Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam mamusie brzusie dzidziusie.
co do tematu chusty dużo moich znajomych z niej korzysta są bardzo zadowoleni. nawet przychodzili specjalne kursy chusto wiązania. ale kto wie może przy dwujce rok po roku zakupie ten wynalazek.

nie wiem czy wy też tak macie ale ostatnio dopadla mnie mania czystości. co drugi dzień szoruje łazienkę i kuchnie. myję podłogi w pokojach, ścieram kurze. zawsze lubiłam porządek ale nie do przesady. korci mnie umycie okien przesuwanie mebli. normalnie szał pał czy któraś jeszcze ma coś takiego?
pozdrawiamy i życzymy dużo wypoczynku oraz spokoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zona my od jutra zaczynamy sprzatac dom a tam 140m2 to posprzatania zapewne tez wlacze sie do odkurzania i skladania mebli...w obecym mieszkaniu tez sprzatam ale jakos jyz nie mam ochoty ...ja od kilku dni zauwazylam ze mam mniejszy napad glodu tzn od 19h nic juz nie jem rano jak wdtane to zawsze musze porzadne sniadanie zjesc ale wieczorem juz nie czuje potrzeby czegokolwiek by zjesc i to nie jest tak ze w ciagu dnia sie mega objadam po prostu nie jestem glodna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie a co tu taka cisza..jak Wam minal weekend?Ja w sobote bylam u fryzjera potem zakupy a niedziela sprzatanie domu poki co tylko dol udalo nam sie ogarnac dzis gora do sprzatniecia...duzo zostalo do sprzatniecia ale w 2tyg damy rade tzn musimy dac rade.... 🙃Czy wasze kruszynku tez sie ruszaja tak regularnie i aktywnie w dzien i w nocy?Moja malutka to od 5rano sie wierci i juz wstaje zasnac nie moge a w ciagu dnia jak chwile odpoczne to tez sie wierci...dzieki bogu nozki ma na dole bo jakby miala tak kopac w zebra to ja dziekuje 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc!

Troszkę ostatnio zaniedbuję forum ale też już mamy co robić w nowym domku 🙂 Ja też już muszę do fryzjera bo w weekend to wesele i chrzciny:/ Okropnie mi się nie chce. Nie lubię takich imprez a zwłaszcza wesel.
Mój mały takie harce urządza, że jak choć na chwilkę usiądę to już go czuję i to naprawdę porządnie. Już nawet jak się wypchnie to widać dokładnie gdzie 🙂 Byłam w ubiegłym tyg na wizycie i wszystko w porządku...No tylko szyjka mi się skróciła do 4cm ale przy takim tempie życia to normalne. Zwolnię jak się przeprowadzimy. Poza tym nic nowego.
Z wyprawką też na razie przystopowałam bo nie mam zbytnio czasu. Aha no i córa ostatnio oświadczyła, że jednak nie pożyczy swojego wózka bratu i, że ewentualnie może sobie wsiąść drugą spacerówkę. Także urabiania ciąg dalszy...Coś czuję, że nie będzie z nią tak łatwo...:/
Ah i czy Wy dziewczęta mające starszaki będziecie stosować takie coś jak prezent od małej/małego siostry/brata dla starszaka jak wrócicie ze szpitala? Czy to już zakrawa o skrajne przekupstwo? 🙂
No i nadal mam już dość tej ciąży...Chciałabym być już \\\\\\\'po\\\\\\\'...Jakaś jestem niecierpliwa tym razem 🙃

Edit: Primadonna mój ma notoryczną czkawkę chyba po siostrze:P Strasznie śmieszne uczucie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! U mnie weekend intensywny. Przygotowania do remontu w pelni. W sobote 4h w Ikei i zakupionych ok 150 produktow! Rachunek nie mial konca. W wiekszosci ti drobiazgi ale ile!!! No i akcja odgracania trwa. Wystawiamy nieuzywane/niepraktuczne meble. Pozbywamy sieksiazek, ubran i wszystkiego co tylko mozna:-) Ja bedzie miejsce to dopiero kolejne zakupy;-)

