Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mnie się wydawało, że mówili nam, że dziecko jak kończy rok to przechodzi do starszej grupy, że to nie rok w żłobku, tylko rok z życia. Ale ostatnio jak odbierałam Michasia to gadałam z taką jedną matką, która coś mówiła, że dopiero we wrześniu Michaś przejdzie wyżej. Sama już nie wiem. Zobaczymy jutro. W sumie to oddajemy do tych samych pań, tyle że teraz to będzie ustalony harmonogram dnia a nie tak jak dotychczas spanie kiedy chce maluszek itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Kochane Mamusie. My już po oddaniu Michasia do żłobka.
Musimy mu kupić normalną piżamkę - spodnie i koszulkę, bo pajacyków nie może mieć. Dziwne.
I kolejna dziwna rzecz - dziś już dostanie mleko krowie. Mam nadzieję, że będzie dobrze i nie będzie miał uczulenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 😘

Widzę, że nie tylko ja miałam ciężką noc. Z soboty na niedzielę Ula obudziła się po północy i płakała, więc dostała cycusia, ale i on nie pomógł i potem płakała prawie 2 godziny, wręcz histerycznie płakała... Miałam wrażenie, że nic jej nie jest i wpadła w melodię i tak płakała... Posmarowanie dziąseł żelem nie pomogło. W końcu padła ze zmęczenia.
A mój małż leżał za ścianą i nawet nie zajrzał przez ten czas, nie zapytał czy nie "przejąć" Małej choć na trochę 😲 I tak pewnie by zaraz płakała, że chce do mnie (tak to jest gdy to tylko jeden z rodziców w 99,9% przypadkach wstaje do dziecka w nocy), ale żeby nawet nie zainteresować się?!?
Na szczęście dzisiaj nocka była spokojna, tylko po pierwszej Ula wstała, zjadła mleczko i spała do 5, a potem znów po jedzonku do 7, już z nami w łóżku.
W weekend Ula nie spała popołudniu... W sobotę nie zdążyła zasnąć kiedy dzieci na zajęcia przyszły, a mojego męża nie było w domu, no i musiałam ją zabrać ze sobą na szkołę. A w niedzielę na imieninowym obiedzie u dziadka była, więc gdzież ona w gościach będzie spać 😜 Wieczorem była całkiem dzielna, ale zasypiała w mgnieniu oka.

Malamyszko, faktycznie dziwne, że podają już wszystkim odgórnie mleko (domyślam się, że tylko alergicy są wykluczeni). A co jeśli rodzice nie chcą podawać dziecku mleka mimo, że nie jest uczulone? I co za problem pajaca włożyć, jeśli i tak przebierają dzieci do spania?

Zuzka, pytałaś o groszek 🙂 tak na puszce jest napisane w składzie. W kukurydzy często jeszcze cukier jest.

Szkoda, że i my z Wami na spacer nie mamy jak się wybrać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu tak cicho?
Ja miałam zajete przedpoludnie ale juz jestem,
Małamyszko a moze poprostu nie chce im sie zakladac pajaca bo ma duzo guzikow do zapinania?ja bym zapytala co to za problem z tym pajacem
a gdzie sie podziewają nasze stałe bywalczynie mamusiowe?Sobolinku ,Nanusia gdzie jesteście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po żłobku. Pani bardzo chwaliła Michałka. Pytałam o tego pajaca. Okazało się, że jakby dziecko się przesikało, to wtedy tylko zmieniają spodnie z piżamy na normalne a nie przebierają całego maluszka.
W sumie to nam obojętne. Pojechaliśmy do reala i kupiliśmy spodnie i koszulkę z tego samego materiału i wygląda jak piżama. Michaś dostał też skarpetki i rajstopki, bo już prawie nie ma takich cienkich, same grube a po domu to za ciepło w takich latać.
A Michaś w żłobku super. Dużo miał nowości, bo trochę inne zabawy - już z panią i dziećmi takie doroślejsze, ustalony harmonogram dnia no i nocnikowanie się powoli zaczyna. Kurcze, musimy w końcu kupić ten nocnik do domu ale zupełnie nie wiem jak się za to wszystko zabrać. Jak nocnikować chłopczyka? Przecież ptaszek będzie sikał na wszystkie strony (tak mi się wydaje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Asiula to pogoń tego swojego męża do Uli, tak samo jest rodzicem jak Ty i powinniście na zmiane wstawać w nocy itd My obydwoje się opiekujemy tak samo Blanką, wstajemy w nocy na zmianę, zmieniamy pieluchę na zmianę, kąpiemy itd Ja bym na to nei pozwoliła, zeby mój mąż umywał od wszystkiego ręce. Zresztą nie musiałam się wysilać, bo sam chce mi pomagać.

