Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dora ja to Cię podziwiam 😜 Na tym etapie ciąży co Ty teraz jesteś to ja już pewnie spakowana będę 😁 😁 Ja muszę mieć wszystko wcześniej przygotowane 😜 Nikusia urodziny już nawet planuję a ma w marcu 😁 😁

Projusta jeszcze peeeełno rzeczy mam do kupienia. Z tego co pamiętam to pieluchy tetrowe, flanelowe, jeszcze jedną pościel + wypełnienie, przewijak, materac, wkład do wózka, ręcznik, kosmetyki, pampersy, smoczki, smoczki do butelek, staniki do karmienia, wkładki laktacyjne, pantofle + klapki do szpitala, podkłady poporodowe, majtki siateczkowe, proszek do prania............ itd 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kinia no to twój mąż kompletne przeciwieństwo mojego... mój zadzwoni raz i koniec.... a to ja raczej dzwonię jak najęta heh... super że udało ci się wyhaczyć w takiej cenie tyle rzeczy 🙂 ja dziś w tesco kupiłam body F&F za 29 zł 5 szt... zwykłe białe z nadrukami... ale innnych już mi nie trzeba 🙂 a też jak ty mam wiele innych rzeczy to zakupienia... i powoli zbieram... no i dziś kurtkę sobie kupiłam 2 rozmmiary większą... ale chociaż w styczniu brzuch się zmieści 😁

Dora to ty faktycznie listę rób i od poniedziałku ruszaj... ja też tak jak i kinia pewnie będę już spakowana do szpitala na twoim etapie 🙂... w sumie to już się martwię że nie zdążymy itp 😁...

Wczoraj rozpoczął nam się mini,,remoont" przedpokoju... tzn zmieniamy w nim panele... no i mam wszystko roz,,d" upione ... leży gdzie popadnie a mąż dziś sobie pojechał dorabiać... z resztą już od poniedziałku tak.... sobotę też ma całą zawaloną i nie wiem kiedy my to zrobimy... echhhhh szlag mnie trafia bo chciałabym mieć już wszytsko gotowe a tu się tak nie da... w dodatku dziś ciężki dzień miałam bo Laura miała fochy co chwilę od rana... później mąż się zezłościł że ja zła że on jedzie i tak w koło... Niuńka na szczęście już śpi a ja staram się zrelaksować... czekając na męża.... Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu dziewczyny ja chyba coś mam nie tak. Ja mam jedne body na krótki rękaw i jeden kombinezon :-)
Łóżeczka nie kupuje może turystyczne tylko ale nie wiem czy przed czy po porodzie. Więc przewijak pościel itp odpada u mnie.
Brak mi cały komplet dla mnie do szpitala ubranka pieluchy pampersy no w sumie wszystko. Nie wiem od czego zacząć listę. A nawet chyba torby nie mam bo przeciez walizy na kółkach nie wezmę jak na tydzień
Tyle miałam czasu a teraz to gdzie on jest? Dobrze ze remont juz mam za sobą
Mój m to dzwoni Sto razy w 5 minut i obraża się zaraz ze nie odbieram chociaż na odwrót to on może nie odbierać :-/
Głowa juz mnie boli od myślenia o tych zakupach a jak pomyślę o łazeniu po galerii z Kevinem to już całkiem. Musze sobie jakąś nianie wziąć chyba i wózek do jeżdżenia hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora jakby co mam fajną liste wyprawkową którą robiłam w pierwszej ciazy i ostatnio ją troche modyfikowałam dla koleżanki pierworódki wiec moge podesłać jak chcesz.
A walizka czemu nie może byc na kółkach? ja właśnie taką miałam i zmieściłam do niej wszytkie swoje i małej rzeczy
Ja mam w sumie wszytko nawet pampersy, no przewijak musze kupić nowy bo stary rozszedł się na szwie i wózek. Poza tym juz kupuję na zapas. Obecnie poluje na ubranka w promocji w rozmiarach 68-74. Ja na samym pocztaku grudnia lub koniec listopada chcę miec już torbe spakowana wiec myślę, że po powrocie ze wszystkich świetych zaczynam pranie i prasowanie ubranek. Potem zawsze znajdzie sie coś do roboty. W sobote mąż bierze się w końcy za malowanie pokoju dzieci i wtedy troche porzadki zacznę takie świtaczniejsze typu mycie okien, pranie firan itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ubranka i tekstylia:
1. Kaftaniki - 5 sztuki
2. Śpioszki – 5 sztuki
3. Body z krótkim rękawem - 5 sztuki (najlepiej rozpinane z przodu, kopertowe na poczatek)
4. Body z długim rękawem – 5 sztuk
5. Pajacyki - 4 sztuki (rozpinane przez cała długość a nie tylko w kroku)
6. Czapeczka - 2 sztuki
7. Skarpetki - 4-5 par
8. Rękawiczki - niedrapki - 3 pary
9. Kombinezon , coś na dwór
10. Czapeczka na dwór
11. Spodnie
12. Sweterki
13. Śliniaki 8 szt (z tym możesz poczekać aż zacznie jeść)
14. ręczniki kąpielowe z kapturem- 2 szt.
15. 2 komplety pościeli
16. Cienki i grubszy kocyk
17. Rożek
18. Komplet pościeli do wózka lub cos w tym stylu
19. Pieluchy flanelowe i tetrowe ok. 15 sztuk
20. Pieluchy flanelowe 3 szt
21.
22.

