Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja na pewno zjawię się wieczorem, za kilka godzin mam wizytę i już cały dzień mnie nosi.

Wyobraźcie sobie że dziś zrobiłam obiad dla siebie, męża i teściów i nawet dostałam pochwałę że pyszne 🤪

Wiem że do porodu daleko ale mimo wszystko mam nadzieję że moje dziecko nie będzie miało wagi urodzeniowej po mamie, bo ja miałam 4,4 kg. Podziwiam za to moją mamę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kacha_84 napisał(a):
Ja też w pracy siedzę 😎
Poród też dla mnie był ok. Wymęczyli mnie przed 😜 ale sam poród spoko.
To co dziewczynki, umawiamy się na wieczór na ploty? 🤪 😁

Mam wyniki badań z krwi i wszystko ok oprócz sodu, zaniżony świadczyć może o odwodnieniu 🤢 ale jak poczytałam przyczyny, a wśród nich wymioty, to wszystko stało się jasne 😜

To niezle. Ja jak zawsze mam wyniki dziwne 😉
Krwinki białe (WBC) powyzej normy
Płytki krwi tez nie w normie
PCT
Liczba Neutrocytów podwyzszona
Liczba Monocytów podwyzszona
% limfocytów ponizej normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi napisał(a):
ja na pewno zjawię się wieczorem, za kilka godzin mam wizytę i już cały dzień mnie nosi.

Wyobraźcie sobie że dziś zrobiłam obiad dla siebie, męża i teściów i nawet dostałam pochwałę że pyszne 🤪

Wiem że do porodu daleko ale mimo wszystko mam nadzieję że moje dziecko nie będzie miało wagi urodzeniowej po mamie, bo ja miałam 4,4 kg. Podziwiam za to moją mamę 😉

Gratulacje i czekamy na wiesci z wizyty....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zuziek napisał(a):
A ja sobie dziś zrobiłam pyszną pomidorówkę 🙂 namówiłam też mamę na placki po węgiersku... Mniami 🙃 hihi

Tez mialam ochote na pomidorowke, ale moj maz kupil mrozonke kalafiorowa no i nici z pomidorowki 😞 ale nastepna zupe juz na pewno bedzie pomidorowka 🙂
Ja ostatnio robilam placki ziemniaczane i do tgeo sos czosnkowy i wyszedl mi baaaardzo czosnkowy, ale wszyscy zadowoleni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć wszystkim po weekendzie,ja byłam dziś w pracy na 3 godzinki, troche sie rozerwałam ale zanim mąż mnie zawiozł to znów miałam atak paniki i histerii, weekend był ok,czułam sie dobrze,żadnego strachu,płaczu,paniki co to będzie, a tu dziś od rana do 12 płacz,niechęć do wszystkiego-koszmar!!!jutro mam pierwszą wizytę u psychologa i już się panicznie boję tego spotkania,a do gin mam za tydzień i tez już nie moge przestac myslec jak to bedzie,czy dobrze czy nie
A propo pomidorówki to umnie dziś 🙂uwielbiam ją 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata cieszę się że jest było trochę lepiej. Trzymaj się 😘

Ja już po wizycie 🙂 dziecko ma 0,93 cm, termin z om 19.08 , z usg 02.09 , ale lekarz powiedział że jego zdaniem do końca sierpnia powinnam urodzić. Widziałam pięknie bijące serduszko i jestem taaaka szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak pisałyście o tej pomidorówce aż kupiłam pomidory w sosie własny w puszce i jutro zrobię krem pomidorowy 😜 dziś już nie dałam rady.
Renata spotkanie z psychologiem na pewno Ci pomoże, jestem dobrej myśli. Nigdy nie byłam na takim spotkaniu ale mogę tylko sobie wyobrazić jaki to stresik. Jeśli jednak pomoże to warto. Trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
co u mnie?zatem leci 9 tydzien (skonczylam 8) -4kg, ciagle wymioty, ciagle mdlosci, duze piersi, widoczny brzuszek,czasu brak, sily brak.
w pt 7t3d bylam u lekarza- termin z om pokrywa sie z usg, dzidzia ma 1cm2 mm. serduszko pieknie bilo
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

ja w pracy. Dzis zaspalam 😉 Tak mi sie nie chcialo wstawac ze zamiast o 8:00 wyjechac z domu to ja o 8:30 dopiero zniego wychodzilam.
W piatek wieczorkiem mam wizyte. Ciekawe co powie na moje wyniki.
Dzis mam lekcje hiszpanskiego. Ma byc kartkowka ze slowek, a ja nic nie umiem 😞 jeszcze zadanie domowe w pracy musze zrobic. Moze jakos mi sie uda.
mph trzymam kciuki za szybkie zakonczenie nudnosci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wizytę w poniedziałek. Ciekawe kiedy gin zacznie badać przez brzuch a nie dowciapnie 🙃 już zapomniałam jak to było w pierwszej ciąży. Aha w poniedziałek mam takie dokładniejsze badanie USG zgodnie z kalendarzem ciąży. Troszkę się stresuję jak sobie pomyślę, ale jestem dobrej myśli. Ciś bym zjadła bo zaczynam być głodna......... ale nie wiem na co mam ochotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
a bedziecie isc na badania prenatalne?