Malamyszko pytałam i do starszej grupy na razie nie przejdzie, prawdopodobnie od września, w tej najmłodszej grupie są nawet starsze dzieci od Blanka o 3 miesiące, no a szkoda, bo już by na nocniczek sadzali 😞
U Nas nie przebierają w piżamkę do spania, dzieci śpią w bodach i rajstopkach... co do mleka krowiego to ja nie mam pojęcia czy podają już maluchom, aż jutro spytam.

A wiecie co znalazłam dzisiaj w almie mleczko za 3,55 zł 1 litr 1,5% z dodatkiem wielonasyconych kwasów tłuszczowych z gruipy omega 3, z datą ważności do 29 maja 2012,jest to mleko częściowo odtłusczone wzbogacone w rafinowany olej z ryb, witaminy A, C i E. Po otwarciu trzeba zużyć w ciągu 48 h. Firma Sudowia Suwałki. co myslicie o takim mleku??? Chce jej na początek zrobić z niego budyń jutro po żłobku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
dalej cisza...
Małamyszko to fajnie ze Michas juz w starszej grupie pewnie ma nawych kolegów i kolezanki,a jak on sam ?zadowolony był?z tym sikaniem to się nie martw, 😉sadzasz małego normalnie na nocniczku i poprawiasz siusiaczkazeby był skierowany na dół,nic kochana nie wyskoczy i nie bedzie sikal na wszystkie strony 🙃a tak mi sie przypomniało jak Michał mój był malutki,to nieraz jak leżał a ktoś się nad nim pochylał to został"ochrzczony"przez niego(nie tak jak na filmach pokozaują ,ale bywało) 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie
Nie było mnie troszkę, wczoraj miałam fatalny humor i nie chciałam i Wam go psuć. Ania wczoraj rano strasznie wymiotowała po antybiotyku, chyba na czczo go podałam 😞 Torsje miała takie aż z żołądka jak u psa (psiary wiedzą o co chodzi). Kąpaliśmy ją jak już skończyła się męczyć. Przy tym wszystkim z nerwów wydarłam się na T i nie gadał cały dzień 😞 Wieczorem się dogadaliśmy i było w miarę dobrze.
A dziś byliśmy 2 razy na spacerze w parku kultury, była piękna słoneczna pogoda i Ania wyspała się na słoneczku 🙂
Dziś wysłałam też tylne kółka z Peg pergego do serwisu. Teraz jeżdżę Bartatiną i czekam na nowy komplet 4 kółek 🙂

zuzka też zwróciłam uwagę na te firanki jak szukałam 🙂 Kupiłam je 🙂 Dziękuję za pamięć 😁 Szkoda, że Was jutro nie będzie 😞 Ale czekam na kolejny termin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna1984 napisał(a):
Asiula to pogoń tego swojego męża do Uli, tak samo jest rodzicem jak Ty i powinniście na zmiane wstawać w nocy itd My obydwoje się opiekujemy tak samo Blanką, wstajemy w nocy na zmianę, zmieniamy pieluchę na zmianę, kąpiemy itd Ja bym na to nei pozwoliła, zeby mój mąż umywał od wszystkiego ręce. Zresztą nie musiałam się wysilać, bo sam chce mi pomagać.

Malamyszko pytałam i do starszej grupy na razie nie przejdzie, prawdopodobnie od września, w tej najmłodszej grupie są nawet starsze dzieci od Blanka o 3 miesiące, no a szkoda, bo już by na nocniczek sadzali 😞
U Nas nie przebierają w piżamkę do spania, dzieci śpią w bodach i rajstopkach... co do mleka krowiego to ja nie mam pojęcia czy podają już maluchom, aż jutro spytam.

