Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie


Przepraszam ze sie nie odzywamy ale przed swietami brak czasu , jeszcze maz dolecial wiec musielismy sie nacieszyc i o malo moj tato nie wyladowal w szpitalu 3 dni przed wigilia 😞 (ma skierowanie jakby zle sie poczul)...

Zuzia 2 dni temu skonczyla 7 miesiecy 🙂

PS. Napisze po swietach 🙂

Jeszcze raz Wesolych Swiat dziewczyny i dzieciaczki 🙂
i dla wszystkich solenizantow wszystkiego naj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris wprowadzam miesko od 6ego skonczonego 🙂 tez od słoiczków bo krolika najpierw ale jak to ja jestem ciekawa na zapas 🙂 dzieki 🙂
u nas morele ciag dalszy i brokułek wszedł 🙂 małemu bardzo smakuje sam, a pojutrze juz w zupce 🙂
pobudki co godzine...norma zaczełam sie juz przyzwyczajac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie 🙂
Obiecałam wstawić zdjęcie z krzesełkiem i tadammmm 😁 😁
(ma piękny, żywy kolor i spełnia wszystkie moje oczekiwania)
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/193/s1450003.jpg/][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/5205/s1450003.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/204/s1450005.jpg/][IMG]http://img204.imageshack.us/img204/1248/s1450005.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 Tak mamy juz snieznobialego zabka 🙂.
Na Wigilii bylismy u znajomych. Ok. 1 w nocy Adrian dal godzinny popis, darl sie strasznie, moj Wojtek juz chcial do domu jechac po panadol dla dzieci, ale mu powiedzialam zeby dal sobie spokoj. Nie wiem co to bylo 🤢 taki atak, a pozniej padl. W nocy sie budzil jeszcze marudzil, ale stwierdzilam ze to przez katar, bo wiecie co? ja zawsze mowilam ze moje dziecko przeziebione. Ja pierdziele dopiero teraz jest przeziebiony bo smary mu takie leca ze szok 😮, az biedny placze jak chce mu czyscic nosek.
No i tak mysle ze moze ten nocny atak i to marudzenie ma cos wspolnego z zebami, bo dzis juz jest wesoly a jakby mu naprawde cos dolegalo to by dzisiaj tez plakal. Przeciez w koncu zeby przewaznie po 2 wychodza, rzadko kiedy wyjdzie jeden tak jak u Adriana (wyglada jak gargamel 😜). Narazie nic tam nie widac, ale tak tez bylo z pierwszym zebem, nic nic a nagle biala kreseczka 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti tak ja wprowadziłam szybciej o te 2 tyg mleko następne i je mieszałam stopniowo dostałam takie zalecenie od lekarki bo jak Szymek skończył 5mscy to pił mleko nie chętnie a teraz to już wcale nie chce bylam ostrożna ale wysiłek poszedł na marne 😞
Nie wiem o co pytałaś wyczytałam że coś o mięsko chodziło ja już mojemu daje jak wszedł w 6mc i jest ok 🙂
Mamy podobnych synków bo u nas tak samo co godzina w nocy pobudka i jestem z mężem padnięta 😞I to trwa już od 3tygodni czy to na zęby tak te nasze szkraby się wybudzają czy co???

