Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
1 godzinę temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, widzialyscie nowy projekt pani Godek? Chce zakazać w Polsce invitro i uważa, że dzieci, które poczęły się ta metodą są gorsze, bo to "produkcja dzieci metodą weterynaryjną" 😣 Masakra... Ale mnie ona już irytuje...

chciałabym, że by to był tylko zły sen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Do_Mi napisał:

Mnie już chyba nic nie zdziwi. Leoś jest w moim brzuchu tylko dzięki in vitro i nie wyobrażam sobie że ktoś kiedyś powie mu że jest "produkcji weterynaryjnej" albo że pojawił się dzięki śmierci setki jego braci i sióstr! Pojawił się dzięki rozwojowi medycyny, wspaniałym lekarzom i naszej determinacji. Niepłodność to choroba, jak każda inna która wymaga diagnostyki i leczenia. My staraliśmy się o maleństwo ponad 5 lat, próbowaliśmy naturalnie wiele lat, przeszliśmy wiele, czasem bolesnych badań za które sami musieliśmy płacić a wiele lekarzy i tak olewało temat i kazało nam uprawiać seks z kalendarzykiem bo przecież jesteśmy młodzi i tyle lat przed nami! Totalna ignorancja bo niby "jak Bóg chce to Wam da dziecko i proszę nie wymyślać sobie jakiś tam niepłodności- przecież jesteś taka młoda i zdrowa". Na szczęście trafiliśmy na cudowną doktor która pokierowała nas do kliniki niepłodności. Ale żeby pojawił się Leoś musieliśmy wydać ok. 30 tyś zł bo państwo ma nas w nosie. A i tak nie było łatwo i kolorowo, bo to kolejne badania, zastrzyki i inne leki. Co mają powiedzieć ludzie, którzy rozpaczliwie chcą mieć dzieci a nie stać ich na in vitro? Państwo powinno im pomóc a nie piętnować.  Ja od długiego czasu mówię głośno o in vitro i niepłodności bo jeśli my nie zaczniemy uświadamiać ludzi jak to wygląda na prawdę to na rząd i edukację w tym kierunku nie mamy co liczyć. Niedługo z Polaków będzie się śmiał cały świat bo stajemy się ciemnym narodem 😕

Przepraszam dziewczyny że tak się rozpisałam ale temat jest mi bardzo bliski. 

Polska cofa się do średniowiecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, banasiatko napisał:

Dziewczyny, widzialyscie nowy projekt pani Godek? Chce zakazać w Polsce invitro i uważa, że dzieci, które poczęły się ta metodą są gorsze, bo to "produkcja dzieci metodą weterynaryjną" 😣 Masakra... Ale mnie ona już irytuje...

Brak słów 🤬🤬🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

A ja dziewczyny po wizycie tutaj w Niemczech pogoda też nie rozpieszcza dobrze że tata wziął wolne i pojechał z nami niby to 40 km ale drogi masakra. Miałam zrobione to dokładniejsze USG i wszystko jest dobrze Blanka jest Blanką co bardzo mnie cieszy 😍 najlepsze co to mój mąż był poraz pierwszy ze mną na badaniu mega szczęśliwy nawet się wzruszył. Mała dawała pokaz jej umiejętności boksowania mamy aż pani ginekolog się śmiała. Wszystko sprawdzone jest dobrze co prawda nie wiem ile waży ale to się dowiem na standardowym usg 1 marca😉 ja teraz na każdy spacer tylko z mężem i trzyma mnie pod pache bo ostatnie co to chce zaliczyć przewrót. W tym tygodniu zamawiamy wózek jedna z was taki zakupiła i też nas przekonał plus teraz jak wiem że wszystko oki to chce do końca uzupełnić wyprawkę dla dziecka bo dla siebie muszę się dowiedzieć jak to tutaj wygląda. Oj i chyba muszę rozmiar 62 i 68 kupować bo mała będzie powiedzmy wysoką po mnie 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, AgaIGaja napisał:

U mnie jest coś nie tak, też nie chce się dodać 😒

Jesteś nową użytkowniczką (Nowa Brzuchatka), musisz mieć więcej postów żeby osiągnąć rangę Brzuchatka, wtedy będzie więcej dostępnych możliwości. Częściej udzielaj się na Forum 🙂 Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Do_Mi napisał:

Po aktualizacji strony i mi wszystkie posty ładują się bardzo długo ale zdjęcia nie próbowałam wstawiać 

oj... nie wiedziałem o tym, że działa wolniej, nie zauważyłem u siebie.