Kosmetyki, higiena, karmienie :
1. Wanienka do kąpieli;
2. Nożyczki dla niemowląt do obcinania paznokci;
3. Szczotka do włosów z miękkiego włosia;
4. Termometr do wody
5. Mydełko dziecięce (polecam bambino), lub cos do kompania- seria z rosmana jest ok;
6. Oliwka dla niemowląt;- lepsza parafina- nie uczula i tania
7. Sterylne gaziki 5 cm;
8. Sól fizjologiczna do przemywania oczu lub czyszczenia noska
9. Patyczki higieniczne (kindii najlepsze)
10. Aspirator do noska - nosefrida
11. Butelka do karmienia (jedna ze smoczkiem nie wiecej bo nie wiesz czy będą potrzebne)
12. Zestaw szczotek do czyszczenia butelek i smoczków;- niekoniecznie
13. Termoopakowanie.- dla mnie zbędne, przydaje się jak karmisz sztucznym mlekiem
14. Przewijak zareklamować
15. Podkłady nakładane na przewijak- zbędne, ciągle się brudzą i są w praniu.
16. Chusteczki nawilżane
17. Krem przeciw odparzeniom polecam Bepanthen
18. Kosz na brudne pieluchy, szczelnie zamykany- zbędne
19. Proszek lub płyn do prania, odplamiacz dla dziecie- polecam lovele
20. herbatki na kolki- zbędne bo nie wiadomo czy będzie miała -
21. pieluchy jednorazowe- polecam pampersy zielone, do szpitala paczka 1, potem zobaczysz jaka będzie duża czy lepsze 1 czy 2
22. miękka wkładka do wanienki, myjka-nigdy tego nie kupuj, dziadostwo i zbiera zaraski -
23. Podkłady do przewijania wielorazowe lub jednorazowe- cos do przewijania na mieście
24. Krem ochronny do twarzy
25. Spirytus do pępką- ja polecam, lub Oktanisept- przyda też się tobie na ranę

Inne:
1. Wózek;
2. Folia przeciwdeszczowa do wózka;
3. Fotelik samochodowy
4. Niania elektroniczna- przydaje się gdy jesteś u kogoś
5. Poduszka do karmienia piersią
6. Kocyk do wózka
7. Torba na wyjścia
8. Parasolka do wózka- moim daniem zbędna
9. Smoczki uspakajające 2szt
10. Karuzela do łóżeczka
11. Komplet pościeli z baldachimkiem
12. Osłonki od słońca do samochodu


