Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli o apteczkę chodzi mogę trochę poopowiadać 😉

Przeciwgorączkowo polecam Pedicetamol. To poorostu paracetamol ale dobrze skoncentrowany. Wszystko na bazie ibuprofenu dopiero później można podawać. Ponadto sporo dzieci ma uczulenie na ibuprofen (mijające) które objawia się np. biegunka. 

Do noska sól fizjologiczna, inhalacje,katarek to najlepsze metody.

Masc majerankowa pod nosek ewentualnie.

Ja jeszcze kupowałam i nadal kupuje takie plasterki aromactive.

Espumisan baby na brzuszek. Są jakieś tam niemieckie kropelki bardzo polecane ale Espumisan w odpowiednich dawkach działa tak samo.

Napewno dobrze podawać maluszkowi od początku probiotyk np. biogaia (ja musiałam wykluczyć te na bazie kukurydzy np. dicoflor bo niestety synek miał alergie pokarmowa).

I powiem Wam,że dobrze od maleńkiego podawać tran żeby się maluch oswoił ze smakiem. Ja kupuję akurat bobika. 

Mały na początku płakał jak dostawał,a ja razem z nim😅 ale teraz uwielbia smak takiego czystego tranu😁

Na bolący brzuszek szczerze polecam takie "poduszeczki z pestkami wiśni w środku". Bezpieczniejsza wersja termoforu. Ciepelko plus delikatny masaż brzuszka i problemy odchodzą😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, dorcia6579 napisał:

U mnie są przeboje z TSH...ostatnio 3,70.. 😞 a brałam 3x100 Letrox i 4x75...teraz biorę już cały czas 100, mam skierowanie na TSH i ft3,FT4, i mam je zrobić najbliżej wizyty 10lutego...Ft mam w normie, ale TSH sporo za wysoko i chyba muszę udać się do innego Endokrynologa..Ogółem mam niedoczynność stwierdzoną w ciąży .

Kochana ja biorę codziennie 175 Letrozu. Bo miałam tez kolo 4 i spadło do 2 z czymś. Lekarz mi powiedzial, że jeśli ft4 w normie to mam sobie nie wyszukiwać zmartwień i ma pacjentki co biorą dawkę 500. Także jak mi tak powiedział to luz. Ja mierze cala tarczyce co miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Jeśli o apteczkę chodzi mogę trochę poopowiadać 😉

Przeciwgorączkowo polecam Pedicetamol. To poorostu paracetamol ale dobrze skoncentrowany. Wszystko na bazie ibuprofenu dopiero później można podawać. Ponadto sporo dzieci ma uczulenie na ibuprofen (mijające) które objawia się np. biegunka. 

Do noska sól fizjologiczna, inhalacje,katarek to najlepsze metody.

Masc majerankowa pod nosek ewentualnie.

Ja jeszcze kupowałam i nadal kupuje takie plasterki aromactive.

Espumisan baby na brzuszek. Są jakieś tam niemieckie kropelki bardzo polecane ale Espumisan w odpowiednich dawkach działa tak samo.

Napewno dobrze podawać maluszkowi od początku probiotyk np. biogaia (ja musiałam wykluczyć te na bazie kukurydzy np. dicoflor bo niestety synek miał alergie pokarmowa).

I powiem Wam,że dobrze od maleńkiego podawać tran żeby się maluch oswoił ze smakiem. Ja kupuję akurat bobika. 