Dzięki za informację, sprawdzę to.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mainusia napisał:

A ja dziewczyny po wizycie tutaj w Niemczech pogoda też nie rozpieszcza dobrze że tata wziął wolne i pojechał z nami niby to 40 km ale drogi masakra. Miałam zrobione to dokładniejsze USG i wszystko jest dobrze Blanka jest Blanką co bardzo mnie cieszy 😍 najlepsze co to mój mąż był poraz pierwszy ze mną na badaniu mega szczęśliwy nawet się wzruszył. Mała dawała pokaz jej umiejętności boksowania mamy aż pani ginekolog się śmiała. Wszystko sprawdzone jest dobrze co prawda nie wiem ile waży ale to się dowiem na standardowym usg 1 marca😉 ja teraz na każdy spacer tylko z mężem i trzyma mnie pod pache bo ostatnie co to chce zaliczyć przewrót. W tym tygodniu zamawiamy wózek jedna z was taki zakupiła i też nas przekonał plus teraz jak wiem że wszystko oki to chce do końca uzupełnić wyprawkę dla dziecka bo dla siebie muszę się dowiedzieć jak to tutaj wygląda. Oj i chyba muszę rozmiar 62 i 68 kupować bo mała będzie powiedzmy wysoką po mnie 😄

Cieszę się że wszystko dobrze 🤗 u mnie niestety nie ma możliwości aby mąż był obecny podczas USG, ale wzruszenie dopadło go kiedy położna przyjechała z detektorem tętna i mógł usłyszeć bicie serduszka ♥️♥️ powoli też kompletuje wyprawkę, łóżeczko już mamy całe łącznie z wyposażeniem, komoda z ubrankami też się zapełnia ☺️ mogę zapytać jaką markę wózka wybrałaś? Ja mam na oku dwa modele mutsy igo i rico basic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 minut temu, AgaIGaja napisał:

Cieszę się że wszystko dobrze 🤗 u mnie niestety nie ma możliwości aby mąż był obecny podczas USG, ale wzruszenie dopadło go kiedy położna przyjechała z detektorem tętna i mógł usłyszeć bicie serduszka ♥️♥️ powoli też kompletuje wyprawkę, łóżeczko już mamy całe łącznie z wyposażeniem, komoda z ubrankami też się zapełnia ☺️ mogę zapytać jaką markę wózka wybrałaś? Ja mam na oku dwa modele mutsy igo i rico basic...

Baby merc faster 3 o ile dobrze napisałam 😄 chyba @dorcia6579 taki zakupiła a ja im więcej szukałam tym więcej ofert różnych się wyświetlało to się zdałam na jedną z was a tak poza tym dużo czytam co tu piszecie i co rusz biorę jakiś pomysł czy przykład z was to moje pierwsze dziecko i nie bardzo wiem co i jak nawet dzisiaj zrobiłam screena tego ile ciuszkow danych kupować i trochę brakuje ale pomału do celu 😁 ja łóżeczko też mam ale zastanawiam się nad zmianą materaca bo mam zwykły taką o żółtą gąbkę i nie wiem czy nie zamienić na pianka kokos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AgaIGaja napisał:

Cieszę się że wszystko dobrze 🤗 u mnie niestety nie ma możliwości aby mąż był obecny podczas USG, ale wzruszenie dopadło go kiedy położna przyjechała z detektorem tętna i mógł usłyszeć bicie serduszka ♥️♥️ powoli też kompletuje wyprawkę, łóżeczko już mamy całe łącznie z wyposażeniem, komoda z ubrankami też się zapełnia ☺️ mogę zapytać jaką markę wózka wybrałaś? Ja mam na oku dwa modele mutsy igo i rico basic...

A na jakich zasadach na położna przyjeżdża z detektorem?Wiem, że można mieć w ciąży położna bezpłatnie od 21 tygodnia, ale zastanawiam się skąd ja wytrząsnąć. 😯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Emi_ja napisał:

A na jakich zasadach na położna przyjeżdża z detektorem?Wiem, że można mieć w ciąży położna bezpłatnie od 21 tygodnia, ale zastanawiam się skąd ja wytrząsnąć. 😯

Tak, opieka położnej należy się już od 21 tyg w ramach NFZ, z tego co wiem poświęca Ci ona 30h, począwszy od ciąży do 2mies po porodzie kiedy to monitoruje stan maluszka... Często gabinety ginekologiczne mają jakieś położne warte polecenia, warto zapytać lekarza prowadzącego, ja akurat mam położną poleconą przez koleżanki, podały mi numer i gotowe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AgaIGaja napisał:

Tak, opieka położnej należy się już od 21 tyg w ramach NFZ, z tego co wiem poświęca Ci ona 30h, począwszy od ciąży do 2mies po porodzie kiedy to monitoruje stan maluszka... Często gabinety ginekologiczne mają jakieś położne warte polecenia, warto zapytać lekarza prowadzącego, ja akurat mam położną poleconą przez koleżanki, podały mi numer i gotowe 🙂

No właśnie, ja akurat prowadzę się w Luxmedzie, który jest mega słaby pod tym względem a lekarza NFZ wogole nie mam. Chyba muszę poszukać, to jednak dodatkowe wsparcie poza wizytami. A powiedz, jak twoja dziecinka?Nabrała trochę wigoru?Uspokoiłas się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Emi_ja napisał:

A na jakich zasadach na położna przyjeżdża z detektorem?Wiem, że można mieć w ciąży położna bezpłatnie od 21 tygodnia, ale zastanawiam się skąd ja wytrząsnąć. 😯

Czasem w przychodni POZ jest położna. Zadzwoń do swojej przychodni i zapytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, banasiatko napisał:

Czasem w przychodni POZ jest położna. Zadzwoń do swojej przychodni i zapytaj.