A wiecie co znalazłam dzisiaj w almie mleczko za 3,55 zł 1 litr 1,5% z dodatkiem wielonasyconych kwasów tłuszczowych z gruipy omega 3, z datą ważności do 29 maja 2012,jest to mleko częściowo odtłusczone wzbogacone w rafinowany olej z ryb, witaminy A, C i E. Po otwarciu trzeba zużyć w ciągu 48 h. Firma Sudowia Suwałki. co myslicie o takim mleku??? Chce jej na początek zrobić z niego budyń jutro po żłobku.


Joanna ,no to mleko ciekawe znalazłaś(cena też)tylko ze wydaje mi sie ze to trochę mało procent tłuszczu ma,piszesz nawet ze jest czesciowo odtłuszczone ,a nie było powyżej 2%?no i powiem ci ze te co ja kupuje z lodówki w biedronce trzeba zużyć w ciągu 24h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Joanna1984 napisał(a):
Asiula to pogoń tego swojego męża do Uli, tak samo jest rodzicem jak Ty i powinniście na zmiane wstawać w nocy itd My obydwoje się opiekujemy tak samo Blanką, wstajemy w nocy na zmianę, zmieniamy pieluchę na zmianę, kąpiemy itd Ja bym na to nei pozwoliła, zeby mój mąż umywał od wszystkiego ręce. Zresztą nie musiałam się wysilać, bo sam chce mi pomagać.

Malamyszko pytałam i do starszej grupy na razie nie przejdzie, prawdopodobnie od września, w tej najmłodszej grupie są nawet starsze dzieci od Blanka o 3 miesiące, no a szkoda, bo już by na nocniczek sadzali 😞
U Nas nie przebierają w piżamkę do spania, dzieci śpią w bodach i rajstopkach... co do mleka krowiego to ja nie mam pojęcia czy podają już maluchom, aż jutro spytam.

A wiecie co znalazłam dzisiaj w almie mleczko za 3,55 zł 1 litr 1,5% z dodatkiem wielonasyconych kwasów tłuszczowych z gruipy omega 3, z datą ważności do 29 maja 2012,jest to mleko częściowo odtłusczone wzbogacone w rafinowany olej z ryb, witaminy A, C i E. Po otwarciu trzeba zużyć w ciągu 48 h. Firma Sudowia Suwałki. co myslicie o takim mleku??? Chce jej na początek zrobić z niego budyń jutro po żłobku.


Joanna ,no to mleko ciekawe znalazłaś(cena też)tylko ze wydaje mi sie ze to trochę mało procent tłuszczu ma,piszesz nawet ze jest czesciowo odtłuszczone ,a nie było powyżej 2%?no i powiem ci ze te co ja kupuje z lodówki w biedronce trzeba zużyć w ciągu 24h


No właśnie nei było więcej prcent, było jeszcze jedno mleczko organiczne, coś podobnego do tego co nanusia pisała, ale tłuszczu miało tylko 0,2 % to już w ogóle za mało :/ A Ty podajesz już tylko to mleczko krowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sobolinek napisał(a):
Witam mamusie
Nie było mnie troszkę, wczoraj miałam fatalny humor i nie chciałam i Wam go psuć. Ania wczoraj rano strasznie wymiotowała po antybiotyku, chyba na czczo go podałam 😞 Torsje miała takie aż z żołądka jak u psa (psiary wiedzą o co chodzi). Kąpaliśmy ją jak już skończyła się męczyć. Przy tym wszystkim z nerwów wydarłam się na T i nie gadał cały dzień 😞 Wieczorem się dogadaliśmy i było w miarę dobrze.
A dziś byliśmy 2 razy na spacerze w parku kultury, była piękna słoneczna pogoda i Ania wyspała się na słoneczku 🙂
Dziś wysłałam też tylne kółka z Peg pergego do serwisu. Teraz jeżdżę Bartatiną i czekam na nowy komplet 4 kółek 🙂

zuzka też zwróciłam uwagę na te firanki jak szukałam 🙂 Kupiłam je 🙂 Dziękuję za pamięć 😁 Szkoda, że Was jutro nie będzie 😞 Ale czekam na kolejny termin 🙂


