Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Sobolinku wiem jak to jest byc zdana tylko na siebie przez caly dzien, maz jest tylko wieczorem na chwile. Czasem idzie oszalec!!! Ale cuz jak trzeba to trzeba 😉
Evek wiesz co zeczywiscie maluchy sie zgadaly heheh jakas telepatia 😜 Mowie ci ze jak my w ciazy bylysmy i jechalysmy samochodem to oni tedy sobie w brzuszkach sie jakos porozumiewali hehhe
Zuzka super, ze jestes myslalam wlasnie, ze jakos dlugo cie nie ma. Wakacje udnae to najwazniejsze 😎 Wogle co do okresu to ja mam przerabane!!!!!!!!!!! Mialam cesarke i troche pokrwawilam po tej cesarce ale nie za dlugo i tylko przez miesiac nie mialam okresu chociaz tez tylko piersia karmie. A teraz mam non stop plamienia, czasem krwawienie, ale male juz 5 i pol miesiaca po porodze, a ja w sumie moze z 2 tygodnie mialam tak, ze nie musialam zadnej wkladki miec ani nic 😞 😞 😞 mam juz tego dosyc powaznie jestem wykonczona- szczegolnie, ze jezeli chodzi o sex to ochota jest, ale co z tego. Tez Sobolinku na okres ciazy wstrzymalam sie jezeli chodzi o wspolzycie. Juz sie nie doczekam kiedyt to sie wszystko ureguluje. Mialam robione usg bo ciagle mam skrzepowate plamienia 😞, ale nic nie wykazalo bo nawet do mnie nie oddzwonili czyli wszystko jest ok. Pozatym moj gin powiedzial, ze dopuki karmie piersia to moj okres sie nie ustatkuje ehhhh.
Dzis w koncu przyszla nowa posciel do lurzeczka dla Luski 😁 musze ja zaraz uprac i zamontowac. Zdecydowalam, ze nalezy jej sie bardziej dziewczeca, a nie to okropne Zoo !! 😜
Ej powiem wam, ze po porodzie uzaleznilam sie od czekolady. JEstem czekoladocholikem 😲 jak nie ma w domu czekolady to nie wiem gdzie sie podziac- a brzucho rosnie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry! Wlasnie nie wiem czemu Blanka taki niejadek,raczej sie nie zrazila,zle zrobiłam że zaczęłam od owoców. Powinnam wprowadzać dietę w takiej kolejnosci jak nanusia. Niestety moj lekarz sadzi inaczej:-( no coz bede probowac aż się oswoi z kaszka. Nanka pytałaś czy mam mleczko, nie już nie mam, już prawie całkiem zaniklo. Próbowałam dac blanusi rozmrozone ale juz nie chce go jeść:-(
Co do okresu to ja miałam już 2 razy i to prawda mniej bolący na szczęście lecz bardziej obfity ale nie aż tak jak u sobolinka. Może to z czasem minie sobolinku kto wie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja okres dostałam już 5 tygodni po porodzie i od tego czasu już mam regularnie no ale jestem na pigułkach. W sumie szybko dostałam ale pewnie dlatego, ze karmiłam piersią tylko 3 tygodnie. Jak sobie przypomnę jak płakałam o to, że nie mogę karmić to ... ech ale w sumie z butelką nie jest źle no a teraz nie mam problemów z przestawieniem z piersi na butlę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja też mam jakiś brak cukru ,bo codziennie piekę muffiny i gdyby nie moi Panowie to zjadłabym całe 12,czekolady nie mogę bo Zuzia ma później problemy z kupką,a uwielbiam czekoladę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki
Właśnie wróciłyśmy z Anią z małych zakupków, dostała cycusia i zasnęła. W końcu, bo od rana nie spała. Zaraz zabieram się za spaghetti, bo przyszła mi ochota.
Jeśli chodzi o słodycze to zauważyłam, że właśnie jak mam okres to mam straszną ochotę na słodkie, a szczególnie czekoladę. Ach te hormony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
W temacie miesiączkowania to u mnie całkiem spoko. Po porodzie dość długo coś tam ze mnie leciało, ale jak już przestało to może ze dwa razy plamiłam, bo raczej to nie była prawdziwa miesiączka, no i nic a nic mnie nie bolało. Tak sobie pomyślałam, że trochę zmuła, bo jak brzuch mnie bolał przed to przynajmniej wiedziałam, że coś się zbliża, a tak to niespodzianka póki co 😎 (bo mam nadzieję, że jak skończę Ulę karmić piersią to jakoś się to unormuje i po dacie będę wiedziała, że czas się przygotować 🙂

Dziś rano Ula wstała w trochę lepszym humorze, ale z upływem czasu go straciła i pomógł tylko spacer, a jak wróciłyśmy to była już zmęczona i przy przewijaniu był płacz. Uspokoiła się dopiero przy cycuszku. Zjadła i zasnęła i sobie śpi teraz 🙂

Zuzka, super że wakacje się udały 🙂 Tak to niestety z nimi jest że mijają zbyt szybko 😜

Evek, fajnie że wróciłaś do nas na forum. Trzymam kciuki za Szymonka, żeby szybko uporał się z tym swoim bolesnym ząbkowaniem.

