Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Lusiu no ja tak chciałam zrobić, ale ona potrafi wytrzymać bez cyca najdłużej 12 godzin. Woda z sola nie pomogła, teraz skropiłam cyca cytryna i tez nic a na koniec mała zabrała talerzyk wymazała sobie ręce w tym soku i zjadła pół plasterka cytryny 😮
Lusiu ona mi daje tak popalić ze ja juz z sił opadam, a jak wszyscy w pracy to ona nie pije mleka i sama muszę sie z nia bujac, jak mówiłam wcześniej ona od 12 mies jest przyzwyczajona do cyca w nocy i teraz jest mega bunt, płacz itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moim zdaniem metody typu smarowanie solą czy czymś innym sutków są bez sensu, normalnie jak za czasów kamienia łupanego 😉 Wiem Monia, że jak jestes sama, to masz przerąbane, jak Gabi domaga się cycka i nic na nią nie działa, ale spróbuj się przemęczyć, mała zobaczy, że jesteś nieugięta i myślę, że sama odpuści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cZEŚĆ MAMUSIE!
Ale GABI jest cudna! 🤪 A co do oduczania od cyca to moja koleżanka też miała takiego terrorystę i jak chciała odstawić to posypała utka solą i to zadziałało.Monia może tak spróbuj-czystą sól.

EDYTKO- my też mamy ten kubek lovi i też twierdzę że jest świetny tylko,że Hania na początku nie wiedziała,że trzeba zassać jak się pije(sama próbowałam z niego pić i nie było to takie łatwe),więc jej troszkę odkleiłam ten silikonowy brzeg i dopiero wtedy zakumała o co chodzi i teraz pięknie pije.

Ja od dzisiaj do czwartku jestem sama- m z dziećmi pojechał do teściów. W sobotę jedziemy nad morze i mam nadzieję,że pogoda nam się uda 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje Amelio, Haniutek tez jest cudna 😁 no mam nadzieje ze pogoda wam dopisze, bo przez deszcz to człowiek nigdzie nie wyjdzie a tym bardziej nad morzem. my jedziemy po 15 sierpnia a podobno ma byc deszczowo, no zobaczymy jak to bedzie.

Lusiu, może i z kamienia łupanego ale ja juz próbuje wszystkiego...oby tylko coś zadziałało

Edytko ja do tortu kupiłam drażę truskawkowe i waniliowe, sa pyszne i super wygladaja, takie małe kolorowe kuleczki. ja miałam różowe i żółte, ale sa tez kakaowe-brazowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Emi odrazu załapała jak się pije z tego kubka, bo już wcześniej dawałam jej pić ze zwykłego kubeczka więc wiedziała o co chodzi 🙂
U nas woda leci bardzo łatwo (też próbowałam z niego pić) więc to pewnie zależy od tego zaworka...

Monia a ja na twoim miejscu połączyłabym dwie metody tzn. jak najdłużej stanowczo odmawiać podania cyca i mówić małej, że się zepsuł albo coś. A jak będzie robić strasznie wielką histerię to podać jej ale własnie wymazanego czystą solą albo tą musztardą w każdym razie czymś ohydnym w smaku i podać małej a może sama odrzuci bo nie będzie jej smakować. A jak smarowanie nic nie da, tzn że Gabi jest twardsza niż nam się wydaje 😉 i pozostaje tylko i wyłącznie radykalne odstawienie mimo histerii. Wkońcu kiedyś mała musi skapitulować 😲

My też byliśmy dziś na godzinnym spacerku bo po całym dniu deszczu wkońcu się rozjaśniło. Wyszłam bez wózka i spacerowałam z małą wkoło bloku i na placu zabaw za rączkę 🙂

Ach i już zamówiłam ten drugi mniejszy kubek (będę go używać do soczku) ale tym razem na allegro za 30zł z przesyłką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laseczki!
Napisalam posta ale mi wcielo:/
Musialam nadrobic paredziesiat stron.

Wszystkiego najlepszego dla naszych pierwszych roczkow!

U nas wszystko ok, koncze jazdy w srode i zapisuje sie na egzamin, trzymajcie kciuki bo musze zdac za pierwszym razem 😉

Malej cos sie odwidzialo i nie chce chodzic, zrobi 2 kroki i reszte raczkuje.

Poza tym chyba nic nowego, kupilismy nowy samochod 😉 Nie mam czasu zatesknic za mezem bo tyle sie u mnie dzieje a za to on dzwoni i jeczy do sluchawki ze mu sie nudzi i , ze w domu pusto 😉

Monia tort swietny, moja kolezanka robila podobny ale twoj wyszedl profesjonalnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamusie Ja na sekund 5
ehh w ogole nie mam na nic czasu
Wojtus dziekuje za zyczonka

Monika tort super
Gabi jeszcze piekniejsza rzecz jasnA mala ksiezniczka
co do odstawienia mojej metody nie polecam 😞
podobno czosnek pomaga 😞 posmarowac cycki czosnkiem sprobuj
u nas pierwsze 2 noce byly koszmarem
nastepne byly juz w porzadku
POWODZENIA :******
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi my mamy taki:
http://allegro.pl/super-fotelik-coto-baby-strada-9-25-wysylka-24h-i1688881231.html

Tyle, że granatowo-szary 😉 Polecam!!! Ma możliwość odchyleniaj ak dziecko uśnie w aucie, jest mięciutki a nie tak jak niektóre pod poszyciem mają od razu twarde...

