Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No własnie było tego dość dużo. Zauważyłam to bo noszę wkładki i się zdziwiłam co to jest.
Było to bardzo gęste w konsystencji przypominało hmm żelatynę .. No ale to już było ok 2 tyg temu. 😉
więc to raczej nie to. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikusss__ napisał(a):
No własnie było tego dość dużo. Zauważyłam to bo noszę wkładki i się zdziwiłam co to jest.
Było to bardzo gęste w konsystencji przypominało hmm żelatynę .. No ale to już było ok 2 tyg temu. 😉
więc to raczej nie to. 🙂


Czasem odchodzi nawet w 34 tygodniu wiec nie masz sie czym przejmowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To znowu ja, nie wychodze 😞
Ordynator mówił ze macica twarda,szyjka krótka,do tego kręgosłup troche boli i brzuch wiec dla bezpieczeństwa weekend w szpitalu a w poniedziałek pomyślimy
Aga to pewnie jak pójdzie w poniedziałek to juz wróci do domu nie sama
Oj dziewczyny jakbym chciała być juz po
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja przez remont jestem daleko w tyle z tym co u was. Korzystam jednak tylko z komórki bo laptopy pochowane. I mi tu często stronke wywala :-(
W przyszłym tygodniu mega porządki i spokój w końcu. Już się nie mogę doczekać!

Dziś od rana jak.się dzidzia rusza to mam wrażenie jakby mi ktoś w kroczu grzebał 🤢 😮

Ciekawe która pierwsza się wypakuje 😎 Aga czy Renata?


Ja też w pierwszej ciąży czopa nie zauważyłam ale wywoływali mi poród więc mógł odpaść przy okazji.
Tak sobie myślę że co z tego że już rodziłam jak i tak dużo rzeczy nie wiem. Położna powtarza że każdy poród inny więc coś w tym jest.
Nie wiem np co ile mają być skurcze by jechać do szpitala, czy jak wody odejdą to jjechać od razu 🙃 ale nie chcę czytać na necie. Jutro podjade do mojej położnej to się wypytam dokładnie.

Kurde wiem że temat był... Ale w końcu kupilyscie laktator czy nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o poród ja jeszcze nie zamierzam rodzić ...wszystko zamknięte .....
Basieńko dziękuje 😘 😘
Renata czyli boją się wypuścić do domu bo coś ich nie pokoi
Danusia ....niestety ale od wilgoci dzieci często chorują , mojej koleżanki córka średnio raz w m-cu na antybiotyku czasami 2 razy właśnie przez wilgoć
Ja w domu i jest mi bardzo dobrze ...
Kasia jak wody odejdą to wtedy migiem do szpitala ....nie ma no co czekać ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No toś mnie Aga wystraszyla 😲 ja pytam czy wszystko jest ok i mówią ze tak, ktg ok,3razy dziennie tu słuchają tetna,wiec słyszę i widzę ile jest,a ordynator mówi ze to juz bezpieczny tydzień i mamy czekać na skurcze i akcje porodowa i nie będziemy wstrzymywać,mam zgłaszać jakbym poczula skurcze,ale wczoraj kolezaka mówiła ze ten moj gin prowadzący ma tu kolegów co się zajmują jego paccjentkami bo on nie pracuje w żadnym szitalu w Radomiu tylko w Novum w Warszawie,a ten ordynator też przyjmuje tam gdzie mój gin i z koleżanka obok stwierdzilysmy ze może to ten ordynator jest tym kolega,sama juz nie wiem,ale fakt ze tylko ordynator tam przyjmuje z tych wszystkich co tu sa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata35 napisał(a):
No toś mnie Aga wystraszyla 😲 ja pytam czy wszystko jest ok i mówią ze tak, ktg ok,3razy dziennie tu słuchają tetna,wiec słyszę i widzę ile jest,a ordynator mówi ze to juz bezpieczny tydzień i mamy czekać na skurcze i akcje porodowa i nie będziemy wstrzymywać,mam zgłaszać jakbym poczula skurcze,ale wczoraj kolezaka mówiła ze ten koleżanki gin prowadzący ma tu kolegów co się zajmują jego paccjentkami bo on nie pracuje w żadnym szitalu w Radomiu tylko w Novum w Warszawie,a ten ordynator też przyjmuje tam gdzie mój gin i z koleżanka obok stwierdzilysmy ze może to ten ordynator jest tym kolega,sama juz nie wiem,ale fakt ze tylko ordynator tam przyjmuje z tych wszystkich co tu sa

