Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

Glukometr chyba można wypożyczyć- tak mi się wydaje. Było spytać w tej poradni diabetologicznej.
Współczuję chorego dziecka,moje jeszcze tfu, tfu zdrowe. Choć ma jakiś katar,ale "Katarek" poszedł w ruch i niby przeszło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja już po wizycie. 😉 Tym razem było bez usg. 😉 Słuchaliśmy tylko bicia serduszka szkraba. Z szyjka wszystko ok, wyniki też ok. uuu odetchnęłam z ulgą że nie mam żadnej anemii ani bakterii w moczu. 🙂
Po prostu wszystko w jak najlepszym porządku. 🙂 waga 53,5 a więc mamy już +6 tak jak mówiłam 😜
myśle że dojade do 10 albo 12 na plusie haha 😜 🤔


Monika to tylko teraz zostaje czekać na tą wizyte. Osobiście myśle że taki malutki lód by Ci nie zaszkodził albo jedno ciasteczko 😜 ale co ja tam się znam 😜 😜 I tak Cie podziwiam że dajesz rade. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja walcze z grypą żołądkową u mojej Juli tragedia od wczoraj wymioty ....jak się nie poprawi to szpital ...macie może cos sprawdzonego ....
Zuziek ...podnoszą cukier przerobione produkty typy parówy , mortadela ...takiego czegoś unikaj , rob sobie sama surówki nie kupuj bo tam tez jest dużo cukru ...i to prawda ze lod nie podnosi az tak cukru....ja się kłułam po 4 razy dziennie na koniec to już nie wiedziałam gdzie się wkuwać tak miałam paluchy pokłote a mała urodziła się jako dziecko niedocukrzone i od razu miała podana glukozę ....wiec az tak się kochana nie katuj ...sprzęty do kłócia wypozyczaja....
sorki za niespojnosc brak polskich liter ale chciałam się odezwac mimo tego mocy brak
odezwe się jak już wszytsko u nas wroci do normy bo najgorsza jest nie moc i czekanie a może to już ostatni raz będzie biedna wymiotowała ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja walcze z grypą żołądkową u mojej Juli tragedia od wczoraj wymioty ....jak się nie poprawi to szpital ...macie może cos sprawdzonego ....
Zuziek ...podnoszą cukier przerobione produkty typy parówy , mortadela ...takiego czegoś unikaj , rob sobie sama surówki nie kupuj bo tam tez jest dużo cukru ...i to prawda ze lod nie podnosi az tak cukru....ja się kłułam po 4 razy dziennie na koniec to już nie wiedziałam gdzie się wkuwać tak miałam paluchy pokłote a mała urodziła się jako dziecko niedocukrzone i od razu miała podana glukozę ....wiec az tak się kochana nie katuj ...sprzęty do kłócia wypozyczaja....
sorki za niespojnosc brak polskich liter ale chciałam się odezwac mimo tego mocy brak
odezwe się jak już wszytsko u nas wroci do normy bo najgorsza jest nie moc i czekanie a może to już ostatni raz będzie biedna wymiotowała ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikusss ty chudzielcu 🙃 😜

Basia szerokiej drogi, spokojnego powrotu 🙂 nie przemęczaj się.

Dzięki dziewczyny za rady. Pokryły się z tym co przepisał lekarz. Dostałam euforbium, sinupret (coś w tym stylu ale chyba nazwę poleciłam, to na zatoki) i mam robić inhalacje z soli fizjologicznej, dużo pić. No i posiedzieć w domu. Chciała mi dać L4 ale na razie nie potrzebuje bo mogę zdalnie z domu pracować. 2 dni poleżę, potem muszę pojechać do pracy. Już czuję że to ostatnie chwile w pracy. I tak długo wytrzymałam... Czas zająć się sobą, moją córką i dzidziusiem.

