Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czy ja wiem, ja zawsze uważałam, że najfajniej jest mieć 30 lat. Jest się niezależnym, ukształtowanym człowiekiem. Ma sie uporządkowane życie w miare mozliwosci, prace, plany i tak dalej.
A ja teraz jestem w trakcie studiów i ani do pracy ani nic...Na architekturze cieżko pogodzic prace i studia, a co dopiero mając dziecko. Także jeszcze 3,5 roku do konca mi zostało (mam rok w plecy z powodu urlopu zdrowotnego w ciązy) W wieku 22 lat mało kto traktuje Cie poważnie. Wg wiekszosci ludzi jest sie takim podlotkiem z sianem w głowie.
Ale, żeby te 30 lat juz tak zostało na zawsze hehe ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
kasia w jestem na nk Ewelina Wielebnowska- polesz 😉

dzieki za zrozumienie z postem o teściowej i tak wyperfumowana też była :/

nic teraz gotuję mężowi obiado kolacje bo z pracy o 17 wróci i chwilka odpoczynku bo chrzestna wzieła Dominisia na spacerek 🙂 buziaki kochane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasiaw napisał(a):
🙂
Na nic prócz wieku nie mogę narzekać. Jestem bardzo szczęśliwa w małżeństwie, mam przecudownego synka, domek, dobrą pracę. Oby tylko tylko zdrowie dopisywało 🙂

No i o to chodzi. Zdrówka życzę całej rodzince ;-))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gabb w Białym są zajęcia w wodzie dla dzieci (mąż znalazł jakąś "szkołę", ale na tą chwilę nie pamiętam jak się nazywała... przypomnę sobie to dam znać, bo nawet stronę internetową mają to sobie poczytasz) tylko chyba basenu dostosowanego nie ma 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Doberek/wieczorek 😉
Byliśmy dziś z Anulką się zważyć ... i przez 2 tygodnie przybrała 500 gr 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Jedzenie 3 stałych posiłków prócz cycusia przynosi rezultaty. Teraz musimy tylko jeść mniejsze porcje, bo Ania by jadła i jadła bez opamiętania. Wszystko jej smakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
Ale tu cichutko sie zrobilo...ciekawe co u innych dziewczyn- alwo, larosanegry, malwinki

Też mnie zastanawia co u nic słychać. Wtedy mnie jeszcze formalnie z Wami nie było, ale codziennie czytałam Wasze opowieści i przeżywałam po kolei każdy poród 🙂 Cieszyłam się z każdego rozpakowanego maluszka 🙂 Aż trafiło na mnie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula napisał(a):
Gabb w Białym są zajęcia w wodzie dla dzieci (mąż znalazł jakąś "szkołę", ale na tą chwilę nie pamiętam jak się nazywała... przypomnę sobie to dam znać, bo nawet stronę internetową mają to sobie poczytasz) tylko chyba basenu dostosowanego nie ma 😮


Byłabym bardzo wdzięczna za info :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze, wiecie co, coś dziwnego dzieje sie z moim Boryskiem ostatnio.... Po zaśnięciu wieczorem budzi się po 1,5h z płaczem :-( zdarza mu sie to tak mniej wiecej 2 razy niedługo po zaśnięciu... Nigdy wczesniej tak nie miał... a od 3 dni masakra. Nie wiem co sie dzieje, a serce mi sie kraje jak tak sie z płaczem budzi. Co prawda, zaraz po przebudzeniu przytulam go i dalej idzie spać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie
chwile mnie nie bylo a tu tyle do czytania 🙂
Monic glosiki oddane 🙂
Joasiu dziekuje, za wsparcie jakos sobie radze z tym przewracaniem sie mala spi ze mna i juz bo innej obcji nie widze.
Kasiu wlasnie patrzylam na internecie ten Angel care z tym oddechem i sie zastanawiam. Dobre ma rejtingi wiec chyba sie zdecyduje. Troche jest drogi bo 150 dolarow prawie, ale co tam przynajmniej nie bede sie tak zamartwiac.
Gabb u mnie jest to samo z tym budzeniem sie. U mnie czasami zdarzy sie, ze 10 razy potrafi sie obudzic w ciagu nocy 😮 ale cuz, co moge poradzic trzeba to przetrwac tak jak Ewcia napisala moze to taki okres akurat.
No i Ewcia wspolczuje tesciowej u mnie to samo bylo Alunia miala kilka tygodni a moja tesciowa wyperfumowana, mala az pawia puscila wtedy pamietam, a on powiedziala "ojej jak sie jej ulalo chyba za duzo zjadla " hahah myslalam, ze zarabie!!! Moja tesciowa do wspanialych tez nie nalezy i tez jej raczej u nikam. Ewcia mam nadzieje, ze juz takiego nalotu nie zrobi.
Gabb co do basenu w Bialym to moj brat gdzies do mleczaka mala prowadzal, ale to juz bylo dobre 7 lat temu takze nie wiem czy dalej cos takiego tam robia.
Bylam w poniedzialek na usg jajnikow- jeszcze nic nie wiem, ale technik powiedzial mi, ze jestem baaaaaaardzo plodna teraz i ze jak nie chce zasc w ciaze to zebym baaaaardzo uwazala hehe
Nie wiem czy wszystkim odpisalam, ale ja mam slaba pamiec z tego niewysypiania sie. Przeczytam, a puzniej nie pamietam co czytalam 😜
Buziaki mamuski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gabb napisał(a):
Kurcze, wiecie co, coś dziwnego dzieje sie z moim Boryskiem ostatnio.... Po zaśnięciu wieczorem budzi się po 1,5h z płaczem :-( zdarza mu sie to tak mniej wiecej 2 razy niedługo po zaśnięciu... Nigdy wczesniej tak nie miał... a od 3 dni masakra. Nie wiem co sie dzieje, a serce mi sie kraje jak tak sie z płaczem budzi. Co prawda, zaraz po przebudzeniu przytulam go i dalej idzie spać...

