Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
Ivi-co do pit-u...jeszcze internet,Lenke za 6 miesiecy,mozesz rozliczyc sie z mezem.zbierajcie f-ry budowlano-remontowe-zwracaja roznice VAT!!!ale to na innym druku.a co do innych odliczen-moze masz ok proboszcza,to jeszcze darowizne na kosciol niech ci kwit wystawi.inne mi nie przychodza do glowy,no moze jeszcze wydatki na ksztalcenie i doskonalenie zawodowe(ale to chyba juz zlikwidowali)najlepiej spytaj ksiegowa


Pytam bo mam dość zawiłą sytuację. Więc tak, nie jestem mężatką (jestem panną) i mam dziecko, Lenka ma nazwisko Tomka a nie moje, mieszkam z Tomkiem ale w świetle prawa nie tworzymy żadnego związku (chyba). Wiem, że mogę odliczyć internet i ewentualnie krwiodawstwo (ale w tym roku nie bo wiadomo, w ciąży sobie nie upuszczałam 😁). Ale nie wiem co z odliczeniem za dziecko. Mam się rozliczać jak samotna matka? Ale nie mam jakiegokolwiek papierka, że np Tomek płaci mi alimenty :/ No i czy zaliczyć lipiec do miesiąca życia Lenki? Czy np podzielić tą kwotę 92 (coś tam)zł na dni miesiąca lipca i odjąć 7dni? Nie znam się zupełnie na takich zawiłych sytuacjach związanych z PITami. Fakt, że rozliczałam pół rodziny ale wiesz, jak było wszystko jasne i klarowne :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
przedwczoraj moja koleżanka miała cesarkę, wszystko było ok, dobrze sie czuła. Wczoraj rano albo w nocy już ją dopadło - nie wiadomo, bo lekarze ani nikt inny nei zauważył że coś sie dzieje, a nikt nie słuchał też, jak mówiła że coraz bardziej zaczyna ją boleć głowa - w szpitalu w Wawie, dziewczyna dostała zapalenia opon mózgowych!!! (nikt nie zauważył nawet z personelu, dopiero jej facet z rodzicami jak przyjechali w odwiedziny w czw rano). ZAbrali ja do innego szpitala na zakaźny karetką, dziecko zostało w innym szpitalu, ona była już w takim stanie że ledwo ją odratowali! Masakra. Jestem w szoku normalnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maskara co piszesz Gosiu, naprawdę...
Ja właśnie wróciłam z zakupów sulwestrowych 🙂 Zaopatrzyłam mojego męża w zielone afro i zielone leginsy. do tego różowa koszulka i będzie git 😉 Ja mam żółtą opaskę, czarne leginsy, czarne body, na to kostium kąpielowy w kwiaty z dobrych lat babci (z cyckonoszem od razu), a do tego fioletowe skarpety frotte. Chyba jako tako się zaprezentujemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
przedwczoraj moja koleżanka miała cesarkę, wszystko było ok, dobrze sie czuła. Wczoraj rano albo w nocy już ją dopadło - nie wiadomo, bo lekarze ani nikt inny nei zauważył że coś sie dzieje, a nikt nie słuchał też jak mówiła że coraz bardziej zaczyna ją boleć głowa - w szpitalu Wawie, dziewczyna dostała zapalenia opon mózgowych!!! (nikt nie zauważył z personelu, dopiero jej facet z rodzicami jak przyjechali w odwiedziny). ZAbrali ja do innego szpitala na zakaźny karetką, dziecko zostało w innym szpitalu, ona była już w takim stanie że ledwo ją odratowali! Masakra. Jestem w szoku normalnie!


Mojej siostry nie odratowali... a zmarła na zapalenie opon mózgowych, lekarze stwierdzili w jednym szpitalu, że z anginą nie idzie się do szpitala... a w oddalonym o 50km szpitalu siostra była już niekontaktowa i zmarła po 12h...
Takie rzeczy niestety się zdarzają... A lekarzy czasem gubi rutyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
andzia0304 napisał(a):
Ivi-co do pit-u...jeszcze internet,Lenke za 6 miesiecy,mozesz rozliczyc sie z mezem.zbierajcie f-ry budowlano-remontowe-zwracaja roznice VAT!!!ale to na innym druku.a co do innych odliczen-moze masz ok proboszcza,to jeszcze darowizne na kosciol niech ci kwit wystawi.inne mi nie przychodza do glowy,no moze jeszcze wydatki na ksztalcenie i doskonalenie zawodowe(ale to chyba juz zlikwidowali)najlepiej spytaj ksiegowa


