Skocz do zawartości

Czerwcówki 2021🤰 | Forum o ciąży


Lilla

Rekomendowane odpowiedzi

@paula22 a dużo płacisz? Jak miałam mniejsze to nawet w promocji dostawałam za 30zl (z 60zl), na D już nie ma promocji i płace 100, co prawda bardzo wygodne i bardzo długo je noszę. Raz mi znajoma poleciła sklep z niby polskimi stanikami, tańsze mieli ale to nie byl dobry biustonosz. Szybko się go pozbyłam. Teraz muszę się wybrać, od razu się zorientuje czy ma coś dla mam karmiących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałam, rano przeczyszczenie ale nie wiem czy ze stresu przed wizytą czy bardziej stres przed jazdą w śniegu 🤦 śnieg lubię ale jak nie muszę nigdzie jechać. Doktor zmierzył szyjkę, mówi że jest ładna, około 3cm (z pomiarów wyszło trochę mniej), mnie to nie zadawala ale ufam mu i funkcjonuje dalej normalnie. Bobas zdrowy, nie wiem jak duży bo dopochwowo to nie bardzo było widać. Między nogami dr nic nie widział 🤫 powiedziałam w tajemnicy tylko mężowi. Jestem z tych co muszą usłyszeć chociaż dwa razy żeby uwierzyć 😋. Dzieci wściekłe, że nie mówię ale wolę jakby coś jednak urosło między nogami, żeby nikt nie był rozczarowany.

Jedyne złe wieści to, że mi hemoglobina spada i mam jeść żelazo 🤢 buraczki lubię więc będę jeść ile dam radę. A propos, ktoś ma sprawdzony przepis na zakwas z buraków? Nigdy nie robiłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 też dawno nie miałam dopochwowo ale w poprzednich ciążach skracała mi się szyjka, teraz doktorowi się poskarżyłam na twardnienia brzucha i dlatego musiał sprawdzic. Choć poprzedni lekarz w takiej sytuacji zawsze robił przez brzuch i od dołu. Jeśli mógł zobaczyć dobrze bobasa to nie narzekam 🙂. Kiedyś nawet tak często USG nie robili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2020 o 17:43, Mamacita87 napisał:

Ja mam termin na 1 luty połówkowego :), a co do karmienia to jeszcze jednego nie skończyłam które ma 10 miesięcy 🙈😁 boje się ze chyba tandem będzie 💪🏻😊

Też mam wizytę na 01 luty połówkowego 🙂 to będziemy mogły zdać sobie relacje hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2020 o 08:35, Monika Kamińska napisał:

Nie, chciałabym rodzić w moim mieście. Mam na oddziale znajomą położną i pielęgniarkę, więc będzie mi raźniej 🙂 Ale jakby coś się działo poważniejszego to Wrocław, Brochów mi najbliżej, a ma dobre opinie. @Gucia23 masz już wybrany szpital?

 

Bólów głowy nie miewam na szczęście. Ale co nie zjem to boli mnie żołądek, nie mocno i nie długo więc nie muszę brać żadnych specyfików, ale zobaczymy co będzie jak maluszek nie będzie już taki malutki 😉

Ja to będę rodzic tam gdzie dwóch poprzednich synów czyli Wrocław Kamieńskiego. Ogólnie nie mam zastrzeżeń (większych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za tydzień mam wizytę u lekarza... Ale czuję skurcze i bardzo mnie to dołuje... Ogólnie od samego początku ciąży miewam bóle brzucha... Lekarz o tym wie... Biorę duphaston i luteinę... Gdzieś od miesiąca mam zmniejszoną dawkę.. Biorę tylko 2 razy dziennie... Ale mam wrażenie że te skurcze są jakby częstsze... Oszczędzam się bardzo a i tak one się pojawiają... Dziś byłam zrobić badania krwi które mi gin zlecił ostatnio żeby mieć z czym iść do niego za tydzień.. Ale jestem strasznie zdołowana... Nie wiem jak dam radę do czerwca 😞pierwszego syna urodziłam w 32tc a drugiego w terminie, z tym że też nie obyło się bez skurczy i pobytu w szpitalu... Jak byłam 3 tygodnie temu to z szyjką było wszystko ok ale co wizyta to jestem w stresie...

Ehh

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ewelinaaa31 spokojnie, będzie dobrze. Stres może tylko nakręcać objawy. Gdyby coś było nie tak, z pewnością lekarz zaleciłby Ci to czy owo.