no jesteś ,bo juz się martwiłam 😉jak masz zły humor to wal do nas drzwiami i oknami ,bo kto jak nie my mamuśki tak dobrze Cię zrozumie,jakby co to zawsze jeszcze możesz do mnie zadzwonić 🙂
Wiesz ,jak tak czytałam co się Anusi przydarzylo to sobie pomyślałam ze ona ma takie tendencje do wymiotów,moze ma dziewczyna delikatny zołądek?mi Zuzia jeszcze nigdy nie wymiotowała ,ale pamiętam ten horror z dzieciństwa jak moja najmłodsza siostra wiecznie wymiotowała jak była w wieku naszych dzieci,ja mialam wtedy 13 lat i najgorsze było ze jak mama ja kapała po wszystkim to ja musiałam tosprzatac,do dzisiaj został mi uraz ,nie posprzatam wymiocin(przepraszam za szczególy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sobolinek napisał(a):
Witam mamusie
Nie było mnie troszkę, wczoraj miałam fatalny humor i nie chciałam i Wam go psuć. Ania wczoraj rano strasznie wymiotowała po antybiotyku, chyba na czczo go podałam 😞 Torsje miała takie aż z żołądka jak u psa (psiary wiedzą o co chodzi). Kąpaliśmy ją jak już skończyła się męczyć. Przy tym wszystkim z nerwów wydarłam się na T i nie gadał cały dzień 😞 Wieczorem się dogadaliśmy i było w miarę dobrze.
A dziś byliśmy 2 razy na spacerze w parku kultury, była piękna słoneczna pogoda i Ania wyspała się na słoneczku 🙂
Dziś wysłałam też tylne kółka z Peg pergego do serwisu. Teraz jeżdżę Bartatiną i czekam na nowy komplet 4 kółek 🙂

zuzka też zwróciłam uwagę na te firanki jak szukałam 🙂 Kupiłam je 🙂 Dziękuję za pamięć 😁 Szkoda, że Was jutro nie będzie 😞 Ale czekam na kolejny termin 🙂


Oj Sobolinku biedna ta Anulka 😞 mam nadzieję, ze już nei bedzie wymiotować. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Witam mamusie
Nie było mnie troszkę, wczoraj miałam fatalny humor i nie chciałam i Wam go psuć. Ania wczoraj rano strasznie wymiotowała po antybiotyku, chyba na czczo go podałam 😞 Torsje miała takie aż z żołądka jak u psa (psiary wiedzą o co chodzi). Kąpaliśmy ją jak już skończyła się męczyć. Przy tym wszystkim z nerwów wydarłam się na T i nie gadał cały dzień 😞 Wieczorem się dogadaliśmy i było w miarę dobrze.
A dziś byliśmy 2 razy na spacerze w parku kultury, była piękna słoneczna pogoda i Ania wyspała się na słoneczku 🙂
Dziś wysłałam też tylne kółka z Peg pergego do serwisu. Teraz jeżdżę Bartatiną i czekam na nowy komplet 4 kółek 🙂

zuzka też zwróciłam uwagę na te firanki jak szukałam 🙂 Kupiłam je 🙂 Dziękuję za pamięć 😁 Szkoda, że Was jutro nie będzie 😞 Ale czekam na kolejny termin 🙂


Oj Sobolinku biedna ta Anulka 😞 mam nadzieję, ze już nei bedzie wymiotować. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia!

No właśnie bardzo często mi wymiotuje ostatnio. Codziennie mam masę mycia, prania no i strasznie mnie to stresuje, bo podobnie było po urodzeniu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joasiu ,ja podaję mleko krowie ,robię na nim właśnie budyń co 2 dzień Zuzi na kolację wtedy jest dla całej rodziny bo mleko trzeba szybko wypic,no i teraz kupuje tylko te z lodówki ,bo inaczej musiałabym je wylewac,a kaszke robie na MM ,no i dalej jest cyc ,w nocy ale postanowiłam ze do konca marca i koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
sobolinek napisał(a):
Witam mamusie
Nie było mnie troszkę, wczoraj miałam fatalny humor i nie chciałam i Wam go psuć. Ania wczoraj rano strasznie wymiotowała po antybiotyku, chyba na czczo go podałam 😞 Torsje miała takie aż z żołądka jak u psa (psiary wiedzą o co chodzi). Kąpaliśmy ją jak już skończyła się męczyć. Przy tym wszystkim z nerwów wydarłam się na T i nie gadał cały dzień 😞 Wieczorem się dogadaliśmy i było w miarę dobrze.
A dziś byliśmy 2 razy na spacerze w parku kultury, była piękna słoneczna pogoda i Ania wyspała się na słoneczku 🙂
Dziś wysłałam też tylne kółka z Peg pergego do serwisu. Teraz jeżdżę Bartatiną i czekam na nowy komplet 4 kółek 🙂