Co doprezentu dla starszka to Hubis przyniosl dla Barka prezent wiec Karolka dla chlopakow tez cos bedzie miala:-) Ale tym razem tez pomysle zeby Bartek przygotowa/kupil cos dla siostry:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
u nas weekend minol standardowo poza domem bo bylismy u brata no i oczywiscie bardzo szybko 🙂
Poli super ze sie wyrwalas 🙂 udanego pobytu i odpoczynku zycze 🙂
wlasnie Martini ja tez sie zastanawiam nad tym prezentem dla starszej siostry 🙂 nie wydaje mi sie zeby to bylo przekupstwo a jesli nawet troszke tak to mysle ze to nie jest szkodliwe i moze okazac sie pomocne 🙂 przy czym mowie tutaj o jakims drobnym prezencie 🙂 chociaz z moja poki co to nie mam problemu...juz nawet zaakceptowala fakt ze to jednak bedzie braciszek a nie siostrzyczka 🤪 i poki co to ona juz wszystko chce kupowac dla malego dzidziusia i mowi ze zabawki mu bedzie dawac bawic sie z nim...ale jak juz sie dzidzius pojawi i zobaczy jak to tak naprawde to sie wtedy okaze jak to bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Karolcia kiedy aktywna to nie wiem;-) Co zauwaze, ze spi to zaraz sie odzywa:-P A w piatek bylam na masazu relaksacyjnym dla ciezarnych i tam to juz wychodzila z siebie. Ona sie nie zrelaksowala;-) Wyczula, ze cos dziwnego sie dzieje. Dopiero jak pan skonczyl i zostawil mnie zebym polezala chwile to sie uspokoila!
Wracam do roboty. Paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dokladnie tak jak u Dudasi z ruchami 🙂 Ze jak tylko pomysle ze cos go nie czuje to zaraz mi kopa zasadzi 😁 ale zazwyczaj czuje ga praktycznie co chwilka caly czas i to juz nieraz tak pozadnie chyba sie przeciaga albo wypycha stopki czy cos ze az zaboli 😁 w nocy jak spie to jeszcze nie czuje ani mnie kopniakami nie budzi (cale szczescie 🙂) ale jak tylko sie obudze to od razu daje znac o sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, dawno mnie nie było, weekend napięty w sobotę na imieninach u mamuśki a w niedzielę roczek chrześniaka od męża 🙂 jutro jadę na drugie urodzinki do mojej chrześniaczki 🙂 dzisiaj miałam drugie zajęcia ze szkoły rodzenia, same dziewczyny i pani pokazywała ćwiczenia, które możemy już ćwiczyć bo ponoć mogą nam ułatwić poród kolejne zajęcia 26 czerwca z mężami i wtedy być możemy zejdziemy na salę porodową. kolejna wizyta u gina 24 czerwca więc dowiem się ile mój mały akrobata waży 🙂 pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane u mnie dziś gorszy dzień. zawroty głowy i potężny ból. w domu nic nie zrobione a jutro mamy jechać do babci i zostać tam konca wekendu. babcia obiecała torta na roczek matyldy. Zaprosił kuzynostwo zjemy posiedzimy może jakoś to przetrwam. ale ten czas zapiernicza już roczek mija odkąd pojawił się mój skarb na świecie aż łezka kręci się w oku. co do ruchów to za dnia słabo się czuje no chyba że się położe mam chwilę przerwy w bieganiu za moja Mati. za to ciężko mi zasnąć tak mnie bombarduje wieczorem i w nocy. nad ranem też lubi być aktywna. wydaje mi się że tej ciąży kopniaki są nieco lżejsze niż w pierwszej. są to bardziej uderzenia niz przyciągania. pozdrawiamy was mamusie i brzusie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie 🙂
Diestel fajnie ze juz na powaznie szykujesz sie do porodu 😉 moze dzieki tej szkole rodzenia gladziutko Ci pojdzie porod.