Ja na pewno 🙂 W pierwszej ciąży robiłam je w 24 tygodniu - małemu policzyli nawet paluszki 😉 Wolę sprawdzić, bo w razie potrzeby czasem udaje się dzieciom pomóc jeszcze na etapie życia płodowego, a poza tym mam fotkę synka z usg 4d, na której śpi z rączkami przy buźce - bezcenna pamiątka 🙂)

Dziewczyny, a cierpną Wam nogi i ręce??? Mi ostatnio zaczęły, co pewnie ma też związek z moim leżeniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. U mnie nieciekawie.. Dzisiaj nie dalam rady wstac z łozka,musialam podpierac sie o sciany zeby dojsc do toalety- mowie wam koszmar. Nogi jak z waty,czulam sie ze zaraz zemdleje.. 😮 Wzielam dzien opieki nad malym,nie wiem jak bedzie jutro. W czwartek ide do gina i prosze o zwolnienie, ciekawe czy da 🤔 Miesiączkę mialam 05.11,do akcji 😉 doszlo 21.11 czyli w ostatni dzień płodny. Dziwne,że wyliczają termin porodu na podst. miesiączki,u mnie to aż 2 tygodnie różnicy ! sory za brak polskich znakow,ale moje dziecko urwalo mi klawisz Alt i zadne ogonki,kreseczki nie wychodza 😉 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mph napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
a bedziecie isc na badania prenatalne?

no pewnie. juz jestem umowiona na pierwsze prenatalne 18 lutego


Ja też właśnie 20 w poniedziałek idę. Ale tej statystyki chorób nie robię, no wiedzie ile % dają na jakieś tam wady genetyczne. Czy jak to się nazywa?
Essence to tak trochę kiepsko z tego co piszesz. Ciekawe co może być przyczyną takiego samopoczucia 🤢 Dobry lekarz powinien Ci ustalić termin porodu na podstawie USG jak jest duża różnica między ostatnim dniem miesiączki a zapłodnieniem. Może spytaj gina na wizycie jak to jest? Zwłaszcza jeśli dzidzia z USG jest mniejsza niż powinna być w ustalonym przez niego tygodniu ciąży. Czasem nie chce im się ustalać innego terminu. Ale to się wiąże z tym, że jeśli minie termin porodu i to sporo to będą wywoływać jeśli akcja się nie zacznie wcześniej. Albo zostawią w szpitalu na obserwacji po terminie porodu aż do rozpoczęcia akcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, czytała że większość z was robiła badania prenatalne,możecie napisać na czym one polegają,czy są bezpieczne dla dziecka,czy to boli czy nie?Ja mam wizyte 20 wiec też zapytam gin ale chciałabym nie być zielona,
dzis byłam na badaniach,wyniki w czwartek,ciekawe jakie 🤨
ja dziś źle sie czuje,niby rano ok,potem przyjechalismy z mężem z badań jak się położyłam to dopiero wstałam,jestem troche niedo...mdli i niedobrze a za 2,5 godz do psychologa
jak mi nie przetłumaczy to nie wiem jak to będzie dalej, mój mówi że do dupy mi to potrzebne, że i tak mi nie pomoże,a ja liczę tylko na to
Widzę że większość z was pracuje jeszcze,ja też tak myślałam że będe biegac do pracy ile sie da ale nie dałam ardy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renata- nie słuchaj bredni Męża. Wszystko zależy do jakiego psychologa trafisz ! Niech Twoj Maż sie zdecyduje czy chce mieć dalej placzącą żonę czy chce Cie wspierać i motywować. Z mojej strony (kończę w tym roku psychologię wlaśnie) mogę Ci polecić żebyś nie nastawiala sie na jakas magiczną różdżkę i że psycholog ot tak zabierze wszystkie Twoje zmartwienia i nagle świat wyda sie piekniejszy. Ktoraś pisała,że ją psycholog tylko zdolował. No coż, nie jest on pocieszycielem. To nie przyjaciólka. Nie raz wyciąga z nas głębsze tematy,ktore spowodowały depresje albo inne zaburzenia. Nie jest to przyjemne,na pewno męczące,ale potraktuj to jako pracę nad sobą i swoimi slabosciami. Koniecznie mow o wszystkim,o depresji, o mamy, o dlugich staraniach o dziecko. I nie poddawaj sie ! 🙂 Nie zniechecaj sie pierwszymi wrazeniami dot. psychologa- to też człowiek 😜 Wiadomo z psychologami jest tez jak z lekarzami.Nie zawsze trafiamy na dobrego, z talentem. Uważam,że bardzo mądrze zrobiłaś.PUnkt dla Ciebie za chęć,siłę walki i zmiany ! 😘 Trzymaj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
renata- prenatalne robi si 3 razy w ciagu ciazy. pierwsze miedzy 11-14 tc. to bardzo szczegolowe usg na ktorym min. sprawdza sie kosc nosowa plodu i przyziernosc karku plodu w celu wykluczenia wad genetycznych, badanie usg jest calkowicie bezpieczne i nie bolescne. do tego wykonuje sie test papa-badanie z krwi. na wynik czeka sie 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...