Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja podaje wodę z kranu po przegotowaniu. Rozrabiam z sokiem własnej roboty w proporcji 1/3 sok/woda. Cukry tylko z owoców. Dziś robiliśmy z truskawek i będzie ok 1/5 bo prawie syrop wyszedł, ilosciowo bardzo dużo i baaardzo słodkie.
Samej wody jak Adi nie toleruje. Tez próbowałam rozrzedzac ale na nią to nie działa:-( Niki nawet gerbera pije bardzo niechętnie odkąd jej robimy sami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny dzis pod moimi drzwiami przez 3 godziny stał gosc. dwa razy z nim rozmawiałam jakis psychiczny widac, niemrawy nic nie chciał powiedziec co tu robi. stał z wiaderkiem a w nim cos czarnego i butelką pustą... T. z tatą go potem dorwali na przejsciach bo okazało sie z ejescze siedzi tylko troche miejsce zmienił ale nic nie powiedział z abardzo ze szuka pracy ze nie chce byc sam.... wiec albo to samobójca ( bo u nas dwa dni przed podpaleniem był samobojca na dachu z klatki obok stracił prace) albo podpalacz, albo jedno i drugie. mowie mu ze co tu robi bo było tu podpalenie i czego chce. nic mi nie odpowiada! jak bedzie jescze sie krecił to wzywam policje.wiec nocka mnie czeka nieciekawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti hihi dzisiaj w słowo Ci wchodzę ciągle... my 4+ używamy już miesiąc i wydają mi się lepsze... albo ja zakręcona jestem, schodzi mi 4 pieluszki+ na noc jedna i wszystko jest okey 😮 no ale z tymi pieluszkami to tak różnie bywa że szok...

Ja wodę daję Marysi z kranu przefiltrowaną britą albo taką przefiltrowaną i przegotowaną 🙂
też uczyłam ją pić wodę stopniami, najpierw dolewałam soku, później coraz mnie... czasami dawałam miarkę herbatki, czasami kilka kropel soku z cytryny, albo soku domowego 🙂

W nocy Marysia już ani nie je, ani nie pije... w ogóle przestała się budzić, jest jedno ALE... nie wiem czemu biorę ją do siebie tak o 5 😮 Rafał z nami nie śpi już od tygodnia bo chory i go wygoniłam poza tym uczy się bo ma mieć egzamin, żeby dostać posadę 🤪 no i takie to łóżko duże jakieś... a ja sama, więc po co mamy zużywać z Marysią dwa łóżka jak możemy jedno 😁 żarty, żartami, wiem że źle robię i nie powinnam, ale nie panuję nad tym bo na śpiocha ją zabieram 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti a może ten gość jest chory, ma np. Alzheimera? Przyjaciele moich rodziców ostatnio mieli taką sytuację, ze w nocy przyszedł do nich PAn,, dzwonił do domu, wszedł do przedpokoju i za cholerę nie chciał opuścić go, tłumacząc sie że on tu na kogoś czeka czy kiedyś mieszkał.... tak sie mieszał w tym co mówi.... Zadzwonili na Policje i okazało sie zę facet jest na liście osób poszukiwanych, rodzina zgłosiła, z Żyrardowa, że jest chory i nie wrócił.... Dobrze że n trafił na kogoś złego, bo miał jeszcze pieniądze w portfelu, nikt mu krzywdy nie zrobił...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia aż mnie ciary przeszły... moich sióstr babcia ma Alzheimera... straszna choroba, nieraz jej szukali nocami z policją, bo wyszła jak nikt nie widział i nie wróciła... raz ją znaleźli z połamanymi nogami w bieliźnie w krzakach.... straszne... ludzie są okrutni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha, miałam Wam juz wcześniej pisać ale mi umknęło.

Uważajcie na bankomaty wolnostojące!!!

Moja koleżanka z pracy wybrała z takowego właśnie kasę, trochę więcej bo kupowała bilet lotniczy do Stanów i z powrotem ... po paru godz dzwonią do niej z banku z pytaniem gdzie jest teraz, bo odnotowali wypłatę w krk a po krótkiej chwili zaraz na Dominikanie! ( mają takie systemy alarmowe w bankach które to kontrolują jednak) Wyczyścili jej konto, przy wejściu na kartę był przyklejony jakiś skaner! Trudniej ten skaner przykleić w bankomatach które sa wewnątrz banków bo sa kamery. Najgorsze to to, że prawdopodobnie kasy nie odzyska bo Polska nie ma jakieś umowy podpisanej m. in z Dominikaną....

zawsze o takich sytuacjach słyszałam gdzieś w tv, nigdy nie zwracałam na to uwagi... a tu tak bliska mi osoba tak została okradziona!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia napisał(a):
Gosia aż mnie ciary przeszły... moich sióstr babcia ma Alzheimera... straszna choroba, nieraz jej szukali nocami z policją, bo wyszła jak nikt nie widział i nie wróciła... raz ją znaleźli z połamanymi nogami w bieliźnie w krzakach.... straszne... ludzie są okrutni...


😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu ja słyszłam o tym w jakimś błahym programie z magikami, wiesz odkrywali wszystkie przekręty i oszustwa... i właśnie było, że przy wejściu karty w bankomacie nie powinno być żadnych wystających elementów... tylko ten płaski zjadacz, a taki skaner, odczytuje dane z karty i zapamiętuje wbijany kod pin... przekierowuje to do komputera głównego... przy którym siedzi człowieczek i zdalnie daje polecenie "niby" wypłaty w innym bankomacie do którego danych ma dostęp... no i konto puste... kurde, szkoda dziewczyny.... ja to wiecznie puste konto mam, a jak wypłacam to przeważnie wszystko 😜 nie no,... nie powinnam żartować z takich spraw... dzisiaj jakaś złośliwa jestem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja piernicze. Gosia okals for you za takie info.ja to włąsnie najblizej pod domem wypłącam w wolnostojącym......nie mam duzo na kocie ale jak ktos sobie tak zeskanuje karte to kto wie moze kiedys mnie okrasc jak bedzie wiecej?bez sensu! chamstwo!
co do alzheimera gosc miał 20 kilka lat wiec raczej małoprawdopodone, i miał widac chorobe psychiczną. siedział z jakims wiaderkiem w nim cos czarnego albo ziemia albo...podpałka? i butelką pustą. a ja juz pomyslałam ze mzoe benzyne miał i polał juz....no masakra po tym pozaze sie boje, bo to ostatnie pietro 8!!!pytałąm sie dzis sasiadów jak ten samobójca zklatki obok co nz dachu chciał skoczyc a drzwiczki na dach przy moich drzwiach sa wiec myslałam ze ten gosc to ten samobójca, i pytałam sie jak on wyglada, ale jednak nie on bo ten co był był wysoki a tamten niski.wiec nastepnym razem zadzwonie na policje. my mu nic nie zrobilismy. wieczorem go nie widziałąm. jak sie zgubił to nawet lepiej by go policja wzieła i znalazła mu dom. człowiek sie boi dzwonic na policje bo tutaj to sa zemsty, jak zazdwonisz na policje bo pijemy piwo to mi moga chałpe podpalic albo co innego.wiec dlatego wolałąm obserwowac i sie zorientowac kto to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia moze ja na jakąs feralna paczke trafiłam!!!!! Tobie ten srodek tak nie lata? normalnnie mi sie rozlatuje ta wata czy co tam jest ten wkład. a przeciez czesto mu zmieniałam. moze jutro jak bede bo chce kupic chustki z tego sprawdzic to kupie jescze tester dla pewnosci. bo różnie włąsnie bywa.mogłam trafic na jakies kiepskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jakie ryby podajecie małym! ja jak narazie ryby dawałąm słoikowe. dzis kupiłam dorsza bo miałą babka swiezego a łososia takiego sobie, wiec wybrałam dorsza ale podobno w dorszu mogą sie trafic osci w filecie.
a co do oszustw to tez uwazajcie na smsy nie wchodzcie na internetowe strony podane w smsach nie odpisujecie , kolezanka w sumie nie wiadomo jak bo mowi ze nie owteirałą nic takiego ale mozliwe ze po prostu ktos wysłał smsa i samo otwarcie go spowodowało ze potem wlazł jej na komórke systemem ona nawet nie wiedziałą a podobno z jej telefonu dzwoniono i wysyłąno smsy ( ona nie miałą zadnych raportów doreczenia nic) i na 800 zł miałą rachunek. dobrze ze nie tysiace... sprawa trudna do udowodnienia niestety w sadzie.. dlatego nigdy wiecej na abonament nie bede chyba miała. mam na karte bezpieczniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

masakra z tymi bankomatami i z tym dziwnym facetem... Beti ja pewnie też bym schizowała na maxa, zwłaszcza że w Waszym bloku ostatnio podpalenie było... 😮

kobity pomocy!! nie mam pomysłu na drugie dania dla małego... co można zrobić cieawego z cukinią?? macie przepisy na jakieś rizotto? robiłam już mu pulpety z indyka w sosie pomidorowym, jadł naleśnika z serem, gulasze różne z ryżem, kaszami, ziemniakami... łososia w formie 2 dania z ziemniakami i warzywkami gotowanymi, makaron ze szpinakiem...
nie mam weny 😞 co ciekawego polecacie dla szkrabów????????

