Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Hejka!

A tak przy okazji zarzucam temat - łóżeczko turystyczne - macie? Jakie polecacie? Na co zwrócić uwagę?
Tak samo laktator.... jakieś doświadczenia z tym związane? Chętnie poczytam co macie do powiedzenia na ten temat 😆


Halo 🙂

Z laktatorem byłam intensywnie zaprzyjaźniona, wypróbowałam różne i najlepsza była medela swing - dość droga zabawka, ale bezkonkurencyjna 🙂 Gdyby nie ten latator, to moja przygoda z pokarmem z piersi skończyłaby się zanim się zaczęła, a dzięki temu laktatorowi dałam radę przez pół roku 🙂 http://allegro.pl/laktator-elektryczny-medela-swing-calma-gratisy-i3956535365.html

Łóżeczko do domu mamy drewniane ze sprężynowym materacykiem, a turystyczne chicco i sprawdziło się fantastycznie: łatwo się składa i jest naprawdę solidne - natomiast nie ma podnoszonego dna, więc jest typowo turystyczne: http://allegro.pl/chicco-easy-sleep-lozeczko-turystyczne-2012-bonus-i3951800316.html

Dziewczyny - gratuluję córeczek 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,

co do wyprawki to jeszcze o tym nie myslalam 😞
lozeczko turytyczne mam kupione na allegro z dnem na dwoch poziomach. Musze zobaczyc jak sie nazywa ale jest super. Jest dosc lekkie i male po zlozeniu. Kupilismy je z moskitiera, jakimis misiami, robi sie z niego tez kolyske, jakies muzyczki ma do wlaczenia oraz wibra 😉
Co do nomalnego lozeczka to mam dwa 😉 jedno w ktorym moja siostra (o 2 lata starsza) spala a drugie jeszcze z czasow dziecinnych mojej mamy 🤪
Laktator mam reczny i elektryczny Aventa. Fajny jest choc czescie korzystalam z recznego niz elektrycznego. Elektryczny slabo ciagnal 😉
Co do plci to zapomnialyscie o mnie 😜 U mnie na 90% tez chlopak 🙂 drugi chlopak 🤪

Gratulacje dziweczyny dziewczynek no i zuziek chlopaka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do laktatora to mialam trzy- kupilam nowe bo to taka osobista rzecz i nie wyobrazam sobie miec po kims.... pierwszy elektryczny baby ono- porazka totalna- wogole nie odciagal mleka, nie mial regulowanej sily ssania, sprzedalam na allegro, kupilam drugi za namowa poloznej- medela mini electric- i to byl strzal w dziesiatke, dzieki niemu udalo mi sie pobudzic laktacje bo krucho bylo i potem dlugo sluzyl i swietnie i szybko sciagal mleko. Mialam tez reczny z aventu ale reka bolala po 10 minutach i byl dosc glosny, tez sprzedalam i odradzam. Jesli chodzi o laktator to po swoich przejsciach doradzam zainwestowac w lepszy od razu zeby potem nie kupowac kolejnego, medela jest rewelacyjny.
Lozeczka drweniane mam dwa- jeden u tesciowej drugi w domu, planuje Oldze kupic doroslejsze lozko i bedzie dla Malej tylko materac oczywiscie nowy sie kupi- polecam gryka- kokos. Turystyczny mialam kojec po siostrzencu ale do spania sie nie sprawdzil bo mielismy postawiony kolo lozka a cora czesto budzila sie bo smoczek wypadl- no i zeby jej podac to trzeba bylo za kazdym razem wstawac, a w szczebelkowym robilam to bez podnoszenia sie przez szczebelki. Kojca juz nie mam bo przyjechala kolezanka i wsadzilismy dwojke do niego i tak skakali ze zepsuli 🙂 do zabawy byl fajny ale do spania nie. Ja wyprawke zaczne kompletowac kolo kwietnia, duzo rzeczy mam takze nie jst zle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U gina wszystko dobrze , słyszałam bicie serduszka super sprawa ....wszystko pozamykane wiec można dalej spokojnie uprawiać seks ....
Na te gorsze wyniki dostałam dodatkowe zelazo ....jeszcze nie wiem kto siedzi u mnie w brzuszku ....
Co do laktatora to przez to gowno zakończyło się moje karmienie piersią ....sciagajac pokarm miałam takie obrzydzenie ze później nie mogłam podac go małej i wszystko lądowało w kibelku ...miałam bardzo mało pokarmu , mała chciała dużo jesc wiec butla ja dokarmiałam , a później akcja laktator i tak skończyła się moje karmienie Julii które trwało 3 tyg
U genetyka wyniki w normie więc wszystko dobrze ...
Nie spodziewałam się ze tyle tych kartek będzie od genetyka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Esscence co do lezenia na brzuchu ja nadal czasem sie klade dopoki nie zaczyna mnie bolec brzuch macice nadal w koncu nie mam jakieś wielkiej ale u mnie to dopiero 13 tydz.