Dzięki, ale właśnie w mojej przychodni na pewno nie ma położnej POZ, bo nie ma ginekologa. Rozumiem, że ty też masz opiekę położnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emi_ja napisał:

No właśnie, ja akurat prowadzę się w Luxmedzie, który jest mega słaby pod tym względem a lekarza NFZ wogole nie mam. Chyba muszę poszukać, to jednak dodatkowe wsparcie poza wizytami. A powiedz, jak twoja dziecinka?Nabrała trochę wigoru?Uspokoiłas się?

Ja też mam pakiet Luxmed, u mnie jest to akurat duży plus bo jeden z najlepszych ginekologów w okolicy przyjmuje w ramach pakietu🤗🤗 @banasiatko dokładnie tak, warto sprawdzić przychodnie POZ... Tak całe szczęście Gaja zaczęła bardziej szaleć i ukoiła tym moje nerwy, wczoraj podczas sesji cały czas szalał, dzisiaj tatuś ugotował żurek i to samo 🤭🤭😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AgaIGaja napisał:

Ja też mam pakiet Luxmed, u mnie jest to akurat duży plus bo jeden z najlepszych ginekologów w okolicy przyjmuje w ramach pakietu🤗🤗 @banasiatko dokładnie tak, warto sprawdzić przychodnie POZ... Tak całe szczęście Gaja zaczęła bardziej szaleć i ukoiła tym moje nerwy, wczoraj podczas sesji cały czas szalał, dzisiaj tatuś ugotował żurek i to samo 🤭🤭😄

No to pięknie 😊Czyli jak kazdy człowiek, dzieciątka mają bardziej i mniej energetyczne dni. Dobrze, że doceniła także kulinarne kompetencje tatusia😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Emi_ja napisał:

No to pięknie 😊Czyli jak kazdy człowiek, dzieciątka mają bardziej i mniej energetyczne dni. Dobrze, że doceniła także kulinarne kompetencje tatusia😅

No ja ostatnio też ciężkie dni miałam więc nie dziwię się że tak mała istotka to odczuwała... Nie mogłam spać, zasypiałam o 3, wstawałam o 11 🤭 no ostatnio tatuś gotuje częściej niż ja więc docenia🤗🤗🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4 godziny temu, Mainusia napisał:

A ja dziewczyny po wizycie tutaj w Niemczech pogoda też nie rozpieszcza dobrze że tata wziął wolne i pojechał z nami niby to 40 km ale drogi masakra. Miałam zrobione to dokładniejsze USG i wszystko jest dobrze Blanka jest Blanką co bardzo mnie cieszy 😍 najlepsze co to mój mąż był poraz pierwszy ze mną na badaniu mega szczęśliwy nawet się wzruszył. Mała dawała pokaz jej umiejętności boksowania mamy aż pani ginekolog się śmiała. Wszystko sprawdzone jest dobrze co prawda nie wiem ile waży ale to się dowiem na standardowym usg 1 marca😉 ja teraz na każdy spacer tylko z mężem i trzyma mnie pod pache bo ostatnie co to chce zaliczyć przewrót. W tym tygodniu zamawiamy wózek jedna z was taki zakupiła i też nas przekonał plus teraz jak wiem że wszystko oki to chce do końca uzupełnić wyprawkę dla dziecka bo dla siebie muszę się dowiedzieć jak to tutaj wygląda. Oj i chyba muszę rozmiar 62 i 68 kupować bo mała będzie powiedzmy wysoką po mnie 😄

cieszę się że wszystko w porządku 🙂 teraz tylko przyjemne zakupy i oczekiwanie na maleństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Emi_ja napisał:

Dzięki, ale właśnie w mojej przychodni na pewno nie ma położnej POZ, bo nie ma ginekologa. Rozumiem, że ty też masz opiekę położnej?

U mnie w przychodni też nie ma ginekologa, ale na pewno jest położna. Zapytaj, może akurat jest 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, banasiatko napisał:

U mnie w przychodni też nie ma ginekologa, ale na pewno jest położna. Zapytaj, może akurat jest 😉 

Dzięki.  Miałaś racje 😊 Pogrzebalam w nieoficjalnych źródłach i jest położna POZ, wszak musi być, bo to wynika z zasad świadczenia podstawowej opieki. Co ciekawe na oczy jej nie widzialam nigdy i nazwiska nie znam a byłam tam niezliczoną ilość razy 😯Jutro od razu się zapisze 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AgaIGaja napisał:

No ja ostatnio też ciężkie dni miałam więc nie dziwię się że tak mała istotka to odczuwała... Nie mogłam spać, zasypiałam o 3, wstawałam o 11 🤭 no ostatnio tatuś gotuje częściej niż ja więc docenia🤗🤗🤗

Bezsenność chyba każdego dopada w ciąży. Ja szybko zasypiam, owszem, ale budzę się bardzo często, przy każdej zmianie pozycji. To jest bardzo wyczerpujące 😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...