Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ale wiecie co, BOrys w żłobku jest cały czas stymulowany, piosenki, zabawy, śpiewanie, mają pełno takich zabaw stymulujących rozwój (jak po niego przychodzę, to jest taka tablica, i wszystko na niej wypisane, w co sie dziś bawią, czym zajmują itd. co czemu ma służyć) no i jak na Borysa to nie działa jeszcze...tak więc gdybym siedziała sama z nim w domu, to może mogłabym sobie zarzucić że coś robię nie tak, za mało sie bawię czy coś... ale jest żłobek, wszystko dobrane akurat pod jego wiek, itd... nie trzeba się martwić. Podobno też chłopcy trochę później zaczynają robić pewne rzeczy niż dziewczynki, ale są wyjątki, np. Pawełek Ani 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej, ja dziś tak wieczorkiem dopiero, a to dlatego, że tu w IRL było gorąco 🤪 🤪 więc większość dnia na spacerach 🙂 nawet mi się nie śniło, że moje dziecko będzie biegać tutaj w krótkich rękawkach i spodenkach 🙂 oj miła taka odmiana 🙂

Co do rozwoju intelektualnego moje dzieko też jest do tyłu tak jak Fifek i Borysek... ale póki co się nie martwię, takie jego tempo rozwoju..

Ivonka wakacje SUPER! Milusiowi się bardzo podobało, zwłaszcza plaża - niekończąca się piaskownica 😁 jak zaczął grzebać w piachu to normalnie wyglądał jakby w transie był 🙂 tak samo w basenie.. chlapał, ciapał, aż miło patrzeć było 🙂 Generalnie wszystko fajnie, pogoda dopisała, tylko za krótko 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
AgatkaTo super! Fajnie że odpoczęliście i że Milo również czerpał z tego wyjazdu co niemiara 🙂

Odnośnie wczorajszego tematu. Wczoraj na placu zabaw poznałam mame bliźniaków które dzis kończa roczek. Parka. Mama wychowuje ich jednakowo a różnica duża pomiędzy nimi. Zuzia chodzi, żywa, gaduła. Filipek jest na etapie chodzenia przy meblach i stania samodzielnego. Bardzo spokojny, jeszcze nie mówi. Także znów potwierdza sie teoria że dziewczynki szybciej sie rozwijają 🙂
Mój Wojtek wykonuje polecenia typu: Przynieś misia,kotka, pieska, myszkę,małpkę.Pokazuje uszy,noski, oczy,ogonek i pępuszek 🙂 Włącza brum brum(motor) Ma zabawki śpiewające i jak mówię Wojtuś włącz ( i tu śpiewam fragment np ABCD) to leci i wciska przycisk w ślimaku. Wrzuca klocuszki do garnuszka.Zakłada kółeczka. Naśladuje niektóre zwierzątka. Jak leci samolot to pokazuje swój, podnosi do góry i robi wuuuu 🙂 Przesyła całuski,klaszcze,papa,hej. Tańczy zabawnie. Ale wciąż nie mówi mama. Jestem baba 😁
Zauważyłam że już rozumie ,chodź, nie, nie wolno,uciekaj stąd, usiądź, daj buzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivona gratuluje szczególnie tego ze rozumie nie, nie wolno.
U mnie to tylko wywołuje albo płacz albo śmiech.
Wcale sie nie słucha ( więc nie zakładam ze rozumie..)
Generalnie moja Niki tez jest sporo w tyle, patrząc na wasze dzieci. Niektóre sztuczki za to juz potrafi jak starsze dzieci.
Muszę chyba z nią wiecej pracować;-)
Uczyłam ja tylko gdzie jest nosek więc nic innego nie pokaże :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza haha moja Maryśka doskonale rozumie "nie i nie wolno" i tez przeważnie reaguje albo śmiechem albo płaczem i dlatego wiem, że kuma... jak jej mówię nie to się śmieje, drugi raz, trzeci... piętnasty, przestanie robić to co robiła usiądzie na środku pokoju i będzie płakała... a wcześniej jeszcze mnie podenerwuje i zacznie mi robić nunu paluszkiem, cwaniara mała...
Staram się nie używać słowa nie... w miarę możliwości, mówię, zostaw, przestać proszę, odejdź, chodź do mnie-zamiast nie idź tam... no i ciągle używam proszę, dziękuję i wszystkich form grzecznościowych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
AgatkaTo super! Fajnie że odpoczęliście i że Milo również czerpał z tego wyjazdu co niemiara 🙂

Odnośnie wczorajszego tematu. Wczoraj na placu zabaw poznałam mame bliźniaków które dzis kończa roczek. Parka. Mama wychowuje ich jednakowo a różnica duża pomiędzy nimi. Zuzia chodzi, żywa, gaduła. Filipek jest na etapie chodzenia przy meblach i stania samodzielnego. Bardzo spokojny, jeszcze nie mówi. Także znów potwierdza sie teoria że dziewczynki szybciej sie rozwijają 🙂
Mój Wojtek wykonuje polecenia typu: Przynieś misia,kotka, pieska, myszkę,małpkę.Pokazuje uszy,noski, oczy,ogonek i pępuszek 🙂 Włącza brum brum(motor) Ma zabawki śpiewające i jak mówię Wojtuś włącz ( i tu śpiewam fragment np ABCD) to leci i wciska przycisk w ślimaku. Wrzuca klocuszki do garnuszka.Zakłada kółeczka. Naśladuje niektóre zwierzątka. Jak leci samolot to pokazuje swój, podnosi do góry i robi wuuuu 🙂 Przesyła całuski,klaszcze,papa,hej. Tańczy zabawnie. Ale wciąż nie mówi mama. Jestem baba 😁
Zauważyłam że już rozumie ,chodź, nie, nie wolno,uciekaj stąd, usiądź, daj buzi 🙂



ooo przypomniałaś mi.
Jeszcze umie :
- gdzie jest małpka / miś / żółwik
- włącz muzykę - idzie do dvd albo do zabawki grającej
- tańczymy ? wtedy zaczyna tańczyć 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

kurcze ja też już długo nie daje wit D... może powinnam zacząć znowu ją podawać???
do kiedy generalnie powinno się ją podawać??

