Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czytałam ze po 4 minutach jest tresciwy pokarm.
Nikola ma przeważnie 6 posiłków Czasem jeden wiecej albo mniej. Trwają teraz ok 30 minut, niekiedy cyc się kończy i dojada butla, rośnie ładnie ale pulpetem nie jest. Ja nic nowego nie wprowadzamy bo mamy mega kolki min raz dziennie.. Brak kupki (czopek co 5 dni..) i śmierdzące bączki ... Brak snu w dzień i stan zapalny oka. Poza tym złota Dziewczynka!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
beti82 trzech pediatrów mówiło mi (w tym jeden z ponad 30letmin doświadczeniem), że dziecko powinno jeść do 15min jedną pierś na posiłek. W tym czasie powinno zjeść wszystko co jest w piersi lub tyle ile mu potrzeba (jeśli jest dużo pokarmu). Pozostały czas karmienia to przeważnie robienie sobie z cycusia smoczusia i uspokajacza, przytulanki i podusi 🙂
Ja teraz robię tak : daję pierś max 15min i butla, na następne karmienie druga pierś max 15min i butla. Takie mam zalecenie pediatry bo mała przybiera nierówno i wg mnie za mało 🥴
Ja zamierzam kupić wagę dla niemowląt. Moja znajoma miała problem bo jej dzidzia zjadała tylko 20ml i nie przybierała na wadze... Pediatra kazał ważyć dziecko przed i po posiłku żeby sprawdzić ile zjadło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti moja corcia śpi w dzień łącznie ok godz Max półtorej w seriach po 20-30 minut, mam nadzieje ze to taki okres. O 19 zaczyna się mega kolka - dziś był czopek i kupka i pod wieczór druga!!!!! Wiec teraz karnie a kolki brak!! Dobrze bo już psyha siadala... Beti a dawalas butle? Bo to mi wyglada na klasyczny przykład leniuszka pobutelkowego... Cierpliwości i wszystko wróci do normy. Mi w jednym cycu, tym mniejszym powoli zanika pokarm :-(
Jeszcze nie wróciliśmy do wawy, dopiero jutro w nocy bo we wtorek USG bioderek. Tak nam się spodobało ze się wyprowadzamy z wawy!!
Pediatra zasugerowala wizytę u neurologa w odpowiedzi na moje zapytanie o napięcie miesniowe Nikolki- myśle ze rączki ma za bardzo zaciśnięte.
Od paru dni tylko czytam podczas karmienia bo mam Meksyk.. Nie wyobrażam sobie mieć dwójkę tak placzacych dzieci naraz... Dobrze ze teściowa codziennie gotuje i robi pranie bo nie wiem jak bym dała radę. Zamówiła nawet panią do posprzatania domu ufff... Moim zdaniem Nikola ma alergie pokarmowa bo codziennie płacze bo ja boli brzunio i cała dobę puszcza baki.. I do tego kolki czsami zaczynaja się już o 13godz...
A lekarze pierdo*** ze trzeba czekać ze kółko etc...
To się rozpisalam i wyzalilam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
betin to nie serial tylko film 🙂 nie wiem na kiedy jest planowana premiera haha

Ogólnie dzisiaj znów cały dzień poza domem, rano do szkoły, zaliczenie (3.5) za "ładne oczy", później dom, ubieranie się i szykowanie i na wiochę na chrzciny do córy znajomej 🙂 2 tygodnie starsza od Maryśki hihi dopiero weszliśmy do domu więc jestem padnięta.
Marysia dzisiaj ma dzień głodomorrry... przed wyjściem na uczelnie cyc, tylko wyszliśmy- nawet na przystanek nie doszliśmy- butelka bo ryk był niesamowity, po uczelni zaszliśmy do galerii, dostała cyca, wyszliśmy z galerii poszła butelka bo iść się z nią nie dało, w domu cyc... dojechaliśmy na te chrzciny tylko usłyszała, że Asia idzie karmić swoją Małą ryk... no to ja za nimi, dostała cyca... po niecałej godzinie zjadła znowu butelkę... wróciliśmy dostała cyca.. no i zaznaczę, że przeważnie jak w wózku była i była najedzona to zasypiała tak dzisiaj nic nie spała, nawet na spacerach... no i to chyba jest skok tak podejrzewam bo zupełnie inne dziecko 😁 jutro zamierzam leniuchować bo ten weekend "długi" (rafał miał wolny piątek, sobote i niedziele) mnie wymęczył 🙃 ciekawe jak Mała zareaguje, że jutro tato wróci dopiero po 18 tak jak zawsze, bo się przyzwyczaiła przez te 3 dni do jego obecności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka mi tez powiedzieli ze musze byc cierpliwa, a o ile pamietam to tez karmisz comfortem. Jesli Ci sie dziecko normalnie zalatwia to sprawdz kupke, gdyby byla alergia to najbardziej widac po kupce, poza tym wysypka, niechec jedzenia, swedzace oczka (zaczerwienione).
Mi lekarz powiedzial ze mamy naprawde pecha i musimy sie uzbroic w cierpliwosc z bolami brzuszka. Zmiana mleka nie jest dobrym rozwiazaniem bo zanim dziecko zacznie przyswajac ten rodzaj to juz mu sie zmienia na inny i tym frustruje mu sie zoladek i jelitka.
Moj Adrianek tez puszcza twarde, smierdzace baki i czasem przy nich nawet placze, no i te bole brzuszka.... wrrr... skad ja to znam.
Co do kolki, to juz nie jest wina jedzenia, powodow jest mnostwo: lykanie powietrza a nawet jak dziecko sie wystraszy czegos moze dostac kolki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia, Adrianek tez caly weekend wyglupial sie z tata a tu nagle jutro wroci ok. 19.00 takze maly jest "skazany na mnie".
Ostatnio cos glodny jest po kazdym karmieniu i nie wiem czy nie powinnam zwiekszyc dawki. Niby na opakowaniu jest napisane ze wedlug jego wagi powinien dostawac mleka na 180ml wody, ale troche sie boje, bo ostatnie kilka dni w koncu i sie wyproznial i nie byl taki marudny, tylko wlasnie po jedzeniu ciumkal dalej i chwila placzu byla, tak jakby chcial wiecej.
Co do nocek to u nas super. Niby budzi sie w nocy ale to jest raczej takie niespokojne spanie i boje sie ze sie uderzy glowka o lozeczko bo sie odpycha, dlatego biore go do siebie i budzi sie jak z zegarkiem w reku ok. 6 rano 🙂. Najbardziej mi sie podoba ze wieczorem juz wie ze jak jest kapiel to pozniej butla i bye bye... nawet nie musze go usypiac tylko klade po jedzeniu do lozeczka i sam zasypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór! 🙂
Marlena super fotki 🙂 mój maluch też woli paluszki do smoczka, też się ślini niemiłosiernie... co do wieczornego usypiania, u nas tak samo jak u Was... kąpiel, papu, odkładam go i sam zasypia 🙂
Dzisiejszej nocy pobił rekord, zjadł po 20 i obudził się dopiero 4;20 😮 super! ciekawe jak dzisiaj będzie 🙂
Nequitia a jaki tytuł tego filmu??
Czerwcowka głowa do góry, w końcu będzie lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
padam dzisiaj ze zmęczenia, byłam na zakupach kupić wdzianko na chrzciny dla siebie, oczywiście małemu pokupiłam przesuperaśne ciuszki..... jeszcze pizze zjadłam na kolację - margaritę, zobaczymy jaka będzie reakcja małego...
Dobrej nocy!