Mały na początku płakał jak dostawał,a ja razem z nim😅 ale teraz uwielbia smak takiego czystego tranu😁

Na bolący brzuszek szczerze polecam takie "poduszeczki z pestkami wiśni w środku". Bezpieczniejsza wersja termoforu. Ciepelko plus delikatny masaż brzuszka i problemy odchodzą😉

 

Kurcze a ja kupiłam właśnie dicoflor w kropelkach bo sama go codziennie używam. No zobaczymy. Ja bym jednak poleciła witaminę d w sprayu. Mi położna kazała jeszcze kupić wodę morska do nosa koniecznie w szklanej butelce. Mam octenisept w razie gdyby pępek się nie goil ale zacznę go smarować swoim mlekiem na początku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tylko_ONA napisał:

Jeśli o apteczkę chodzi mogę trochę poopowiadać 😉

Przeciwgorączkowo polecam Pedicetamol. To poorostu paracetamol ale dobrze skoncentrowany. Wszystko na bazie ibuprofenu dopiero później można podawać. Ponadto sporo dzieci ma uczulenie na ibuprofen (mijające) które objawia się np. biegunka. 

Do noska sól fizjologiczna, inhalacje,katarek to najlepsze metody.

Masc majerankowa pod nosek ewentualnie.

Ja jeszcze kupowałam i nadal kupuje takie plasterki aromactive.

Espumisan baby na brzuszek. Są jakieś tam niemieckie kropelki bardzo polecane ale Espumisan w odpowiednich dawkach działa tak samo.

Napewno dobrze podawać maluszkowi od początku probiotyk np. biogaia (ja musiałam wykluczyć te na bazie kukurydzy np. dicoflor bo niestety synek miał alergie pokarmowa).

I powiem Wam,że dobrze od maleńkiego podawać tran żeby się maluch oswoił ze smakiem. Ja kupuję akurat bobika. 

Mały na początku płakał jak dostawał,a ja razem z nim😅 ale teraz uwielbia smak takiego czystego tranu😁

Na bolący brzuszek szczerze polecam takie "poduszeczki z pestkami wiśni w środku". Bezpieczniejsza wersja termoforu. Ciepelko plus delikatny masaż brzuszka i problemy odchodzą😉

 

A z tym Aromactive bym uważała. Mój syn po tych plasterkach wylądował w szpitalu. Chociaż nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu została zdiagnozowana u niego astma i odkąd ma stałe leki - znacznie rzadziej choruje.

A czy jak się podaje tran to nie powinno się podawać WitD? 

 

Ktos polecał rureczki Windi. Moja znajoma z mojego polecenia chciała je kupić końcem roku dla swojego maluszka, ale w aptece jej powiedzieli, że to już jest przeżytek i że wycofane ze sprzedaży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, banasiatko napisał:

Ktos polecał rureczki Windi. Moja znajoma z mojego polecenia chciała je kupić końcem roku dla swojego maluszka, ale w aptece jej powiedzieli, że to już jest przeżytek i że wycofane ze sprzedaży.

Ja polecałam 😁

Nie wiedziałam że są wycofane 🤨 co w takim razie zamiast nich? 

Przyznam szczerze, że one nam bardzo pomagały kiedy córeczka była właśnie maleńka i miała problem z brzuszkiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MariKate napisał:

Ja polecałam 😁

Nie wiedziałam że są wycofane 🤨 co w takim razie zamiast nich? 

Przyznam szczerze, że one nam bardzo pomagały kiedy córeczka była właśnie maleńka i miała problem z brzuszkiem 

Termoforek z pestek wiśni + jakieś kropelki typu Sab simplex czy Espumisan. Szczerze to ja i tak będę pytała o tę rureczki, bo tak średnio ufam tej znajomej i aptece, w której pytała 😅 A jak się okaże to prawdą to pomyślę o tym termoforku 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam całkiem napisać o witaminie D, ale może to dlatego, że to jest jedno z pierwszych zaleceń przy wyjściu ze szpitala  i tak uznałam to za oczywiste,a przecież wcale nie było to dla mnie oczywiste zanim nie stałam się mamą 😅

Ja kupuję taka właśnie w sprayu d-vitum. Wcześniej miałam twist off ale to chyba dlatego,że wcześniejsze mniejsze dawki są tylko w takiej postaci.

