniutki brzusio 🙂
Emilia Ty to już w ogóle super wyglądasz, taka zgrabna, od tyłu to pewnie nie widać że w ciąży jesteś 🙂
Jolka a Ty pewnie już zapomniałaś o swoim ciążowym brzuszku 🙂 jak Twoje maleństwo ?

mi z synkiem poszło bardzo dużo w boczki, w sumie brzuch się zaczynał już od pleców 😁 a teraz właśnie odwrotnie
sąsiadka moja wczoraj w nocy miała cc, 3 tygodnie przed terminem, córa ma 3 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj tak, ja już zapomniałam jak to jest mieć brzuszek 🙂 teraz ten mój brzuszek noszę na rękach 🙂 wczoraj pierwszy raz przebierałam moje dziecko 😁 chwilkę to trwało ale daliśmy rade 😁

Buziaki 🙂

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/21864509539554847343.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uhasasa napisał(a):
Oj tak, ja już zapomniałam jak to jest mieć brzuszek 🙂 teraz ten mój brzuszek noszę na rękach 🙂 wczoraj pierwszy raz przebierałam moje dziecko 😁 chwilkę to trwało ale daliśmy rade 😁

Buziaki 🙂

[URL=http://iv.pl/][IMG]http://iv.pl/images/21864509539554847343.jpg[/IMG][/URL]



super chłopczyk, fajnie że już możesz go przytulić :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ojej Jola, jaki on malutki i taki bezbronny... ☺️ Możesz go już karmić piersią czy nie pozwalają?


Maluszek, mój dzielny maluszek 🙂 jeszcze nie pozwalają, ale mam nadzieję, że niebawem będę próbować 🙂 zobaczymy, czy będzie chciał cyca 🙂 póki co nadal karmiony jest moim mlekiem, przez butelkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziś mam wizytę u gin i juz nie moge sie doczekać 🙃
Oprócz dzisiejszej czekają mnie tylko 2 wizyty co dwa tyg...

Tak sie rozchorowalam, ze znowu biorę antybiotyk 😞 juz mam dosyc 😞 tak mnie boli gardło, uszy , noc i oczy ... Wczoraj wieczorem mowić nie mogłam ani nic przełykać a gardło mam bordowe 😞
Syn tez chory ehhh 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja się właśnie wqr... patrze przez okno (kończy się nasza działka i zaczyna się teren przedszkola) a na placu zabaw w przedszkolu dziaciaczki biegają na dworze 🤪 mało tego mój syn w samej cienkiej bluzeczce bez kurtki, czapki i chusty pod szyjką a pogoda od godziny u nas piździ, wieje na maxa i pada !!!!! no łapy mi opadły !!! co za bezmózgie wychowawczynie!!! i tak pół h stałam na balkonie i nagrałam film, akurat widać na nim mojego syna i idę dziś do dyrektorki, bo jeśli będzie chory to przedszkole odda mi za leki !!!!!!!!

sory ale musiałm to napisać tak się zdenerwowałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beatasz napisał(a):
Dziś mam wizytę u gin i juz nie moge sie doczekać 🙃
Oprócz dzisiejszej czekają mnie tylko 2 wizyty co dwa tyg...

Tak sie rozchorowalam, ze znowu biorę antybiotyk 😞 juz mam dosyc 😞 tak mnie boli gardło, uszy , noc i oczy ... Wczoraj wieczorem mowić nie mogłam ani nic przełykać a gardło mam bordowe 😞
Syn tez chory ehhh 😞



daj koniecznie znać co tam u Was po wizycie i zdrówka dla Ciebie i synka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki, musiałam nadrobić zaległości w czytaniu forum, już tak niewiele nam zostało do rozpakowania się z naszych brzuchów. Mam do Was pytanie o podpaski poporodowe, zalecają jakieś Bella Mama i inne narty, a ja mam psychiczny opór przed takimi wynalazkami, czy po cc też są potrzebne, czy np. wystarczą always na noc, jak sobie z tym poradzić?
Ja od poniedziałku w końcu na L4 w szale końcówki remontu i wyprawki. Załatwiam mnóstwo spraw, zaliczyłam 6h zakupy w Ikea 🙂 i samopoczucie całkiem dobre. Jedynie nawalają mi trochę plecy, ale to już chyba normalne na tym etapie. Nie rozstaje się też ze zgagą obojętnie co zjem, radzę sobie z tym szklanką mleka na noc i działa. Jest podobno taki przesąd że jak dziecko ma dużo włosów to ma się zgagę w ciąży, to chyba moje dziecię ma afro na głowie 🙂
Wyprawkę mam prawie ready, świat dziecka super sklep zaliczyłam tam popołudnie, 3 rundy do samochodu z rzeczami 🙂 znów miło mnie zaskoczyła obsługa bo sprzedawczyni doradziła mi żebym nie kupowała za dużo i jak już to w rozmiarze 62, stwierdziła, że ludzie generalnie za dużo kupują a później oddają ubranka 56 bo za małe. Kupiłam więc 4 pajace, 4 śpiochy, 4 body długi rękaw, 2 kaftaniki i 6 body krótki rękaw, mam jeszcze 3 rampersy i 3 czapeczki, 5 skarpetek. Do tego 2 rundy zakupów w internecie, pieluszki pampers premium care kupiłam w auchan direct. Dziś kończymy meblować pokój Felka, popiorę, poukładam i mogę rodzić 🙂
Na wizytach wszytko ok, badania krwi i moczu także w normie, ostatnio na wizycie lekarka zrobiła mi posiewy, w połowie maja mam usg. Lekarz z badania i ja ostatnio w domu także wyczuła że Felek układa się bardziejj poprzecznie, choć czuję że wraca też głową do góry. Czasem to czuję całe jego plecy albo pupę jak wypina, chyba robi mu się coraz bardziej ciasno. Jeśli chodzi o szyjkę to wszytko jest ok i termin 4 czerwca na razie wydaje się niezagrożony.
Mój mężczyzna na cały czerwiec bierze wolne, bo bardzo chce być ze mną w domu a przed teściowymi zamykamy drzwi 🙂 Poza tym oboje mamy świra na punkcie piłki nożnej a w czerwcu są Mistrzostwa Świata w Brazylii, więc oglądamy teraz dużo meczy by Felek przyzwyczajał się do szumu stadionu z tv i wspólnie oglądał z nami mecze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...