zuzka też zwróciłam uwagę na te firanki jak szukałam 🙂 Kupiłam je 🙂 Dziękuję za pamięć 😁 Szkoda, że Was jutro nie będzie 😞 Ale czekam na kolejny termin 🙂


no jesteś ,bo juz się martwiłam 😉jak masz zły humor to wal do nas drzwiami i oknami ,bo kto jak nie my mamuśki tak dobrze Cię zrozumie,jakby co to zawsze jeszcze możesz do mnie zadzwonić 🙂
Wiesz ,jak tak czytałam co się Anusi przydarzylo to sobie pomyślałam ze ona ma takie tendencje do wymiotów,moze ma dziewczyna delikatny zołądek?mi Zuzia jeszcze nigdy nie wymiotowała ,ale pamiętam ten horror z dzieciństwa jak moja najmłodsza siostra wiecznie wymiotowała jak była w wieku naszych dzieci,ja mialam wtedy 13 lat i najgorsze było ze jak mama ja kapała po wszystkim to ja musiałam tosprzatac,do dzisiaj został mi uraz ,nie posprzatam wymiocin(przepraszam za szczególy)

No to Ci baaaaaaaaaaaardzo zazdroszczę takiej nie wymiotującej Zuzi, naprawdę. Ja już przed każdą kaszką jestem nerwowa. Długo był spokój, pięknie i dużo jadła a teraz znowu się zaczęło 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Sobolinku a co teściowa na to, ze Ania tak wymiotuje?
Wiecie co te mleczko to tylko właśnie się nada do deserków typu budyń :/

Ostatnio jej mówiłam, ale to była wina tego czerwonego gardła. Jutro jak tam będziemy to jej powiem, że to nie tylko gardło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna pisałaś Asiuli o tym wstawaniu w nocy do dzieci przez naszych facetów,ja sie dzisiaj pokłóciłam z A na ten temat ,w zwiazku z zabkowaniem Zuzi ,mała budzi sie w nocy co chwile ,a dzisiaj wstała juz o 5 i nie zasneła nawet w naszym łózku ,zabawiałm ja zeby nie obudziła całego domu ale o 7 musiałam sie ubierac i wybrac bo miałam mase rzeczy do załatwienia i Zuza łaziła za mna i stekała a A lezał w łózku i patrzyl co ona robi,wkurzyłam sie i powiedziałam mu ze nie dosc ze wstawałam do nie pół nocy a on ani rzu to teraz jeszcze to,a on sie oburzył ze wstawał do Zuzi 3x o 2,4,5(nic nie wiedziałam )a ja jej nawet nie slyszałam ,i dalej nie wiem czy reczywiscie do niej wstawał czy wcisnął mi kit ,bo jestem tak zmeczona ze nie słysze,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobolinku a ja kupiłam ten wózek,znaczy sie ciotka kupiła i troche mnie znowu wnerwiła bo proaiłam zeby tylko poszła do sklepu zobaczyc czy rzeczywiscie jest w dobrym stanie a ja chciałam go kupic przez allegro,a ta zadzwonila o 12 ze kupiła wozek bo sie jej podobał,mam nadzieje ze bedzie fajny ,RÓŻOWY PEG PEREGO PLIKO P3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny cieszcie się, że Was mężowie wstają do dzieci. Mój T w ogóle nie słyszy Ani, nie wstaje do niej (no ale nie ma cyca) Rano tylko jak słyszy, że już nie śpi a on też nie śpi tylko szykuje się do pracy to ją przewinie i przebierze. Ale on musi się teraz dużo uczyć bo egzamin za 3 miesiące, więc mu nie zazdroszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...