Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
zuzka napisał(a):
Asia ,u was o 4 półmrok a u nas dopiero po 5 ,ale zauważyłam już kilka lat temu że na północy dzień jest dłuższy niż na południu,
dziewczyny ,mam masę psów pod płotem ,Berta ma cieczkę 🤢przeganianie nic nie pomaga ,a ona bidna musi siedzieć zamknieta w domu i piszczy ,bo małe pimpki przechodzą pod bramą, A stwierdził ze przeciez nic jej nie zrobia bo ona duża jest a one na nia nie wskoczą ,a co jak sie położy? ☺️ 🤪 😲

zapytaj się weterynarza bo są tabletki do zmiany zapachu cieczki i wtedy psy nie pilnują suki 😉
tylko koniecznie uważajcie na ten okres miedzy 9a 14 dniem bo moja np. uciekła nam z domu otworzyłam drzwi a ta w długą i po dwóch miesiącach miałam 9 szczeniaków 🤪
pewnie jakbym wtedy wiedziała o zastrzyku który się podaje do 2 doby od spotkania o ile dobrze pamiętam to i szczeniaków by nie było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Alwo to wy zostajecie w Danii na stałe? ja myślałam że wy się budujecie w Polsce a tam po prostu zbieracie kaskę.
Ja mam wrażenie że u nas ten skok z etapem "boję się" to właśnie kilka dni temu się zaczął 🙃
a do tego dziś znów ząbki dały o sobie znać a może jakiś zły sen nie wiem bo wstała 0 3.30 i siedziała w łóżeczku i się bawiła dopiero po 2h jej się znudziło i zaczęła marudzić więc dostała mleko i zasnęła na godzinkę ale obudziła się z wielkim płaczem i mimo że jej się oczy zamykały nie mogła zasnąć dwie ręce trzymała w buźce więc to chyba ząbki.

Asiula to dobra wiadomość 🤪więc życzymy powodzenia w staraniach 🙂
hmm no my musimy jeszcze trochę poczekać z taką decyzją ale mam nadzieje że kiedyś jeszcze nadejdzie taki czas 🙂
Wiesz ja też miałam późno robione USG właśnie przez podobnego lekarza buca, szkoda gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
wieczorem wszystko nadrobiłam i widzę że się działo oj działo ale już nic więcej nie będę pisać bo uważam że temat jest wystarczająco skomentowany jedna rzec mnie tylko dziwi ale to już zachowam dla siebie w każdym razie Asiula to napisała już więc nie będę się powtarzać
julik tak plan jest powrotu do PL tylko wiesz na razie tutaj siedzimy nie wiem czy rok czy jeszcze z 4-5 lat a szkoła jest za darmo to trzeba korzystać wiesz na pewno od tego nie zgłupieję a i umysł będzie ćwiczyć no i trochę do ludzi wyjdę 🙂 wiesz mały się urodził odchowany do żłobka poszedł ja w domu to chociaż szkołę mam coś dla siebie fakt ale szkołę 🤪
a co do budzenia się nocnego to moja koleżanka to w ogóle masakrę ma mała potrafi jej wstać np. o 24 i tak do 6 się bawi kiedyś to sama teraz to krzyk bo ma się ktoś z nią bawić 🤢 Gosia (mama Amelki) to czasami do pracy to jak zombi idzie 😁 i zauważyła że np. wystarczy że w ciągu dnia przestawi jej godziny drzemki to w nocy ma jazdy 🙃
Asiula Gratulacje decyzji i czekamy na wieści powodzenia my też się staramy chociaż teraz to na razie przerwa bo po poniedziałkowej wizycie u chirurga wiem że operacje mam 11września na te kamienia a mąż teraz w sierpniu 28 (przepuklina) jednym słowem najpierw ja dzieci będę miała póżniej mąż pisząc dzieci mam na myśli Niutka i po kolei najpierw W później ja 🙂
i tak jak piszesz jak się Wam uda to trójka dzidziusiów dojdzie jupiiiii 🤪 🤪 🤪 biedna Ula zleci z podium 😉 🙃 🤪 bo dobrze pamiętam jak na razie jedyna wnusia????
no dobra ja uciekam bo mały śpi mąż dopiero na noc do domu wróci i muszę trochę porobić bo to obiadu brak itp. podobnych rzeczy wiecie codzienność 😉
miłego słonecznego weekendu 🙂chociaż takiej pogody jak u Nas niby słoneczka nie ma ale ciepło bezwietrznie 😎
😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Alwo pewnie że korzystaj jak masz okazję tym bardziej że masz gdzie ćwiczyć 🙂
Ja jak myślę o językach to teraz tylko mam nadzieję że Jula po tacie odziedziczy talent do nauki języków bo jak po mamie to będzie mieć ciężko 🤢
Z tym budzeniem to jakiś jednorazowy incydent bo ogólnie jest śpioch i musi coś dziać się złego żeby w nocy wstała, potem w dzień odsypiała ponad 4h i bałam się że mi wieczorem nie zaśnie ale wieczorem i tak była padnięta 🙂
Co do tego słonecznego weekendu to telewizja kłamie!!! bo miało być tak gorąco a na pomorzu juz pochmurnie do południa było tylko ładnie brrrr