Jak się liczy wynagrodzenie na zwolnieniu ciazowym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wynagrodzenie w ciąży na L4 masz 100%
Czarna jedyne co pomogę poradzić to dużo wody podawaj... biszkopty w herbacie gorzkiej można zmiękczyć... banana rozgniecionego ale podejrzewam że i tak nie bedzie miała apetytu... a lekarz co powiedział?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek tylko ja kojarzę coś, że jest 100% ale bez czegoś tam... hehe. No i czy liczona średnia z 12 m-cy? Coś wiesz?

A przy okazji... mam wyniki z krwi bo dziś mi lekarka kazała jeszcze zrobić i mam podwyższone CRP - to chyba wiadomo, że stan zapalny organizmu skoro chora jestem. A dodatkowo hematokryt i limfocyty znacznie obniżone. Coś ktoś kuma z tego??? Inne też mam poza normami ale nieznacznie więc nie będę się martwić ale te 3, o których wspomniałam wyżej trochę niepokoją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za linki, miejscowosc w sumie obojetna, bedzie to przed sezonem wiec raczej miasto zeby cora sie nie nudzila. Tez bym wolala za granice ale w tak zaawansowanej ciazy i na l4 to juz by byla przesada, zawsze aktywnie wypoczywalismy sie ale cora mała a ja w ciazy wiec odpada. Samochodem na Chorwacje tez bym sie bala bo raz ze ja z wielkim brzuchem a dwa ze to z 15 godzin drogi, cora tyle nie spi a nad morze pojedziemy w nocy, ona jak nie spi to pol godziny ma biede wysiedziec, zakumala juz jak sie odpina pasy w foteliku .

Jesli chodzi o zwolnienie ciazowe to ja jestem od miesiaca i jest platne 100 procent, jest to srednia z ostatniego roku i ja mam ok 200 zl wiecej niz jakbym pracowala bo jeszcze w ta srednia dolicza sie trzynastka, wczasy pod grusza, premie swiateczne, nagroda itp.

Monika- jesli moge cos doradzic to czytaj sklady produktow bo cukier w duzych ilosciach czai sie w zoltych serach, parowkach, keczupach itp, jest go bardzo duzo w daniach gotowych czy produktach przetworzonych.

Agnieszka- moja przy zapaleniu pluc miala rotawirusa- zarazila sie w przychodni lub w szpitalu tylko ze ona miala glownie biegunke i dawalam orsalit zeby ja nawodnic, smecte i takie kuleczki nux vonica czy jakos tak. Caly tydzien nic nie jadla tylko ciagle pila, schudla 1,5 kg.

Kupilismy Oldze rowerek biegowy, o dziwo dosiega calymi stopami do ziemi i ladnie sobie radzi, on jest od 2-4 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia świetny brzusio 🤪 zapomniałam wcześniej dodać!

Kurde szkoda, że tylko te regulaminowe wchodzą. Bo jakby uznaniowe wchodziły to byłoby bosssko 😎 ale nie wchodzą 😠 bo się dowiadywałam ale nie dopytałam o ten %.

Takie łóżko kupuję mojej Natalce:
http://allegro.pl/lozko-dzieciece-szuflada-materac-160biale-promocja-i4206769767.html

