Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a dziewczyny przeciez kiedys nasze babcie "myły" zęby jedzac jabłko i jakos zyly sobei dlugo i szczesliwie 🙂
hehehe a raczej ich zeby 😜

i duzo zalezy od kosci zeba ja chodze raz w roku do dentysty polecanie kazdej dentystyki bo i tak wiecej nie jest mi potrzebne a raz na 2/3 lata mam jakas plombe robiona wiec nei ma zle , a moj m. ehh szkoda gadac moglby wydac miliony, a jego zeby tez sa pożal się boże

Ja myje zeby dziecku zaraz po pobudce chyba,ze jest mega marudne to jest brak szans na to i zawsze na dobranoc 🙂 i uwazam,ze jest ok
ale indywualna sprawa kazdego Tyle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu pewnie,ze reklama dzwignia handlu 😉
my mamy swoja paste i poki co przy niej pozostane,az sie skoncyz pozniej poszukam innej bo sama tez nie lubie wciaz miec tej samej pasty bo sie smak znudzi 🙂 wiec i Wojtusiowi kupie inna 🙂 moze i ta twoja kto wie 😉


Izunia wklej nam zdjecia Kubusia jakies pewnie to duzy chlopczyk juz ?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusiu,ale u nas jest podobnie tez myjemy zeby podczas kapieli, a do snu mleko poza tym naweet jakbym myla po mleku to i tak to nic nie da bo Wojtus nadal budzi sie w nocy na mleko 🙂 wiec u nas nie ma innego sposoobu jak taki,ze musi spac z mleczkiem na zabkach 😜

poza tym sama tez nie myje zebow 10 razy dziennie , a wlasnie rano i wieczorem i jakos zyje Ja i moje zeby 😉 😜

a jak dzieci pojda wam do przedszkola to tez nikt nei bedzie pamietal by dziecku co cos przegryzie myc zeby 🙂 i jakos bedziecie musialy sie z tym pogodzic, a moim zdaniem mycie kilkakrotnie zebow w dzien kazdemu dziecku by sie znudzilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja uważam, że ideałem jest jednak mycie zębów po każdym posiłku ale niestety życie jest dalekie od ideału 😉 U nas mycie jest na razie po kolacji i wtedy już Staś pije aż do rana wyłącznie wodę (tak jest odkąd go odstawiłam, wcześniej zasypiał przy cycu i w nocy budził się wielokrotnie na mleczko). Spróbujemy myć po większych posiłkach ale nie za wszelką cenę, w miarę sensownej możliwości. Generalnie dentystce chodziło o to że jeśli teraz dziecko przyzwyczaimy do mycia po wszystkich posiłkach to potem w przedszkolu będzie już chętniej robiło to samo bez większego pilnowania, bo wtedy wiadomo że nie ma się już na to zbyt wielkiego wpływu.

A co do tego fluoru i zaleceń ze strony Elmexa to wydaje mi się że oni muszą dawać zalecenia ogólne tak żeby było bezpiecznie w każdym przypadku. Dentystka mówiła że ilość fluoru w wodzie pitnej bardzo się różni między poszczególnymi częściami Polski i w niektórych jest tak że dla takiego małego dziecka ta ilość w wodzie wystarcza. W Warszawie podobno tego fluoru prawie w wodzie nie ma i dlatego trzeba stosować pasty z fluorem. Ale nie mam pojęcia skąd się dowiedzieć jak jest w poszczególnych innych częściach Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A moje dziecko wogole nie chce myc zabkow i na tym poprzestalismy za jakis czas mu sie odwidzi a nic na sile nie jest dobre wiem z doswiadczenia i tak jak pisze Justi to wszystko zalezy od kosci zebow i genow my mamy z moim M.strasznie slabe ja nawet bardziej zreszta wszyscy u mnie w rodzinie tak mieli,wiec mam nadz ze moj maly na tym zakonczy i bedzie mial zdrowe zeby a jeszcze ich sie namyje hehe... 🙂Ja myje tez dwa razy dziennie i zyje hehe nie wyobrazam sobie isc po kazdym posilku poprostu bym o tym zapominala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale wiecie co, to czasami jest też kwestia urody. Ja mam np. raczej zdrowe zęby, jakaś dziura mi się zdarza raz na 2-3 lata (ale mleczaki miałam ciągle dziurawe), natomiast mam takie szkliwo że gorsze mycie widać prawie od razu bo zostają mi plamy od herbaty. Jak mam czas i pamiętam o myciu kilka razy dziennie to jestem je w stanie sama utrzymać w białym kolorze przez dobry rok, natomiast jak myję byle jak i 2 razy dziennie (co przy Stasiu jest raczej nagminne) to już gdzieś po 2 miesiącach od piaskowania mam brązowy nalot którego nie da się samodzielnie usunąć.

