Skocz do zawartości

Styczniowe mamusie :D | Forum dla mam


szysza

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kinia u mnie też podobnie z tym ze właśnie też dostałam pimafucin i nystatyne chociaż nic mnie nie swędzialo to ze niby jakąś infekcja była.
Kevin chyba gdzieś odkad rok skończył to mało spał w dzień chyba że w samochodzie bo dużo jeździmy to wtedy śpi.
Ja Lidla u siebie nie mam wiec nic nie kupię. Ale od pół października będę w Olsztynie z tydzień to sobie kupię całą wyprawkę żeby już mieć z głowy.
A dziewczyny wy macie osobne pokoje dla dzieci? Szukam mebli do Kevina i myślałam o tym regałe trofast z ikea i komoda malm.pasowało by to bo nawet nie mam kogo spytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moja Dobrusia spała tak do 2 r.ż. Generalnie nie była ospała za bardzo, czasem żałowałam 😉

W ogóle dziś mieliśmy kryzys. Dobrusia powiedziała, że nie lubi przedszkola... i że: "boli mnie gardziołko, chce mi się wymiotować..boli mnie paluszek.... boli mnie brzuszek..".
1,5 h tłumaczenia i w końcu pojechała 😉 wczoraj dużo płakała podobno, pewnie dziś jest tak samo 😞 a już myślałam, że przedszkole stanie się jej drugim domem;/.

p.s. a rzeczy z lidla są gatunkowo faktycznie bardzo fajne. Chyba dziś pod wieczór skoczę, zobaczę, może jakiś polarek ocalał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora moi Chłopcy mają swój pokój (na razie bardziej prowizoryczny bo to pomieszczenie będzie klatką schodową 😜 ) ale co do mebli nie vardzo pomogę bo mamy bardzo fajne "w spadku". Zwykłe jasne, ale fajne bo pojemne a gabarytowo nie jakieś potężne. Myślę że nawet do pokoju na górze już im te zostawię tylko wymienię uchwyty na jakieś w kolorze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora wrzuć linka do tych rzeczy to zobaczymy co wybrałaś. U nas w lidlu tez podobno kolejki nieziemskie z rana do tego walka o każdą rzecz. Ja na takie rzeczy tez sie nie pisze i zawsze jadę tak 10-11 kiedy już wszyscy sobie pójda i jak cos zostało to kupuję a jak nie to trudno. A rzeczy z lidla mega lubię, zarówno dla siebie bluzki takie zwykłe na długi rekaw kupuje regularnie i dla małej. Iga ma obecnie chyba z 12 bluzeczek z lidla do chodzenia i nic sie z nimi nie robi. Polecam.
U mnie dzieciaki będą miały razem pokój aż do szkoły nie pójda bo mamy mieszaknie 3 pokojowe i sypialnie za szybko nie chcem oddac. A my meble kupilismy na OLX uzywane za 1000 zł a warte chyba ze 3000 wogole nie zniszczone i wszyscy się nimi zachwycają. Mamy łóżeczko, komodę, szafę i niedawno regał na zabawki dokupiliśmy. W dziórkach w meblach mamy obrazki zwierzatek.a meble takie :
http://najtaniej24.com.pl/55576,bellamz-zestaw-hubi-orzech.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora wrzuć linka do tych rzeczy to zobaczymy co wybrałaś. U nas w lidlu tez podobno kolejki nieziemskie z rana do tego walka o każdą rzecz. Ja na takie rzeczy tez sie nie pisze i zawsze jadę tak 10-11 kiedy już wszyscy sobie pójda i jak cos zostało to kupuję a jak nie to trudno. A rzeczy z lidla mega lubię, zarówno dla siebie bluzki takie zwykłe na długi rekaw kupuje regularnie i dla małej. Iga ma obecnie chyba z 12 bluzeczek z lidla do chodzenia i nic sie z nimi nie robi. Polecam.
U mnie dzieciaki będą miały razem pokój aż do szkoły nie pójda bo mamy mieszaknie 3 pokojowe i sypialnie za szybko nie chcem oddac. A my meble kupilismy na OLX uzywane za 1000 zł a warte chyba ze 3000 wogole nie zniszczone i wszyscy się nimi zachwycają. Mamy łóżeczko, komodę, szafę i niedawno regał na zabawki dokupiliśmy. W dziórkach w meblach mamy obrazki zwierzatek.a meble takie :
http://najtaniej24.com.pl/55576,bellamz-zestaw-hubi-orzech.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona mebelki macie super, bardzo mi się podoba taka kolorystyka 🙂

Dora regał i komoda bardzo fajne i komponują się ze sobą 🙂 Ten fotrl piłka był u mojej Teściowej to pamiętam że tak jakby rozciągnął się. A łóżko to już planujesz dla dwóch od razu?

