Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzień doberek mamusie 😉
Wczoraj miałam huk roboty, ale dziś już jestem 😁
julik my mamy krzesełko drewniane prawie od tygodnia i czasami Ania już w nim je. Jak się mocno wierci to podkładam jej pod plecki poduszkę i gitara 🙂 Lubi w nim siedzieć, bo obserwuje świat z góry i jeszcze w bonusie do buzi coś włożą 🙂 🙂 Ja nie mam problemu z miejscem więc specjalnie je chciałam, żeby później Ania miała kącik do rysowania i innych ważnych kobiecych zajęć 🙂
Na chrzcinach testowałam też składane krzesełko i też się bardzo dobrze sprawowało. Na plus to pasy 5 punktowe (w drewnianym ich nie ma), które zapinasz jak w wózku i się nie martwisz, że dziecko wyleci, ale dla mnie na minus i to duży to to, że to krzesełko jest mniej stabilne od drewnianego no i na kółkach (do transportu pewnie super). Lata w każdą stronę a drewniane stoi i go nie poruszysz, a nasze dzieciaczki coraz ruchliwsze 🙂
Jak masz małe mieszkanie to kup składane ale zwracaj uwagę na stabilność, bo to bardzo ważne, pasy mają chyba wszystkie no i tą regulację wysokości. Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
doberek troszkę mnie nie było ale postaram się do jutra nadrobić 🙂

mały albo ma skok albo zaczynają iść ząbki (już coś tam widać więc może lada moment będą) bo takiej marudy już dawno nie miałam jestem tym już taka zmęczona że szok 😮

Julik my mamy to krzesełko:
http://allegro.pl/krzeselko-do-karmienia-angielski-model-2gratisy-i1760920025.html
chyba alwo ma podobne albo to samo (ale mogę się mylić) - jak dla mnie rewelacja, dla mnie wielkim plusem są właśnie kółeczka które mają też blokadę, krzesełko stabilne z regulowaną wysokością my też mamy niski stół więc jest idealne, ma regulowane oparcie do pozycji półleżącej i pasy bezpieczeństwa (które według mnie są narazie niepotrzebne bo między nóżkami jest zabespieczenie od tacki stolika więc maluch nie wypadnie no i przede wszystkim bardzo łatwo się je czyści mały je w nim o wiele lepiej niż jak jadł u mnie na kolanach - ale raklama hehehe 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Dawno mnie tu nie bylo 🙂 Mam nadzieje, ze mnie jeszcze pamietacie...
Jestem na bierzaco, bo was podczytuje caly czas, ale jakos nie mialam jak sie zebrac do napisania.
Widze, ze juz niektore mamusie wrocily do pracy...Mam nadzieje, ze jakos dajecie rade i macie sily jeszcze zajmowac sie maluszkami..Podziwiam was, bo ja nie pracuje, a czasem sil braknie..
Mam nadzieje, ze bede mogla byc na bierzaco od teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uffffff nadrobiłam, odpiszę na to co pamiętam...

Evek cieszę się że już dobrze z twoimi pleckami, dbaj o siebie kochana 🙂
A co do rozgniatania widelcem to musisz spróbować ja zaczęłam tak robić to mały nie chciał jeść jadł dużo mniej ale teraz znowu wrócił mu apetyt więc będę próbować 🙂

Nanusia mój D trochę pomaga mi przy małym ale nie tyle ile bym chciała, więc kochana podziwiam Cię że dajesz sobie ze wszystkim radę, silna jesteś! 🙂
Co do nowej umiejętności Ali (chodzi mi o machanie rączką) to mój Piotruś z jakieś dwa tygodnie temu zaczął tak robić (nawet raz dostałam po głowie hehe wtedy zrobiłam smutną minkę on też się zasmucił ale zaraz dostał ode mnie buziaka i uśmiech powrócił) tak że idą łep w łep tylko patrzeć jak Alunia go przegoni 😆 😆
A i jeszcze świetny ten jeździk u nas kosztuje ponad 100zł, zastanawiam się nad nim ale on dopiero od 9miesiąca jest...