Ivona co do rowerka, my go dostaliśmy w prezencie... więc niczym się nie kierowaliśmy 🙂 darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby 🙂 ale nie jest zły, ma tą ramę, pasy pionowe i poziome, kolorowy 🙂 zadowoleni jesteśmy 🙂 mały uwielbia nim jeździć.

ja to jestem podłamana jak słyszę jak Wasze dzieciaki intelektualnie są do przodu... ja od jakiegoś czasu próbuję nauczyć go gdzie oczko, nosek, buzia... pokazując mu ilustracje z bajek i mój szkrab nie kuma czaczy... jedyne co to robi rączki do góry, brawo, papa - czasami, i zakłada kółeczka na stojaczek, wkłada i wykłada klocki z garnuszka.. dalej nie mówi mama, jedyne co do dada/tata, baba, aga, coś co brzmi jakby aga ta 🙂 mówię mu powiedz agata i ten wypowiada coś baardzo zbliżonego do tego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka - ale Twój Milo już chodzi !!! więc coś za coś ... pozatym chłopcy później zaczynają gadać.
Chrześniak mojego m. ma 2 l. i 8 m-cy i niedawno zacząl gadać ale tak, że ja go kooompletnie nie rozumiem 😮 totalnie niewyraźnie mówi ... Jego mama to się bradzo martwiła o tę jego mowę bo jego siostra to w jego wieku zdania podwójnie złożone mówiła ... Nawet mama poszła z nim do lekarza bo kiedyś jej upadł i myślała, że może przez to nie mówi ale lekarz powiedział, że wszystko jest z nim o.k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agatka - zapomniałam jaki wy macie rowerek, napisz proszę czy macie podnóżek i czy twoim zdaniem jest potrzebny, czy Milo ma już nóżki na pedałach ? Właśnie obczajam na allegro rowerki bo moi rodzice chcą kupić Julci na urodzinki 🙂 i niewiem czym się kierować . Pamietam, że wasz był super tylko cena jak dla mnie zbyt duża - chyba ponad 3 stówki prawda ? Ja szukam coś do 2 stówek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris my mamy ten: http://www.google.pl/imgres?q=little+tikes+rowerek&hl=pl&sa=X&biw=1280&bih=678&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=_DEwmdc955n9DM:&imgrefurl=http://motoallegro.pl/little-tikes-smart-trike-3-w-1-rowerek-trojkolowy-i2323532642.html&docid=UmU0opvYSSy1MM&imgurl=http://www.art-made.pl/allegro/littletikestrike.jpg&w=500&h=454&ei=W92_T8aiDoixhAe2hPz1CQ&zoom=1&iact=hc&vpx=183&vpy=145&dur=187&hovh=214&hovw=236&tx=112&ty=126&sig=111626536601699418714&page=1&tbnh=146&tbnw=161&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0,i:69
podnóżek jest no i u nas jest potrzebny bo Milo jeszcze do pedałów nie dosięga. Ja jestem z niego zadowolona, kolory ma fajne bo uniwersalne 🙂 fajnie się prowadzi i małemu się podoba, a to najważniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):
Agatka - ale Twój Milo już chodzi !!! więc coś za coś ... pozatym chłopcy później zaczynają gadać.
Chrześniak mojego m. ma 2 l. i 8 m-cy i niedawno zacząl gadać ale tak, że ja go kooompletnie nie rozumiem 😮 totalnie niewyraźnie mówi ... Jego mama to się bradzo martwiła o tę jego mowę bo jego siostra to w jego wieku zdania podwójnie złożone mówiła ... Nawet mama poszła z nim do lekarza bo kiedyś jej upadł i myślała, że może przez to nie mówi ale lekarz powiedział, że wszystko jest z nim o.k.


dzięki 🙂 zawsze to raźniej 🙂 ja wiem, że Milo jest zdrowym chłopcem i że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, ale ja jak to każda matka mam schizy, zwłaszcza wtedy jak czytam ile Wasza szkraby już potrafią. Wojtuś i Pawełek chłopcy a tyle już potrafią.. oj może ja za słabo się staram..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no mi się też straszni te płomienie podobają, na różowym rowerku to strasznie śmiesznie to wygląda ale czytałam - babka 19 miesięcznego szkraba pisała, że jeszcze go nie używają bo siedzisko jest za daleko i zamiast siedzieć to mały prawie leży ...
więc pewnie kupię taki trochę kiczowaty :
http://allegro.pl/hit-rowerek-arti-panda-1-rozowy-j-23-grajacy-i2345706268.html
ale na allegro zatrzęsienie tego a na forum zachwalali 🙂 no i tani ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...