Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Edytka - moim zdaniem wygląda to na trzydniówkę...

Irka - super ta piaskownica, też chcemy taką 😜

Kama - super, ze bedziez częściej zaglądać 🙂 Wyglądasz oszałamiająco!! Nie mogę się napatrzec na ciebie 🙂

Olusia - przykro mi strasznie 😞 😞 😞 Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Vikusia to mądra i śliczna dziewczynka, napewno szybko będzie się uczyć i mam nadzieję, że nie będzie czuć się gorsza!! Poza tym może te aparaciki nie będą konieczne za zawsze...?? Trzymaj się kochana!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziekuje dziewczynki za mile slowa 🙂jestem z siebie dumna ze dalam rade i pozbylam sie tego balastu w postaci mega tluszczu 🙂teraz juz sie prawie sobie podobam tylko mam teraz problem z nadmiarem skory na brzuchu i obwisle piersi 😞i to jest moj mega kompleks no ale coz cos kosztem czegos...
olusiu,a co z mala wictoria bo ja to w ogole nie w temacie ale postaram sie nadrobic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
STO LAT DLA DZISIEJSZYCH SOLENIZANTÓW!!!!!!

OLUSIU- strasznie mi przykro,że tak się sprawy potoczyły. U mojego synka w przedszkolu jestdziewczynka,która nosi aparat i szczerze mówiąc zorientowałam się że go ma dopiero w pięciolatkach-praktycznie wcale go nie widać.
Zobaczysz że wszystko się jakoś ułoży.

EDYTKA- też obstawiam trzydniówkę

ANN- szczerze mówiąc to moim zdaniem karmienie do drugiego roku życia to już duża przesada. Dziecko w tym wieku ma już tak rozwiniętą dietę,ze pokarm matki jest praktycznie zbędny. Wszystkie składniki może spokojnie zapewnić zdrowa dieta. Co do przeciwciał w mleku matki- znajoma lekarka powiedziała mi że przeciwciała to są białka które są najzwyczajniej w świecie trawione w przewodzie pokarmowym. Przenikają przez ścianę jelit tylko na początku gdy przewód pok jest niedojrzały.Potem już nie.
Dla mnie brak sensu. Widok matki karmiącej takie duże dziecko też jest dla mnie wręcz odrzucające. To tylko moje zdanie ☺️

KAMA- wyglądasz bossssko! Wklej jeszcze jakieś zdjęcia. Trzymasz się jeszcze dukana? Ile schudłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Popieram twoją opinię Amelia, co do karmienia piersią....oglądałam program, kiedy matka karmiła piersią swoje kilkuletnie dziecko, bleee......za przeproszeniem, ale nie widziałam w tym nic pozytywnego, jedynie zdrożne myśli mnie nachodziły.
Ale jesli ktoś ma takie życzenie, to proszę bardzo, nie wtrącam się 🙂

Jeju, jakbym do tej pory była na dukanie, to tak bym schudła, ale zgubiło mnie to, że zaczęłam się miescić w ubrania sprzed ciąży, a mogłam to ładnie pociągnąć ☺️ Nic straconego, zawsze można zacząć odchudzać się drugi raz 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia, mnie też przykro z powodu słuchu Viki. Medycyna jednak idzie do przodu tak szybko, że może zanim się obejrzycie, będą już sposoby na poradzenie sobie z tym problemem? Życzę Wam tego z całego serca 🙂

Co do karmienia, to powiem tak: co lekarz to inna opinia, generalnie jeśli ma się jakieś poglądy to spokojnie da się znaleźć lekarza który te poglądy poprze. Ja mam zamiar jeszcze trochę Stasia pokarmić, ale już od dłuższego czasu nie karmię w miejscach publicznych, wydaje mi się że takie duże dziecko już nie musi mieć cyca natychmiast na zawołanie tak jak noworodek więc spokojnie można ograniczyć karmienie do domowego zacisza a na spacerach gasić głód czym innym. Wg mnie Stasiek jeszcze nie dojrzał do rezygnacji z cyca a skoro nie wracam na razie do pracy, nie chcę tego sztucznie przyspieszać. Do dwóch lat na pewno nie dociągniemy ale kilka miesięcy pewnie jeszcze tak chyba że moi lekarze będą nalegać żebym już dla własnego dobra przestała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OLUSIU, WYOBRAŻAM SOBIE CO CZUŁAŚ SŁYSZĄC LEKARZA.nIE MARTW SIE KOCHANA, UŁOŻY SI WSZYSTKO I VVIKUSIA BĘDZIE NORMALNIE SIE ROZWIJAĆ JAK INNE DZIECI.TAKI APARACIK BĘDZIE MALO WIDOCZNY JAK UROSNA MALEJ WŁOSY.bEDZIE DOBRZE...ZOBACZYSZ!!!

JEJU NIE WYOBRAŻAM SOBIE TAK DŁUGO KARMIĆ 🤪 😁

KAMUS ale laska z ciebie ze szoku doznałam 🤪 🤪...jeju wklej nam jakies foty bo avatarek maly..plissssssss no i dawj relacje z diety.KONIECZNIE!!!