Mała myszko to super że Michałek tak super zniósł pobieranie krwi, zuch chłopak 🙂

Kasiu Pawełek to dzielny chłopak że tak super znosi żłobek, trzymam kciuki żeby szybko wrócił do zdrowia 🙂 i wogóle to STO LAT dla niego! 🙂 🙂

I dla Blanusi WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!! Joasiu twoja malutka napewno już niebawem się przyzwyczai od żłobka i cieszę się że trafiłaś na super nianie

Wogóle to was podziwiam że tak sobie radzicie z tą żłobkową sytuacja wielkie OKLASKI dla Was! 🙂

Sobolinku to dobrze że Ani wrócił apetyt, masz kochane bezproblemowe maleństwo 🙂 i Gratulacje dla niej że tak super zniosła chrzest! 🙂

Karola super że masz taki grafik w pracy że nie stracisz za wiele chwil z malutką no i że przy tym utrzymasz nadal swoją laktację 🙂 🙂

Dziewczyny i u mnie na dal nie przespane noce mały je w nocy conajmiej 3x60ml i nie można go tego oduczyć bo jak nie dostanie mleka to jest wielki płacz i w dodatku ostatnio budzi się coraz .sześniej dziś 5:30 już opadam z sił i nie mam pojęcia jak go oduczyć tego nocnego jedzenia.Z drugiej strony znowu w dzień ładnie śpi bo jak wstanie o 7 o 9 zasypia na 1h - 1,5h jak wstanie po 2h idzie znowu spać na 2-3h i później koło 16 jeszcze z godzinkę śpi i max o 20 zasypia.
Co do nowości jeszcze to mały już zasuwa po całym domu chodzi od pokoju do pokoju z kuchni do łazienki i już nie zwraca uwagi że mnie tam nie ma potrafi sam się czymś zająć i bawić.
O właśnie wstała moja marudka ale dam mu chwilę dla siebie bo jak mnie zobaczy to będzie chciał na rączki 🙂
Co do przegrzewania jak też tego unikam jak ma zimne stópki dopiero wtedy zakładam skarpeteczki, ale czapkę na spacer zawszę ubieram jakoś nie mogę się przełamać żeby z gołą głową jechał ale w przyszłym roku już napewno będziemy to zmieniać 😜 😜
A i co do tego gdzie piszemy jak zdecydowanie też wolę tutaj! 🙂
miłego dnia laseczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta napisał(a):
Hej 🙂
Dawno mnie tu nie bylo 🙂 Mam nadzieje, ze mnie jeszcze pamietacie...
Jestem na bierzaco, bo was podczytuje caly czas, ale jakos nie mialam jak sie zebrac do napisania.
Widze, ze juz niektore mamusie wrocily do pracy...Mam nadzieje, ze jakos dajecie rade i macie sily jeszcze zajmowac sie maluszkami..Podziwiam was, bo ja nie pracuje, a czasem sil braknie..
Mam nadzieje, ze bede mogla byc na bierzaco od teraz.


No jasne że pamiętamy 🙂
Odzywaj się częściej i opowiadaj co u was, jak tam Majeczka się sprawuje i co już potrafi?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny. Jutro przed nami wielka chwila - Michaś pierwszy raz idzie do żłobka więc proszę TRZYMAJCIE KCIUKI żeby było ok. Dziś byliśmy oddać wszystkie zaświadczenia i papiery żeby od jutra spokojnie mógł pójść. I p. Dyrektor wzięła sobie Michasia na ręce, pochodziła z nim po pokoju, ale jak zadzwonił jej telefon, to się rozpłakał. No, ale najważniejsze, że poszedł do niej i nie płakał od początku. Mam nadzieję, że to dobry znak.
Dam Wam znać jak jutro Michaś będzie reagował. Idzie tylko na 3-4 godz, żeby się przyzwyczaił, więc zobaczymy. Ja wtedy chcę iść do fryzjera. Ścinam się na krótko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pewnie że będziemy trzymać kciuki to już 3 nasz bobasek w żłobku!! 😉
życzymy powodzenia!
a co do włosków to w tamtym tygodniu Jula była u fryzjera a ja też idę w tym tygodniu i niestety też na krótko, tak odwlekałam ale już nie ma na co czekać 5 włosów na krzyż mi zostało. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
czesc dziewczyny.