Pytam bo mam dość zawiłą sytuację. Więc tak, nie jestem mężatką (jestem panną) i mam dziecko, Lenka ma nazwisko Tomka a nie moje, mieszkam z Tomkiem ale w świetle prawa nie tworzymy żadnego związku (chyba). Wiem, że mogę odliczyć internet i ewentualnie krwiodawstwo (ale w tym roku nie bo wiadomo, w ciąży sobie nie upuszczałam 😁). Ale nie wiem co z odliczeniem za dziecko. Mam się rozliczać jak samotna matka? Ale nie mam jakiegokolwiek papierka, że np Tomek płaci mi alimenty :/ No i czy zaliczyć lipiec do miesiąca życia Lenki? Czy np podzielić tą kwotę 92 (coś tam)zł na dni miesiąca lipca i odjąć 7dni? Nie znam się zupełnie na takich zawiłych sytuacjach związanych z PITami. Fakt, że rozliczałam pół rodziny ale wiesz, jak było wszystko jasne i klarowne :P


IVI!
skarbowke interesuje miesiac urodzenia,a nie dokladny dzien!odliczamy caly lipiec na nasze Lenki!a np.Magda za Ptysie caly czerwiec,mimo,ze Marys urodzona 30-g0!!
rozliczasz sie jako samotna matka!skarbowki nie interewsuje,czy ojciec placi alimenty,czy nie,czy mieszkacie razem,czy nie!znam rodzinke z 3 dzieci,4 w drodze wszystkie po 1 ojcu i samotna mama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
ivi1984 napisał(a):
andzia0304 napisał(a):
Ivi-co do pit-u...jeszcze internet,Lenke za 6 miesiecy,mozesz rozliczyc sie z mezem.zbierajcie f-ry budowlano-remontowe-zwracaja roznice VAT!!!ale to na innym druku.a co do innych odliczen-moze masz ok proboszcza,to jeszcze darowizne na kosciol niech ci kwit wystawi.inne mi nie przychodza do glowy,no moze jeszcze wydatki na ksztalcenie i doskonalenie zawodowe(ale to chyba juz zlikwidowali)najlepiej spytaj ksiegowa


Pytam bo mam dość zawiłą sytuację. Więc tak, nie jestem mężatką (jestem panną) i mam dziecko, Lenka ma nazwisko Tomka a nie moje, mieszkam z Tomkiem ale w świetle prawa nie tworzymy żadnego związku (chyba). Wiem, że mogę odliczyć internet i ewentualnie krwiodawstwo (ale w tym roku nie bo wiadomo, w ciąży sobie nie upuszczałam 😁). Ale nie wiem co z odliczeniem za dziecko. Mam się rozliczać jak samotna matka? Ale nie mam jakiegokolwiek papierka, że np Tomek płaci mi alimenty :/ No i czy zaliczyć lipiec do miesiąca życia Lenki? Czy np podzielić tą kwotę 92 (coś tam)zł na dni miesiąca lipca i odjąć 7dni? Nie znam się zupełnie na takich zawiłych sytuacjach związanych z PITami. Fakt, że rozliczałam pół rodziny ale wiesz, jak było wszystko jasne i klarowne :P


IVI!
skarbowke interesuje miesiac urodzenia,a nie dokladny dzien!odliczamy caly lipiec na nasze Lenki!a np.Magda za Ptysie caly czerwiec,mimo,ze Marys urodzona 30-g0!!
rozliczasz sie jako samotna matka!skarbowki nie interewsuje,czy ojciec placi alimenty,czy nie,czy mieszkacie razem,czy nie!znam rodzinke z 3 dzieci,4 w drodze wszystkie po 1 ojcu i samotna mama 🙂



