Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
Dobrusie z lekko zawalonym nochem odprawiłam dziś do przedszkola. Było trochę łez i krzywienia się, ale byłam twarda.. chociaż czułam że podbródek mi się trząsł 😉
odebrałam ją po 14. Pani powiedziała, że popłakiwała sobie jak jej się tęsknotka włączyła. Ech 😞.
Zdecydowanie wolę jak mąż ją odwozi.. no ale nie zawsze jest taka możliwość;/

Co do zdjęcia... to zazdroszczę Wam ,bo macie piękne foremne brzuszki. Ja mam duży, bo sama jestem duża 😞 i ciężko mi już niestety jest. Szczgólnie jak chwilkę poleżę na wznak, Wtedy kręgosłup mi pęka 😞. a gdzuie tu do końca? i dziś stwierdziłam, że moja mama lepiej ode mnie wygląda. o zgrozo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w dniu terminu 13.12 kończę 27 lat.
Byłam u m siostry i tak się napchałam ciast i ryby w occie ze wyglądam teraz na 13miesiąc 🤪
Ja się czuje grubo i złe bo przed pierwszą i chwile po pierwszej ciąży miałam jeszcze 55kg przy 173cm a teraz mam 72 ponad wiec dla mnie to okropna różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kevin tez w szkole zostać nie chciał trzymal mnie za rękę i wymyślal ale byłam twarda i jak poszłam to nic nie plakal i poszedł z panią siku i jej powiedział ze Mama mówiła ze ma mi pani pomagać siku :-)
Potem nie chciał do domu iść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie przejmujcie się Dziewczyny porannymi rozstaniami. Mój Nikuś drugi rok chodzi i starszy od Waszych a też ostatnio coś nie chce zistawać. Może to zbliżający się moment narodzin nowego członka Rodziny a może po prostu zwykły kryzys. Trzeba przeczekać i pożegnania skrócić do minimum. Łatwo nie jest ale damy radę 🙂

Dora Ty na prawdę szczupło wyglądasz, przy Twoim wzroście te kg to nic. Ja ostatnio miałam 64kg przy wzrościr 163cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Golenie się to już zaliczam do ostateczności. Nie dam rady juz od miesiąca. :/
Nawet siedzenie na WC jest ciężkie hihihihi.
Jeszcze trochę i będziemy też jak nowo narodzone 🙂 ja tylko żebym nie straciła tej energii po porodzie. Bo teraz mam chęć cały dom do góry nogami przewracac. Ale jak pewnie będę mogła sprzątać to mi się odechce.
Szukam łóżka dla Kevina na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
tak czułam, że jestem najstarsza w towarzystwie 😉

ja mam wielki problem ze snem 😞 kładę się, za 10 min. chce mi się do łazienki... po czym znów kładę się... i zgadnijcie.. znów za chwilę muszę wstawać do łazienki... i tak kilka razy;/ jak już usnę, budzę się za godzinę, oczywiście idę do łazienki... i tak kursuje co godzinę/półtorej 😞.
męczy mnie to, bo mąż z dobrusią sobie pochrapują a ja kursuje;/.

Po czym w dzień jestem rozbita 😞
dziś ogarnęłam dobrusię, mąż ją zawiózł a ja pod kocyk i dwie godziny odsypiałam;/.

Od jakiejś godziny spoglądam na okna i próbuje znaleźć motywację do ich umycia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 28 lat i Pojusta 32 to wcale nieduzo. Niedługo tez tyle będę miała. Mnie całe szczeście bezsenność ostatnio opuściła, a do spania mam teraz podużkę do karmienia i sprawdza się rewelacyjnie. Do tej pory nie mogłąm się ułożyć i cały czas na męzu wisiałam ale goraco mi wtedy a teraz rewelka.
Ostatnio przed wizyta u gina chciałam sie ogolić w nefralgicznym miejscu i stwierdziłam że brzuch mi widok zasłania. A co to bedzie przez następne 3 miesiące.
a jesli chodzi o brzuszek to wrzucam i mój 🙂
Ignaś 26 tydzień :P





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona, dzięki za pocieszenie 😉
ja miałam 28 jak urodziłam Dobrusię 🙂 ale mam męża 3 lata młodszego, więc duchem trochę jestem młodsza przez niego 😉 szkoda, że nie wyglądem, hihi.

wszystkie macie piękne brzuszki 😉
kurczę, nadal patrzę na te moje okna i chyba dziś już sobie je daruje;/.
siedzę i grzebię w necie.