tak Edziu - mamy juz 4 ksiazeczki 😁

teraz zadko do was wpadamy bo nadal jestesmy na etapie szukania spacerowki....i mam inne modele niz wczesniej na mysli-
tako jumper x
lub
baby merc gt
czy jakos tak 😁 😁 😁 😁 i nadal nie wiem ktory lepszy


o to super a jaką mają oprawę graficzną w środku, bo niektóre książki są fatalne rysunkowo, była bym wdzięczna za zdjęcie 🙂 🙂

co do baby merc gt to ja mam prawie że identyczną spacerówkę (różni się tylko troszkę podnóżkiem) od tego 3 w 1 łatwo się prowadzi ale jest szeroki i dość ciężki i kosz nie sprawdza się przy wysokich krawężnikach (materiał przeciera się)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do zdjecia to potem sie postaram. Ksiazki sa super wykoanane, kartki lekko sliskie, kolory bardzo nasycony. Super sa tez napisane. Na ksiazeczkach z tylu czesto sa tez wierszyki napisane:P bardzo ci polecam...no i prezenty. do kazdej ksiazki bajka czytana na cd-przyznam ze jeszcze neipuszczalam ich no i maly upominek. Pierwsza byla torba, potem resorak, telefon walle, wyscigowki

co do wozka- waga mnie nie przeraza- zawsze wsadzam wozek do auta i tak jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
Witaj Edzia i Monic dlugo was nie bylo - wlasnie wczoraj myslalam co sie dzieje z kilkoma z was, Alwo to chyba w Polsce jak dobrze pamietamhmmm.
Edziu heheh to fakt patrze, ze ala i Piotrus te same umiejetnosci zdobywaja w tych samych odstepach czasu prawie. Wiec do snu Piotrusia to bardzo mi przykro, ze tak sie dzieje w nocy. Z tym oduczaniem karmienia to musisz sie kochana zawziac. Wiem jak jest ze wolisz dac butle i zaraz wrocic do lurzka, ale tym sposobem nigdy tak naprawde sie nie wyspisz. Ja tak mialam z budzeniem sie Ali jeszcze kilka dni w tyl- nie je w nocy, ale chciala zebym ja brala i jak o 19 zasnela to potem zawsze za godzine sie budzila i ja przylatywalam i bralam ja i usypialam i potem w nocy tez tak chciala. Ale w koncu powiedzialam sobie dosc i zaczelam ja oduczac, plakala ja stalam czasami na dlurzeczkiem po 15 min w nocy i gladzilam ja po glowce, ale nie bralam jej i powiem szczerze, ze po 2 dniach widzialam rezultaty, budzila sie coraz mniej, a jak sie budzila to zaraz zasypiala. Dzin np ( nie chce zapeszac) ale jak nakarmilam ja o 23 to wstala dopiero o 5:30 😁 wow normlanie tak sie ucieszylam. Wiec Edzia sprobuj opuscic pierw te srodkowe karmienie 60 ml. Znaczy opusc to mam na mysli poprostu przedluzaj czas rozumiesz. Znaczy sie jak np dajesz mu 60 ml o 23 np bo nie wiem jakie masz tam godziny to nastepne karmienie przeczekaj jak najdluzej sie tylko da i potem kazdej nocy wydluzaj czas, az ono zaniknie i zostana tylko 2. Potem zrobisz tak z kolejnym. Bedzie ciezko ! Ale nie poddawaj sie. Nie bierz go tylko na rece daj smoka- przewroc na drugi boczek lub na brzuszek mow ciiiii itp i badz konsekwentna !! Daj znac jak poszlo ! 3mam za was kciuki. Ja pamietam, ze tak oduczylam ALe nocnych karmien.
Ale u nas zimno !!! 😲 Az nie wiedzialam jak mam ubrac niunie takie zimne wietrzysko !!! ehhh oby 18 Wrzesnia bylo cieplo bo mam lekka sukieneczke na te chrzsciny ehhh zobaczymy.
Joasiu 🙂 Blaneczka swietnie z tym koci koci lapci hehehe i ten usmiech jak ciebie zobaczyla 😁 przeslodka i balon to swietna sprawa zeby sie maluch pobawil heheh bepieczny- musze tez sie zaopatrzec heheh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No jestem 🙂
Witaj Marta 🙂 Fajnie, że się odezwałaś, napisz co u Ciebie? Jak sobie radzisz, jak nocki? 🙂

