Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Nikolka i Lenka buziaczki od Adrianka z okazji 6 miesiecy
Ja juz sie pogubilam co tu z kim sie dzieje 🤢, czasu brak.
Co do wypadku, to moj Wojtek mial w zeszlym roku powazny wypadek. Teraz nie pojechalismy na Swieta wlasnie z powodu ze on sie boi z malym jechac tyle km do Polski. Szkoda, ale doskonale go rozumiem i lepiej nie ryzykowac. NO a bilety lotnicze sa do przesady drogie na Swieta. No ale, wszedzie dobrze byleby razem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej kobitki,
ja też nie mam czasu ostatnio na forum choć wcale nie szaleję w kuchni jak Iwonka ani nie sprzątam jakoś specjalnie.
Myślę, mam też taką nadzieję, że forum nie zdycha a jedynie opustoszało ze względu na "gorący" okres.
FAJNE KRZESEŁKA KUPIŁYŚCIE. JA TEŻ ROZWAŻAŁAM TO Z PTAKIEM ALE WYGRAŁY CZERWONE JABŁUSZKA 🙂

U mnie w rodzinie też jemy w święta GROCH Z KAPUSTĄ, JEST TO JEDNA Z NAJBARDZIEJ LUBIANYC POTRAW + PIEROGI Z KAPUSTĄ I GRZYBAMI. W zasadzie to wszystko inne mogłoby dla mnie nie istnieć, ale w tym roku będę musiała sobie odpuścić ze wzgl. na Julkę. A CZY WY BĘDZECI JEŚĆ KAPUCHĘ ? (PYT. DO MAM KARMIĄCYCH CYCEM). Moja mama zamówiła dla mnie specjalnie RUSKIE 😜 HAHAH

Iwonka - BOGU DZIĘKI, że nic WAM się nie stało ! Rzeczywiście życie kruche jest a takie chwile jak tamta sprawiają, że przypominamy sobie o tym i zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy mniej przejmować się pierdołami, bardziej cieszyć życiem i ..każdą chwilą jaką mamy...


DZiewczyny, podczas pisania tego wciągnęłam całą tabliczkę czekolady... ☺️ ☺️ ☺️.... tak mnie naszło... a teraz mnie zemdliło .... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris25 napisał(a):



U mnie w rodzinie też jemy w święta GROCH Z KAPUSTĄ, JEST TO JEDNA Z NAJBARDZIEJ LUBIANYC POTRAW + PIEROGI Z KAPUSTĄ I GRZYBAMI. W zasadzie to wszystko inne mogłoby dla mnie nie istnieć, ale w tym roku będę musiała sobie odpuścić ze wzgl. na Julkę. A CZY WY BĘDZECI JEŚĆ KAPUCHĘ ? (PYT. DO MAM KARMIĄCYCH CYCEM). Moja mama zamówiła dla mnie specjalnie RUSKIE 😜 HAHAH

Ihm.ja jem wszystko,ale bez przesady.dzis np wszamalam krokiety z kapucha,a przed wczoraj surowke z kiszonej kapusty do obiadu.nic sie nie dzialo.no i pociazowy nalog picia coli pozostal...unikam tylko cytrusow,no i nie pije alkoholu.


]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Stuningowałam Marysi smoczeki wypiła całe 160ml mleka z 2 miarkami kaszy 🙂 no i cyc oczywiście 🤪 śpi już od pół godziny 🙂 ja się nawpieprzałam tostów 🙂 i idę oglądać "medium" z rodzicami hihi
Ciekawe ile pośpi ta moja śpiewaczka operowa... ciągle śpiewa "lalalalalalaaaaaaa" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Andzia, a Ty jesteś stomatologiem? O, a ja dzsiaj cały dzień rozczulam się nad swoimi zębami. Nagle zaczęły boleć mnie aż 3 na raz! No szlag mnie trafi. Jutro dzwonię umówić się na wizytę.
A tak w ogóle to zamówiłam Marcinowi prezent pod choinkę i nie wiem, czy zdąży dojść. Ale wtopa! No i ostatecznie zamówiłam krzesełko. Zdjęcia od Czerwcówki przekonały mnie już całkowicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buterfly zgodzę się z Tobą, że jak dzieciak im bardziej zmęczony tym gorzej śpi. Nasza zawsze tak ma. Jak dużo wrażeń w ciągu dnia, dużo ostrych zabaw nie takich stonowanych, to też budzi się i ciężko jej zasnąć. PRACA - kurcze ja tak samo przeżywam mocno. Jutro idę na kilka godzin dowiedzieć się ktorymi kleintami będę zajmować itd.
Co do jedzenia kapuchy. Ja ostatnio opędzlowałam głęboki talerz bigosu i nic jej nie było a karmię cyckiem wieczorek i w nocy. A i winko piję, tylko tych cytrusów się boję.
Nikola i Lenka buziaki z okazji pół roczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks, ja robie bardzo prosta salatke z tunczyka na ostro. Tunczyk w oleju, majonez, cebula, ogorki (moze byc kukurydza jak ktos lubi) no i cos ostrego. Ja akurat dodaje azjatyckiej przyprawy, ale moze byc troszke tabasco, albo duzo pieprzu lub chilli, albo bez ostrego akcentu.
Tak w ogole to buziaczki dla Oliwci, tez juz skonczyla 6 miesiecy 🙂 😘

