Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.marko-baby.pl/pojazd-rowerek-wieloetapowy-smart-trike-3-w1-seria-sport,8793,p.html
z tej strony zamawiałam. I ogólnie spełnił moje wszystkie oczekiwania 😁 Jak narazie 😜

Ja jeszcze raporuje umowy z pracy, bo po godzinach nie chciałam zostawać...
NIe mam siły 😞
Cały czas sie waham czy Mena na ten pieprzony poligon puszczać! Po pracy jestem wykończona... 🤢 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzien dobry,
Chociaz.... u nas nie taki dobry.
Adi chory, grypsko jakies. Zielone smary i kaszle strasznie. Najgorsze to ze co odkaszlnie to polknie 🤢.
Jutro pojde do lekarza zeby na wszelki wypadek go obsluchal i sprawdzil uszy.
Oj masakra.... jak nie urok to sraczka.
Na szczescie goraczki nie ma, bo sie wystraszylam w piatek.
Dzis mial isc na szczepionke.... dupa, zadzwonilam i przelozylam na za dwa tygodnie.
Juz prawie czerwiec, a u nas nadal znak zapytania cz pojedziemy do Polski 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska to nieciekawie jak zielony katar. u nas najpierw był przzroczysty a potem sie własnie zrobił zielonkawy i dostał antybiotyk bo to bakteryjne juz.no ale on miał jescze oskrzela zawalone.
naprawde tę zeby to co chwila infekcja... wykanczające.
Basia powiem Ci ze czytałam na necie o zywcu i podobno mimo atestu to był sprawdzany kilka razy i ma wiecej bakterii niz kranówka, pisało ze gdyby była to kranówka to sanepid by zamknął to.
http://zdrowe-sniadanie.blogspot.com/2011/01/co-aczy-danonkimorlinkiwode-zywiec.html
ja próbowałąm na nestle i na primaverze ale jakis syf po zagotowaniu na dnie sie osadzał. tak samo miałam po przefiltrowaniu, kupiłam jakis filtr niby najdrozszy jaki był i chyba trefny , przelałam kilka razy niby dwa razy trzeba najpierw zanim sie zacznie no i nic z tego , tez bylo pełno czarnych jakis paprochów. dlatego dawałam kranówke przegotowaną... ale teraz kupiłam drugi raz filtr i jakis lepszy naszczescie 🙂
Agatka wow ale Milo ma z Tobą dobrze takie obiadki. moze np kopytka albo pierozki z serem ( tylko to duzo roboty), makaron z serem,z cukinią mozna frittatę zrobic to jajko z cukinia na omlet zrobione.mozna tez np miesko łaczyc z owocami, to masz owoc podany wtedy. makaron z truskawkami.albo ala spaghetti makarot pomidory miesko mozna wrzucic cos jeszcze.ja jak pdoawałam dwa dania to dawałam mniejsze porcje po prostu. ale generalnie ciekzo sie wyrobic ze wszystkim. wczoraj mały dostał słoiczek i to na kolacje bo nie wyrobiłam siez gotowaniem, i nie miałam jzu zadnych obiadków słoiczkowych. latałam z małym po sklepach bo tyle do kupienia było. i jescze dzis i jutro tez tak bedzie, ale dzis juz musze cos ugotowac.no i ja jak dawałam wtedy dwa dania to po prostu zupa byłą z małą iloscia warzyw z ryzem lub makaronem a na drugie miał warzywa z zupy tak kazde podziamdziane osobno i miesko zmiksowane oraz czasem z kasza to.ale to nie bardzo przeszło bo wtedy zachorował i miał kiepski apetyt wiec wrociłam do zup takich ze wszystkim.,teraz dopiero planuje inne rzeczy bo juz na indyku i na wieprzowinie bede gotowac wspolnie zupy tylko małemu bez przypraw i kostki rosołowej, cielecine zamowiłam i krolika bo sie skonczyły.dzis ostatni kawałek.to jakis pulpetó trezba porobic czy cos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
po przegotowaniu to i tak bakterie gina.ale zastanawia mnie kiedy nieprzegotowaną podawac.. po 3 roku zycia?
Agatka ja owsianke robiłam jak kaszke manne na mm, na wodzie to rzeczywsicie ble. mleko krowie tez musze kiedys wprowadzic ale raczej bedzie zadkoscia na razie.
my wczoraj mielismy 15 pobudek lub wiecej, a dzis juz duzo lepiej. musze obczaic czemu? uzebienie sprawdzic moze co wyszło?
na snaidanie u nas narazie twarozek. czekam na jajka swieze to bedzie wkoncu jajecznica. ale twarozku nie lubi! jak podajecie? ja mieszam mu aktualnie z kaszka bo nie zje inaczej., wczesniej było z mm i cukrem.
przyszedł bidon ze słomka i narazie kicha chce gryzc eh... kiedys ładnie wypił ze dwa razy ze zwykłej słomki to myslałam ze z bidonu bedzie pic. no zobaczymy moze sie przełamie.ale ta silikonowa słomka zacheca bardziej do gryzienia niz do picia.butla kubki wszystko teraz jest be. i musze machac łyzeczką picie podawac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w ogole to masakra jest u mnie na alejce. widac ze dzieciaki komunie miały. bo jezdza samochodami po alejce, normalnie wielkie samochody, ato jakies combi dla dzieci a to quad...porazka. paranoja! nie mowiac juz o tym ze sami prowadza to tylko jednego widziałąm ze prowadzi pojazd ojciec, a jak dziecko jedzie to wiadomo normalnie nie da sie spacerowac a na tej alejce jescze dzieci w malutkich samochodzikach jezdza, na rowerkach a tu taki bachor w gigant aucie i jezdzic przeciez nie umie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzieki beti82.... jeszcze chwila i nasze maluchy beda mialy roczek. U was tez jest tradycja ze sie rozstawia maluchowi rzeczy? np. kieliszek, rozaniec, pieniadze, dlugopis?
Masakra z tym katarem wlasnie, nie da sie juz dotknac do noska. Najpierw przezroczysty byl katar, teraz juz zolto-zielony. Kaszle strasznie ciezko, dlatego wole zeby go obsluchali, ale poczekam do jutra, bo zaczelo sie w niedziele, wiec boje sie ze dzis pojde i nic nie bedzie, a jutro albo pojutrze juz bedzie nieciekawie. Moze przez to mial goraczke, ale wtedy jeszcze nie bylo zadnych objawow. Zobaczymy. W zlobku dzieciaczki dokladnie tak samo kaszla i taki sam katar, wiec zrodlo jak zwykle to samo 🤢.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zawiesił mi sie komp i mały wstał fajnie ze miał drzemke i to długa... )
smazone po roku czasu chyba czasem mozna ale do lat 3 nie zalecaja. no ale kto tak stosuje to nie wiem. co do tempki u nas pierwszy dzien przed katarem była tylko 37,7 bo mały był osłabiony poprzednimi infekcjami. a potem juz nie było bo nie walczył 😞
co do tradycji nie znam takiej 🙂 tak na roczek sie robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień doberek 🙂