Dziękuję Ci za odpowiedź!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki Andzia w sumie tą samą sytuacje mam co u Ivi 🙂 i narzeczony ma to samo imię hahaha
oklask for you. bo w moprze to juz kazali mi dokument o alimentach pokazac 🙂 by dostac jako samotna matka a nie był nawet zameldowany ze mna. teraz jest. i troche sie boje rozliczac jako samotna...
oklask for you
Buziaki dla Marysi z okazji 6 miesiecy
byłam w hurtowni i tak..jelsi chodzi o firmę to polecają baby design, jako jakosc. rodzaj bambi sa fajne krzesełka ale troche dla mnie za mało kolorowe.maja fajny materiał ta cerata nie taka ceratowata jest i wkłądke z mieciutkiego materiału który mozna wyprac lub mozna bez tej wkładki. był inny model tej firmy ale cerata taka nie fajna jak dla mnie. apollo sun nie mieli wiec nie wiem.z krzesełek ze stolikami w jednym mieli tylko dwie firmy, generalnie polecał bardziej dwa w jednym bo na dłuzej wiadomo strarczy a tez maja regulacje oparcia i trzonek dla bezpieczenstwa dziecka wazne ze mają w siedzisku nie przy tacce, mozna go odkrecic.jednak kolory nie bardzo mi sie widziały bo były klasyczne nie dla dzieci tylko tak bardziej pod salon wiec chyba zamówie te z arti bo widze ze długo jest ta firma to ma jakies doswiadczenie chyba i ładne są.zamówie bezposrednio w ich sklepie, lepiej chyba tak.czy jeszcze ktos jakas firme poleca jesli chodzi o jakosc i majaca takie dwa w jednym? ps. sprzedawca odradzał chicco, mówi że czesci odpadają itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki dziewczyny za zyczenia 🙂.
MARYSIA BUZIACZKI OD ADRIANKA I MAMY 🙂. ROSNIJ DALEJ ZDROWO I BADZ GRZECZNA DLA MAMY I TATY

Dziewczyny jak juz nie uda mi sie zagladnac to zycze wam szampanskiej zabawy, powrzucajcie pozniej jakies foty, zawsze milo poogladac. Mam nadzieje ze nasze maluszki beda slodko spaly i gowniane petardy ich nie obudza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwcowka napisał(a):
Pneumokoki za nami, wzw b odmowilam bo mi chcieli wtrynic gowniana wiec zamowilam bezpieczna no i sie odwlecze :-)


Kurde, ja mam w przyszłym tygodniu wzw, a powiedz czerwcówka, jakie jest bezpieczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny,
zaraz was nadrabiam, ale najpiew coś skrobnę.
Odebrałm wyniki moczu Julki (lekarka dała nam skierowanie n mocz ze względu na to CIĄGNIĘCIE ZA USZKA ) no i lekarki nie było więc wiem tylko od "babki z okienka" , że coś jest nie tak 😞 powiedziała mi, że nie powinno być KRWINEK BIAŁYCH I CZERWONYCH a U NAS SĄ ... Czy któraś zna się może na tym ? Zapisałam się do lekarki na poniedziałek ale babka powiedziała, że mam obserwować dziecko i w arazie gorączki pojechać na dyżur no i teraz się martwię bo akurat weekend a na ostrym to pewnie będzie MASAKRA ZE WZGL. NA SYLWESTRA !

mamy takie wyniki :
GLUKOZA nieobecna
BILIRUBINA nieobecna
CIAŁA KETONOWE niobecne
CIĘŻAR WŁAŚCIWY <= 1,005
KREW ujemny
PH 7,5
BIAŁKO nieobecne
UROBILINOGEN 0,2 E.U./dl
AZOTANY nieobecne
LEUKOCYTY ślad
BARWA żółta
NABŁONKI pł poj w prep
KRWINKI BIAŁE 5-7 w p.w.
KRWINKI CZERWONE św 1-2 w p.w.
FLORA BAKTERYJNA nieliczna

CO O TYM MYŚLICIE ?
Iwonka -TY MIAŁAŚ CHYBA JAKIEŚ "PERYPETIE" Z WYNIKAMI MOCZU WOJTUSIA ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć dziewczyny,
zaraz was nadrabiam, ale najpiew coś skrobnę.
Odebrałm wyniki moczu Julki (lekarka dała nam skierowanie n mocz ze względu na to CIĄGNIĘCIE ZA USZKA ) no i lekarki nie było więc wiem tylko od "babki z okienka" , że coś jest nie tak 😞 powiedziała mi, że nie powinno być KRWINEK BIAŁYCH I CZERWONYCH a U NAS SĄ ... Czy któraś zna się może na tym ? Zapisałam się do lekarki na poniedziałek ale babka powiedziała, że mam obserwować dziecko i w arazie gorączki pojechać na dyżur no i teraz się martwię bo akurat weekend a na ostrym to pewnie będzie MASAKRA ZE WZGL. NA SYLWESTRA !