 

Ja wolałabym czuć już ruchy to bym była spokojniejsza, ale staram się też cierpliwie czekać. Również idę za tydzień do lekarza... Mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

@Ewelinaaa31 wszystko będzie dobrze 🥰nie stresuj się. 

@Klaudiuszka4 też czekam niecierpliwie niby coś tam burczy ale czekam na porządnego kopniaka😂

Dziewczyny czy bolą was jeszcze piersi? Ja mam straszne parcie na te piersi bo w drugiej  ciąży to był dla mnie niestety zły znak 😔 Jeśli chodzi o pierś to mnie nie boli cała za to sutki zaraz twarde i bardzo wrażliwe 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, paula22 napisał:

@Ewelinaaa31 wszystko będzie dobrze 🥰nie stresuj się. 

@Klaudiuszka4 też czekam niecierpliwie niby coś tam burczy ale czekam na porządnego kopniaka😂

Dziewczyny czy bolą was jeszcze piersi? Ja mam straszne parcie na te piersi bo w drugiej  ciąży to był dla mnie niestety zły znak 😔 Jeśli chodzi o pierś to mnie nie boli cała za to sutki zaraz twarde i bardzo wrażliwe 🙄

Mnie w drugiej ciąży bardzo bolały i po jakimś czasie przestały... Niestety straciłam tę ciążę. 😔 Teraz też bolały, ale odpuściły po niedługim czasie i bardzo mnie to stresowało. Na każdą wizytę do 1 tygodnia szłam z myślą, że na pewno już po wszystkim... Na szczęście tak się nie stało. Teraz mam tak, że jak zdejmę biustonosz to czuję jak na chwilę robią się twarde, ale to mija. Mam za to wrażliwe sutki, twardniejące. Ale nie czuję tego póki noszę biustonosz. Zmieniłam na większy, więc może stąd ten komfort. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paula22 moje od długiego czasu są tylko ciężkie a od około tyg jak u was sutki twarde i bolące po zdjęciu stanika. I pojawia mi się siara, dwa razy już ja zaobserwowałam.

@Ewelinaaa31 magnez bierzesz? To istotne przy skorczach. Ja też dwie poprzednie ciąże ze skracająca się szyjką, pierwsza w szpitalu na podtrzymaniu, druga prawie ale grzecznie leżałam ciągle i się obyło bez. Teraz też mam twardnienia ale biorę magnez i się oszczędzam. Doktora mam innego, wie że miałam z tym problem, powiedział że jest szyjka ładna, zmierzył i wyszło 2,92cm. Nie wiem czy nie iść do innego to skonsultować bo wydaje mi się trochę mało. 

Trzymam kciuki, żeby u ciebie tym razem wszystko trzymało.

 

Boli was spojenie łonowe? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kociara napisał:

@paula22 moje od długiego czasu są tylko ciężkie a od około tyg jak u was sutki twarde i bolące po zdjęciu stanika. I pojawia mi się siara, dwa razy już ja zaobserwowałam.

@Ewelinaaa31 magnez bierzesz? To istotne przy skorczach. Ja też dwie poprzednie ciąże ze skracająca się szyjką, pierwsza w szpitalu na podtrzymaniu, druga prawie ale grzecznie leżałam ciągle i się obyło bez. Teraz też mam twardnienia ale biorę magnez i się oszczędzam. Doktora mam innego, wie że miałam z tym problem, powiedział że jest szyjka ładna, zmierzył i wyszło 2,92cm. Nie wiem czy nie iść do innego to skonsultować bo wydaje mi się trochę mało. 

Trzymam kciuki, żeby u ciebie tym razem wszystko trzymało.

 

Boli was spojenie łonowe? 

 

Jeśli chodzi o magnez to brałam w poprzednich ciążach... Ale wtedy chodziłam do innego lekarza... Ten obecny wie o moich problemach ale o magnezie narazie nic nie wspominał... Też już się zastanawiałam czy brać na własną rękę czy nie.... Narazie biorę dwa razy dziennie luteinę i duphaston oraz witaminę D3 i PregnaPlus... Jeśli chodzi o te problemy to lekarz mi zalecił przed snem brać Acard i pić łyżkę oleju lnianego... Ma to ponoć pomóc zapobiec przedwczesnemu porodowi... 

 

Jeśli chodzi o piersi, mnie bolą od samego początku... Strasznie mnie bolą... Nie przypominam sobie żeby w poprzednich ciążach mnie tak bolały... Dodatkowo jeszcze urosly.... Swędziały mnie sutki...tak nawet jakby mi skóra zaczęła pękać... I zaczęłam je smarować kremem... 