Tak w ogóle to przepraszam pare stron nadrobiłam ale więcej nie dam rady.Nie nadążam za wami i zazdroszczę tym które mogą w necie posiedziec bo mi mój Szymek nie da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lenka, Zuzia super!
My odpoczywamy i objadamy sie- ja odstawilam dietę na święta bo zapłaciłam za wypasione żarcie i nie odpuszczam ;-) dieta od wtorku zaczynam od fazy uderzeniowej ;-)
Niki od dwóch nocy nie budzi sie na jedzenie ;-) dopiero przed 8 na sniadanko!!
Dziś spalam nawet ze stoperami w uszach jakby co to m miał do niej wstać ale nawet sie nie przebudzila!!! O 6 sie obudził i pobiegł sprawdzić czy wszystko ok ;-) spała smacznie
Wigilię przespala po barszczu w wozeczku wiec rodzice zjedli 12 potraw w spokoju..
Dziś wycieczka nad Soline ( widać z tarasu :-)) i śpi wiec obiad bez niej a z niania :-)
Wszyscy sie nią zachwycają, są jeszcze dwie małe dziewczynki ok 6-7 lat i w restauracji ja zabawiaja :-)
Prezentem zachwycona, bawiła sie prawie godzine!!! Ja tylko trzymalam ja bo jeszcze sama nie siedzi stabilnie
Teraz śpi po obiadku już 1,40 h a my sie leniny i popijamy winko :-)
Cisza, spokój po prostu super!!
Jedzenie smaczne, obsługa w porządku, widok z folderu a my odpoczywamy!!
Zero płaczu i buntu!!
Mam nadzieje ze każda z Was ma takie cudowne i spokojne Święta ( u Wojtusia pewnie drugi ząbek..) Tego Wam życzymy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monika ale Szymek to chyba jakoś teraz kończy skok?!? Pare dni może sie przesunął?
Może to jest powodem?! Jest wrażliwy i odreagowuje?!
A probowalas dodać lyzeczke kaszki ryzowej smakowej do mleka? Może posmakuje?! Albo dać z kubeczka/kieliszka lub niekapka? Inny smok bo może za wolno leci? U nas tez była meka ale wprowadzilam smok nr3 jakiś czas temu i np chętnie je mleko TYLKO w pozycji leżącej na poduszce oczywiście a zanim do tego doszłam to tez było cieżko. Jadła po 40-50 ml max i to z wierzganiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czerwcowka napisał(a):
Monika ale Szymek to chyba jakoś teraz kończy skok?!? Pare dni może sie przesunął?
Może to jest powodem?! Jest wrażliwy i odreagowuje?!
A probowalas dodać lyzeczke kaszki ryzowej smakowej do mleka? Może posmakuje?! Albo dać z kubeczka/kieliszka lub niekapka? Inny smok bo może za wolno leci? U nas tez była meka ale wprowadzilam smok nr3 jakiś czas temu i np chętnie je mleko TYLKO w pozycji leżącej na poduszce oczywiście a zanim do tego doszłam to tez było cieżko. Jadła po 40-50 ml max i to z wierzganiem.


Tak smok nr3 ma już od początku 6mca.Niekapka kupiłam ale nie chce z niego pic,nawet z łyżeczki probowałam mu dawac to pluje.Na leżąco też już wyczaiłam ale nie pomogło.
Co do kaszki też próbowałam i dawałam do mleka różne smaki i nic.Ale kaszke zje ale tą mleczno-ryżową lub tą mleczno-ryżowo-kukurydzianą na noc.
Normalnie jak on poczuje mleko to na wymioty go bierze albo jak widzi butle z mlekiem to krzyczy nie nie tak mu wychodzi 🙂
Butelki też kupiłam pare z różnych firm i żadna mu nie podchodzi 😞Ile ja kasy wydałąm no ale cóż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie mam już sił na niego z tym mlekiem byłam u pediatry i stwierdziła że nie mam go zmuszac może mu minie i co jakiś czas próbowac mu podawac a tak mam dawac kaszki i jogurciki te z nestle tzw.jogurcik malucha bądz w słoiczku kupowac owoce na mleku z bobowity lub hippa.
Muszę kombinowac by zjadał mleczne posiłki bo zupki i obiadki i owoce je chętnie 🙂

Beti wyniki krwi takie same za dużo ma limfocytów a za mało neutrocytów i dostałam skierowanie do poradni Hematologicznej po świętach będę tam dzwonic na kiedy rejestrują 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej maminki, u nas laba i wielkie obżarstwo 🙂 prezenty piękne, a mały największą frajdę miał z ich odpakowywania 🙂

muszę się pochwalić, że wczoraj wyczułam ząbka... już go trochę widać 🙂 mamy dolną prawą jedyneczkę! 🙂 to wszystko wyjaśnia jego zachowanie wczoraj, cały dzień tak marudził, że myślałam że przez okno wyskoczę! a to wszystko przez to wyżynanie 🙂

co do mleka, u nas wczoraj i dzisiaj butelka jest blee, już nie wiem co robić, podaje mu kaszkę łyżeczką z mlekiem i owockiem...
Monia29 ja też ostatni tydzień powoli wprowadzałam mleko2, stopniowo mieszając z 1, od wczoraj pijemy już w całości mleko2 🙂 i nie wiem czy to mleko mu nie smakuje, choć cały czac Bebilon podaje, już nawet smakowej kaszki dodaje i nieeee, a może po prostu ząbki i butla go uraża????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
hej maminki, u nas laba i wielkie obżarstwo 🙂 prezenty piękne, a mały największą frajdę miał z ich odpakowywania 🙂

muszę się pochwalić, że wczoraj wyczułam ząbka... już go trochę widać 🙂 mamy dolną prawą jedyneczkę! 🙂 to wszystko wyjaśnia jego zachowanie wczoraj, cały dzień tak marudził, że myślałam że przez okno wyskoczę! a to wszystko przez to wyżynanie 🙂

co do mleka, u nas wczoraj i dzisiaj butelka jest blee, już nie wiem co robić, podaje mu kaszkę łyżeczką z mlekiem i owockiem...
Monia29 ja też ostatni tydzień powoli wprowadzałam mleko2, stopniowo mieszając z 1, od wczoraj pijemy już w całości mleko2 🙂 i nie wiem czy to mleko mu nie smakuje, choć cały czac Bebilon podaje, już nawet smakowej kaszki dodaje i nieeee, a może po prostu ząbki i butla go uraża????