11 wrzesień ale data! a dobrze będziesz mieć lżej jak ci wyciągną te kamienie 😉
a tak serio to mówili Ci jak będzie czy znieczulenie miejscowe czy ogólne? ale jak piszesz że operacja to pewnie ogólne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik, z tą pogodą, to zapraszamy na Śąsk. Albo chociaż do Krakowa. My własnie wrociliśmy z wycieczki do Krakowa. Michaś bbył tam pierwszzy raz. Był na Wawelu (ale tylko dziedziniec, bo na komnaty to zbyt wcześnie - nie doceni), na rynku tańczył do muzyki jazzowej, na małym rynku tańczył do muzyki bo był festiwal pierogów. Pogoda piękna. Aż żal było wracać do domu, ale Miszka już był zmęczony więc musieliśmy ruszać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Julik, z tą pogodą, to zapraszamy na Śąsk. Albo chociaż do Krakowa. My własnie wrociliśmy z wycieczki do Krakowa. Michaś bbył tam pierwszzy raz. Był na Wawelu (ale tylko dziedziniec, bo na komnaty to zbyt wcześnie - nie doceni), na rynku tańczył do muzyki jazzowej, na małym rynku tańczył do muzyki bo był festiwal pierogów. Pogoda piękna. Aż żal było wracać do domu, ale Miszka już był zmęczony więc musieliśmy ruszać.


w sumie na spacery to i u nas jest ładna ale co mi z tego dla mnie lato to musi być lato, wiem że jestem monotematyczna ale co zrobić, jak morze i jeziora do koła i nie można z nich korzystać 😞.
To fajny mieliście dzień Malamyszko, ja sobie od wielu lat powtarzam że muszę zwiedzić Kraków ale zawsze mi jakoś nie po drodze, ale jak Julka podrośnie to na pewno sie wybierzemy 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to u mnie tak samo godzinami mogę jedno wałkować a i tak nie wiem jak to się wymawia owszem jak się mnie zapytają to kumam tylko odpowiedzieć ciężko 😉 mi to dosłownie łopatą języki wkładać trzeba bo inaczej to ciężko 🤢 🤪
co do daty to ta sama myśl była mąż mówi zapisz bo zapomnisz a ja że nie trzeba 😉 a robione będzie laparoskopowo znieczulenie ogóle to dobrze dla mnie mniej stresu
oho obudził się papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, dziecko mi podmienili albo jakiś diabeł w NIego wstąpił. Byliśmy w Kościele. Wył, krzyczał, aż 2 razy musiałam wychodzić, bo mi było głupio no i w końcu nie doczekaliśmy do końca mszy. W domu masakra - rzuca wszystkim, krzyczy, o wszystko się denerwuje. Jak Go kąpałam, to wylał pół wody z wanienki (wsadzam ją pod prysznic - na szczęście się mieści) i wyrzucił wszystkie swoje zabawki. Jedząc kaszkę co chwila wymachiwał pełną łyżeczką. Jeszcze nigdy tak nie robił. Sama nie wiem co się z NIm dzieje. Pomocy !!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
oj to nie zazdroszczę Małamyszko pewnie Miszka miał zły dzień, oby jutro już wstał prawą nogą. A ty wanienkę wsadzasz pod prysznic? a to czemu nie kąpiesz w brodziku? Ja wanienkę jak szybko kupiłam tak i szybko sprzedałam, chyba od 2miesiąca kąpie w brodziku.

A u nas dziś cudny dzień, takie to ja uwielbiam 🙂 cały dzień na plaży. U nas odwrotnie Julka była tak szczęśliwa i cały dzień pięknie się bawiła w piasku w wodzie i z innymi dziećmi aż sama byłam w szoku, jednak poszła w mamusię z tą plażą i słońcem 😁 Pojechaliśmy na otwarte morze do Chałup i trochę bałam się że woda będzie zimna ale wiatru nie było i była super. O 17 na siedząco w wózku oczy jej się zamykały ale nic nie marudziła i w pociągu zasnęła 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Julik, ale Ci zazdroszczę z tym morzem!!!! Ja powinnam mieszkać z Tobą 🙂