Zona wszystkiego najlepszego dla Twojej rocznej pociechy 😉

Ja ostatnio mniej przy kompie, czytam Was z telefonu ale nie lubie pisac na smartfonie dlatego nie odzywam sie za czesto.
Plecy mnie bola coraz bardziej, ale porownujac do pierwszej ciazy to narazie lajtowy ból 🙂 jednak juz nie pozwala mi zajac wygodnej pozycji przy biurku.
Na dodatek w nocy sie budze w zasadzie co godzine, poltorej na siusiu 🙂 i strasznie lekki mam sen a o 6 rano razem z Sandrusia jestesmy juz na nogach. Mąż ma tylko najsłabiej z wstawaniem bo jakos nie czuje budzika z nami 🙂 Natura szykuje mnie juz z pewnoscia na robienie mleka w nocy dla Antka...
Oj jak ja sie juz nie moge doczekac konca sierpnia. Maly jest bardzo aktywny, najbardziej poznym popoludniem tak kolo szostej. No i poranki ma bardzo dynamiczne. Jednak wydaje mi sie ze Sandra na tym etapie bardziej dawala mi sie we znaki takze moze to znak ze Antos bedzie spokojniejszym dzieckiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja teraz chyba odczuwam wszystkie dolegliwości związane z ciążą razem wzięte... Tak jak w pierwszym trymestrze miałam tylko mdłości bez wymiotów, tak teraz wymiotuje rano jak kot. Do tego wzdęcia, zaparcia, zmęczenie!!! YGHHH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie! Oj współczuje dolegliwości Poli 😞 mi puki co za bardzo nic nie dolega oprócz bólu kręgosłupa lędźwiowego, ale to i przed ciążą mnie często bolał jak się spracowałam w przedszkolu. Moje dzieciątko w porównaniu do waszych to chyba anioł bo aż takich harców sobie nie urządza z regóły chyba bardzo dużo śpi bo w dzień praktycznie go nie czuje tylko wieczorem ok 20-21 troszke sobie pobryka i z rana jak się budzę w w dzień jak siądę to jedynie odczuwam jak sobie pływa ale to jak położę rękę na brzuchu. U mnie pod koniec przyszłego tygodnia w końcu malowanie będzie i urządzanie pokoiku dla Alana. W sumie to prawie wszystko już mam dla niego wczoraj przyszedł mi leżaczek kołyska z fishera o taka http://allegro.pl/fisher-price-kolyska-lozeczko-lezaczek-od-reki-i4322647323.html jest świetna ;-) udało mi się wylicytować na allegro za 100!! praktycznie nowiutka a dziś ma przyjść kosz, a po malowaniu zamówię łóżeczko z całym wyposażeniem. Tak się już nie mogę doczekać aż niunio będzie z nami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tlenek to niezle udalo Ci sie z licytacja za 100zl szał....ja kupilam malej ale dalam 250zl ...Poli wspolczuje wymiotow u mnie nic nie dolega regularnie biore luteine brzuch nie boli mdlosci brak lecz kosc guziczna mnie boli jak zbyt dlugo siedze...Dzis w domku umylismy podlogi i bedziemy skladac mebelki i lozeczko dla ksiezniczki.Tlenek tez juz nie moge sie doczekac aby malenstwo bylo juz z nami jeszcze 12tygodni....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć! Po wizycie u gin. już jestem. Muszę brać:
magne b6 x 4
żelazo 3x 2 tabl.
folik 3 x 1
do tego vita-min plus mama x 1
Hemoglobinę mam bardzo anemiczną...
Moja mała ma wymiarowo 26 tyg i 4 dni - jest mniejsza niż wskazuje wiek ciąży.