Beti
dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂 oklask dla Ciebie 🙂

Marlenko buziaki dla Adiego przecież wczoraj 11m. skończył 😘 😘 bo i duuuuuuuuużo duuuużo zdrówka!!!

Też słyszałam o tej tradycji, nie od mamy, tylko od znajomych, którzy pochodzą z innej części Polski. Widać co region to inne obyczaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka... noc super 🙂

U nas się dziecku na roczek daje książkę (mądrość), kieliszek (chlanie:P), różaniec (duszpasterstwo), kasę...
Są oczywiście modyfikowane te tradycyjne rzeczy... rafał wybrał np. jedzenie i się u niego sprawdziło jak nie wiem 🙂

Siedzę w statystykach do pracy 😞 być może dzisiaj od 22-6 będę na inwentaryzacji, może jakieś 6 dych wpadnie... 🙂
Marysia maruda nic zrobić nie mogę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BUZIAKI DLA ADIEGO I MARY !!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘


Basia - no to zaszalała z tym rowerkiem. Fajny ale dla mnie za drogi ... Szukam czegoś do max 250 zł, a tą pandę widziałam na żywo na placu zabaw i jest strasznie tandetna i kiczowata ... no ale czego oczekiwać za takie pieniądze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MArlenka napewno u nas kranówke tez dają w złobku ale przegotowaną a u was surową?? no i w pl katering bynajmniej w tych prywatnych w moim miescie. wiec dla mnie masakra bo nie widzisz ziemniaka, ani gdzie lezy czy jakie szczury itp..w panstwowych jescze sa kuchnie ale juz niedługo.taki głupi wymóg ze ma byc katering.
NEquitia buzi dla MArysi za 11 miesiecy! fajnie 6 dych duzo za jendym zamachem 🙂
Czerwcówka oby szybko wyszedł ten ząb!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
co do rowerków patrze na allegro i rzeczywiscie masz Doris mały wybór. bo sa raptem ja widze 4y ktore mają ramy lub podesty,czyli takie dla naszych maluchów, na stronkach internetowych te same sa. nie wiem ale jezeli te tansze wygladaja na zywo tandetnie to lepiej kupic jednak drozszy nawet uzywany. a opinie o tym kubusiu jakie są?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...