Renata ty się nie stresuj tylko jak coś się dzieje lepiej żebyś była pod stałą opieką a nie jechała z domu ....może to i kolega , nie wiadomo ....a już wszytsko masz dla małej i siebie ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brakowało mi tylko ciuszków,wanienki,nosidelka i mój kupił w zeszłym tyg wszystko,na początek starczy potem będę dokupywac,myślę że może w poniedziałek mnie pusci to bym jeszcze coś dokupila bo nie widziałam co ten mój kupil i czy mi się spodoba;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia- ja kupilam medele mini electric, mialam go przy Oldze ale musialam kupic noey bo pod koniec uzywania zalalam go nieprzytomna mlekiem i juz nie dzialal, jak powinien, bylam bardzo zadowolona i polecam, wczesniej mialam elektryczny z baby ono i go wyrzucilam w nerwach bo odciagla mi po 10-20 ml 😮 a ten cala flaszke jednorazowo. mialam tez reczny z aventa ale strasznie meczylo to odciaganie. Po Oldze mam tez calme- smoczek do medeli, nie kupuje nowego bo nie byl duzo uzywany a kosztowal ponad 60 zl wtedy 😮.
Aga- hmmm to ciekawe ze przez to sie choruje, przeciez specjalnie nawilza sie powietrze w domu ze niby zdrowsze dla dziecka? moze to nie o taka wilgoc chodzi 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam ten http://allegro.pl/medela-laktator-harmony-calma-gratisy-najtaniej-i4333250175.html i uważam,że był ok. Teraz zastanawiam się nad elektrycznym z Medeli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata może nie jest kolegą ale jesteś pod jego opiekę przypisana?

Z tą wilgocią to dziwna sprawa. Przecież należy nawilżać powietrze np w zimie, wietrzyć. Moja córka chorowała jak było sucho. Może chodzi o taką wilgoć co z niej grzyby są? Tak mi się skojarzyło 🙃

Danusia ale elektryczne drogie co nie? Jeszcze się nie przyglądałam. Avent by mi pasował bo kupiłam zestaw butelek i smoczków do picia żeby w razie potrzeby nie latać po sklepach. Tyle tych laktatorów jest że nie wiadomo co wybrać!

Agnieszka fajnie że w domu jesteś. W domu najlepiej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga to może Ty jednak sierpniówką zostaniesz skoro wszystko pozamykane? 🙂 czego oczywiście nie życzę, chyba żadna nie chce przenosić

Dominika to się musiał faktycznie przerazić Twój narzeczony, nie dziwię się 😁

Danusia pomysł na siebie hmm... przede wszystkim znaleźć pracę w zawodzie, dopóki studiowałam i nie miałam dziecka mogłam pracować byle gdzie, teraz chciałabym coś porządnego. Zamierzam zacząć szukać na początku nowego roku.

Renata podziwiam, ja to wszystko musiałam sama zobaczyć przed kupieniem, zresztą mój mąż na wszystko się zgadza i twierdzi że "ładne" 😁