Edytko moze to faktycznie trzydniowka? może jutro zacznie znikać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusia - też sobie wyobrażam, co musisz czuć....jak dowiedziałam się na usg że Franek będzie miał wadę serca, ryczałam jak chora, zastanawiałam się, co mogłam zaniedbać na początku ciąży (nie wiedząc, że w niej jestem), że takie coś spotyka mnie i moje dziecko. Na szczęście wszystko dobrze sie skończyło, dziurka w sercu się zarosła 🙂
Zobaczysz, będzie wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Olusiu tak mi przykro z powodu sluchu,ale musisz miec nadzieje,ze medycyna idzie do przodu tak jak dziewczyny pisza ponizej i moze za pare lat cos na to poradza,a aparaty sa tak malutkie ze ich wogole nie widac,a pozatym dzieki nim moze sie Viki szybciej rozwijac 🙂Zobaczysz wszystko bedzie dobrze tego wam zycze z calego serduszka 🙂
A co do Karmienia to podpisuje sie pod slowami dziewczyn,dziecko powinno karmic sie do 9 msca gora roku bo wtedy dziecku sie przekazuje najwiecej przeciwcial tak mi pediatra mowila!!!A pamietaj Ann,ze czym dziecko starsze tym ciezej je oduczyc wiem to z doswiadczenia moich kolezanek,jeden ma 5 lata zostal mu taki odruch,ze jak tylko sie przytula do mamy to od razu jej odpina bluzke niewazne gdzie sa... Ja napewno tak dlugo bym nie karmila,ale to jest tylko moje zdanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No cóż, Wy macie swoje zdanie a ja mam swoje na temat karmienia i niech tak zostanie 😉 Znam w każdym razie kilkoro dzieci karmionych tak długo i nie widzę jakiejś szczególnej różnicy w ich zachowaniu w stosunku do dzieci karmionych od dawna butelką. Sądzę że to wszystko jest kwestią wychowania.

Idziemy dziś po raz pierwszy na zajęcia dla dzieci w wieku 1-2 lat, bardzo jestem ciekawa czy to będzie już miało sens i jak Staś się odnajdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehhe dziewczynki ja waze teraz 59 kg wiec wcale tez nie tak malo 🙂no w porownaniu do tych 95 kg co wazylam to jak piorko 😜 hihih....na dukanie schudlam 16kg teraz jestem w fazie stabilizacji i czasem mi o kg podskoczy ale zaraz wracam do tych 59 kg 🙂qiec jestem bardzo szczesliwa,powiem wam ze cialo jeszcze sie uklada bo po takim spadku wagi lacznie 36kg musi to troszke potrwac ale i tak jest super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc mamuski

Kama witaj spowrotem choc zastanawiam sie czy to na prawde Ty ? 🤪 🤪 🤪 slicznie wygladasz 🙂 milosc i Wiktorek ci sluzy 🙂

Wojtus dziekuje wszytskim cioteczkom i ich pociechom za zyczonk a 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Olusiu ehh wspolczuje z powodu Viki,ale podpisuje si epod wszystkim dziewczynami,ze medycyna idzie baaaaaaardzo do przodu i bedzie wszystko dobrze Glowa do gory BEDZIE DOBRZE MUSI BYC

Edytko
jak Emi ?? tez wydaje mis ie,ze to 3 dniowka napisz oc po wizycie u lekarza


Ircia
ehh kazdy ma gorsze i lepsze dni z mezem tymbrdziej ze byliscie ze soba non stop przez x dni


c.d.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kama 59 kg to dla mnie marzenie hehe ja dukana zaczynałam od wagi 78 kg teraz mam 74,5 wiec gdzie mi do twoich 59 kg hehe super wynik kochana. Ja sie troche obawiam wakacji bo wiadomo tyle pokus... 😜 i zgrzeszyć bardzo latwo no ale zobaczymy jak to bedzie 😁