@Wercia93

Jeśli chodzi o Dicoflor ogólnie jest bardzo dobry,dużo mam go kupuję. Poprostu mi się trafił taki wyjątkowy osobnik który na kukurydzę źle reagował😉 Ale synek miał ogólnie dużo alergii pokarmowych.

O wodzie morskiej też rzeczywiście nie napisałam, my używamy odkąd pamiętam Disnemar (w szklanej buteleczce). Ale na początku używałam zwykłych ampułek soli fizjologicznej bo jednak nie każdy maluszek znosi psikniecie w nosek😉

Edytowane przez Tylko_ONA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, banasiatko napisał:

Termoforek z pestek wiśni + jakieś kropelki typu Sab simplex czy Espumisan. Szczerze to ja i tak będę pytała o tę rureczki, bo tak średnio ufam tej znajomej i aptece, w której pytała 😅 A jak się okaże to prawdą to pomyślę o tym termoforku 🤔

No ja córce podawałam Sab simplex bo espumisan nie dawał rady 🙈 jutro akurat wybieram się do apteki to przy okazji zapytam o nie😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Zapomniałam całkiem napisać o witaminie D, ale może to dlatego, że to jest jedno z pierwszych zaleceń przy wyjściu ze szpitala  i tak uznałam to za oczywiste,a przecież wcale nie było to dla mnie oczywiste zanim nie stałam się mamą 😅

Ja kupuję taka właśnie w sprayu d-vitum. Wcześniej miałam twist off ale to chyba dlatego,że wcześniejsze mniejsze dawki są tylko w takiej postaci.

@Wercia93

Jeśli chodzi o Dicoflor ogólnie jest bardzo dobry,dużo mam go kupuję. Poprostu mi się trafił taki wyjątkowy osobnik który na kukurydzę źle reagował😉 Ale synek miał ogólnie dużo alergii pokarmowych.

O wodzie morskiej też rzeczywiście nie napisałam, my używamy odkąd pamiętam Disnemar (w szklanej buteleczce). Ale na początku używałam zwykłych ampułek soli fizjologicznej bo jednak nie każdy maluszek znosi psikniecie w nosek😉

Sól fizjologiczna przydaje się nie tylko do noska, ale również do przemywania oczek + do inhalacji. Polecam zakup nebulizatora wszystkim mamom, które go jeszcze nie mają - najlepiej wydane pieniądze 💸

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espumisan o tyle dobrze,że nie ma ryzyka przedawkowania. To poprostu symetikon,a ten w nadmiarze poprostu jest wydalany z moczem😉 Chociaż muszę przyznać,że synek nie miał kolek,nas na szczęście ten koszmar ominął. Chciałabym i tym razem żeby tak było.

Ciekawe czy to kwestia stosowania odpowiedniej diety,plus bardzo regularny tryb dnia (stale godziny jedzenia spania itd) ,plus probiotyk, a czy poprostu ten tym tak miał 😉

Aaa i wiecie co ,po każdym jedzeniu synka, choćby i łyka z piersi się napił, nosiłam go równe 10 minut w pionie. Dzień i noc, naprawdę za każdym razem ,czy mu się odbiło czy nie, zawsze 10 minut. Moja mama mówi,że to dużo dało,kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tylko_ONA napisał:

Espumisan o tyle dobrze,że nie ma ryzyka przedawkowania. To poprostu symetikon,a ten w nadmiarze poprostu jest wydalany z moczem😉 Chociaż muszę przyznać,że synek nie miał kolek,nas na szczęście ten koszmar ominął. Chciałabym i tym razem żeby tak było.

Ciekawe czy to kwestia stosowania odpowiedniej diety,plus bardzo regularny tryb dnia (stale godziny jedzenia spania itd) ,plus probiotyk, a czy poprostu ten tym tak miał 😉

Aaa i wiecie co ,po każdym jedzeniu synka, choćby i łyka z piersi się napił, nosiłam go równe 10 minut w pionie. Dzień i noc, naprawdę za każdym razem ,czy mu się odbiło czy nie, zawsze 10 minut. Moja mama mówi,że to dużo dało,kto wie.