W ogóle jestem taaaaka zadowolona bo kupiłam od jednej pani na all karuzlę, matę i leżaczek fisher price za 360 zł z przesyłką, dziś przyszło i wszystko jest jak nowe, w idealnym stanie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia- nowy na allegro z przesylka kupisz juz za ok 220 zl, w aptece kosztuje kolo 300 😮 no wiasnie dziwne z ta wilgocia, grzyba napewno nie ma bo to swierzo wybudowane mieszkania, budynek byl odany do urzytku w zeszlym roku, jak sie wprowadzilismy w listopadzie to w naszej klatce jeszcze nikt nie mieszkal a teraz juz nie ma ani jedn ego pustego mieszkania w calym bloku, takze nie mam kogo popytac bo choc sasiedztwo w wiekszosci mlode z dziecmi to wiekszosc wprowadzila sie na wiosne.
Ola- to powodzenia zycze bo w naszym zawodzie o prace nie jest latwo, ja zlozylam 63 podania i tylko z 3 placowek sie odezwali- oprocz osrodka w ktorym pracuje jeszcze z MOPSu i DPSu w charakterze pracownika socjalnego. Niestety jesli cghodzi o wynagrodzenie to we wszystkich 3 miejscach bardzo podobnie oferowali, gdybym tak bardzo nie lubila swojej pracy albo gdyby maz nie mial lepiej platnego zawodu juz dawno bym to rzucila w czorta bo wyzyc na w miare dobrym poziomie by sie nie dalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam nadzieję że nie będzie tak ciężko 😞 nie liczę na razie na duże zarobki, mój mąż też w miarę dobrze zarabia, chciałabym po prostu chodzić do pracy którą lubię a nie do której się zmuszam.

Co do laktatora to dostałam od szwagierki ręczny z Medeli ale jeszcze nawet nie doszłam jak to się obsługuje 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danusia z tego co się orientuję wcale nie musi być widoczny grzyb,by reagować na niego alergicznie. Nie wiem w jaki sposób to sprawdzić...
Apropos chorób - polecam wam swietną książkę, http://www.empik.com/grzyby-candida-przyczyna-wiekszosci-chorob-skuteczny-program-przeciwgrzybiczy-boroch-ann,p1088288872,ksiazka-p połknęłam ją w jeden wieczór. Nawet nie miałam pojęcia,że grzyby tak wpływają na nasz organizm. Alkowi zrobiłam badanie i wyszła Candida ponad normę ! Z tego co czytałam w tej książce to wpływa ona nawet na neurologię i zachowania, które diagnozuje się u autystów. Po wyleczeniu grzybów wiele z nich mija. Niestety do tego potrzeba czasu,cierpliwości i diety... Danusia,Zuziek- polecam zwłaszcza Wam,bo wasze dzieci często na antybiotykach a po nich + uwielbienie dzieci do słodkiego ( mało które nie lubi...) = rozrost tego dziada gwarantowany. ps podawanie probiotyków podczas antybiotykoterapii wcale nie chroni a nawet pomaga temu dziadostwu się rozrosnąć. Tak zagrzybiony organizm w zasadzie nigdy nie zdrowieje i częste infekcje gardła,płuc i krtani (np u nas) to standard. Jeszcze raz polecam , nawet tym jeszcze nie dzieciatym-> warto po karmieniu zadbać o swoje zdrowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak zawsze na mojej wiosce po nocach zwierzęta się drą tak dziś cisza jak nie wiem co. Pełnia jest no ale bez przesady, zero szczekania. Dziwna sprawa.

Patrzyłam na laktatory i zdurniałam... Nie kupuję! Kogo nie spytam to poleca coś innego. I tak w kółko. Trudno. Jak będzie potrzeba to mój będzie latał i kupował. Bo mnie już skręca.

Oj z tym chorowaniem u dzieci to różnie jest. Moja teraz chodzi non stop z katarem. Ale to typowo alergiczny. Pilnuję by gorzej nie było np nie poszło na uszka. Niestety remont wciąż trwa i mimo iż chronimy ją od tego syfu to się nie uniknie. No i jak.pójdzie do.przedszkola to pewnie będzie jazda bez trzymanki. Eh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak zawsze na mojej wiosce po nocach zwierzęta się drą tak dziś cisza jak nie wiem co. Pełnia jest no ale bez przesady, zero szczekania. Dziwna sprawa.

Patrzyłam na laktatory i zdurniałam... Nie kupuję! Kogo nie spytam to poleca coś innego. I tak w kółko. Trudno. Jak będzie potrzeba to mój będzie latał i kupował. Bo mnie już skręca.

Oj z tym chorowaniem u dzieci to różnie jest. Moja teraz chodzi non stop z katarem. Ale to typowo alergiczny. Pilnuję by gorzej nie było np nie poszło na uszka. Niestety remont wciąż trwa i mimo iż chronimy ją od tego syfu to się nie uniknie. No i jak.pójdzie do.przedszkola to pewnie będzie jazda bez trzymanki. Eh.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...