Sobolinku mnie by coś strzeliło gdyby ciągle mi Ulę remontem budzili. Tym bardziej, że ona gdy nie wyspana to marudna. Faktycznie mam duże szczęście, że mogę gdzieś przeczekać ten remont i jeszcze pomoc przy opiece nad Ulą mam 🙂 Ale z drugiej strony chyba wolałabym nie ciągać się tak z nią w tą i z powrotem, bo może to też trochę ją rozstraja. Między innymi z tego względu zdecydowaliśmy się, że ja z Ulą zostaniemy na dłużej u moich rodziców, chociaż w planach było, że w ciągu dnia "na emigracji" a na noce do domu, a mąż jeździ do domu. Teraz mają u nas zmieniać okna, więc trzeba, żeby ktoś był w domu.

Miłego dnia Dziewczyny. Może wieczorem zajrzę jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej ho :-) Ale sie rozgadałyście :-D

Gratulujemy ząbków ! 🙂

A odnosnie okresu, to ja od momentu porodu mialam po krwawieniu w połogu, cały czas plamienia i krwawienia na zmianę i tak chyba z 3 m-ce, bo jeszcze przez pierwszy miesiac brania tabletek.... teraz przy drugim opakowaniu na szczescie nic sie nie dzieje. Mialam dosyc podpasek przez 4 m-ce bez przerwy 😁