Edytowane przez Ewelinaaa31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja w poprzedniej ciąży to przez pierwsze 4 miesiące nie mogłam się nawet do piersi dotykać, a w tej mmam wrażliwe tylko sutki... w momencie podrażnienia lub przy ściąganiu biustonosza... na początku strasznie się tym martwiłam..

mi czasami coś drga w okolicach poniżej pępka..  Jak myślicie to dzidzia? dzisiaj mam 15t3d...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie już tak nie bolą jak na początku. Tak jak piszecie, sutki są wrażliwe. A wcześniej w jednej piersi mnie bolało w jednym miejscu tak, jakbym miała tam siniaka. Spać nie mogłam przez to, bo co się przekręciłam to ból. Ostatnim razem jak byłam u swojej lekarki to o to pytałam, sprawdzała czy nic tam nie ma jakiegoś guzka, ale nie wyczuła. Po jakiś 2 tygodniach mi przeszło. Więc mam nadzieję, że to tylko przez ciążę, a nic mi się tam nie zaczyna dziać 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Dziewczyny,

 

mnie cycki zaczęły bolec teraz ale z pierwszej ciąży pamietam ze takie były do końca, nie łączyłabym tego z najgorszym, po prostu tak jak mi gin powiedział ok 20 tc zmienia się mleko i następuje produkcja siary na całego, tak jak przepowiedział mi że córka odrzuci pierś sama tak też się stało wczoraj! Ssała cycka i nagle sięgnęła po smoczek i wsadziła go do buzi 😃 


co do twardnienia brzucha to też miałam takie objawy i zaczęłam na własna rękę brać magnez i jeść banany i kakao i przeszło.

 

bardzo mnie boli codziennie kręgosłup, mój chop to już ma dosyć mnie ale co zrobić 🙈💪🏻
 

dodatkowo bolą mnie pachwiny ale przywołuje pozytywne myślenie chce się cieszyć tą ciąża tylko trochę ciężko jest w tej drugiej ☺️
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Polcia27 napisał:

Mnie już tak nie bolą jak na początku. Tak jak piszecie, sutki są wrażliwe. A wcześniej w jednej piersi mnie bolało w jednym miejscu tak, jakbym miała tam siniaka. Spać nie mogłam przez to, bo co się przekręciłam to ból. Ostatnim razem jak byłam u swojej lekarki to o to pytałam, sprawdzała czy nic tam nie ma jakiegoś guzka, ale nie wyczuła. Po jakiś 2 tygodniach mi przeszło. Więc mam nadzieję, że to tylko przez ciążę, a nic mi się tam nie zaczyna dziać 🙄

Miałam to samo, ale miesiąc od pozytywnego testu. Jak zaczęły mnie boleć piersi to w jednej coś mnie gniotło, czasem czułam kłujący ból. Zaczęłam się właśnie zastanawiać czy się gdzieś nie uderzyłam, albo też przez psa bo przeskakiwał przeze mnie i odbił się łapą w nieodpowiednim miejscu. A ponieważ też siostra mojej mamy miała guzki usuwane z piersi i się wystraszyłam to dał mi skierowanie na usg piersi. Na szczęście absolutnie nic nie wyszło... 

Pani która wykonywała mi usg powiedziała, że to może być też wina hormonów, czasami tak się zdarza. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny 🙂

 

Mi też piersi już nie dokuczają, ale sutki wciąż wrażliwe, co mój mąż lubi czasem wykorzystać 🙊

 

Magnez biorę, bo jak miałam lekkie bóle brzucha to lekarka zaleciła, a ostatnio lekarz też powiedział że tego przedawkować nie można, więc biorę cały czas. 

 

Dokucza mi tylko kręgosłup, wystarczy że trochę dłużej posiedzę i koniec... Zostaje mi leżeć na zmianę z chodzeniem chyba 🤷‍♀️

 

Zastanawia mnie to twardnienie brzucha o którym mówicie - to moja pierwsza ciąża i nie wiem na co zwracać uwagę, jak wy to odczuwacie? Robi się po prostu twardy w dotyku czy coś jeszcze? 

 

Mam wizytę teraz we wtorek, okazało się że nawet męża mogę zabrać (mój lekarz chory i chodzę do innego, do którego i tak chciałam parę razy pójść, bo na porodówce pracuje a mój nie). Już się nie mogę doczekać żeby malucha zobaczyć 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...