U nas jak góra "się zrobi" 😜 to Chłopcy będą mieli razem pokój, Lilka swój (ale to późnieeeej, od razu nie robimy bo pewnie z rok będzie u nas w sypialni), nasza sypialnia duża, garderoba i toaleta. Niestety nie za bardzo dało się zrobić 4 pokoi bo musielibyśmy mieć malusieńką sypialnię tylko na łóżko i nie byłoby garderoby, a wtedy nie miałabym gdzie ciuchów trzymać 😁 Ale jakby co to kiedyś w przyszłości możemy odstąpić sypialnię i przenieść się na dół.

A tak w ogóle Dora muszę Cię pocieszyć bo Ty tu narzekasz że jeszcze nie zaczęte malowanie itd a u mnie cała góra ma być zrobiona do stycznia od podstaw - stan surowy 😁 😁 Także nie masz co narzekać 😉 Z tym że ja mam Męża fachowca który jak się uprze to jest w stanie wszystko zrobić 😁 Nasz dom zrobił w 3mce + miesiąc podwyższenie i dach (od poniedziałku do czwartku po pracy, a od piątku do niedzieli całymi dniami), wszystko sam tylko do ogrzewania mieliśmy ekipę. Trochę się pochwaliłam ale jestem z niego bardzo dumna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moi Chłopcy mają takie meble. Robione na wymiar, służyły chwilowo dziewczynom które rozpoczynały samodzielne mieszkanie. Tata stolarz im zrobił więc przynajmniej wiem że porządne 😜 Można je ułożyć jak się chce, uchwyty wymienię na zielone lub niebieskie i będzie jak znalazł. Oczywiście na górę nie pójdzie całość bo aż tyle nie potrzebują, teraz ja tam mam też trochę rzeczy 😜



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia_nh u mnie to właśnie na zasadzie nie widać siusiaka to na 99% dziewczynka… dlatego dziś lecimy na USG 3d żeby sprawdzić o ile się uda  co do kombinezonu to fajnie właśnie jak się tak trafi… mi tak się trafił wózek i to się okazało, że od znajomych w dodatku.

Projusta z choróbskami to i u nas walka, najpierw córka, później ja a teraz mąż i moja mama do nas dołączyli… walczymy wytrwale  ja mam fiorde- tabletki do ssania i argentin-t do psikania na gardło, co do cukrzycy ciążowej to nie mam pojęcia co dalej, wiem tylko, że na pewno jeżeli okaże się że masz cukrzycę to czeka cię dieta i wizyta u diabetologa… więc za wiele nie pomogłam, trzymam kciuki za was ! Z rozstawem pokoju to i u nas jest wielki problem… co chwilę wymyślam i sprawdzam ile co kosztuje na allegro 😁… i tak w koło…

No a resztę jak doczytam to ppoodpisuje bo muszę iść się szykować do gina  mam nadzieję że na 100% się dowiem w końcu jaki to lokator … 3majcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami ja właśnie dlatego mam pewność że Lilka to Lilka bo pokazali sisiulkę 😁 No a poza tym 3 razy potwierdzone, w tym raz przez lekarza który do tej pory niw pomylił się 🙂

