Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Wiecie co...ostatnio dostalam do recenzji książkę, do której jest dołączona płyta Beethovena (bo do niego nawiązuje książka). Pawełek zasnął, więc puściłam sobie i wzięłam się za lekturę. Po jakimś czasie Bobasek się obudził, ale widzę oczy otwarte i kompletny bezruch. I doszło do XV kwartetu smyczkowego a-moll,opus 132 a on po kilku dźwiękach kimono. Skończyło się po jakimś czasie, Paweł na momencie oczy jak 5 zł. Znowu puściłam ten sam utwór-znowu kimono 🤪 Pozostałe symfonie nie działają 😉


Haha dobre 😁 Widocznie nudna ta symfonia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Doris faktycznie figura nienaganna 😉
My też już zaczniemy za chwilę podawać żółtko. A w jaki sposób? Normalnie czy dodajecie do zupy ?
Ja cały czas podaję wit. D.
Małgorzatta, miałam się zapytać i wciąż zapominam. Jak Borysek u rodziców Twoich, dokładnie mam na myśli te późne godziny zasypiania, coś się zmieniło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a co do migreny to ja nie miałam nigdy takich akcji a jak mnie wczoraj złapało to myślałam że już mnie grypa rozkłada, Raz dwa gripex, grzaniec i zasnełam a Maciek zajmował się mała przez 2h. Nigdy nie śpię z otwartą buzią itd a wczoraj to normalnie sama czułam jak mi się otwierała w czasie snu, taka byłam zmęczona bólem i na wieczór przeszło wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
dzięki dziewczyny za moc komplementów ale ja też mam oponkę, której może nie widać na tym zdjęciu no ale jest ...
Ja nie lubię wesel, najlepiej się bawię na domówkach.

Powiem WAM, że ja nie wiem - nie mieści mi się to w głowie jak rodzic takiego malutkiego dziecka może odebrać sobie życie... Beti - mądrze napisałaś, że to dziecko kiedyś zada sobie pytanie : "co ze mna jest nie tak, że mój tata nie chciał dla mnie żyć, nie kochał mnie skoro nie chciał DLA MNIE WALCZYĆ Z PRZECIWNOŚCIAMI LOSU" Bardzo egoistyczne...
Zadzwonić trzeba - choćby pomilczeć jak napisała Marlena.

Kasienka - jak Oliwka z tą butlą ? Próbujesz jeszcze ?

Ja dziś jadę po choinkę i zabiorę się za pakowanie prezentów. Ubieranie zostanie pewnie na jutro. U nas wczoraj sypnęło śnieżkiem i jest pięknie ale już dziś jest go mniej więc do świąt zrobi się czarno .... buuuuu 😞 Julka wczoraj pierwszy raz widziała śnieg, ale jej się podobało ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mam pytanie czy Wy zakazujecie całkowiec oglądać tv dzieciakom.
U nas jest salon razem z anksem kuchennym i praktycznie życie toczy się w nim cały dzień, a co za tym idzie również gra tam tv, ona zerka bo coś się dzieje cały czas. A na jaka to melodia lub reklamie tp hd funpuck z sercem i rozumem piszczy normalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O kuźwa, kasienkaks, u nas też ta reklama bije rekordy!! Już nawet puszczam Pawełkowi na YouToubie jak jest marudny! Chyba coś w tym jest 🙂 A jak wchodzi "laptopo" to jest szał! 😁
U nas też życie toczy się tam, gdzie TV i Mały zerka. Ja tam nie mam oporów szczególnych. Moja kuzynka mowiła mi, że dosłownie sadząła swojego Kazia przed TV żeby mieć chwilę spokoju, a teraz on ma 1,5 roku i w ogóle go TV nie interesuje. Pawełek też jakoś szczególnie sie nie gapi, tylko jak go coś zainteresuje,a ja przynajmniej widze, co mu sie podoba i wykorzystuję to jak jest lekko nieznośny 😉
A my z Marcinem nie wytrzymaliśmy i daliśmy sobie już prezenty. Stwierdziliśmy, że będzie ich tyle pod choinką, że po jednym możemy otworzyć. No i dostał ode mnie planszówkę (mówiłam Wam, że my lekko skrzywieni jestesmy na tym punkcie) i wczoraj graliśmy do nocy w "Osadników z Catanu" 😮 Na szczęście Pawełek spał do 9, więc odespałam. A Marcin nie zdążył się zebrac do pracy i zadzwonił klient, że stoi pod biurem-hahhahahahaha.Marcin dostał takiego turbodopalacza, że aż mu dym z pupy leciał 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
Mam pytanie czy Wy zakazujecie całkowiec oglądać tv dzieciakom.
U nas jest salon razem z anksem kuchennym i praktycznie życie toczy się w nim cały dzień, a co za tym idzie również gra tam tv, ona zerka bo coś się dzieje cały czas. A na jaka to melodia lub reklamie tp hd funpuck z sercem i rozumem piszczy normalnie.