Hej Agatka u nas ząbka jeszcze nie ma żadnego. Może jest coś na rzeczy???
Gratuluję znalezienia ząbka u Miłoszka 🙂
Wiesz coś musi byc z tym ząbkowaniem bo mój tak samo jak twój robi z mlekiem nawet bebiko kupiłam jest o mega słodsze od bebilonu i też blee też już samo bebiko mu dawałam to parę razy popił bebilonu nie tknie wcale a teraz bebiko też już mu nie smakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia a moze spróbuj samego owocku dodac do mleka.taki mleczny napój, bez kaszki choc z kaszką tez mozna 🙂 mam nadzieje ze wszystko bedzie ok ze zdrówkiem Szymonka. a o miesko pytałam bo nie wiem czy miksowac ze skóra.bo dzieciom to chyba powinno sie dawac tłuste rzeczy tez. a ja sama obieram wiec zdębiałam.lekarki nie zapytam bo powie ze ze słoików mam dawac broń Boże gotowac..drób czasem ugotuje to nie wiem czy bez skóry i wiecej oliwki z oliwek dodac czy ze skórą zmiksowac...ot taki głupi dylemat...hahaha
Agata gratuluje ząbka!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti na początek to bez skórki się daje samo mięsko póżniej jak zaakceptuje to można miksowac ze skórką ale to gdzieś za ok 2-3mce tak mi mówiła lekarka i znajoma położna 🙂Więc ja tak robie gotuje mięsko i dodaje samo do zupki bez skórki chodzi mi o drób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam dlugo mnie nie bylo ale jakos malo czasu ostatnio, u nas zabkow narazie brak 😞 , ale widze ze tutaj rosna, i rosna. teraz niemam jak nadrobic, wiec powiedzcie sa jeszcze jakies bezzebne dzieciatka czy juz wszystkie maja? do mie jutro przyjezdza tesciowa i od srody wracam do pracy...

wszystkim zyczymy wesolych i spokojnych swiat. buziaki. 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieki za odp.no a nie mówiłąm że głupie pytanie hahahahaa
Monia niedawno znalazłam na forum króciutki wątek o tym jak komus dziecko nie chciało mleka.dwóm osobom co miały dzieci w wieku 5-6 miesiecy tez nie chciały mleka. moze byc zwiazane z poznawaniem nowych smakow i po prostu juz nie lubieniem za bardzo mleka. albo mogą byc ząbki jesli smoczka zwykłego tez Ci nie doi, to sam smoczek od butelki może go urażac w dziąsełka.jesli na sam widok butli tak jest, może spróbuj oprócz zmiany smaku mleka zmienic wygląd butelki np obklej naklejkami jakimis fajnymi na allegro mozna kupic, ja zamówiłam bajkowe postacie ostatnio bo moj uwielbia naklejki 🙂 .zostaw sobie widoczną tylko pomiarkę bys wiedziała ile mleka podałąs a takto obklej butelke. dziewczyny radziły dodac tez soczku do mleka, do kaszek dodawac wiecej mleka a mniej wody by mleka podac jak najwiecej (jezeli masz ryzowe i mieszasz z modyfikowanym,albo do mleczno ryzowych mozna dodac tez dodatkowo troche mleka samego), a dopoic mozna herbatka,albo tez radziły przemycac nawet do zupek to mleko.nic wiecej dla tak małych dzieci sie nie da niestety pokombinowac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas nie ma ząbków! a miały byc buu ale sie ciesze,bynajmniej ze u synka nie ma bo cycki mi juz gryzie i ząbki u niego na razie nieproszone... kurna u mnie tez odpadło troche ząbka dzis 😮
cos ostatnio nawalają jak nie włosy to zęby...i znów kierunek dentysta..ah fortunę stracę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JOł Laski!
U nas wielkie obżarstwo, w domu mamy kupe gości, jak zwykle zresztą... BOrys ma aż nadmiar emocji, pewnie nie zaśnie do 1....

Gratuluję ząbków!

Ciekawa jestem kiedy u nas pojawi się następny zabek?

Powiem Wam że mi w kamienieniu nie przeszkadza ząb. Za to wiecie co mój syn ostatnio wymyśla? tak sie wije, wykręca jak je, że szok! czasem trzyma sutek i się przekręca z nim albo ciągnie mocno, a to boli...

dobra lecę dalej sie obżerać, uciekłam pod pretekstem zmiany pieluszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...