Już czas najwyższy bo potem więcej problemów będzie. Obecne łóżeczko z racji na stan idealny będzie zamieszkiwać bobas 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia teraz to czytam wszystko co jem 😜 parówek nie jadam żadnych majonezów ketchupów sosów nie jadam... sera żółtego plaster do kanapki może raz jadłam teraz głównie kanapki z chleba białkowego (bez mąki) z zieleniną dzisiaj np. biały ser nie tłusty ze szczypiorkiem i rzodkiewką se zaserwowałam 😜 zupy raczej wszystkie mogę więc teraz lubuje w zupach 😉 jogurty naturalne, musli ryż,kasza makaron raz w tyg. tak samo ziemniaki itd. 🙂 daje radę a i woda tylko woda... czasem herbata owocowa bez cukru jedynie do kawki wsypie ciut bo nie przełkne bez... ale kawe pije tylko rano jedną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak leżalam w styczniu na patologii to były ze mną dwie laski z cukrzycą ciążową. Co chwile chodziły na pomairy cukru i miały jakąś masakrę z tym cukrem. Dietę cukrzycową miały,ale cukier i tak skakał jak durny. Nawet po bułce pelnoziarnistej,więc z tym brakiem cukru w składzie to trochę bujda. Nic, trzeba czekać na wizytę i się przemęczyć ten czas 😉
Kasiu współczuję u nas biegunki i wymioty też były na topie... dawaj probiotyki i dużo picia, z jedzeniem sama zacznie się upominać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany kregoslup zaraz mi peknie w pól, narobilam sie dzis a niedawno skonczylam myc lazienke w polowie bo zostalo na jutro pranie i podlogi. Powyciagalam ciuszki niemowlece i sprawdzalam co mam a czego nie i chyba nie musze nic takiego dokupywac bo mi styknie. Chyba ze tetrowki. Wogole syf w tym domu i nie daje rady teraz w ciazy przyznaje sie bez bicia ale musze sie wziac za siebie bo straszy tutaj hehe. Najgorzej idzie mi prasowanie i ciagle sie tto zbiera a potemm marudze ze tyle tego i prasuje 3 godz wrrr. Tyle jak narazie u mnie padam na buzie ssssssssssssspppaaaaaaaaaaaaaccccccccc wiec dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 🙂 Dziewczyny, ktoras z Was pisala ze znajoma miala sie stawic do ZUSu w sprawie zwolnienia, jak to sie zakonczylo? wiecie mam strasznego stracha ze jak pojedziemy nad morze zawita ktos z tej insytucji, wrzuci do skrzynki karteczke ze mam sie stawic jutro i co ja wtedy zrobie.Z drugiej zas strony mam wiecznie chore dziecko ktoremu taki wyjazd dobrze zrobi, no i mi tez przed ostatnia prosta wiec bez sensu siedziec w domu jak to ostatnia szansa, potem by sie dalo jak sie czlowiek ogarnie, ale to juz bedzie zima prawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia ma znaczenie kod na zwolnieniu czy możesz chodzić czy masz leżeć. Jedna znajoma miała taką sytuację że nie było jej gdy z zusu przyszli bo się wyprowadziła. Napisała wyjaśnia i wszystko było dobrze.

Nie dziwię się że chcesz jechać nad morze. Sama bym pojechała z chęcią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😉

Danusia nie ma co się schizować że akurat do ciebie zapukają...a najczęściej odwiedzają tych co mają własną działalność... po za tym wyjaśnienie wystarczy w zupełności więc luzik ;* odpoczywać i bez nerwów... 😉

dzisiaj pogoda za oknem słoneczna ale nie wiem jak z temp. muszę jechać do apteki po robione kropelki do noska dla Zuzi... i chce zajechać do laryngologa spytać się czy jest możliwość przełożenia zabiegu Zuzi na wcześniejszy termin... ze względu na to że termin porodu pokrywa się z terminem zabiegu... ciekawe czy się uda... o.O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Dziewczyny, uspokoiłyscie mnie troche, na zwolnieniu mam ze moge chodzic bo wszystko jest ok 🙂 w sumie to przeciez moge byc akurat u mamy na wsi, zreszta adres zameldowania nie musi sie pokrywac z tym pod ktorym faktycznie sie przebywa.
Monika- trzymam kciuki, ja mam podobna sytuacje, dostalam skierowanie na diagnostyke dla cory do szpitala klinicznego w Rabce, tylko ze tam czas oczekiwania na przyjecie jest wlasnie okolo 3 miesiace, tez napisalam prosbe zeby mi ja szybciej przyjeli bo akurat za 3 miesiace rodze a ktos musi z nia byc caly pobyt, wiadomo maz moze wziasc urlop no ale po co jak i tak siedze w domu to pojade ja, zobaczymy czy sie uda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...