Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
nooo!takze co ludzik to opinia,a oburzone spacerowe znajome!te to sie dopiero znaja 🤪
-jak to -nie karmisz piersia???(w naszym przypadku-jak to -JESZCZE karmisz
-jak to???sloiczki dziecku podajesz???czego jej nie gotujesz?odpowiadam,ze leniwa i wygodna jestem 😉
-a nie za lekko ubrana?nie za cieplo??itp.itd...
ja mam krotka odpowiedz-moje dziecko,moja sprawa,niech sie kazdy zajmie swoim.moje sie zdrowo chowa,a jesli defekt jakis posiada,to sprytem nadgoni 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hejka

niektórzy ludzie zawsze będą pierdo**ć trzy po trzy... życie. Też mam taką sąsiadkę, ale to co ona gada ja jednym uchem wpuszczam, a drugim zaraz wypuszczam, nawet w mózgu tego nie przetwarzam co ona gada 🙂

Zdrówka wszystkim maluszkom! Adiemu i Filipkowi.

mój Milo dzisiaj ma się lepiej, kaszel ustępuje i noc cała przespana, aż taka zdziwiona i wyspana się obudziłam o 7:30 🙂 tyle, że słaby apetyt... hmmm tłumaczę sobie to antybiotykiem.. zobaczymy co będzie jak go skończymy.
teraz już godzinę śpi, a ja mu zrobiłam pulpecika z indyka w warzywnym sosie do tego ryż 🙂 oczywiście w wersji dla niemowlaka 🙂

Magda nie daj się!! mama nie jest jedynym rodzicem! ojciec też ma jakieś obowiązki, tak jak Iza napisała Ty róWnież PRACUJESZ, tyle że w domu, ale to niekiedy cięższa praca, dodatkowo masz tyle biegania po lekarzach, wszystko na Twojej głowie! Szkoda, że masz rehabilitację z małą, bo ja bym na Twoim miejscu się spakowała i wyjechała do rodziców napisać tą pracę i psychicznie odpocząć.... Ale Ty silna babka jesteś i dajesz radę! 🙂 na pewno obronisz się na 5!

mamusie czy Wy też macie taki cyrk przy zmianie pieluszki?? U nas makabra, mały cyk przekręca się i spierdziela 🤪 jak jest Łukasz to jest dużo łatwiej we dwoje zmienić pampersiaka, a jak jestem sama to nie daję rady, to jak bieg z przeszkodami, takie męczące 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
andzia0304 napisał(a):
nooo!takze co ludzik to opinia,a oburzone spacerowe znajome!te to sie dopiero znaja 🤪
-jak to -nie karmisz piersia???(w naszym przypadku-jak to -JESZCZE karmisz
-jak to???sloiczki dziecku podajesz???czego jej nie gotujesz?odpowiadam,ze leniwa i wygodna jestem 😉
-a nie za lekko ubrana?nie za cieplo??itp.itd...
ja mam krotka odpowiedz-moje dziecko,moja sprawa,niech sie kazdy zajmie swoim.moje sie zdrowo chowa,a jesli defekt jakis posiada,to sprytem nadgoni 😜


dobre! 😁 aż Cię oklaskam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata u mnie to samo!!!
Teraz ma akcje na pudełko z chusteczkami pampersa więc tak na 50% czasu wystarcza
Zazwyczaj pieluche zakładam
Już od tylu albo na stojąco...
Jak jest m to ja trzyma a ta sie drze...
Dziś m jest w wawie i wróci dopiero po 22
Sama muszę ja wykopać i pielęgnować po kąpieli... Ciekawe co z tego będzie ;-)
Widzisz Madziu ja nigdy sama nie kapalam Niki (myje jej włoski) to należy do m, jak rownież cała pielęgnacja po kąpieli
Ja wtedy robię jej kolacje i przychodzi ja karmić
Teraz sie śmieje ze może sie dziś buntować ;-)

Każda matka musi mieć chwile wytchnienia i już
Tymbardziej ze i tak masz masę roboty z rehabilitacja Mary

Dasz radę ;-)