Natomiast zgadzam się z tym że na siłę nie ma sensu. Zresztą ta nasza dentystka mówiła też że z tego powodu nie ma co zmuszać dziecko do długiego mycia, bo jak się zniechęci to będzie dużo gorzej. Dlatego ona uważa że na tym etapie wystarczy nawet 10 sekund byle regularnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak na siłę będzie się zmuszać dziecko do mycia zębów, to tylko zrazi się i osiągniemy odwrotny efekt.

Fajne książeczki, mam z tej serii jedną, kupiłam w tesco za 1,72zł w przecenie, a niestety były tylko o wsi 😞 Ale innych to mam całe pudła, takich o sztywnych, tekturowych kartkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ooooo Justi widzisz dobrze, że mi przypomniałaś o tym zwykłym Nenedencie bo jak Emi była malutka to wolałam ten Baby bo był ze szczoteczką silikonową w zestawie ale teraz mogę jej kupić ten zwykły a jest tańszy i większy 😉 Dzięki 😘

Ja rano myję Emi ząbki po śniadaniu (niekiedy jak mi się chce to też po drugim śniadaniu), po obiedzie i po kolacji jak już mała zje kaszkę i wypije mleko, aby położyła się spać z czystymi ząbkami 🙂

Co do mycia kilka razy dziennie to ja jestem zdania, że póki mamy na to wpływ to warto myć zęby, dbać o nie często w ciągu dnia. Myślę, że to zaowocuje mocnymi, zdrowymi ząbkami na przyszłość 🙂 🙂 🙂 Bo jak widzę dwu-trzylatki z czarnymi ząbkami to aż mi oczy na wierzch wychodzą... 🤢
Wiem, że jest to też uwarunkowane genetycznie, ale większa higiena od dzieciństwa też pomaga w osiągnięciu zdrowego uśmiechu 🙂

Aniu u nas ilość fluoru w wodzie pitnej przynajmniej narazie nie ma większego znaczenia, bo i tak dajemy wodę butelkowaną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
spokoj tutaj straszny rzeczywiscie
mamusie chyba korzystaja z pieknej teogrocznej jesieni 🙂

ja w pracy
Wojtus u niani
ehh mowie wam ten moj łobuziak za mna strasznie ,ale niechce powiedziec słowa mama jest u nas tak
Wojtusiu powiedz mama 🙂 ??
Na co on w zaleznosci od nastroju Tata, Baba,Dziadzia i usmiech od ucha do ucha eh 😉 ciekawe kiedy sie doczekam tego upragnionego slowa 🙂 Mama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na prawde Olusia nie zaglada, Kama sie obrazila na amen chodz nei bardzo ma o co
Edytka tez rzadziej zaglada
Amelka rowniez
Ellie tez jakos odpuscila nasze forum
Monika w ciaglym biegu miedzy swoim domem , a tesciami tez nie ma czasu dla nas
Koralik no coz brak czasu przy dwojce dzieciaczkow

i tak moge jeszcze wymieniac ogolenie cisza jak makiem zasial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzis postanowilam zrobic segregacje zdjec i powybierac kilka by je wydrukowac, bo wstyd,ale nawet nie mam swoich slubnych jeszcze wywolanych
pora sie najwyższa za to zabrac, ale poki co wydrukuje zdjecia Wojtusia

po malu mysle nad prezentami pod choinke choc szczerze za bardzo nie mam pomyslow na prezent
chcialam kupić kalendarze z zdjeciami Wojtusia, ale moj m. stwierdzil,ze za ta kase lepiej jakbym dla jego babci wydrukowala z 50 zdjec malego i znow moj plan sie posypal
i tak siedze, pracuje i mysle 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...