Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
no i na roczek od dziadków Mary dostanie w końcu ooooo takie coś 😜 http://cudownaplaneta.pl/pl/fisher-price-edukacyjny-chodzik-pchacz-k9875.html?partner=1984
Myślicie, że jej się przyda jeszcze?
Będzie śmigać po trawie 😁
Albo któryś z tych
http://allegro.pl/chodzik-drewniany-pchacz-jezdzik-skaczace-kroliki-i2365745920.html
http://allegro.pl/chad-valley-pchacz-zestaw-klockow-drewnianych-i2347348909.html
http://allegro.pl/nowy-chodzik-pchacz-drewniany-zyrafa-z-klockami-i2301798049.html

mają jakiś urok te drewniane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To Ivi jest w ciaży? 🤪Ale super!!! Który tydzień? Jak się czuje? Iza będziesz mieć chłopczyka!!! Super! Parka 🙂 A Nikodem nie podoba Ci się? Ja kiedyś nie czułam tego imienia ale znam dwóch Nikusiów fajowych i to imie nabrało uroku od razu hihi

Witaj Andzia! Ubawiłaś mnie tymi listwami przypodłogowymi 😁 A to mały gagatek z Lenki:*

Magda fajny chodzik i na pewno będzie się nim bawic, nawet jak juz będzie chodzić

Mój na urodzinki dostanie rowerek także ponawiam pytanie Czy któraś zakupiła już?Czym sie kierowałyście?
I jeszcze myślę o jakims koniku bujanym bo na placach zabaw tylko do nich ciągnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia Buziaki dla Was!! ;-))

U na od babci ma dostać Misia z fp z takim małym ekranem na brzuszku. Uczy liczyć, alfabetu itp
Zakochała sie w nim u Kapiego ;-)

Z ta zmywarka jak u was ;-) oby szybko zamknąć bo sie wdrapuje...
Teraz juz śpi 3 godzine..

Igor-mój m sie nie zgodzi, on nie trawi takich imion :-(
A Damian to mój brat - krnąbrny hehehe
Ja mam baaardzo duża rodzine i staram sie unikać badanych juz w niej imion ale nie wiem czy to sie uda ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dyplomatyczne nękanie mojego m ciąg dalszy. Jeszcze max dwa-trzy dni i zgodzi sie na Boryska (to było jego jedno z pierwszych imion na liście jak dziecko ma sie NIE nazywać, oj juz przy Nikoli).
A nawet sam zaproponuje ;-)

Juz jest SMS w stylu: naprawdę tak ci sie jeszcze podoba ten Borys?
Hihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Pierwsze dwa samodzielne kroczki!! w łóżeczku zrobione i chyba przez przypadek 🙂 ale z ogromnym uśmiechem na buzi 😉


u nas też dziś 2 kroczki ...
Julka jest przeostrożna, chce ale odwagi jej brak ... ale to dobrze, będzie mniej guzów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
no i na roczek od dziadków Mary dostanie w końcu ooooo takie coś 😜 http://cudownaplaneta.pl/pl/fisher-price-edukacyjny-chodzik-pchacz-k9875.html?partner=1984
Myślicie, że jej się przyda jeszcze?
Będzie śmigać po trawie 😁
Albo któryś z tych
http://allegro.pl/chodzik-drewniany-pchacz-jezdzik-skaczace-kroliki-i2365745920.html
http://allegro.pl/chad-valley-pchacz-zestaw-klockow-drewnianych-i2347348909.html
http://allegro.pl/nowy-chodzik-pchacz-drewniany-zyrafa-z-klockami-i2301798049.html

mają jakiś urok te drewniane 😁



Tego Fishera odradzam bo my mamy i wygląda jakby kosztował 40 zł a nie 100.
Pozatym jak Mary już prawie chodzi to bezsensu wydane pieniądze.... Takie jest moje zdanie. Lepiej jej kupcie kulki - my jeszcze nie mamy ale podobno niezła zabawa i frajda - Nika zachwalała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje dla wszystkich chodzących bobasków !!!