Irciu rozumiem ci doskonale, pamiętaj ze nam zawsze możesz sie wyżalić i nawet naskrobać to 10 stron jeżeli tylko tego potrzebujesz. A no z facetami tak juz jest z nimi zle bez nich gorzej.Ja tez sie ostatnio sprzeczam ciągle z moim. Odkąd pracuje to zrobił sie bardzo nerwowy i widzę ze nawet do Gabi ma mało cierpliwości i czasami na nia nakrzyczy a we mnie wszystko chodzi!!! rozumiem ze ze mną może sie wykrzyczeć ale to tylko dziecko i jak mała jest bardzo marudna ryczy i wierci sie przy zasypianiu to on juz długo nie wytrzyma.Sam zauważył u siebie zmianę ehhh. nie wiem co mam z nim zrobić bo tak dłużej nie chce by było.To nie ten sam chłopak którego poznałam. Teraz jest nerwus i czasami rzuca takimi tekstami ze mam ochotę wyjść z domu ehhhh, ciągle mu coś nie pasuje a juz najbardziej denerwuje mnie jak mnie poprawia po czymś albo mówi ze to czy to trzeba zrobić i zawsze ma racje ehh no to teraz je sie wygadałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Monia jednym slowem wszyscy faceci sa tacy sami nigdy im nic nie bedzie pasowac zawsze bedzie jakis problem.... u nas ja sie stalam strasznie nerwowa,przez to siedzenie w domu,teraz latem to jeszcze luzik bo zawsze sie mozna z kims spotkac posiedziec na dworze,a zima to chyba do glowy dostane,no ale jakos musze dac rade....
Kama super wynik 59 kg woow 🤪 🤪 🤪b A co do ksiedz to sie nie martw oni tak tylko strasza ze beda pytac,ja bylam tak posrana ze powtorzylam caly maly katechizm,a on nawet slowem nic nie spytal.... Gorsze u nas bylo to,ze kazdy wchodzil spisywac protokol osobno i teraz musielismy byc zgodni,a zawsze kazdy mogl powiedziec co innego,jak wychodzilam to powiedzialam szybko mojemu M.ze wspolzylismy bo on nie mial zamiaru powiedziec i super by to wygladalo hehe...Zreszta zadawal tak intymne pytania,ze az mi bylo glupio odpowiadac,nawet ja nie umialabym sie spytac a ten nasz debilowaty ksiadz kazdego tak magluje zreszta chodza pogloski ze to zboczuch i mysle ze to prawda po tych wszystkich pytaniach...Mam nadz,ze was to ominie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ircia my tez mielismy rozne pytania przed slubem heheh ale na cale szczescie pytal nas na przemian siedzielismy obok siebie 😉

a co do zachowania WOjtusia podczas mszy hmmmm
byl spiacy jak cholera w wozku posiedzial 3 minuty, a pozniej cala msze u mnie na rekach , nogach wiercil sie i krecil chodzilam przez pol mszy po kosciele pokazujac mu swiete figurki , kwiatki i w ogole ehh nerwow troszke mialam bo nie chcialam dac go mojemu m. wtedy w ogole by sie darl a tak u mnie sie tylko wiercil no i prawie sciagnol mi sukienke 😞 ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ehh maly wierciuch

oby Kacperek byl mniejszym wiercioszkiem 🙂 tego ci zyce z calego serca 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ehhh dziewczyny ci mezczyzni :|
moze ich tez rola ojcow przerasta
kto wie . . ..

Ja sie zastanawiam czy mojego nie udusze na wczasach ;p jak mi na nerwy bedzie dzialal 🙂
😜 😁 😁 😁 😁 😁
czasem sie zastanawiam kto ma ciezszy charakter Ja czy on eh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A zapomnialam wam sie pochwalic ze mamy 2 dolne dwojki wczoraj zauwazylismy ze juz sie przebily 😮 🤪,a nawet marudny nie byl oby tak zawsze bylo 🤪Czyli mamy juz 8 zabkow 🙂
A co do kosciola to bedzie oprocz nas 5 roczkow to sobie mozecie wyobrazic no i u nas wozek odpada z przodu wszyscy rodzice z dziecmi musza siedziec w przednich lawkach juz widze ta masakre tym bardiej ze to godz jego spania,wiec musimy zabrac jego kocyk,zeby go troche uspokoic hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki!
Olusiu kochana wszystko się ułoży! na szczęście żyjemy w czasach gdzie medycyna nas ciągle zaskakuje i pomaga. Na razie są aparaciki a z czasem może znajdzie się jeszcze inne rozwiązanie... Nie załamuj się przecież jesteś największym wsparciem dla niej a z kolei Viki to taka sprytna i zaradna dziewczynka że i z aparacikiem sobie poradzi. Jest najmłodszą dziewczynką z naszych lipcowych dzieci i ile razy nasze wyprzedzała to z raczkowaniem to z wstawaniem! a jej uśmieszki są boskie! co kolejne zdjęcie nam pokazujesz to u Viki uśmiech od ucha do ucha 😁 dlatego jestem wstanie Ci uwierzyć że tam w szpitalu mogła się mimo wszystko uśmiechać nom stop 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a właśnie a pro po kościoła miałam się was pytać jak wasze maluchy wytrzymują msze bo u nas ostatnio robi się coraz gorzej 🤨wcześniej prędzej dało się ją uśpić czy też z zaciekawieniem wszystko wkoło oglądała i słuchała bo coś nowego. a teraz chce się wszędzie dostać! puścić samą ją nie bardzo mogę bo sama nieraz jeszcze się przewraca- na domiar złego najbardziej lubi krążyć po schodach czy wchodzić pod ławki. Z nią chodzić nie che po pierwsze nie chciałabym ją tego uczyć po drugie przede wszystkim jak to wygląda podczas mszy!!! jak ją dłuższy czas trzymam i nie daje ją wypuścić krzyki wniebogłosy i nieraz kończy się wyjściem na dwór 😠 masakra 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...