Beti ja podaje póki co tylko łososia z ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
hej laski!

masakra z tymi bankomatami i z tym dziwnym facetem... Beti ja pewnie też bym schizowała na maxa, zwłaszcza że w Waszym bloku ostatnio podpalenie było... 😮

kobity pomocy!! nie mam pomysłu na drugie dania dla małego... co można zrobić cieawego z cukinią?? macie przepisy na jakieś rizotto? robiłam już mu pulpety z indyka w sosie pomidorowym, jadł naleśnika z serem, gulasze różne z ryżem, kaszami, ziemniakami... łososia w formie 2 dania z ziemniakami i warzywkami gotowanymi, makaron ze szpinakiem...
nie mam weny 😞 co ciekawego polecacie dla szkrabów????????

Beti ja podaje póki co tylko łososia z ryb.


hehehhe Agata my mamy poki co dwa zęby więc nie szaleję z drugim daniem. Do zupy dostaje mięsko, warzywa, ziemniaki. Blenduję ale zostawiam małe kawałki żeby papka nie była. Drugie danie je po butli mm ile zmieści od taty z talerza 🙂
jAK DOSTANIE CAŁE drugie danie to już nie zje mm 😞
Niki je mało na jeden raz a już nawet mam problem żeby całą porcję zupy zjadla.. tylko ŚŃIADANIA I KOLACJE OBJĘTOŚCIOWO Są ok więc dodatkowy posiłek w ogóle nie wchodzi w grę..
jak bedzie troszkę starsza to będę jej dawała dwa dania a zlikwiduje 1xmm.
Ostatnio nawet deserkami gardzi, zje pół porcji o ma w dupci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂 Iza odkąd wprowadziłam drugie danie to czasami nie mam jak się wyrobić z deserem 🙂 nie mam go gdzie zmieścić 🙂 zawsze dawałam owoc do kaszki na śniadanie, a teraz coraz częściej dorosłe śniadanie dostaje 🙂 typu: jajecznica, omlet, parówki, kanapki, twarożek, jajko na miękko.
Mój Miłek ma 5 ząbków i daje radę 🙂 nic robię mu papki widelcem, tylko kawałeczki do buzi daje, a on ładnie gryzie, nawet mięsko 🙂

mój mały ancymonek śpi już ponad 2h 🙂 a ja już obiad cały zrobiłam 🙂 karkówka, młode ziemniaki i do tego młoda duszona kapustka z koperkiem podbita śmietanką 🙂
i tak sobie wymyśliłam, że w zupce ma polędwiczkę, więc na drugie danie dostanie ziemniaka z masłem i tą kapustkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaa ostatnio mój mały na śniadanie zjadł płatki na mleku krowim 🙂 kupiłam te z bobovity, niby od 18 miesiąca, ale jak namokły gorącym mlekiem to taka fajna papka się zrobiła 🙂 zjadł ze smakiem 🙂
a dzisiaj udało mi się wcisnąć mu owsiankę (kiedyś nie chciał), tyle, że dzisiaj zrobiłam na mleku krowim, a nie wodzie i dałam malutką łyżeczkę cukru, pół banana i 2 truskawki 🙂 zjadł aż miło! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie!

Jakiś wirus mi na stronie mamusiek pokazuje że jest... 🤢

Ja Filipowi od urodzenia daje wode żywiec zdrój niegazowaną, i tylko na takiej mm mu robie.
Mleko łaciate pije już też od chwili, ja akurat zawsze 0,5% kupuje to i on takie pije. Co drugi dzień od 2 tygodni kakao mu daje 90 ml 😁 i nic mu nie jest, a lubi 😁

Płatki sniadaniowe: corn flakes czy zwykłe musli to wsuwa z mojej miseczki aż miło!Jak ma jesc kaszke a ja jem płatki, to nie zje,bo chce płatki 😉

NIezła akcja z bankomatami...
No i u CIebie beti! Wiem co to znaczy ostatnie pietro w bloku - kiedyś na 10 mieszkałam,a wyżej ćpuny, pijaki, klatka obsikana i wogole.. Ale ja dzwoniłąm na policje! ALe miałam stracha!! 😁

ALe mam zapierdziel w pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
Beti - aż mnie ciary przeszły odnośnie tego gościa ... ja to bała bym się być sama w domu jakbym miała takie akcje- na szczęście nie miałam bo w domku mieszkam ...

no i te bankomaty ... ehh - co za czasy ...

Agata - jestem pełna podziwu dla twoich kulinarnych wyczynów dla Milo. Ja to jednka chyba leniwa jestem ... SŁOICZKOWA MAMA... nie no żartuje ... Gotuję czasem Julce ale ona jednak chyba woli słoiki...może za mało się starałam ... na pewno nie tak jak TY. SZACUN !!!

Basia -napisz jaki macie rowerek bo mi się podoba i ile kosztował
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...