Co do lozeczka mam drewniane i nadal w nim spi mala, planuje kupic nowy materac a tak w sumie cala wyprawke mam. Wiadomo butelki (mimo ze planuje karmic piersia) sie dokupi, laktator mam reczny czesto go uzywalam od poczatku a karmilam pol roku piersia no raz na wieczor dostawala tylko mm.
Zastanawiam sie co u nas bedzie ale czuje ze dziewczynka ktore widze na razie u nas kroluja.

Mam pytanie czujecie juz ruchy? Kiedy poczulyscie ruchy w drugiej ciazy? Ja ciagle czekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie laktator jest rewelacyjny jak jest malo pokarmu- ja robilam tak jak nie mialam pokarmu: najpierw przystawialam mała, potem maz dokarmial butla a ja w tym czasie szlam do laktatora i po 15 min kazda piers i tak dzien i noc co 3 godziny, dopiero po 3 tygodniach od porodu mialam dosc pokarmu a wszystko dzieki mojej wytrwalosci i temu ze robilam to co polozna mi kazala i sie udalo 🙂

jesli chodzi o łózko dla starszej to chyba kupimy cos takiego :http://allegro.pl/lozko-animals-140x70-z-szuflada-i-materacem-i3951507660.html, mam nadzieje ze z tego nie spadnie, ładnie juiz schodzi sama z naszego lozka czy kanapy wiec nie powinno byc klopotu.

Co do ruchow to mi tak od ponad tygodnia jakos zdaje sie ze cos czuje, ale to moga byc jelita... pewnosci nie mam ze to jest to 😉 niektore kobiety czuja podobno pozniej jesli maja łozysko na przedniej scianie macicy- tak gdzies czytalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no błagam 😞 😁 bardziej liczyłam, że w kwestii laktatorów będzie bardziej jednoznaczne stanowisko a tu każda coś innego poleca 😁 zgłupiałam 😆 🙃 Mnie laktator przydał się w innej kwestii otóż w moim przypadku miałam ogromny nawał laktacji i bez odciągania laktatorem wylądowałabym w szpitalu albo po drugiej stronie świata hehe. Dzięki temu pozbyłam się mleka, które było w nadmiernym nadmiarze - nie umiem dokładnie opisać co się ze mną działo - i dzięki temu mogłam potem spokojnie dalej karmić i już nie miałam nawału. Inną kwestią było to, że z jednej piersi karmiło mi się idealnie, a z drugiej niestety nie - szła mi krew i dziecko wiadomo pić tego nie będzie a i zagoić nie potrafiłam bo cały czas było mokro. Teraz myślę, że jestem bardziej świadoma tego co może mnie spotkać. Nie chcę się jednak też nastawiać na karmienie bo różnie może być a nie chcę się rozczarować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja laktator tez uzywalam by odciagnac gdy mialam za duzo mleka.
Ruchy w pierwszej ciazy poczulam w 17tc w drugiej podobno wczesniej idzie wyczuc? Jak u was stoi sytuacja z waga? duzo przybralyscie bo ja jak na poczatku schudlam 2 kg to tak stoje wagowo w miejscu i mam nadzieje ze nie przytyje duzo i bedzie tak jak z corka (8,5kg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i przypomnialo mi sie jeszcze cos 😲 😲 czy w okresie kiedy przypadalaby wam miesiaczka to pojawia wam sie jakis sluz? Mnie jakos na dzis okres by przypadal i od wczoraj mam czasami jakis sluz minimalny ale co lece do wc to sprawdzam czy nie ma plamien. Wiem powinno mi juz to przejsc ale jednak dopoki nie bede czula ruchow bede miala stracha 🤢 🤢 Ja to mam schizy ze szyjka macicy mi sie obnizyla i wogole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
jeszcze jedno pytanie bola was nadal piersi? Mnie przestaly i zastanawiam sie czy to dobrze bo nie pamietam juz z 1 ciazy.