+8 kg z czego wcale się nie objadam, bo mam ciągłe zgagi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Primadonna nie martw się wymiarami 🙂 do tygodnia w różnicy to norma ponoć 🙂
Meg zazdroszczę Ci że już malutkiej pokoik robisz 🙂 my pojechaliśmy do taty Kuby niby kupować wózek ale ani on ani Kuba nie zaczęli tematu wiec ja tym bardziej nie będę nic mówić... Tak dziwnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, dzisiaj miałam taką sytuację, że się upomniałam po 3 miesiącach o coś co mi się należy, to jeszcze opiernicz zebrałam, że teraz to jest nieaktualne, że już w ogóle nie w użyciu moja praca. Przykro mi bardzo, bo odczułam, że każdy może walczyć o swoje tylko nie ja. Więc jak tylko teściu obiecał, to się upomnij, powiedz że wózek ma dziadek wybrać, wyślij im zdjęcie i nazwę wózka, niech wie że ty pamiętasz, naciskaj na Kubę to ojcu powie wprost. Może nie miał nastroju w weekend, albo mu dodatkowe wydatki wyskoczyły i ani mu do głowy nie przyszły zakupy? Ja dzisiaj dostałam nauczkę, że jak chciałam być taktowna, to teraz zamiast dostać zapłatę za pracę, mogę sobie palcem w nosie podłubać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest moje pierwsze spotkanie z teściem odkąd jestem w ciąży więc on sam nie wie jak się zachowywać jeszcze, bo mama i teściowa to już się przecież oswoiły ! Kuba ma do niego dzisiaj zagadać. A korzystając z okazji, że jesteśmy pod tą Częstochową to byśmy pojechali i wybrali.. ja dlatego tutaj przyjechałam- tzn z myślą o tym.

O swoje trzeba się upominać. Nie ma co. Najgorsze jest to jak ktoś coś obieca a potem zmienia temat albo myśli, że zapomniałaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siedzę i męczę tę magisterkę, jak się cieszę że mam ciekawy temat, bo już bym dawno fiknęła. Szukając ciekawych informacji na temat sensorów dotykowych znalazłam świetną książeczkę dla dzieci, która za pomocą zmysłów rozbudza wyobraźnię dziecka. Powiem szczerze: ja ją chcę! 🤪 niech leży na półce i czeka na Polcię nawet 2 lata, ale po prostu muszę ją mieć dla niej 🙃 Zobaczcie tutaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Poli wspolczuje dolegliwosci 😞
ja dzis chyba ze spacerkiem przegielam z mloda i teraz mi sie okropnie brzuch stawia 😞 juz od jakiegos czasu mi sie stawial ale tylko raz na jakis czas... zaraz sie klade i ide spac...mam nadzieje ze przejdzie a jak nie to wezme nospe...a moze to przez kaszel ktory mnie juz kilka dni meczy...no sama nie wiem 😞 a wizyta dopiero za tydz...no zobaczymy...w kazdym razie chyba musze zwolnic tepo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Polie, Ty hormony bierzesz? Mozliwe, ze od lekow tak sie czujesz. Ale roznie to przeciez bywa.
U mnie czasem zgaga, czasem bol żeber, czasem kosc krzyzowa ale nie narzekam - to najlepszy czas w tej ciąży!:-)
U mnie pakowanko. Jutro wyjazd na pojezierze lubuskie. Chyba sama pojadę z chlopakami bo nie udalo sie zorganizowac nikogo. Na miejscu juz rodzice mi pomoga. Wyjade na drzemke Hubisia i powinnam zajechac na raz..
Jakby co to ja tylko na smartfinie do Was pisze- druga reka robiac inne rzeczy;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia Ty to sobie pozwiedzadz pourlopujesz sie 🙂u nas codziennie na budowie i sprzatanie domku mycie okien Oczywiscie ja robie te lzejsze maz te ciezsze sprzatanie.Juz siostra z mezem w polowie lipca chca przyjechac by zobaczyc Nasze gniazdko i mnie jak bede wygladac w 8msc ciazy...zapewne tak samo mierze regularnie obwod brzuszka i nadal 87cm czasami 88pod koniec dnia ....wypralam jej kolderke poszwy etc i zaczne prasowanko i moge poscielic jej lozeczko plus montaz baldahimu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...