Edziu kochana kurcze szkoda, ze tak ciężko CI odzwyczaić Piotrusia od tego jedzenia nocnego :/ A próbowałaś wodę dawać zamiast mleka?? A może on śpi za długo w dzień i w nocy płacze bo nie chce spać...hmmm nie wiem kochana, może bardziej syte posiłki powinien dostać w ciągu dnia? W każdym bądź razie trzymamy kciuki i na pewno się uda, tylko kwestia czasu!

Malamyszko trzymamy kciuki za pierwszy dzień w żłobku!!! Na pewno Michałek będzie dzielny!!!

MOnic powodzenia w wybieraniu wózka! 🙂 Napisz który wybrałaś 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o I zapomnialam nie wiem czy dobrze zroumialam, ale Julik napisalas, ze Julia u fryzjera byla ?? heheh No i Malamyszko jak przeczytalam twoj post, ze idziesz sie sciac na krotko to az sie szerego umiechnelam 😆 oklask dla ciebie widze, ze postawilas na tym co ty chcesz 😉 No 3mamy z Ala kciuki za Michalka 🙂 bedzie dobrze !
Witaj Marta w koncu stronka zaczela dzialac ? 🙂 to fajnie Czytalam na Fb Ze Maja ze slomki pije hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂tak Nanusiu byłyśmy bo grzywka wchodziła w oczka, włoski na karku przeszkadzały i się pociły no i śmiesznie miała z jednej strony więcej a z drugiej mniej wytarte, Jula siedziała grzecznie na moich kolankach i z zaciekawieniem oglądała się za nożyczkami hi hi żałuję że tego nie nagrałam ale nie miałam jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joasiu, z tym streetcom to ja tez dluugo czekalam na pierwsza kampanie. Nawet zdazylam zapomniec ze sie zapisalam... A to dlatego ze kampanie maja bardzo precyzyjne wymagania co do wieku na przyklad, syt rodzinnej, zainetesowan i tak dalej..

Odnosnie krzesełek, to też jestem w trakcie poszukiwań. Szukam małego i składanego, wiec w moim przypadku raczej drewniane krzesełko+stoliczek odpada. Mamy za małe mieszkanie na takie bajery (40mkw) Hmm
A Borys juz sam siedzi 😁 (jak sie go posadzi) bo sam usiasc jeszcze nie potrafi :-)
I ostatnio mi sie budzi w nocy 😞 i Slabo u niego z jedzeniem zupek, papek, owocków.. tylko butla. Nie zle trzeba sie nagimnastykowac, zeby go nakarmic papką ... no i kupki są ogrooooooomne, rzadkie i zielone :[
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny.

Monic, do nas ostatnio przyszedł list z Klubu Disney'a zachęcający do zapisania się i się zastanawiamy czy nie skorzystać. Książeczki wyglądają na naprawdę ładnie wydane, no i prezent co jakiś czas dołączają... Poza tym będzie ładna kolekcja. Już wyobrażam sobie jak Ula wybiera, którą historyjkę czytamy tym razem 😜