Miszka jak zasnął o 20 to obudził się 5.30 na mleczko i dalej śpi. Zobaczymy o której wstanie dzisiaj. Tzn zobaczy mój Tata, bo to On się małym dziś zajmuje. Ja w pracy, Paweł po nocce chce się przespać, więc Dziadkowie mają urlop i się małym zajmują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
malamyszka napisał(a):
Dziewczyny, dziecko mi podmienili albo jakiś diabeł w NIego wstąpił. Byliśmy w Kościele. Wył, krzyczał, aż 2 razy musiałam wychodzić, bo mi było głupio no i w końcu nie doczekaliśmy do końca mszy. W domu masakra - rzuca wszystkim, krzyczy, o wszystko się denerwuje. Jak Go kąpałam, to wylał pół wody z wanienki (wsadzam ją pod prysznic - na szczęście się mieści) i wyrzucił wszystkie swoje zabawki. Jedząc kaszkę co chwila wymachiwał pełną łyżeczką. Jeszcze nigdy tak nie robił. Sama nie wiem co się z NIm dzieje. Pomocy !!!!!!!

oj kochana to nie za ciekawie masz mam nadzieje że jutro to już wróci Twój Miszka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂
ja wczorajszy dzień też dobrze wspominam Gabryś złote dziecko do południa zabawa w wanience na balkonie póżniej spał ponad 3 godziny 🤪 obiadek i pojechaliśmy nad jezioro w domu po 19 kąpanie(z tego piachu) jedzenia i spać poszedł ok 21 takie dni codziennie mogę mieć złote dziecko z reszta wiadomo zabawa woda czego chcieć więcej 😁 przez cały dzień tylko raz zapłakał 🤪 ale to dlatego że się przewrócił i kolanko zdarł na betonie jednym słowem nie liczy się 😉 no i nie wiem jak w PL ale tutaj to już od prawie tygodnia pogoda piękna chociaż końcówka lata świetna nawet jak pada to w nocy coś tam a rano czasami lekko zachmurzone niebo a ok 10-12 robi się taka patelnia że szok niby nie lubię aż takich upałów ale nie było tego dużo wiec może być jakoś to przeżyję 🙂
no dobra uciekam zajrzę do książki obiad podszykuje i do szkoły brykam miłego słonecznego dnia życzę 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej po weekendzie 🙂

Na Podlasie te okrzyczane upały nie dotarły, owszem jest cieplej, ale bez szału.

Malamyszko, Ula może aż tak jak Michaś ostatnio się nie zachowuje, ale stała się nerwowa okrutnie, zwłaszcza jak czegoś jej nie pozwalam, ale czasami też ot tak wymyśla coś i marudzi... Nawet moja siostra, która przyjechała na weekend zauważyła, że faktycznie Ula więcej marudzi. Nie wiem czy to jakiś skok rozwojowy czy zęby, staram się na spokojnie do tego podchodzić, ale czasami Ula naprawdę przegina 🤢 W weekend byliśmy u moich rodziców, gdzie była też siostra ze szwagrem, sporo się działo, więc Ula spokojniejsza była, ale też czasem ją nachodziło, jak coś było nie po jej myśli.

Alwo, fajnie, że za naukę duńskiego się wzięłaś, może przekonasz się, że wcale nie jesteś taka "noga" do języków 🙂
Trzymam kciuki za obie operacje, oby przebiegły sprawnie i pomogły.
No i zazdraszczam "złotego" Niutka 😎

Julik, ja też, tak jak Malamyszka wstawiam miskę do brodzika (z wanienki jakiś czas temu zrezygnowaliśmy, bo przez swoje wyprofilowane brzegi była niebezpieczna dla samodzielnej Uli). Nasz brodzik dość płytki jest, a dużo wody trzeba by nalać, żeby woda do bioder dla Uli sięgała, bo jest spory (90x90), poza tym chyba zbyt ślisko by było, dlatego u nas większa miska się doskonale sprawdza 🙂
Super, że jeszcze z morza skorzystaliście 🤪 Tak jak pisałam, u nas bez szału z temperaturą, więc kąpieli w rzece sobie nie wyobrażam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie 🙂
Małamyszko jak dziś Michaś? już lepszy nastrój? pewnie się chłopak dobrze wyspał 🙂
Asiula to chyba wszystkie dzieciaczki takie nerwy pokazują, moja jak za długo w domu siedzi to ją bierze na złości lub jak się nudzi, bo jak ma zajęcie to jest słodka 😉 😜.
Alwo super że też mieliście fajny dzień, trochę słońca wszystkim potrzeba nawet jak ktos nie lubi upałów to dobrze jest troche baterie podładować, mój K. też nie znosi upałów ale inaczej znosi się 30 stopni nad wodą a inaczej np. w pracy 🙂
Nas dziś tatuś zawiózł dla odmiany nad jezioro i miał być za 2 godzinki a był za 4,5 🙃 i nie byłam na to przygotowana Jula zjadła to co miałam banana, herbatniki bo myślałam że na obiad wrócimy i o 16 pytam czy chce AM AM a ona że tak 🙃 więc co ? poszłyśmy do baru i wszamała prawie całego hot-doga 😁 a mały nie był, zostawiła pół dolnej bułki, nie lubię takich barowych przekąsek ale cóż mi było robić 😉 największy plus wody to to, że jej się buzia nie zamyka 😁 i oby tak zostało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 😘