Mnie już nie bolą ale czasem cholernie swędzą 🤢


hmm to znak ze rosna ja mam wrazenie ze wogole nie urosly ale odrobine niby sa wieksze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
Aha i przypomnialo mi sie jeszcze cos 😲 😲 czy w okresie kiedy przypadalaby wam miesiaczka to pojawia wam sie jakis sluz? Mnie jakos na dzis okres by przypadal i od wczoraj mam czasami jakis sluz minimalny ale co lece do wc to sprawdzam czy nie ma plamien. Wiem powinno mi juz to przejsc ale jednak dopoki nie bede czula ruchow bede miala stracha 🤢 🤢 Ja to mam schizy ze szyjka macicy mi sie obnizyla i wogole.

Ja przypuszczam, że w TE dni mnie brzuch na dole pobolewa ale śluzu nie zauważyłam. Musiałabym się bardziej przypatrzeć.
A co do szyjki... to mi na wczorajszym badaniu ginekolog nacisną lekko z prawej strony na dole to myślałam, że się będę z bólu zwijać. W szoku byłam bo nic do tej pory mnie nie bolało. Sprawdził jeszcze kilka razy ale powiedział, że "na tym etapie ciąży skręcenie szyjki macicy jest normalne". Coś ktoś na ten temat wie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
Aha i przypomnialo mi sie jeszcze cos 😲 😲 czy w okresie kiedy przypadalaby wam miesiaczka to pojawia wam sie jakis sluz? Mnie jakos na dzis okres by przypadal i od wczoraj mam czasami jakis sluz minimalny ale co lece do wc to sprawdzam czy nie ma plamien. Wiem powinno mi juz to przejsc ale jednak dopoki nie bede czula ruchow bede miala stracha 🤢 🤢 Ja to mam schizy ze szyjka macicy mi sie obnizyla i wogole.

Ja przypuszczam, że w TE dni mnie brzuch na dole pobolewa ale śluzu nie zauważyłam. Musiałabym się bardziej przypatrzeć.
A co do szyjki... to mi na wczorajszym badaniu ginekolog nacisną lekko z prawej strony na dole to myślałam, że się będę z bólu zwijać. W szoku byłam bo nic do tej pory mnie nie bolało. Sprawdził jeszcze kilka razy ale powiedział, że \"na tym etapie ciąży skręcenie szyjki macicy jest normalne\". Coś ktoś na ten temat wie???


niestety ja nie mam pojecia. Chcialabym juz marzec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czemu marzec? Bo wizytę masz?
Ja tak sobie myślę... brzuszek już mam i ciąży się nie ukryje. Zresztą nie zamierzam ukrywać. Ale jak to strasznie szybko wszystko leci! Ciekawe kiedy stwierdzę, że mam dość gonitwy i pójdę na zwolnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ruchów wydaje mi się ze od poniedziałku już czuje delikatne ruchy ....
Co do piersi znowu zaczęły mnie bolec ....ale nie wiem czy urosły ....
co do wagi 5 kg na plusie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Danusia nie otwiera mi się ten twój link z łóżeczkiem .....podaj jeszcze raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do śluzu to nie zaobserwowałam tego ...ale tak jak pisałam wcześniej to w czasie gdy miałam okres lub dni płodne strasznie mnie kłuły jajniki....ale od miesiąca nic nie czuje ....

Dziewczyny czy wy w pierwszej ciąży miałyście problem z pęcherzem??? ...mała tak była ułozona na nim ze ja z wielkim bolem na czworaka chodziłam do wc ....mam nadzieje ze w tej tak nie będzie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...