Joanna, nie martw sie nie jestes sama, mnie tez jeszcze boli, chyba w koncu pojde do gina sie zbadac :/ Po takim czasie od porodu chyba powinno byc juz bezbolesnie ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No udało się Blanusia zjadła tagiatelle z rybką i brokułami 😁 nawet jej smakowało 🙂 wczoraj zwymiotowała tym a dzisiaj jej smakowało, i o co jej chodzi :/ może wczoraj było za zimne i za mało zmielone, bo to jest od 8 miesiąca słoiczek i są dość duże grudki, więc jej blendowałam. No w każdym bądź razie mam nadzieję, że już będzie jadła, bo rybka jest zdrowa! A może pomogła zmiana kolejności posiłków, bo rano dostała kaszki malinowej to zjadła 50 ml, pozniej rybka a na podwieczorek dopiero dostanie owocki. Myślę, że taka kolejność dla niej jest najodpowiedniejsza i mam nadzieję, że się sprawdzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna ja Ani daję posiłki właśnie w takiej kolejności i też jej to odpowiada 🙂
Super, że Blanusi zasmakowało tagiatelle z rybką i brokułami 🙂 Ania jeszcze takich rarytasów nie jadła (bo nie patrzę na słoiczki inne niż powyżej 4,5 i 6 miesiąca).
Na razie zmykam, bo mam szkraba na kolanach. Do wieczorka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
Tak czytam sobie o posilkach jakie dajecie maluszkom i mam pytanko, robicie cos same tzn zblendowane zupki,ziemniaczki,buraczek ?? Ja dalam juz kilka razy owocki ze sloiczka ale teraz juz pomalutku wprowadzam swieze. A co do kolejnosci, tez uwazam ze owocki na podwieczorek 🙂
Chyba ze rano, na drugie sniadanko bananek z kaszka na mleczku 🙂
A co do boli miesiaczkowych po porodzie,ze niby maja byc lrzejsze,moj ginekolog stwierdzil nic bardziej mylnego tak wiec juz sama nie wiem hm....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sobolinku ja tez raczej karmię ją słoiczkami 4,5 - 6 miechów, ale akurat rybkę, brokuły i gluten jadła, więc nie widziałam przeszkód żeby jej to podać 🙂
Evek czasem też robię Blanusi sama, ale jakoś większe mam zaufanie do słoiczków niż warzyw ze sklepu :/ gdybym miała działkę to by było inaczej. Robię jej zupki z kurczakiem, wszystko blenduję bo ona musi mieć papkę bo inaczej wymiotuje, nie radzi sobie z kawałkami i z gęstymi posiłkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂
Joanna oby ta kolejnosc sie sprawdzila 🙂 3mam kciuki. My jemy zupelnie na odwrot rano o 6 jest cyc na lezaco heheh potem kolo 10 daje jej jabluszko i 120 ml mleka ale wypija tylko 70ml, potem o 13 daje jej jakies wazywko i 120 ml mleka i juz wypija wszystko i idzie spac na 1h lub czasem 2h jak sie uda no i okolo 16 kaszka na 80ml mego mleczka i puzniej jeszcze cyc, ale to juz sama wymierza ile zje. Potem kolo 19 butla 180 ml ale wypija 150ml i o polnocy kolejne 180 ml mleczka i tez wsio wypija przewaznie i potem do rana spokouj do 6 Am.Jutro chce jej wprowadzic kaszke owsiana i bede dawac ja rano kolo 10 Am o ile jej posmakuje. 😉
Wow Kasiu 2 zabki juz sa i ida kolejne- szkoda maluszka to wiadomo, ale przynjamniej bedziesz miala najgorsze za soba no i on jest tez mniej swiadomy tego bolu. Gorzej jest jak dziecko ma 9 miesiecy i wtedy sie zaczyna, bardziej cierpi. To tak jak ze szczepieniami igielka sie wbije jest placz i zaraz maluch nie pamieta, jak bede wieksze to dopiero histeria przez pold nia bedzie heheh 😜
O i wlasnie mialam pisac co do sasiadow- to ja nie zadobrze trafilam, nademna mieszka gruba baba z 6 letnim dzieckiem ktore non stop biega, a ona tupie jak szalona. A obok gdzie Ala ma pokoik ma pokuj syn sasiadow 4 letni i ciagle stuka klockami w sciane do nas 😞 No i ogolnie budownictow w Ameryce jest bardzo biedne, ze tak powiem. Wieczorem to slysze jak sasiadka siku robi 😮 🤢 a jak spuszcza wode to slychac w Ali pokoju 🤔 ehhh i do tego teraz jest plaga robactwa "cykady" nie wiem czy sie orientujecie wielkie robale ktore wydaja dzwiek jak pila motorwa jest ich mnostwo siedza na drzewach i piluja od 16 do 22 😞 Alicja zawsze marcudzi przez sen bo nie daje jej spac 😠 ochydztwo udalo mi sie juz 3 zabic w tym roku haha . Zawsze cos przez to stalam sie taka wrazliwa na kazdy halas... A co do sasiadki to skladalismy na nia skargi do zarzadu wiec sie troche uspokoila 🙂 naszczescie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nanusia jak karmiłam piersią to zaraz po przebudzeniu też był cyc na leżąco i zazwyczaj zasypiała jeszcze 🙂.. a teraz ją biorę po prostu do siebie jak się obudzi o 5, 6h i pośpi ze mną jeszcze do 7h, dzisiaj nawet do 7:20 🙂 potem o 9h zasnęła po kaszce i butli i do 11h jeszcze pospałyśmy 🙂 ogólnie to staram się jej w dzień więcej dawać posiłków, zeby w nocy nie potrzebowała. ZObaczymy czy to zadziała, bo ciągle co 3 godziny chce jeść :/ nawet jak zjadła tej rybki na obiadek to jeszcze butlą dokarmiłam i zjadła 90 zml, czyli nie najadła się tą rybką, zresztą nie chciałam jej za dużo dawać bo drugi dzień dopiero dostała taki posiłek, a poprzedniego zwymiotowała, więc tak naprawdę dzisiaj dostała pierwszy raz. Mam nadzieję, że końcu zacznie jeść więcej stałych posiłków a nie pół najmniejszego słoiczka :/
Co do tych sąsiadów to współczuje, u Nas tylko sąsiadka z góry codziennie muzy głośno słucha, jak na razie to Blanki nie budzi,a le jak tylko zacznie to się przejdę do gówniary :/ A te robale fuuu nie nawidze robali, brzydzę się strasznie, kiedyś na stancji mieliśmy prusaki to śniły mi się po nocach, ze po mnie łażą :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
Jestem znowu. Kupiłam dziś Ani takie fajne miękkie klocuszki do układania SMIKI w Smyku. Jutro jedziemy na weekend do dziadków to je rozpakujemy.
Nie wiem czy też tak macie ze swoimi pociechami, ale ja dziś zauważyłam ogromny postęp u Anulki. Tak jakby z dnia na dzień zaczęła obracać się z brzuszka na plecki. Z plecków na brzuszek już potrafiła wcześniej i podobnie jak Nanusia często sprawdzam Anię, bo uwielbia zasypiać na boczku z którego przeważnie robi fik na brzuszek. Dziś też zasypiając wylądowała na brzuszku, na szczęście trzyma wysoko głowę i raczej krzywdy sobie nie zrobi a poza tym jak jej niewygodnie to marudzi i wtedy wiem, że jest na brzuszku.
Następna rzecz jaką zaobserwowałam to podczas zabawy na macie zaczęła się prawidłowo z przeznaczeniem bawić taką zabawką papugą (jedną rączką trzymała ramkę a drugą wprawiała w ruch takie a'la szczebelki) Jak to zobaczyłam to byłam w szoku i aż się popłakałam. Ale te nasze dzieci się zmieniają 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...