haha Ksienkaks u nas jest podobna sytuacja i też Wojtek szaleje jak widzi tą reklame! Ogólnie na wszystkie zwraca uwagę ale na tą szczególnie i lubi ramówkę tvn-u 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wiecie co..postanowiłam odstawić chwilowo kleik Pawełkowi. Dodawałam mu do jedzenia na noc tak ok.1,5-2 miarki. Ale mam wrażenie, że odkąd to robię, to Pawełek w nocy się przebudza i trochę pręży brzuszek. Może za bardzo mu tam wszystko "zakleja"w brzusiu... Zobaczę,jak reaguje bez takich dodatków. A w ogóle to zaczęłam go karmić tak, jak będzie karmiony jak wrócę do pracy, czyli
ok.7- cyc
10/11- kaszka
13/14- obiadek (i jeśli jeszcze jest głodny to MM)
16/17- cyc
zazwyczaj ok. 19 chce jeszcze troszkę jeść, więc-cyc
20:30- MM (chyba, że w pracy będę musiała coś odciągnąć, to wtedy dostanie najpierw to,co odciągnęłam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do witamin to mnie kazała pediatra dawać D3 (te twist off jedna dziennie) i CebionMulti-5kropelek. Ale mnie się wydaje, że to przesada, zwłaszcza, że coraz więcej jednak zaczyna Pawełek dostawac innego jedzenia, nie tylko cyca, więc ograniczyłam się tylko do Cebionu albo tylko do wit.D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej laski!

Ania fajniusi Pawełek w Avatarze 🙂

Ivonka żeby żółtko się nie ścieło to jest tak jak ze śmietaną którą się do zupy dodaje, musisz najpierw odlać troszkę tej zupki do kubeczka i razem z żółtkiem energicznie rozbełtać, potem dolać do całości, bynajmniej tak mi się wydaje...

Co do D3 my cały czas dajemy, słyszałam że do roku powinno się podawać...

U nas jak u większości z Was salon z aneksem kuchennym i wiadomo tv włączony, mały czasami patrzy, ale ja nie mam jakiegoś takiego parcia żeby go izolować od telewizora, nawet jak go karmię zupką czy owockiem zawsze włączam specjalnie Disney Junior... i już nawet ma dwie ulubione bajki (wiem bo zawsze się śmieje pod noskiem jak lecą, a raz nawet go usypiałam na kolanach w salonie, już odlatywał i wyobraźcie sobie ten mój berbeć miał już zamknięte oczka, a jak usłyszał że jedna z tych bajek się zaczyna, tą piosenkę to normalnie oczy jak 5ł i główkę darł do góry 🙂) - Klub Przyjaciół Myszki Miki i UL 🙂 wydaje mi się że bajki są dla dzieci i może sobie troszkę pooglądać 🙂 ale wiadomo ile rodziców tyle opinii na ten temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgorzatta w sumie masz rację, im dzieciak starszy tym lepiej będzie się mu samemu wyregulować. NIe ma co na siłe walczyć z nim. jestem za.
Co do tv, zapytałam bo ja nie mam włąsnie jakiegoś parcia na zakaz ogladania telewizji. Patrzy to patrzy ale dziś mną jakoś trząchnęło że może wszyscy izolują dzieci a ja nie 🤨
Butterfly widzę że plan masz podobny do mnie co do karmienia.
U nas od 1,5 m-ca jest tak jakbym była w pracy, czyli.
o 7 cyc
o 9-10 kaszka
o 11-12 deserek
o 13-14 100ml zupki
o 16 200 ml zupki
o 19:30 kaszka
o 20 cyc i w nocy cyc

MIałam karmić ją cycem od godz. 16 po powrocie z pracy ale jakoś samo się tak ustawiło, że odpadły karmienia piersią popołudniu. Chyba, że piersi pękają to jej daje popić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...