Malamyszko, ja tak samo jak Nanusia uśmiechnęłam się, gdy przeczytałam, że jednak na krótko chcesz się ściąć 🙃 Szkoda, że nie wyszło, ale jak nie teraz to za niedługo 🙂 I trzymam kciuki za Michałka. Niestety nie ma co się łudzić, na początku na pewno będzie ciężko i jemu i Tobie, ale oby szybko się przyzwyczaił i nie miał problemów z byciem w żłobku 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak czytałam o Waszych kłopotach z jedzeniem u Dzieciaczków. Myślę, że naprawdę nie ma co się tak stresować. Dzieciom w wieku naszych mleczko zapewnia jeszcze wszystkie składniki i niczego im nie zabraknie jeśli nie zjedzą nic innego, albo tylko kilka łyżeczek. Poza tym, tak jak jednym dzieciom siadanie, mówienie, chodzenie przychodzi szybciej, innym wolniej, tak samo jest z jedzeniem. A przecież wszystkie dzieci kiedyś nauczą się jeść 😁 Chyba, że któraś musi nauczyć jeść swoje dzieciątko, bo coś tam ją przymusza, to wtedy faktycznie musi się zawziąć i próbować, próbować, próbować, ale bez nerwów i nie na siłę. Dzisiaj np. ziemniaczek dla Uli na świeżo ugotowany nie smakował, a pod wieczór zjadła całkiem chętnie 🙃
Ja coś tam posuwam Uli, ale najczęściej kończy się na dwóch łyżeczkach i dalej nie idzie 🙃 Chętnie rzuca się na jedzenie w kawałkach, ale też niewiele co trafia do brzuszka. Cycek to podstawa 😁 Ale powoli nauczymy się jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ach, jeszcze w temacie wstawania w nocy. Uleczka budzi mi się w nocy trzy razy (ok.00, ok.3 i ok.6) i nie ma mowy, żeby zasnęła bez jedzenia. Ale opróżnienie cycusia i zaśnięcie zajmuje jej jakieś 10 minut więc nie jest to dla mnie mocno uciążliwe. Na razie nie próbuję jej odzwyczajać od tego, bo widocznie Ula potrzebuje nocnego jedzonka, poza tym jesteśmy jeszcze u moich rodziców, więc nie chcę domownikom po nocach arii zapewnić (bo gdy jakiś czas temu próbowałam uspać ją bez jedzonka to kończyło się delikatną histerią). Dlatego póki co wstaję, karmię, utulam i wracam spać do łóżka 🙂

Dobrej nocy Wam Mamuśki. Obyśmy się wszystkie dziś wyspały 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny 🙂
Małamyszko nie w tym tygodniu to w innym moze sie wybierzesz do tego fryzjera,ja tez miałam swoja fryzjerke i lubiałam do niej chodzic ,ale odkad wyjechala to jakos nie moge znalezc porzadnej .
Nanusia ,ogladałam dzisiaj spacerowke ta co masz Ty i Sobolinek i ...dla mnie super,ogladalismy jeszcze z inglesiny czy jakos tak ,ale dla mnie zwyciezca jest peg perego ,lekka i malo miejsca w aucie zajmuje i szybko sie sklada,i fajnie prowadzi, pokazalam obie mojemu A i stwierdzil wozek jak wozek nie widzi roznicy miedzy jednym a drugim,ale jak wsadzilismy Zuze i przejechal sie wozkami to zobaczyl roznice i poparl moj wybor,teraz musze tylko znalezc w odpowiednim kolorze i dobrym stanie uzywana bo na taaaki wydatek nas nie stac,no i oczywiscie nadal bede korzystac z obecnego wozka bo bardzo go lubie,a wozek typu laska to tylko jak gdzies pojade sama z mala bo wtedy musze sie nameczyc z wkladaniem tego co mam teraz do auta 🙂Nanusiu ale ci zazdroszcze tych nocek ,ze Ala tak ladnie zaczela spac u nas nadal bez zmian,przestalam sie ludzic ze cos sie zmieni,ona wogole ma charakterek ze nie ma co ,potrafi okazywac swoja zlosc w ten sposob ze zaciska piesci,otwiera usta i tez tak jakby prubowala je zaciskac ale ma szczeke otwarta i robi takie dzikie oczy ,wcale mi sie to nie podoba,az sie boje co bedzie za pare miesiecy 🤔
No i do tego wszystkiego mam dzis dola strasznego,bo mam dzisiaj 14 rocznice slubu i A zapomniał 😞 😞 😞 przez 13 lat to ja zawsze cos organizowalam i pamietalam, w tym roku stwierdzilam ze dosc i zobaczymy co wymylsli maz a tu D..A ,zapomniał,rozumiem ze maly brak kasy ,ale przeciez na kwiatek go jeszcze stac,a zyczenia przeciez nic nie kosztuja 🤢
Ide spac,dobrejnocki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...