Dla mnie do szpitala:
1. Paczka jednorazowych pieluch w kształcie podpasek (paczka) Bella Mamma
2. Bielizna poporodowa- jednorazowa (ok. 5 sztuk- lepiej wziąć wiekszy rozmiar bo się rozchodzą), spoko są też takie siateczkowe wielorazowe
3. Wkładki laktacyjne polecam te rosmanowski
4. Maść łagodząca obolałe brodawki bezkonkurencyjnie Medela Purelan
5. Niezwykle chłonne podkłady na łózko (paczka lub 2 potem dla małej mogą się przydać)
6. szlafrok
7. koszule do karmienia - 3 sztuki
8. skarpetki
9. biustonosz dla karmiących matek - 2 sztuki
10. papcie i klapki pod prysznic
11. ręczniki - 1 duży i 1 mały
12. kosmetyki
13. papier toaletowy
14. ulubiony jasiek
15. czasopismo, książka, notatnik, długopis, odtwarzacz mp3, telefon komórkowy+ ładowarka, aparat fotograficzny+ ładowarka
16. chusteczki higieniczne
17. sztućce i kubek
18. przekąski, herbatniki lub biszkopty
19. herbata
20. sok - jabłkowy, winogronowy lub brzoskwiniowy
21. woda niegazowana
22. tantum rosa do przemywania rany
23.

Dla dzidźki do szpitala:
1. Pieluszki (opakowanie- rozmiar 1)
2. Chusteczki jednorazowe (opakowanie)
3. Pieluszki tetrowe lub flanelowe
4. 3 zestawy ubranek dla dziecka do szpitala (kaftaniki, body i pajacyki konieczne rozpinane na całej długości, specjalnie dla twojej wygody)skarpetki, niedrapki, 2 czapeczki bawełniane, oraz okrycie wierzchnie w zależności od pory roku (sweterek, bluza, kombinezon)
5. Miękki kocyk
6. Rożek miękki lub usztywniany
7. Okrycie kąpielowe
8. Cos do mycia- jakiś kosmetyk
9. Krem na odparzenia
10. Podklady do przewijania (3 sztuki)
11. Smoczek uspokajający
12. Gaziki jałowe nasączone 70% alkoholem izopropylowym do pielęgnacji pępka ( 6 sztuk)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona lista rewelacyjna!!! Na pewno przyda się każdej z nas, dzięki! 🙂

Ja jestem z tych co lubią mieć zaplanowane i przygotowane a tym razem ciężko bk ciągle ta góra w planach.. Ciuszki mam ale nie wiem co i ile, tylko część mam na dole a reszta spakowana w kartony u góry :/ Przeraża mnie to bo chciałabym początkiem grudnia być już odrobiona, tak żeby zostało pakowanoe torby.. Na razie to chyba tylko marzenia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona, lista profesjonalna 😉

mnie najbardziej zainteresowała wyprawka szpitalna, bo później zawsze, nawet mąż, może po coś wyskoczyć.

U nas dziś wielki powrót zarazków 😞 Mąż rano obudził DObrusię a ona cała rozpalona, 39st. i bolące gardziołko 😞. Ech. Teraz już jest ok. Podałam Ibuprofen więc gorączka już poszła precz, niby gardziołko nie boli, ale widać, że do zdrówka to jeszcze daleko 😞. Mam nadzieję, że do poniedziałku już się wyleczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj biedna ta Dobrusia, zdrówka dla niej. Widzę, że sezon przeziebieniowy nie omija nikogo a w szczególności naszych dzieciaczków. U nas dziś dość wietrznie ale byłysmy na godzinnym spacerku przewietrzyć sie odrobinke. teraz mała poszła spać a ja na kompa. Po południu jedziemy na małe zakupy bo musze przy okazji odebrać paczkę ze smyka w empiku. jutro malowanie wiec z rana pościagałam firany u małej w pokoju, kapy i inne rzeczy które można przeprać to w niedziele maż ogarnie pokój i bedzie już gotowy dla dzieciaków.
A u was jakie plany na weekend?
Dora a skąd ty wogóle jestes bo gdzieś pod olsztynem mieszkasz tak? To moje okolice z dziecięcych lat 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas też choróbsko na nowo... echh ... z mężem jestem MEGA skłócona... spał na kanapie... nie zjadł z nami śniadania i poszedł do pracy na piechotę... o ile w ogóle tam dotarł... teraz nie odbiera tel. chociaż mam do niego ważną sprawę... ja ryczałam pół nocy i dziś z rana też (tak żeby nikt nie widział) masakra nie rozumiem takiego braku zrozumienia... mimo że staram się wyjaśniać wszystko dokładnie... nie wiem czy to ja stwarzam problemy czy mój mąż faktycznie na wszystko ma wyrąbane... echhh.... trochę się pożaliłam.... w sumie lepiej mi nie jest...