Ponadto duży buziak dla Miłoszka !!! 😘 😘 😘 😘 😘

Laski, które zaprzestay karmić cycochem a karmiły długo : w jakim stanie macie cycochy ? 😜 bo moich prawie nie ma choć przed ciążą miałam 75 D ... zastaawiam się czy one wrócą choć rozmiarem do poprzednego stamu bo już nie liczę na poprzedną jędrność ... Czytałam różne opinie na forach - jedne pisały, że rozmiar może wracać nawet do 6 m-cy po zaprzestaniu karmienia, inne pisały, że może wcale nie wrócić ... No i zastanawiam się kiedy wybrać się po biustonosz bo wszystki są za duże i się topię w tych sprzed ciąży ... nie chcę wywalać kasy na marne ... jestem podłamana ich wielkością ... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda ja bym tez pchacza juz nie kupowałą. teraz mysle o czyms takim. widziałąm fajniejsze samoloty itp ale niestety plastikowe, a dziecko które jeszcze niepewnie chodzi to lepiej by miało takie stabilniejsze.
http://allegro.pl/zabawka-drewniana-na-patyku-biedronka-i2331784469.html
a lbo niech kupią jakąs zabawke do ciągniecia na sznureczku, bo pewnie za miesiac dwa juz bedzie takie cos przydatne a pchacz jak jzu stawia kroczki samodzielnie to szkoda pieniazki wydawac.
Gosia trafiłąs w sedno, ja tez sie boje z T. zostawiac małego ale u nas raczej zadko to nastepuje. bo np. teraz jestem na necie i cudem T. po kłótni zajał sie dzis małym (ma wolne i trezba było kłotni by sie nim zajał az mu powiedziałąm ze znajdziemy sobie innego tatusia skoro ten nie cieszy sie ze jest ojcem) no ale jestem a T. przychodzi do kuchni po jedzenie a mały jest w krzesełku ...NIEZAPIĘTY!pytam sie czy zapiety on na to ze nie ale nie mysli wychodzic. ja piernicze jemu wystarczy sekunda by wyjsc z krzesełka....jak umyje po kupie dupe to mały ma kupe pod siuskiem...jak prosze by ubrał małego rano to potrafi nei sciagnac body ( jak jescze spał w body i pajacyku kiedy było chłodniej)i w tym body dziekco jest co w nocy spał i wie o tym ze nie lubie tego, pytam sie go czy on tez w pizamie chodzi w dzien. ale co go ubiera rano jest NON STOP TO SAMO!nic do niego nie trafia ani prosba ani grozba...nie dba by dziecko miało pieluche zmienioną . kupe jak zrobi to az miał odparzenie bo mu sie nei spieszy co tam dwie godzinyw kupie... nie dba by dziekco piło. nie umie i nie chce sie nauczyc jak przyrzadzic mleko w razie wu.wiec dla mnie SZKODA SŁÓW!wiem że sie nie zmieni juz bo nie uwieze w cuda. chce tylko przetrwac dla synka by miał tate jak najdłuzej..
Andzia u nas listwowa akcja tez 🙂 a takto z kroczkami to u nas tylko jeden kroczek i czasem stoi i sie zapomina ze nie trzyma sie ale mi nie spieszno do tego by chodził.bo znowu bede musiała zmieniac troche rzeczy bo dalej siegnie i coraz gorzej z pilnowaniem bedzie.
ogarniam powili pokoj małego. z szafy musze wszystko powywalac i zlikwidowac ją, mały bedzie miał w sumei tylko dwie komody, wykładzine i pudełka z zabawkami.no i sciany z jakimis bajkowymi postaciami. a meble to kiedy bedzie starszy, by ich nie zniszczył.
Iwonka ja mam po siostrze rowerek i nawet nie wiem czy ma barierke, bo jeszcze nie dojechał...kurcze a bez barierki rzeczywiscie lipa bedzie.
Buterfly ja sie spotkałąm z 4 (od narodzin małego) lekarzami pediatrami i dwóch było za sciaganiem napletka nawet na siłe, dwóch ze nie sciagac na siłe ale, tych co nie na siłe było tak czy inaczej z atym by sciagac i myc.sprawdzały ze na wiek Filipa miał zawsze odpowiednią dziurke, te co nie na siłe mowiły: jedna ze po kapieli by przemywac, a druga zeby dodtakowo przy zmianie pieluszki sciagnac i o pieluszke czysta wytrzec. ja to robie bo nie wyobrazam sobie tam go nie umyc to tak jak nie zjarzec do pepka.ale ja jestem za tym by nic na siłe. u nas byłą taka sytuacja niestety ze lekarka rozerwałą małęmu napletek niesttey do niej najczesciej chodze bo w reszcie leczenia jest njlepsza. i niestety przez to tym bardziej musze dbac o to sciaganie bo moze nam sie tak zrosnac ze potem mały bedzie miał kłopot.
dziewczyny jak jest z rozwojem psychologicznych u waszych maluchów... u ANi pewnie super bo Pawełek był duzo do przodu jak pamietam no i Wojtus widze ze juz nasladuje zwierzatka... bo moj Filip jakby sie cofnął.nic go juz nie interesuje ani ksiazki, ani uczenie gdzie nosek itd, ani kształty. no nic. byle rozwalic szybko cos zepsuc, pokazac to umie tylko lampe zegar i misia na scianie. i nic wiecej. papa brawo. i ani taniu taniu ani jaki jestem duzy nic..czy powinien wiecej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti -już piszę...Julcia umie :
- pokazuje gdzie są pieski,
- gdzie kokoszka dziobała
- papa
- no no no paluszkiem niegrzecznym pieskom 😉 i czasem mamie jak krzyknie 😜
- gdzie jest Kubulek raczkujący
- zrób "stuk stuk stuk" wtedy bierze 2 przedmioty które ma aktualnie pod ręką i stuka nimi 😁
- jaka jestem duża
- brawo
- gdzie jest kotek w książeczce
- prześlij buziaczka - dziś się uczyła i jak cmokałam do niej to ona odcmokiwała tak śmiesznie jakby mlaskała 😁
- zawołaj tatę / dziadzia, mamę niezabardzo chce - czasem krzyczy do mnie "MA"