Słyszałyście może o otulaczach? podobno fajna sprawa dla noworodka.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Projusta daruj sobie mycie tych okien! Albo poproś kogoś albo poczekaj aż urodzisz, mycie okien jest niewskazane w ciąży. Ja też nie mogę patrzeć na moje ale trudno.. muszę przeżyć to 😉

Aldona super brzusio 😘

Ja dzisiaj prawie cały czas w łóżku, zawiozłam Chłopaków do przedszkola, odwiedziłam aptekę, obrałam ziemniaki i leżę 😜 Muszę jeszcze mięso zrobić ale nie mam siły ruszyć tyłka z łóżka :/ A popołudniu idę na to USG do szpitala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje okna też straszą brudem ale nie zamierzam ich teraz myć. Poczekam do grudnia i na świeta umyje bo wtedy już bedzie blisko terminu. Jak byłam w ciąży z igą to w 39 tc myłam okna na przyspieszenie porodu ale to nic nie dało bo urodziłam po 2 tygodniach 🙂
Jesli chodzi o otulacze to ja nie używałam, teraz dostałm od koleżanki to wypróbuję. Przy Igusi używałam rożka i spełnił podobną funkcje i do tego służył za kołderkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki ja po USG w szpitalu u poleconego lekarza. Teraz już wiem skąd aż tyle dobrych opinii w necie na jego temat.przez trzy ciąże tak dokładnego USG nie miałam, pomiary i przepływy o jakich nawet nie wiedziałam 😉 Byłam w takich emocjach że nawet nie umiem Wam teraz opisać dokładnie co i jak, rejestrowałam tylko słowo "prawidłowy" 😁 Serduszko też bardzo dokładnie było sprawdzone, wody, łożysko to wiadomo, szyjka 29mm więc też ok. Wymiary pokrywają się z okresem ciąży. No i Królewna się ostatecznie potwierdziła, tak pięknie nóżki rozkłada że aż się boję co to z Niej wyrośnie 😁 😁 😉 😉 Waży 755g. Chyba tyle..

Poznajcie Lilkę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia, cieszę się, że wszystko w porządku 🙂 Lilka bardzo fotogeniczna 🙂

ostatecznie nie umyłam tych okien;/ zbierałam się cały dzień i nic z tego nie wyszło. myślę, żeby jednak to w tym tygodniu zrobić, bo później już na pewno będę za wielka. Ale może faktycznie męża zaciągne, chociaż obawiam się, że jak on umyje będą jeszcze gorzej wyglądały jak przed myciem 😉

Kornelcia dziś aktywna bardzo, i wczoraj też. W ogóle tak zaobserwowałam, że kiedy ma takie dwa dni z powerem to później odpoczywa kolejny i daje o sobie znak bardzo od niechcenia. ZObaczymy czy jutro tak faktycznie będzie.

Dobrusia jutro jedzie na wycieczkę z okazji dnia chłopca. Gdzieś strażacy organizują dla maluchów jakieś atrakcje. Mam nadzieję, że nie pochoruje się po tym wypadzie;/ . Dziś rano wychodziła zdrowiutka a wróciła z zaszklonymi oczkami;/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ogóle to nie mogę się też doczekać wizyty kontrolnej. Mam ją 6 paźdź. Zastanawiam się jak ta moja szyjka teraz wygląda i znów muszę się pożalić na to częste oddawanie moczu. Może mam jakieś bakterie i to dlatego jestem co pół godz. w toalecie....

No i oczywiście zastanawiam się jak duże jest to moje drugie szczęście 🙂 i czy wszystko u niej dobrze. Morsem wysyła sygnały że tak, ale muszę to jeszcze usłyszeć od lekarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Projusta może taka Twoja uroda z tym sikaniem.. Ja niedawnk tak kiałam że co chwilę dosłownie, teraz się w miarę uspokoiło. Chociaż też zależy od dnia i od tego jak Lilka się ułoży, czasami jak kopie co chwilę to też latam na okrągło 😁
Odnośnie chorób z przedszkola to jestem mega wkurzona bo w tym roku dzieci bardzo chore chodzą 😠 Ja rozumiem że nie zawsze jest możliwość zostawić dziecko w domu ale niektórzy to przeginają. Wczoraj już jednej matce Pani zwróciła uwagę że córka zasmarkana bardzo chodzi i kaszle krtaniowo.. A na dodatek ta matka nie pracuje 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wizytę mam w poniedziałek i na razie spokój bo do tego prywatnego mam przyjść dopiero w 32tc. Za to muszę załatwić rodzinne, z Nikusiem do dentysty, a na początku listopada do psychologa w sprawie gotowści szkolnej. A jeszcze na wtorek Nikuś dostał zaproszenie na urodziny... Kurde tak mi się chce w tygodniu na 17 :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja aż tak często nie chodzę siku ale ja to mam głupi odruch wstrzymywania albo nie picia 😞 nie wiem czemu ale juz tak mam chociaż w ciąży nie mogę za długo bo brzuch boli
No Kevin wczoraj na dwórzu grał w piłkę i cala noc juz katar i kaszel i juz po przedszkolu. 2 dni co był. I znów nie będzie chciał iść później.
Cała noc dziś dla odmiany jak mogłam spać to robiłam mu herbatkę i spał mi na ręku i co chwilę pić. Teraz śpi dalej.
Żeby jeszcze gorączki nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...