Lista bardzo fajna, na pewno skorzystam 🙂

No i projusta zdrówka dla Dobrusi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami, dziękuje, wam też zdrówka.

Nie wiem czy cię to pocieszy, ale u nas też czasem musi przejść huragan... ja jestem nerwowa na wiele spraw w naszym małżeństwie... i czasem nie wytrzymuje i wybucham....

pamiętaj, ze my kobiety jesteśmy z zupełnie innej planety niż mężczyźni;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami, Projusta zdrówka dla Waszych Pociech 😘

Pami głowa do góry 😘 Tak to jest niestetyz tymi facetami.. Mój wiecznie uważa że robię z igły widły, tam gdzie ja uważam że sprawa jest pilna/ważna, to dla niego błahostka. Potwierdza się teoria że jesteśmy z innych planet 😉

Aldona my planujemy w niedzielę wywieźć Chłopców do Dziadków i poleniuchować we dwoje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za miłe słowa… dziś już lepiej… wczoraj wrócił i trochę przemyślał ale za to przyniósł wypowiedzenie z pracy… zastanawiam się co zamierza ale nie będę go ciągnąć za język… sam niech powie o co chodzi…i czy ma nową pracę…
Nie wyobrażam sobie inaczej bo nie damy rady finansowo... na pewno... mimo że mało nie zarabiam... ale z mojej wypłaty zostaje około 500 zł na życie... a to troszkę za mało jak pewnie wiecie przy 3 osobowej rodzinie, a niedługo 4 osobowej... liczę ze się ułoży 🙂

Nam lekarz powiedział że to tak teraz będzie że dzieci chorują.. zwłaszcza przez pierwszy rok przedszkola.... tyle że ja sobie tego nie wyobrażam ... no cóż... witaminy tran i inhalacje to zalecenia dla nas na przyszłość... no i jak gorączka to do lekarza także będziemy zostawiać trochę kasy w aptece :/... ostatnio zażartowałam, że Panie z apteki powinny nam już jakąś kartę stałego klienta założyć bo średnio co tydzien 50-70 zł zostawiamy... i jak tu się dziwić że tyle aptek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny już dawno to widziałam ale jakoś "olałam" temat.. Mam w okolocy pachwiny taką małą twardą kuleczkę, jakby syfek ale nie do wyciśnięcia. Ta kulka nie boli, nie przemieszcza się ale czasami jal chodzę boli mnie ta okolica (nie sama kulka). Jak myślicie, co to? W poniedziałek mam wizytę u gin to zapytam na pewno.. Kurde już dłuuuugo to mam ale jakoś nie przejęłam się bo malutkie i bez żadnych objawów a teraz się martwię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia,
może to kaszak jakiś? mój mąż miał taką kulkę na plecach (usunął już ją) i ma jeszcze na głowie, z bliska wygląda jakbym mu roga przyprawiła 😉
dla świętego spokoju zapytaj lekarza przy najbliższej okazji.

A my dziś wylądowaliśmy po raz nie wiem już który u lekarza. Diagnoza: angina, z początkiem ropnej;/. Przez niecałe dwa miesiące przedszkola Dobrusia dostała już 3 antybiotyk... Podobno norma zachorowań dla dziecka na rok to 12... obawiam się, że my tą normę w 3 m-ce wyrobimy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

Jak Wam minął weekend? My wczoraj pobyliśmy sami we dwoje 🙂 🙂 Czyli zaliczyliśmy wybory, zakupy, poleniuchowaliśmy trochę w łóżku i po Dzieci 😁

Dzisiaj w planach kolejne przedszkolne urodziny w sali zabaw od 17-20.. wspaniała pora :/ A za godzinkę mam wizytę u gin.

Projusta biedna ta Twoja Dobrusia 😞 Dużo zdrówka i siły Wam życzę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem ale mam depresję jakąś albo cos. M działa mi na nerwy wrrr
Wszystko mnie denerwuje. A weekend to cóż gotowałam całą sobotę i tego. Taki weekend do bani.
Ja Dobrusia dużo zdrówka juz niech Ci odpuści ta choroba paskudna.
Lecę po małego do przedszkola. Został od razu bo nowe koparki maja :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...