p.s. jutro szczepienie... mam nadzieję, że gładko pójdzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti "Miłość" tytuł filmu 🙂

Jak rekordy, to ja się pochwalę że Marysia też bije swój rekord spania... zasypia jak Wasze dzieciaczki, kąpiel, jeść i do wyrka... no i wczoraj też tak było, jadła ostatni raz koło 21 a teraz troszkę przed 7 wziełam ją na śpiocha nakarmiłam bo się w ogóle nie obudziła i teraz śpi dalej... ogólnie to ja w nocy budzę się tak średnio co 2 godziny i sprawdzam co tam u niej... (mam nadzieję, że jak będzie starsza to mi przejdzie haha )zaraz muszę ją obudzić bo na 8 mamy badanie słuchu, więc muszę ją przebrać, pieluchę zmienić i ogarnąć trochę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wróciłyśmy z badania, wynik idealny, ale i tak musimy Małą kontrolować ze względu na zamartwicę... ciągnie się to za nią bardzo... kolejna wizyta w grudniu, akurat na mikołajki 🙂 pojutrze do poradni neonatologicznej na kontrolę... 😉 ok śmigam rozwiesić pranie niech wyschnie na słoneczku 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doberek! Moja córcia przysnęła 🙂 i już śpi 19 minut 🙂 Mama robi przelewy i czyta ploteczki

Nequitia przynajmniej Ci dziecko badają i się nim interesują, to jest plus. Mała ma stan zapalny oka, zasycha na zielono.. a babka w przychodni, że terminy co najmniej 1,5-2tyg żeby czekać.. na razie przemywam herbatą.. jakiś efekt jest,nie muszę jej rozklejać jak wstaje.

Co do snu nocnego, NIkolka ma kąpiel 18-18:30 (pt. "Zdążyć przed KOLKĄ"), o 19-19:15 Cyc i w trakcie cycunia zasypia. Śpi do ok 3:30-4 (czasami nawet 7), następny cyc, pielucha i dalej śpi do ok 8:00. Zdarza się, że omija w ogóle pobudkę w nocy i wstaje dopiero rano, ale tylko czasem. Za miesiąc jak Nika będę jej dawała na noc trochę w butlę pokarmu + łyżeczka kleiku czy kaszki, wtedy mam nadzieję, że prześpi całą noc. A i widziałam ostatnio w markecie (nie mogę się powstrzymać Zawsze coś muszę kupić Małej 🙂)) kubeczek niekapek ale dla takich maluszków 4 m-ce 🙂 różowy i niebieski. Czekam z utęsknieniem jeszcze 1,5 m-ca.
25min spokoju i już widzę kątem oka że wózek "chodzi".. no cóż, dobre i pół godzinki!!

Miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny nie wiem czy któraś z Was o tym pisała, ale... do mam karmiących wyłącznie piersią.
Czy to normalne, że nasza Oliwka wstaje tyle razy w nocy do karmienia.
kąpiel o 19:00, zasypia o 20:30 (za każdym razem). Budzi się na 10 min., cyca o północy, o drugiej, o piątej, o siódmej. Myślałam czy nie dawać jej butli na noc żeby spała ale ja mam sporo pokarmu i robią mi się zastoje. A syzbciej ona mi ściągnie niż laktator w nocy.
Czy to normalne taka ilość pobudek, i kiedy to się zmieni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasienka a od początku tak się budzi?!? Jak długo ciągnie cyca?! Leniuszek nie dojada pewnie. Daj butle, wstan sciagnij przez 2-3 noce żeby się przekonać, piersi się po tyg dostosuja do rzadszych karmien w nocy. Mojej siostry Kacper budził się co 1,5-2h i jadł po Max 10min a raczej7-8min.
Dzieci są rożne, spróbuj przed słabiej dać butle np z mlekiem z poprzedniej nocy jak nie chcesz dawać mm. Pierwszy sen może będzie dłuższy, ja tak zaczynalam z mała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...