Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
3 godziny temu, Emi_ja napisał:

No zasadniczo, myślę, że są to raczej osobiste przemyślenia pani, bo na pewno jest to niezgodne z zaleceniem producenta i materiałów na temat cukrzycy wogole. Ja czasami jak zapomnę przestawić wajche, to też używam jednej lancety dwukrotnie, ale to tylko gapiostwo. Nie można zapomnieć jednak, że zaschnięta twoja krew pozostaje na lancecie i namnażają się tam różne takie...Mnie tez wkurza, że ciągle muszę wymieniac bebenki, kupuje je w internecie na zapas, wtedy jest o wiele taniej. U mnie dochodzą jeszcze igly do pena z insulina, też jednorazowe, choć niektórzy używają kilka razy...No ale to głównie ci, którzy mają cukrzycę pół życia 😊My, mam nadzieję, wyjdziemy z tego zaraz po porodzie i znowu wjadą drożdżówki na przykład 🍩

 

A takie lekki pieczywko typu Wasa jest u nas ok? Jak zjem takie np żytnie to cukry są w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Ewa12 napisał:

No myślę że to tylko przemyślenia ale ja nie zmieniam za każdym razem należę do osób które wychowały się na piasku zdartych kolanach itp wiadomo nie będę trzymac igły cały tydzień ale jeden dzień te dwa trzy nakłucia 😁

A co do dezynfekcji środek na spirytusie może podobno sfałszować wynik inny nie i w laboratorium pani przed pobraniem odkaziła palec 🤔

Jak Twoje cukry? Mierzylas już coś?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
54 minuty temu, Monika Ścigajło napisał:

Nie, tutaj napewno nie chce rodzić. To wiedziałam zanim zaczęliśmy myśleć o dziecku ale w nocy zasypało nas śniegiem i braliśmy się jechać do innego szpitala w taka pogodę. Właśnie dostałam wapno, ale obie ręce zdążyły mi spuchnąć no i niewyglada to za fajnie

Miałaś robione badanie pod kontem cholestazy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Jak Twoje cukry? Mierzylas już coś?😉

Tak na czczo super 82 i bardzo się cieszę bo z  tym miałam najwiekszy problem😊 coś to moje ograniczanie dało😊 po śniadaniu 118 ale zaryzykowałam kawę z mlekiem a po obiedzie 106 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A takie lekki pieczywko typu Wasa jest u nas ok? Jak zjem takie np żytnie to cukry są w porządku.

Jasne, mi diabetolog powiedział że nie wiadomo czemu ale akurat wasa służy w cukrzycy 😁 jak mi czasami braknie chleba to ratuje się właśnie takim żytnim pieczywkiem ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monika Ścigajło współczuję Ci kochana, jeśli to kamien to faktycznie słabiutko 😞 I jeszcze ta wysypka 😕 mam nadzieję że szybko dojdą co to i będziesz mogła wyjść do domku.

@dorcia6579 fajny wózeczek 🙂 też miałam dziś kupić ale jednak się wstrzymałam bo doszłam do wniosku, że nie chcę jeszcze tego zawaliska w domu 😉 ale 100% wybrałam KinderKraft Prime 2w1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Ewa12 napisał:

Tak na czczo super 82 i bardzo się cieszę bo z  tym miałam najwiekszy problem😊 coś to moje ograniczanie dało😊 po śniadaniu 118 ale zaryzykowałam kawę z mlekiem a po obiedzie 106 😊 

Eee no to super wyniki😀 a co jadłaś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Eee no to super wyniki😀 a co jadłaś? 

Śniadanko chlebek (ale kupiłam w piekpolu chleb dla diabetyków specjalny) z wędlina pomidorem i ogórkiem na drugie koklajl z jogurtu i jagód ale po tym nie mierzyłam na obiad leczo z pulpetami z indyka i kaszą😊 teraz czekam aż minie godzinka bo zjadłam troszkę zakazanych rzeczy bo mąż ma urodziny i mamy gości jestem ciekawa czy będzie źle 🙈🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Ewa12 napisał:

teraz czekam aż minie godzinka bo zjadłam troszkę zakazanych rzeczy bo mąż ma urodziny i mamy gości jestem ciekawa czy będzie źle 🙈🙈

Pamiętaj, że zakazane rzeczy mogą wybijac albo wcześniej albo później, więc nie ma co się sugerować tym że po 1h jest cukier w normie bo można rzeczywisty skok cukru przeoczyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A takie lekki pieczywko typu Wasa jest u nas ok? Jak zjem takie np żytnie to cukry są w porządku.

Powiem ci szczerze, że ja na początku jadłam bez problemu, ale dietetyczka powiedziała, że to samo zło, choć nie potrafiła uzasadnić dlaczego. Podobne info można znaleźć w periodyczkach dotyczących cukrzycy ciążowej. Ale uważam, że jeśli w składzie nie ma nic poza mąka pełnoziarnista albo żytnia a pomiary są dobre, to ja nie widzę problemu. Sama często mam ochotę na taką odmianę. Na pewno też dobre jakościowo grahamki są dla nas odpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, MariKate napisał:

Pamiętaj, że zakazane rzeczy mogą wybijac albo wcześniej albo później, więc nie ma co się sugerować tym że po 1h jest cukier w normie bo można rzeczywisty skok cukru przeoczyć 😉

A w miedzy czasie pomiędzy tymi głównymi posiłkami można jeść to lekkie pieczywko Wasa? Albo wafle ryżowe naturalne? Jak to jest z takimi przekaskami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, MariKate napisał:

Jasne, mi diabetolog powiedział że nie wiadomo czemu ale akurat wasa służy w cukrzycy 😁 jak mi czasami braknie chleba to ratuje się właśnie takim żytnim pieczywkiem ☺️

W ogóle na podwieczorek znów dziś zjadłam to ciasto co wczoraj ale tylko jeden kawałek i 1 pomarańcze i wynik po godz. tylko 92. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
6 minut temu, Emi_ja napisał:

Powiem ci szczerze, że ja na początku jadłam bez problemu, ale dietetyczka powiedziała, że to samo zło, choć nie potrafiła uzasadnić dlaczego. Podobne info można znaleźć w periodyczkach dotyczących cukrzycy ciążowej. Ale uważam, że jeśli w składzie nie ma nic poza mąka pełnoziarnista albo żytnia a pomiary są dobre, to ja nie widzę problemu. Sama często mam ochotę na taką odmianę. Na pewno też dobre jakościowo grahamki są dla nas odpowiednie. 

Hmm to dziwne, ja też myślę, że skoro cukry są ok to chyba można. Albo czy można pomiędzy tymi głównymi posiłkami bo mi sie zdarza że jestem głodna pomiędzy🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A w miedzy czasie pomiędzy tymi głównymi posiłkami można jeść to lekkie pieczywko Wasa? Albo wafle ryżowe naturalne? Jak to jest z takimi przekaskami?

Ja słyszałam, że te wafle ryżowe są za bardzo przetworzone i nie powinno się ich jeść przy cukrzycy. Ja między posiłkami nic nie podjadam, więc nie powiem Ci czy można tak między posiłkami je jeść ☺️ ja na fb jestem na grupie dotyczącej właśnie cukrzycy i tam dużo dziewczyn takie pieczywko zjada na ten ostatni posiłek nocny posmarowane masłem orzechowym. Ja tego nie próbowałam więc nie wiem jakie potem są cukry na czczo po takiej kolacji i nie chce ryzykowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Hmm to dziwne, ja też myślę, że skoro cukry są ok to chyba można. Albo czy można pomiędzy tymi głównymi posiłkami bo mi sie zdarza że jestem głodna pomiędzy🙈

Jesli jesteś głodna między posiłkami to musisz większe porcje jeść 😉 a między posiłkami więc, że niektóre dziewczyny podjadają orzechy ale też w niedużych ilościach ☺️

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MariKate napisał:

Pamiętaj, że zakazane rzeczy mogą wybijac albo wcześniej albo później, więc nie ma co się sugerować tym że po 1h jest cukier w normie bo można rzeczywisty skok cukru przeoczyć 😉

Tak tak wiem ale jak narazie mam zalecenia od lekarza ograniczyc cukry  nie byłam jeszcze u ginekologa ani diabetologa więc przemyciłam trochę dobroci odmówiłam sobie ciasta i torta ale jestem szczęśliwa że te cukry na czczo są w normie a ja po glukozie miałam dobre wyniki 😊 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
14 minut temu, MariKate napisał:

Jesli jesteś głodna między posiłkami to musisz większe porcje jeść 😉 a między posiłkami więc, że niektóre dziewczyny podjadają orzechy ale też w niedużych ilościach ☺️

A większe porcje to nie jednocześnie wyższe cukry? Bo tak też zdążyłam zaobserwować ale może nie mam racji. Wiem o tych orzechach tak też czasem robię. Też w ogóle staram się nie podjadac między tymi posiłkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A większe porcje to nie jednocześnie wyższe cukry? Bo tak też zdążyłam zaobserwować ale może nie mam racji. Wiem o tych orzechach tak też czasem robię. Też w ogóle staram się nie podjadac między tymi posiłkami.

Jeżeli jest dobrze zbilansowany posiłek to nie powinno być wysokiego cukru. Ostatnio jak byłam u diabetologa i mu mówiłam, że mam dietę od dietetyka to stwierdził, że on nie jest zwolennikiem w ciąży wyliczania kalorii i ważenia wszystkiego do posiłku co do grama i po prostu mam jeść tak, żeby nie czuć glodu 😉

Edytowane przez MariKate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, MariKate napisał:

Jeżeli jest dobrze zbilansowany posiłek to nie powinno być wysokiego cukru. Ostatnio jak byłam u diabetologa i mu mówiłam, że mam dietę od dietetyka to stwierdził, że nie jest zwolennikiem w ciąży wyliczania kalorii i ważenia wszystkiego do posiłku co do grama i po prostu mam jeść tak, żeby nie czuć glodu 😉

A Tobie się teraz zdarza że masz czasem cukry przekroczone? Czy już masz tak dietę dostosowaną że zawsze w normie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

A Tobie się teraz zdarza że masz czasem cukry przekroczone? Czy już masz tak dietę dostosowaną że zawsze w normie?

Czasami po śniadaniach zdarza mi się wyższy cukier, np jak mam 2 kromki z żółtym serem to zauważyłam, że właśnie żółty ser mi nie służy i muszę na kolejnej wizycie u dietetyczki kilka rzeczy zmodyfikować w tym jadlospisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

Miałaś robione badanie pod kontem cholestazy???

Jak się doczekałam lekarza to stwierdził że lek musiał mnie uczyli bo to była kwestia godziny i wyszły mi na rękach czerwone plamy i duże jasne bąble. Dostałam wapno i jakaś tabletkę na alergie i zeszło wszystko całkowicie. Na zdjęciu słabo widać ale coś tam widać 

received_829506937613661.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...