On jest od 9-25kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi my mamy taki http://allegro.pl/coneco-zenith-side-armor-jeep-pilka-pokrowiec-i1680269439.html rozczarowal mnie tylko kat jego nachylenia w sklepie wygladalo to lepiej a tak jest ok duzo miejsca,a moj ksiaze duzy to i duzo miejsca potrzebuje hehe 🙂
Jutro ide do gina na cytologie i biore tabsy i zauwazylam ze mi sie wzrok pogorszyl chyba po nich bo jest to jeden ze skutkow ubocznych musze jej powiedziec i ciekawe co ona na to.... 😮 😲 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie słyszałam, że od antykopów może się pogorszyć wzrok 😲 😮

Ja znowuż najchętniej brałabym jakieś hormony na uregulowanie mojej gospodarki hormonalnej, bo nie dość, że znów mam niezbyt regularne okresy to jeszcze mam fatalną cerę 🤢
A niestety kiedyś miałam w nodze zakrzep i przez to hormonów brać nie mogę 😠 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie ciężki miałam dzień z tymi moimi dzieciaczkami pół dnia właściwie byliśmy na dworzu. Mam pewne problemy ze starszą bo chce rządzić w piaskownicy innymi dziećmi, no i w ogóle nabiegałam sie za nią z wózkiem z mikusiem a na koniec dnia zrobiła mi scene w sklepie gdzie chodziła na czterech. Nie mogę już czasem wysiadam, jak tu nie krzyczeć a wychować, nie dać klapsa być spokojnym, wytłumaczyć, uciszyć histerie i jeszcze mieć siłę zajać się młodszym, który jak widze wymaga coraz większej mojej uwagi interesuje się wszystkim co wkoło niego. Idę spać bo pobudka góra o 5 ! 🤢 Chyba mam doła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia te kubki są 3 😉 210ml, 250ml i 350 ml 🙂 My mamy 250 i chcę jeszcze 210 coby małej podawać w nim soczek.

Koraliku trzymaj się dzielnie, czasem nadchodzą gorsze momenty i wydaje się, że wszystko sprzeniewierza się przeciwko nam. Nie jest łatwo z jednym dzieckiem, a co dopiero z dwoma. Ja ostatnio też mam masakrę, Emi nauczyła się histerii 🤢 I też wysiadają mi nerwy, ale wierzę, że nadejdą wkońcu lepsze dni...
Twoja córcia jest coraz starsza i coraz więcej rozumie, więc myślę, że wkrótce jej to minie, a ty jesteś twarda babka i napewno to przetrzymasz 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien doberek
Dzisiaj pierwsza
koraliku rozumiem cie w zupelnosci bo ja przy jednym dziecku wysiadam a co dopiero po dwojce wczoraj jak wracalam od siory a to raptem 20 min no z korkami 30 to wyl jak niewiem bo chcial zeby go wyciagnac raz mu pokazalam to teraz wymusza,czasem mam juz dosc jego histerii najchetniej bym znikla na 2 dni co jest nie realne,moja cierpliwosc sie konczy no ale pozniej sobie tlumacze,ze my tez tacy bylismy,chociaz wymuszacz z niego niezly,no ale co zrobic.....Chcialabym miec taka cierpliwosc i wogole byc taka ostoja spokoju jak moj M.ten to ma jednak reke do dzieci i to kilka osob juz stwierdzilo,no ale ja jestem z nim cale dnie a on kilka godz raptem nie liczac weekendow..... A najlepiej jest jak moze sam chodzic to szczesliwy jak niewiem normalnie w ciagu kilku dni zrobil taki postep ze juz nie chodzi tylko biega po calym domu 🙂 🙂 🙂
A co do tych tabsow anty to tez jestem w szoku,ale tak wyczytalam w ulotce ze moze wystapic podwojne widzenie a mi sie wszystko rozlewa gdzie nigdy nie mialam problemu ze wzrokiem a od 10 dni z dnia na dzien coraz gorzej widze musze jej powiedziec dzis a jak mi nic na to nie poradzi to przestaje je brac...Kiedys tez btralam inne tabletki i przez pol roku mialam problem z pecherzem bezprzerwy mnie bolal,z 3 razy bylam na antybiotyku dopiero pozniej przeczytalam ze to skutek uboczny,tak to jest niestety wiecej skutkow ubocznych maja niz dobrego hehe...
Lece wstawic pranie poki mlody spi,a pozniej biore sie za obiad dzisiaj kopytka serwuje 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...