Dzień Doberek 🙂
Pierwsza 😁 😁
Gabb a nie idą Boryskowi przypadkiem ząbki?
Ponoć wtedy dzieci się budzą w nocy z płaczem i marudzą cały czas. Poobserwuj go na zewnątrz i w buziolku. I dużo cierpliwości Ci życzę na ten okres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W mleczaku podobno od 3 roku zycia... a w innych basenach od 6 r.ż :-/ Do kitu.

Sobolinku, wlasnie tak sie zastanawiam czy to ząbki, ale nic nie wyczuwam pod palcem ...:-/
Wydawało mi sie,że są takie delikatne białe kreseczki, ale już sama nie wiem.
Dziekuje, mam nadzieje, ze jakos dam rade :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny wczoraj kupilam dla Borysa borówke, ale teraz sie tak zastanawiam czy moge mu ja wogóle dac, jak myslicie ?
I czy wogóle moge mu podac zwykla kaszke manna ? taka najzwyklejsza?
Sobolinek, cos pisalas wczesniej ze dajesz kaszke manna Ani, to jest taka zwyczajna, tak ?
Aaa i jak bylo z tym kisielkiem bo nie moge sobie przypomniec:P

Hej Monic ! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku gratki dla Ani, że tak ładnie przybrała i że jej tak wszystko smakuje, po tym co przeszłaś na początku, teraz pewnie jesteś szczęśliwa i spokojna 🙂

Gabb dzieci czasem się budzą z płaczem jak się coś przyśni, albo jak potrzebują żeby je właśnie przytulić, tak jak ty to robisz. Czują się wtedy bezpiecznie. Na pewno z czasem mu to minie.My Już to przechodziliśmy, ale i do dzisiaj się zdarzy czasami że Blanusia budzi się z płaczem, wtedy albo właśnie tulę, albo daje smoczka i obracam na boczek i śpi dalej. A jeśli chodzi o borówki to ja nie mam pojęcia czy można podać :/

Nanka to musisz uważać, bo pewnie nie w głowie Ci teraz drugi bobasek 🙂 jeszcze nie przespałaś porządnie jednej nocki, a do dopiero by było gdyby drugi szkrab się pojawił hehe :p na pewno być dała radę, bo silna jesteś, ale po co się przemęczać 🙂 będzie jeszcze okazja :0
A kiedy będziesz miała wyniki? I co z tą piersią Twoją?

Gabb na kisielek przepis jeszcze raz dla Ciebie 🙂
Kisiel Malinowy
Składniki:
* pół szklanki malin,
* 1 szklanka zimnej wody mineralnej,
* czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej,
* szczypta cukru trzcinowego.
Niezbędne przybory: sitko i łyżka, miska, rondelek, szklanka, łyżeczka.
Sposób przyrządzenia:
1. Przebierz maliny i umyj dokładnie pod bieżącą wodą. Jeśli są mrożone, to wstaw je na dolną półkę w lodówce do czasu rozmrożenia. Nie wystawiaj ich na zewnątrz na stół. Choć stracisz na przygotowanie kisielu więcej czasu, to zyskasz na smaku i wartościach odżywczych owoców. Produkty rozmrażane w ciepłej wodzie i poza lodówką narażone są na rozwój szkodliwych drobnoustrojów.
2. Wrzuć maliny do sitka i za pomocą łyżki przetrzyj je. Pozbędziesz się w ten sposób pestek.
3. W rondelku zagotuj ½ szklanki wody. W drugiej połowie wody dokładnie rozprowadź mąkę ziemniaczaną.
4. Gdy woda zagotuje się, dodaj przetarte maliny. Ciągle mieszając, dodawaj powoli wodę z mąką.
5. Całość mieszaj energicznie do c[color=red][/color]zasu zagotowania. Dopraw cukrem według uznania. Zmniejsz wtedy płomień i gotuj, aż zgęstnieje.

I drugi przepis ekspresowy:
Składniki

* 100 ml soku typu bobofrut
* czubata łyżeczka mąki ziemniaczanej

Niezbędne przybory kuchenne
* garnuszek
* szklanka
* łyżeczka
* łyżka do mieszania
Sposób przyrządzenia
W garnuszku zagotuj sok. Odlej 50 ml soku do szklanki. W szklance rozmieszaj z sokiem mąkę ziemniaczaną i dolej do garnuszka. Całość zagotuj cały czas mieszając.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gabb napisał(a):
dziewczyny wczoraj kupilam dla Borysa borówke, ale teraz sie tak zastanawiam czy moge mu ja wogóle dac, jak myslicie ?
I czy wogóle moge mu podac zwykla kaszke manna ? taka najzwyklejsza?
Sobolinek, cos pisalas wczesniej ze dajesz kaszke manna Ani, to jest taka zwyczajna, tak ?
Aaa i jak bylo z tym kisielkiem bo nie moge sobie przypomnie
Doberek mamusie,ja tylko się przywitam i lecę zwiedzać miasto,
Gabb, ja nie dawałam borówki ,ale się zastanawiałam i nie dam na razie bo borówka ma właściwości zatwardzające ,a moja Zuzka po bananie ma kłopoty z kupką ,to nie wiem co by było po borówkach.A kaszkę ją też robię Zuzce taką najzwyklejszą ale mieszam z owocami bo inaczej jej nie smakuje i robię ją na wodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...