Dora to jest może 1/4 wszystkich zabawe, reszta schowana na górze i drugie tyle na polu 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dora spoko mebelki i myslę, że będą fajnie razem wygladać. Nad tym regałem z Ikea tez sie zastanawiałam bo jest super na zabawki ale chyba póki co nie mam miejsca. Pokoik moje dzieciaki maja mały i trzeba tam jako podstawę łózka upchnąć i cos na ubrania. Jak troche podrosna to pewnie wtedy zrobie im jakis remoncik z szafa zabudowaną aby wszytko pomieścić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dora spoko mebelki i myslę, że będą fajnie razem wygladać. Nad tym regałem z Ikea tez sie zastanawiałam bo jest super na zabawki ale chyba póki co nie mam miejsca. Pokoik moje dzieciaki maja mały i trzeba tam jako podstawę łózka upchnąć i cos na ubrania. Jak troche podrosna to pewnie wtedy zrobie im jakis remoncik z szafa zabudowaną aby wszytko pomieścić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra. Łóżko zamówiłam ale m z Kevinem wybrali inne i Kevin juz pyta kiedy przyjdzie, o takie:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5655364130
ja trochę panikuje żeby nie spadł Kevin ale m mówi ze panikuje za dużo. No to kupiłam.
Ja nie idę na to usg. Bo zanim się umowie to pewnie 2 tyg trzeba czekać u jakieś dobrego lekarza.a po drugie takiego nie znam w okolicy co by zrobił takie dokładne i miło a nie wredne jakieś a po trzecie to za 2 tyg to już mnie moja gin wyślę bo juz będę 32tydz. A i tak myślę że to chłopak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dora wow zaszalałaś!! 🙂 Łóżko ekstra!!! Ja to znowu boję się łóżka piętrowego nie że spadną tylko że będą w dzień za bardzo bzikować 😁 Ale w planach na górę właśnie piętrowe chciałabym tylko bez żadnych atrakcji typu zjeżdzalnia itd. Jakieś zwykłe drewniane. No i obowiązkowo biurko bo Nikuś za niedługo do szkoły.. 🤪

A jeszcze miałam Ci napisać o tym zestawie mamut (stolik z kresełkami). My mamy i uważam to za jedenz najlepszych zakupów dla Chłopców, nie dość że ładne, praktyczne, to jeszcze wytrzymałe.. Żebyście widziały co oni wyprawiają z tymi krzesłami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zjeżdzalnie jak cos zawsze moge odkrecic ale Kevin wymyslil ze ladnie wejdzie po drabince a rano do mnie zjedzie zjeżdżalnia no i ciągle teraz pyta kiedy łózko pirata dostanie 🙂 no i argument cudny zeby sam spał bo mówi ze juz teraz to nie musze spac na jego zjezdzalni 🤪
No a tak to wieczór i już mu 38 gorączki wyskoczylo, dałam mu lipomal do herbaty a jak nie zejdzie too w nocy mu panadol wcisne jescze do picia. Kupilam mu lizaki na kaszel to jak usłyszal jak mówilam do mamy ze to na kaszel to juz nie wziął co za cwaniak. A syrop rano próbował to posmakowal i od razy jakby go cos dusiło i probuje wymiotowac. Jeszcze mu inhalacje zrobie na noc.
Ja to nie wiem inne dzieci pija syropy i wogole a on jakis wybryk natury 😞
A by poszło dużo szybciej. ehhhh
Te krzesełka tez kupie na pewno. Do ikei nie jade, wszystko z allegoro zamowie i tyle. Gorzej ze musze sie pozbyc starego biurka, sofy skórzanej i fotela i stołu. Bo chce nowy stól drewniany a mam szklany i 4 osoby a potem chrzciny czy wigilia to brak miejsc.
ten październik i natłok myśli i rzeczy do zrobienia mnie wykonczy. Jak tak będzie to nie będę miała czasu urodzić hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aldona757 wiadomo, że kobieta w dodatku matka już jednego dziecka gdy podczas drugiej ciąży musi leżeć to ma wyrzuty do siebie samej, że właśnie nie może temu pierwszemu dziecku dać tego co do tej pory dawała itp., ale wtedy myśl sobie, że jeszcze troszkę i całą siebie oddasz dla tych szkrabów po równo i będziesz miała w tym wiele satysfakcji 🙂

Projusta u mnie dużo koleżanek bebetto właśnie kupują, ogólnie są zadowolone tylko w którymś z modeli skrzypi budka przy skladaniu i rozkładaniu, ale poza tym ok. 🙂 mycie okien, jak ja to uwielbiam, moje to już błagają o litość (parter przy ulicy)… na razie zmotywowało mnie jedno okno, kolejne 4 czekają 😁…. ale dziś chyba je wyszmugluje 😉