TO CHYBA TYLE, próbuję sobie przypomnieć ale raczej wszystko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A pamiętacie moje?!? Jeden prawie zniknął :-(
Na szczęście dostałam druga szanse, dzidek ma teraz jeść po równo!!!
Co do rozmiaru to zmalały min o 1 a może nawet 2 rozmiary.
Przed ciąża miałam D-E a po staniki za duże ale ja nie zdążyłam zaszaleć z kupnem jak mi zaczęły znowu rosnąć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja miałam przed ciążą 70 A, po porodzie nawet E! a teraz znowu jestem płaska jak deska i się ratuję powiększającymi stanikami...
Marcin cały czas mi gada że nie zdążył się nacieszyć że miałam takie wielkie cycki, ja zresztą też... ja jeszcze czasem karmię, ale cycki mi tak zmalały już, nie ma śladu po ciaży. Może z jednej strony to dobrze, bo nie wiszą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti pamiętaj, każde dziecko ma swój rytm rozwoju!! i koniec, kropka... jedno uczy się wolniej, drugie szybciej...
Marysia jakiś miesięc temu, może więcej, jak zaczęła wstawać to zapomniała wszystkiego... miałam stresa, nie powiem, ale teraz z powrotem umie to co wcześniej...
nawet ewoluowało jej robienie "papa" bo już nie kręci dłonią, a macha w górę i w dół 🙂
więc daj sobie na wstrzymanie, przeczekaj... próbuj od nowa różnych rzeczy... naucz się paru wierszyków np. "proszę państwa oto miś!" i pokazuj...
Moja Marysia uwielbia jak śpiewam jej piosenkę M.Jeżowskiej "na raz, na dwa" i pokazuje po kolei na raz- klaszczę raz, na dwa-klaszczę dwa, świat za uszy dziś złap-łapię się za uszy... i tak dalej... śpiewałam jej to ze 4 razy i Mary załapała... jak chce żebym zaśpiewała to, to zaczyna klaskać i się za uszy łapać 🙂 polecam, bo fajna ta piosenka... a przynajmniej refren, który wałkuję po kilka-kilkanaście razy dziennie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to powiem Wam ze mój Borys tez daleko w tyle pod względem gadania, pokazywania... prawie tak jak u Beti. zrobi papa, klaszcze, nic nie pokazuje, tzn, jak ja chcę żeby coś pokazał, po swojemu coś tam robi jak sie bawi, z gadania to szału nie ma, jakieś babababa, ma, ta, tyle chyba, piszczy, krzyczy, śmieje sie cały czas.uderza zabawkami w szyby, stół, drzwi, robi taki hałas zawsze i sie z tego cieszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No pewnie, że tak, każde dziecko inne.
Moja to jest niezła przekora. Ja do niej : powiedz mama, ona : dada/tata.
Ja mówię : powiedz ma - ma, ona : ta -ta.
Ja mówię : powiedz mama mama, ona : tata tata ... 😁 😁 😁
i się przy tym śmieje coniemiara !!! Chyba skumała, że to śmieszne bo my się z tego śmiejemy i ona też się śmieje z tego ... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita ma rację - naucz się kilku jakichś bzdurek typu rymowanka czy piosenka, ja już niektórymi tekstami rzygam ...
Jak uczę Julkę czegoś to sobie obieram kilka słówek żeby jej za bardzo nie mącić np. jak coś dobrze zrobi to mówię:" ślicznie " albo " super" lub " brawo" . nic więcej i ona sama sobie brawo bije.
Jak źle to nie wolno i ona już te słówka ma obcykane.
Jak idziemy na dwór to mówię, że " idziemy do piesków " i też wie o co kaman.

Ostatnio na spacerze jak jechał jakiś traktor to ona strasznie była zafascynowana więc mówię do niej : pan pojechał ... hihi 😆 a ona mu papa zrobiła 😁 poprostu skumała słowo POJECHAŁ. To samo jak wychodziłyśmy ze sklepu - powiedziałam do mojej mamy : idziemy ? a ona facetowi obcemu ze sklepu papa ! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...