Fajnie Alwo, że choć przywitać się wpadłaś 🙂

Julik, Ula, jak byliśmy na koncercie i zobaczyła ludzi kupujących w budce frytki, hot dogi itp. to też koniecznie jeść chciała 😎 no to samą podgrzaną bułkę hamburgerową jej kupiliśmy i wcinała 🙃 To fakt, nad jeziorem to "najbylejaksza" kanapka z całym pomidorem smakowała jak nie wiem 😁

My przez te wczorajsze wspólne pichcenie obiadu nie wyszłyśmy przed drugą drzemką na spacerek, bo burza się zaczęła gdy jadłyśmy. A rano w prognozie pogody synoptyk mówiła, że "żadnych gwałtownych zjawisk nie przewidujemy"... No chyba, że burza to żadne gwałtowne zjawisko 🤨 Ale popołudniu nadrobiłyśmy i się podwórkowałyśmy do wieczora 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Mamusie,
ja mam dziś podły humor, tak wiecie wszystko wkurza począwszy od pogody, to jakaś niewyspana jestem, okres też się zbliża a najgorsze że mnie palec u nogi boli nie mogę chodzić, wczoraj wieczorem byliśmy w Lidlu i tak przychrzaniłam w wózek że mi paznokieć dęba stanął, prawie cały oderwałam w zasadzie trzyma się tylko w tym miejscu gdzie wyrasta 🤢

Asiula to ta twoja burzą to zupełnie jak ta na mazurach, właśnie dziś w telewizji wspominali ten "biały szkwał "jak to nazwali najtragiczniejsze wydarzenie na mazurskich jeziorach, wtedy też nic nie zapowiadało wichury a wiatr zerwał się nagle wywróciło chyba z 40 łodzi i 12 żeglarzy zginęło.

Nie ma żadnej mamusi więc idę spać. Dobranoc kobitki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 🙂 ja jak zwykle na chwilke jutro mam wolne od szkoły to pewnie cosik więcej napisze

julik biedaku to sobie załatwiłaś palca nie ma co 😞
Asiula to tutaj z kolei dzisiaj od rana pada 😞 normalnie wstać mi sie nie chciało a to trzeba Gabrysia do żłobka zaprowadzić ale to wózniem pojechaliśmy bo w taką pogodę jakoś nie uśmiechało mi sie na rowerze śmigać 😉
miłego dnia i pewnie do jutra 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.
Myślałam, że nie będę miała jak zajrzeć, bo mąż ma urlop i miał pisać pracę magisterską "całymi dniami"... taaaa... mija trzeci dzień urlopu (nie licząc weekendu), a on jednego dnia sprawy z samochodem załatwiał (to musiał, więc spoko), wczoraj weny nie miał i czekał na telefon z ubezpieczalni (nie wiem czy tak się mówi 😜 ), dziś miał twardo siedzieć, ale znów znalazły sie sprawy do załatwienia... 😠 Normalnie mnie denerwuje. Jak on chce to napisać?? A to już naprawdę ostatni z najostatniejszych dzwonków...

A moja córka to normalnie chyba się ze mną nudzi... Wszystkie zabawy oklepane, zabawki znane, podwórko też... W co lub czym bawią się Wasze dzieciaki, Wy z nimi? Może coś odgapię i rozerwę tą moją Ulę trochę.

Julik, z tym paznokciem to Ci współczuję. Zdarzyło mi się kilka razy przygrzmocić w coś, aż paznokieć się łamał, ale aż tak jak u Ciebie to nie 🥴

Pranie mam do wywieszenia, ale nie wiem czy je na podwórko wynosić, bo jakieś chmury chodzą i duszno jest, jakby na coś większego się zbierało... Ale w domu wolniej schnie,,, najwyżej będę biegiem zbierać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Asiual, u nas też problem z nudą. Miszka na szczęście uwielbia książeczki, więc co chwila je przeglądamy, czytamy itp. Tzn Michaś pokazuje a ja mówię co to jest albo pytam jak robi poszczególne zwierze. No i kulanie piłki. Od jakiegoś czasu to uwielbia. No i całymi dniami mógłby oglądać mini mini. Niestety (dla NIego) Mamusia i Tatuśnie pozwalają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...