Kinia_nh co do soboty i wczesnej pobudki to ostatnio córki zapytałam czemu sobie pospać nie chce jak ma weekend od przedszkola to stwierdziła, że nie ma na to czasu 😁 co do postów to można cię nazwać weteranką 🙂 i bardzo dobrze im większa rodzina tym lepiej i weselej 🙂 a brzuszek to taki fajny masz 😁 szczupła jesteś to go dobrze widać 🙂, ja 64 kg przy wzroście 165 to ważyłam w szkole średniej 😁 teraz to lepiej nie mówić … Lilka cudnie już się prezentuje, fajnie się patrzy na takie maluszki, 755 to już całkiem ładnie u nas 630 ponoć 🙂 co do łóżeczka w salonie to są takie kołyski jak wspomniała aldona , ładnie wyglądają i nie zabierają dużo miejsca… no teraz już doczytałam że ci się pomysł spodobał 😁 co do śluzu to mam to samo , dobrze jest mieć takiego męża fachowca, u mnie jest podobnie tylko na razie kredytu nie dostaniemy bo spłacamy raty na sprzęty… ale w planie jest kredyt na dom lub mieszkanie 😉 mam nadzieję że się uda. O proszę a ile u was zabawek 🙂 super dzieciaczki mają się czym bawić 😁 no i co narozwalać też :P

Przedszkole mnie też denerwuje strasznie jak tak się dzieje, ja robię wszystko żeby móc małą w domu przytrzymać jak ją coś dorwie a poniektóre kobiety to pchają dzieci dając im tylko przed przedszkolem lek na zbicie gorączki… masakra…

Dora2 ty musisz być bardzo szczupła jeżeli widzisz na brzuchu kopniaki , u mnie z nadbagażem to trochę poczekam aż się pojawią widoczne ruchy 🙂 Mebelki fajne… ja też mam z tym ogromny dylemat teraz, a to przez brak miejsca no i musimy poupychać parę rzeczy… na pewno muszę kupić nowe łóżko dla starszej, i biureczko jakieś plus regał na zabawki… zobaczymy co wyjdzie z tego 🙂 zdrówka dla Kevina, u nas choroba też dalej trwa…


Aldona wspominałaś o domku dla lalek Barbie, kupiliście w sklepie czy przez Internet? Jak możesz daj namiar/stronkę cokolwiek 😁 a ty kolejna chudzina widzę 🙂 fajnie tak w ciązy być i dobrze wyglądac 😁 chyba będę musiała się za siebie wziąć po porodzie :P moja córcia spaała do około 1,5 roku, później już bardzo sporadycznie, mebelki macie bardzo fajne… u mnie niestety brak miejsca na taki zestaw.

Projusta co do wyglądu to nie jesteś sama 🙂 ja mam podobny problem co ty…Z tymi ciążami zagrożonymi to nigdy nie jest fair… dla mnie wszystkie powinny kończyć się dobrze bez żadnych powikłać czy chorób dziecka..

Komisy u mnie w okolicy nie ma takiego, są szmateksy ale nic ciekawego w nich nie ma,… no i są sklepy dziecięce ale tam to już ceny wiadomo 😉

Wiek ja mam 24 lata 

Golenie się… wczoraj przed wizytą u ginekologa to aż się uśmiałam bo ogoliłam się ale nie byłam w stanie zaglądnąć wszędzie gdzie potrzebowałam 😁 i musiał mi mąż pomóc… w sumie dla niego to sama radość była…. Faceciiiiii

PŁEĆ no to już mam potwierdzone że na 100% dziewczynka 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pami jak ja luuuubię Twoje długie posty!! 🙂 🙂 Jak Ty to wszystko pamiętasz???
W takim razie skoro potwierdzone to oficjalnie gratulujemy Córci! 😘 Macie już jakieś imię?
Z goleniem miałam ostatnio tak samo, z tym że się boję Mężowi dać do ręki maszynkę dlatego zrobiłam co miałam zrobić "na macanego" a on później sprawdzał czy dobrze 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...