mamy takie wyniki :
GLUKOZA nieobecna
BILIRUBINA nieobecna
CIAŁA KETONOWE niobecne
CIĘŻAR WŁAŚCIWY <= 1,005
KREW ujemny
PH 7,5
BIAŁKO nieobecne
UROBILINOGEN 0,2 E.U./dl
AZOTANY nieobecne
LEUKOCYTY ślad
BARWA żółta
NABŁONKI pł poj w prep
KRWINKI BIAŁE 5-7 w p.w.
KRWINKI CZERWONE św 1-2 w p.w.
FLORA BAKTERYJNA nieliczna

CO O TYM MYŚLICIE ?
Iwonka -TY MIAŁAŚ CHYBA JAKIEŚ "PERYPETIE" Z WYNIKAMI MOCZU WOJTUSIA ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
cześć dziewczyny,
zaraz was nadrabiam, ale najpiew coś skrobnę.
Odebrałm wyniki moczu Julki (lekarka dała nam skierowanie n mocz ze względu na to CIĄGNIĘCIE ZA USZKA ) no i lekarki nie było więc wiem tylko od "babki z okienka" , że coś jest nie tak 😞 powiedziała mi, że nie powinno być KRWINEK BIAŁYCH I CZERWONYCH a U NAS SĄ ... Czy któraś zna się może na tym ? Zapisałam się do lekarki na poniedziałek ale babka powiedziała, że mam obserwować dziecko i w arazie gorączki pojechać na dyżur no i teraz się martwię bo akurat weekend a na ostrym to pewnie będzie MASAKRA ZE WZGL. NA SYLWESTRA !

mamy takie wyniki :
GLUKOZA nieobecna
BILIRUBINA nieobecna
CIAŁA KETONOWE niobecne
CIĘŻAR WŁAŚCIWY <= 1,005
KREW ujemny
PH 7,5
BIAŁKO nieobecne
UROBILINOGEN 0,2 E.U./dl
AZOTANY nieobecne
LEUKOCYTY ślad
BARWA żółta
NABŁONKI pł poj w prep
KRWINKI BIAŁE 5-7 w p.w.
KRWINKI CZERWONE św 1-2 w p.w.
FLORA BAKTERYJNA nieliczna

CO O TYM MYŚLICIE ?
Iwonka -TY MIAŁAŚ CHYBA JAKIEŚ "PERYPETIE" Z WYNIKAMI MOCZU WOJTUSIA ?


coś mi nie wyświetla całęgo postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris25 napisał(a):
NA wzb lepszy jest engerix zamiast euvax (koreański z rtęcią), u nas koszt to około 40 zł.


A jak dziecko było juz szczepione euvxem? ja nie wiedziałam nic i tym był szczepiony... to teraz mozna zmienic?
kurde, co jeszcze zmieniacie w tych szczepionkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Mój Pawełek ostatnio bardzo trze oczka...chyba go swędzą... wasze dzieci też tak robią??


oo tak, szczegolnie jak już wieczór i pora spania sie zbliża, ale najbardziej podczas kapieli, niewiem, cz ten płyn jak się dostanie do oczek to swędzi cy co
?? a mamy HIPP TERAZ, PRZY OILAN NIC TAKIEGO NIE BYŁO ... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris te co podałąs wyniki sa prawidłowe ze bilirubiny itd brak, a leukocuty ze są moze byc infekcja, ale moze tez byc zle pobrany mocz co u dzieci czeste, bo jest mega problem z pobraniem sterylnym. natomiast erytrocyty krwinki czerwone no to jesli jest ich za duzo no to moze cos sie dziac , ale wg mnie powinnas powtórzyc badania ktos juz miała chyba Iwonka takie chece z badaniami moczu i prawie w szpitalu by sie znalezli a tu nic nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...