Ja musze sie pochwalic (chociaz nie wiem czy nie za wczesnie), ze Adrian przespal juz 3 noce w swoim lozeczku. Rano jak mnie obudzil budzik to lecialam sprawdzic czy oddycha, bo nie jestem przyzwyczajona.
No i ach ta snieznobiala jedyneczka 🙂, idzie i idzie i do konca wyjsc nie moze... ale ostry ten zabek 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasienkaks napisał(a):
Dziewczyny macie jakieś fajne przepisy na sałatki prócz jarzynowej i gyros 😉



w duzej przezroczystej misce ukladasz warstwowo:ugotowane brokuly,zalewasz sosem czosnkowym,kukurydze,pokrojone pomidory,smarujesz ta warstwe "od serca"majonezem,na to drobno posiekana cebulka,ogorki kiszone,ugotowany kalafior,znowu od serca majonez,na to na grubej tarce starte bialka jaja(ok 6-7)i na koniec starte zoltka.=salatka pod pierzynka.

druga wersja tego jest kurczak w kawaleczkach na pikantno,potem warstwy to co kto lubi,kolorowy makaron swiderki,znowu pomidory itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No wlasnie, a jesli juz mowa o plywaniu.
Co myslicie o basenie dla niemowlat? nie mowie ze teraz ale ogolnie rzecz biorac. Bo ja sie zastanawiam jaka tam jest woda, pewnie tez z chlorem ze wzgledu na bakterie... nie wyobrazam sobie ze dzieciom nie wychodza zaczerwienienia na skorze 😮, no i w ogole wszystko fajnie ale czy to oby zdrowe dla takiego maluszka? pewnie zwieksza szanse na zapalenie ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
ivona55 napisał(a):
O! I oczywiście buziole dla Lenki!!!


hm durne mam pytanie:czyja Lenka ma pol roczku?bo wiem o 2-ch (Ivi i naszej)ale nasze dziewczynki dopiero 7-go stycznia!



Wyjęłaś mi to pytanie z ust 😁 Bo aż przewertowałam wczoraj ze 100 stron ale nie znalazłam innej Lenki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny.
Wczoraj byłam u pediatry z Lenką.
Po wizycie mam normalnie głowę pięć na dziewięć!!!!

Moje pytanie brzmiały:
1. Kiedy prowadzić gluten?
Jeśli dziecko karmione jest sztucznie to gluten wprowadza się po 10 miesiącu. Owszem, są teraz takie a nie inne zalecenia ażeby wprowadzić gluten wcześniej ale tak na prawdę to po 6 miesiącu powinno się wprowadzać gluten u dzieci karmionych wyłącznie piersią. Badania odnośnie glutenu były przeprowadzone w krajach Skandynawskich gdzie maja inny schemat żywienia dzieci, nie taki jak w Naszym kraju/warunkach/klimacie.
2. Lenka robi zielone kupy, czy to alergia na nowe pokarmy?
Zielona kupa jest czymś normalnym po wprowadzeniu nowych produktów do diety dziecka. Znaczyć może iż dłużej zalega w jelitach i zmienia kolor. Po prostu bakterie w przewodzie pokarmowym….(coś tam coś tam, nie pamiętam 😁).
3. Kiedy wprowadzić mięso?
Po 5 miesiącu ale zasada jest taka… do 12go miesiąca nie gotujemy dla dziecka! Nawet jeśli kupujemy żywność „ekologiczną” to nie mamy pewności czy nie rosła przypadkiem u sprzedawcy w ogródku. Nikt nie jest Nam w stanie zagwarantować, że warzywa i owoce nie są oszukane a w mięsie nie ma sterydów. No i czy warzywa nie rosły przy ulicy. Poza tym w gotowych produktach są odpowiednio zbilansowane składniki, odpowiednie ilości białka, witamin itp. Gotując samemu nie mamy możliwości sprawdzenia ile Nasza zupka ma wartości odżywczych. To jest tak samo jak w przypadku MM, jest 1, 2, 3 i 4. Odpowiadają różnemu zapotrzebowaniu dziecka na składniki pokarmowe.
4. Co oznaczają te krostki na buzi?
To reakcja skóry na ślinę. Smarować rano kremem aby zwiększyć barierę dla śliny.
5. Lenka je nierówno i niemal nigdy nie zjada tyle ile jest w rozpisce na dany wiek. Co ile powinnam ja karmić?
Niemowlaka powinno się karmić na żądanie. To dziecko dyktuje warunki. Woła o jedzenie, to trzeba mu je dać!
6. Co z wynikami krwi Lenki?
Są w porządku. Tylko ma mało neutrofili, co może świadczyć iż będzie często chorować. Ale nie należy się tym martwić. Krew dzieci jest jeszcze „plastyczna”.