Przyznam szczerze, że moi synowie też nie mieli kolek. A zupełnie wyglądało zarówno ich karmienie (bo starszy był karmiony naprzemiennie kp i mm, a w wieku 4msc już miał poszerzaną dietę... młodszy karmiony tylko piersią do 6msc zycia), ich tryb dnia (jeden z lipca i np. na spacery czasem wychodziłam już koło 7 rano 😅 a drugi ze stycznia), jeden chlustał po każdym posiłku a drugi nawet nie ulewał delikatnie. Starszy tylko raz miał przez kilka dni gazy (nawet nie płakał ani nic, tylko brzuszek miał twardy). Więc Espumisan był u nas prawie zbyteczny 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 godziny temu, Wercia93 napisał:

Kurcze a ja kupiłam właśnie dicoflor w kropelkach bo sama go codziennie używam. No zobaczymy. Ja bym jednak poleciła witaminę d w sprayu. Mi położna kazała jeszcze kupić wodę morska do nosa koniecznie w szklanej butelce. Mam octenisept w razie gdyby pępek się nie goil ale zacznę go smarować swoim mlekiem na początku. 

To teraz zalecenia są , żeby pępek smarować swoim mlekiem?Nie słyszałam o tym..

U nas był tylko Octenisept , i po trzech dniach po kikucie

idealnie się też sprawdził przy ospie🙂

 

 

 

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
15 minut temu, dorcia6579 napisał:

To teraz zalecenia są , żeby pępek smarować swoim mlekiem?Nie słyszałam o tym..

U nas był tylko Octenisept , i po trzech dniach po kikucie

idealnie się też sprawdził przy ospie🙂

 

 

 

Nowinka z książki Mamy dla Mamy 😉 wg badań mleko matki dobre na kikuta, pieśniawki, nawet ciemieniuchę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się dzisiaj czujecie ? ☺️ Ja w sumie dobrze wczoraj ledwo z łóżka wstawałam, bo jakiś nerwoból mnie złapał, ale na szczęście dzisiaj już jest dobrze ☺️ jadę dzisiaj odebrać wózek i nosidełko 😍 aż jestem ciekawa jak wygląda na żywo, bo tego koloru co my chcieliśmy nie mieli na stanie i sprowadzili dla nas ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
41 minut temu, Paaula napisał:

Jak się dzisiaj czujecie ? ☺️ Ja w sumie dobrze wczoraj ledwo z łóżka wstawałam, bo jakiś nerwoból mnie złapał, ale na szczęście dzisiaj już jest dobrze ☺️ jadę dzisiaj odebrać wózek i nosidełko 😍 aż jestem ciekawa jak wygląda na żywo, bo tego koloru co my chcieliśmy nie mieli na stanie i sprowadzili dla nas ☺️

Ja od rana byłam na badaniach, zaraz jakiś spacer i chyba ugotuje obiad na weekend. Słoneczko świeci więc chęci są większe 🙂 a w pon widzę się z córcia i nie mogę się doczekać 🥰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paaula napisał:

Jak się dzisiaj czujecie ? ☺️ Ja w sumie dobrze wczoraj ledwo z łóżka wstawałam, bo jakiś nerwoból mnie złapał, ale na szczęście dzisiaj już jest dobrze ☺️ jadę dzisiaj odebrać wózek i nosidełko 😍 aż jestem ciekawa jak wygląda na żywo, bo tego koloru co my chcieliśmy nie mieli na stanie i sprowadzili dla nas ☺️

Ja już dzisiaj pozalatwialam kilka spraw 😉 Wkurzam się, bo wczoraj miała przyjechać szambiarka i nie przyjechała, a tu garów pełno do mycia, prania cały kosz i nie można się brać za robotę, bo szambo pełne. W sumie dzisiaj spałam trzy godziny, więc się chyba położę na tą godzinę 😅 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paaula napisał:

Jak się dzisiaj czujecie ? ☺️ Ja w sumie dobrze wczoraj ledwo z łóżka wstawałam, bo jakiś nerwoból mnie złapał, ale na szczęście dzisiaj już jest dobrze ☺️ jadę dzisiaj odebrać wózek i nosidełko 😍 aż jestem ciekawa jak wygląda na żywo, bo tego koloru co my chcieliśmy nie mieli na stanie i sprowadzili dla nas ☺️

Ja dziś słabo. Trochę posprzątałam, wstawiłam do prania trochę ubranek Leosia ale już musiałam się położyć bo potwornie bolą mnie plecy na wysokości talii 😞 już wczoraj je trochę czułam i chyba niepotrzebnie wzięłam się za prasowanie 😕 czy wy tez macie takie bóle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Do_Mi napisał:

Ja dziś słabo. Trochę posprzątałam, wstawiłam do prania trochę ubranek Leosia ale już musiałam się położyć bo potwornie bolą mnie plecy na wysokości talii 😞 już wczoraj je trochę czułam i chyba niepotrzebnie wzięłam się za prasowanie 😕 czy wy tez macie takie bóle? 

Mnie ciągle coś boli pod prawą łopatka jak za długo chodzę stoję albo usiądę na kanapie oparta o tą prawa strone to boli 🤔 na początku też myślałam o nerwobólach ale już drugi tydzień męczy czasem lżej czasem mocniej ale codziennie czuje 😓

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Do_Mi napisał:

Ja dziś słabo. Trochę posprzątałam, wstawiłam do prania trochę ubranek Leosia ale już musiałam się położyć bo potwornie bolą mnie plecy na wysokości talii 😞 już wczoraj je trochę czułam i chyba niepotrzebnie wzięłam się za prasowanie 😕 czy wy tez macie takie bóle? 

Mi się chyba zaczyna coś jak rwa kulszowa, której w poprzednich ciążach nie miałam. Taki dziwny ucisk, że nie mogę na nogę stawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Do_Mi napisał:

O to widzę że nie tylko ja mam takie dolegliwości. Jak sobie z tym radzicie? Ćwiczenia na trochę pomagają ale po chwili ból wraca 😕 dobrze że dopada mnie to raz na jakiś czas 

Ja po prostu w miejscu bólu pocieram dłonią i robię ósemki biodrami. Nie powiem, żeby to jakoś bardzo mi pomagało, ale w jakimś niewielkim stopniu chociaż jestem w stanie na nogę stanąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Do_Mi napisał:

Ja dziś słabo. Trochę posprzątałam, wstawiłam do prania trochę ubranek Leosia ale już musiałam się położyć bo potwornie bolą mnie plecy na wysokości talii 😞 już wczoraj je trochę czułam i chyba niepotrzebnie wzięłam się za prasowanie 😕 czy wy tez macie takie bóle? 

Mi się chyba zaczyna coś jak rwa kulszowa, której w poprzednich ciążach nie miałam. Taki dziwny ucisk, że nie mogę na nogę stawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paaula napisał:

Jak się dzisiaj czujecie ? ☺️ Ja w sumie dobrze wczoraj ledwo z łóżka wstawałam, bo jakiś nerwoból mnie złapał, ale na szczęście dzisiaj już jest dobrze ☺️ jadę dzisiaj odebrać wózek i nosidełko 😍 aż jestem ciekawa jak wygląda na żywo, bo tego koloru co my chcieliśmy nie mieli na stanie i sprowadzili dla nas ☺️

Kilka dni pod rząd spałam po 4godziny na dobę. A teraz od dwóch dni śpię jak niemowlę. Wstaje tylko po to by się napić i na siłę coś zjeść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...