Yhhhh z tym glutenem i słoiczkami to mnie zabił 😁 😁 😁
Ten pediatra ma ponad 30 letnie doświadczenie. Zjeżdżają się do Niego ludzie z południowej części Polski. Pomimo emerytury (pracował naukowo w Klinikach, szczególnie nad Celiakią) jest konsultantem w dwóch klinikach i przyjmuje prywatnie w domu. Mnie również leczył jako 5cio i 6cio latkę 🙂 Moja mama zawsze mu ufała bo zawsze mnie wyleczył…. a inni lekarze tylko faszerowali mnie różnymi lekami, które nic nie dawały (byłam chorowitym dzieckiem).
No i w sumie nie mam powodów aby mu nie wierzyć…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuska27 napisał(a):
No wlasnie, a jesli juz mowa o plywaniu.
Co myslicie o basenie dla niemowlat? nie mowie ze teraz ale ogolnie rzecz biorac. Bo ja sie zastanawiam jaka tam jest woda, pewnie tez z chlorem ze wzgledu na bakterie... nie wyobrazam sobie ze dzieciom nie wychodza zaczerwienienia na skorze 😮, no i w ogole wszystko fajnie ale czy to oby zdrowe dla takiego maluszka? pewnie zwieksza szanse na zapalenie ucha.


Ale dzidziek nie pływa w takim normalnym basenie. To muszą być specjalne baseny (najczęściej mniejsze baseniki w kompleksie basenów) (Przynajmniej u mnie tak jest!!! a nie wiem jak jest gdzie indziej. Np u mnie w mieście nie ma takich basenów ale w Sosnowcu czy Katowicach są i odbywają się na nich zajęcia z nauki pływania od 3go miesiąca). Moja koleżanka chodzi i jest baaardzo zadowolona!
Ale Ona ma aniołka a nie dziecko więc wiesz 😁
U Nas są takie warunki uczestnictwa :
1. dziecko musi być co najmniej 40-60min po posiłku
2. musi być po kupie 😁
3. musi mieć zaświadczenie od neurologa iż może uczestniczyć w takich zajęciach
4. musi trzymać samo główkę
Moja niby spełnia wszystkie te warunki o godzinie 16:00 ale kurcze. Na takie zajęcia będę mogła z Nią jeździć dopiero w styczniu jak kupimy auto. Bo teraz, jestem uziemiona a nie będę wózkiem w autobusie zapitalać z 5cio miesięcznym dzieckiem po basenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris ja zjem troche nie duza porcje kapuchy z grochem, bo nie jadłam jeszcze.ale nie wiem czy bedzie w tym roku hihi
forum moze nie zdechnie ale napewno nie bedzie tyle stron do nadrabiania hihi ma to swój plus 🙂 jak wszyscy pojda do pracy to czas wolny bedziemy chciały przeznaczyc na dzieci i sprzatanie..juz widac po osobach co sie wczesniej bardziej udzielały a teraz w zwiazku z pracą są niestety zadziej 😞 i tak bedzie pewnie ale taka kolej rzeczy..
ja dostałam okresu i jestem zła bo myslałam ze to pozniej nastapi 😞 a małego karmie bardzo czesto i w nocy tez powinno to wpłynac na to a tu dupa..znowu bede musiała patrzec kiedy miałam za ile kolejny...mykam trzeba sie oporzadzic bo jestem na spacer umówiona z dwiema nowymi kolezankami...mamy taka alejke i park dalej.aktualnie na alejce poznaje mamuski i widze ze kolejne niebawem poznam bo kazdy sie do mnie usmiecha albo czesc juz mi mowi hihih wiec fajnie 🙂 Filipek bedzie miał kolezanki i kolegów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi,przyznam szczerze, że to, co powiedział Twój lekarz mnie aż tak nie dziwi. Może jedynie o glutenie, ale już tez słyszałam, że wcale nie jest konieczne wprowadzanie go aż tak wcześnie.

Dziewczyny...dziś o mało nie doprowadziłam swoją nieuwagą do wielkiej tragedii... Nie bedę opisywać, bo ciągle ryczę od samego rana, ale uważajcie na swoje dzieci i nie spuszczajcie z nich oka 😞 😞 😞

A co do basenu, to ja jestem jak najbardziej ZA. U nas też jest basen z zajęciami dla takich maluszków, ale na początku to ja bym chciała iść sama, żeby Pawełka oswoić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...