Teściowa wzięła Niki na drugi spacer a ja mam wreszcie chwile spokoju!!!
Pan ogrodnika robi nam dziś ogród!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej. Gosia, ja po tym, jak mi ginekolog kazał odstawić Małego to karmiłam jeszcze 2 razy i koniec. To było jakieś 2 tygodnie temu.
Magda, nie zazdroszczę, ale moja teściowa też wyhodowała lenia jakich mało... Jeśli Marcin cokolwiek robi w domu, to tylko dlatego, że sobie to wywalczę. Sam z siebie bardzo rzadko...ale zdarza się. W kazdym razie często ostatnio mam ochotę zabrac się i wyprowadzić, bo mnie wku...wia jego niemoc. Też nie potrafi uspokoić Pawełka. Ale ja wiem,ze to głównie dlatego, że mu się nie chce, bo trzymając Go na rękach, myśli o sobie tylko i wyłącznie. Niestety, moi teściowie wychowali swoich synów w poczuciu, że im się wszystko należy ot tak po prostu. I teraz życie to weryfikuje. Zarówno u Marcina, jak i u jego brata.

Wyszłam sobie dzisiaj na 2h spaceru z Pawłem po pracy. Dobrze jest się tak dotlenić!
Marlena takich znajomych to trzeba po prostu pieprznąć w gębe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
przedwczoraj - 21:00
wczoraj - 20:45
dziś - 20:30

a zasypia od ok 20:00 (najpóźniej)

jakoś sobie poradziłam razem z teściową, bardziej mi pomaga odkąd wie że jestem w ciąży...
30min się buntowała, wreszcie położyła się w nogach łóżeczka z misiem i zasnęła...

zaszalałam na empik.com 🙂
po wizycie u gna (jak potwierdził ciążę) pojechałam do księgarni i kupiłam 3 książki po ok 500-600 stron
i we wtorek zostałam bez książki... wszystko poszło do poniedziałku w nocy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z rana...
Mam wrażenie, że wczorajszy opr Rafała przyniósł rezultaty bo dzisiaj się zajmował Marysią całą noc... tak mi się wydaje... bo ja jej nie przenosiłam a spała z nami...

No i miałam "piękną" pobudkę... pawik na twarz... od razu mnie zmusił do wstania z ciepłego łóżka...

umyłam się i piję kawusię, Marysia już przebrana w suche ubrana w suche ubranka, pielucha zmieniona z kupą... Trzeci dzień wodnej kupy... nie mogę jej zmusić żeby probiotyk wypiła... mamy diciflor30 ponoć bardzo mocny, ale co z tego jak pić go nie chce... jakoś jeszcze w nią wmuszę jak jest rozrobiony z sokiem z cytryny i glukozą a podaję strzykawką od nurofenu... No i w ogóle pić nie chce... już nie wiem co mam jej dawać, wiem że soczku to by wypiła ale lekarz nie pozwolił jej soków dawać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Magda ja wszystkie lekarstwa podawałam miedzy jedna łyżką jedzenia a drugą, Maja otwierala dziobek bo myslala ze idzie papu a tu bach lekarstwo i za chwilę szybko łyżeczka jedzenia.
U mnie noc do d..y. Wstawałam do Kuby chyba 5 razy a Majka też ciągle na cycku, a mojego P tak strasznie bolało kolano, że się zawinął i spał na górze a ja zostałam z dzieciakami i stąd takie maratony w nocy.
Wczoraj umyłam okna i aż mi się gęba cieszy jak sobie patrzę przez takie czyściutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam z ranka 🙂

pogoda piękna... już trzeci dzień 🙂 wczoraj było 23 stopnie 🙂 opalałam się 🤪 mam nadzieję, że dzisiaj będzie powtórka z rozrywki.

Magda ja też mam problem z probiotykiem. Podaje małemu w butelce, w której herbatkę pije. Robię 60ml herbatki i do tego wsypuje probiotyk... czasami wypije na raz, a czasami robię kilka podejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Aniu to unas odwrotnie!! Niki spała do 5 rano, o 5 wsadzilam smoka, przykrylam i spała do 7:20!!
Ja byłam wyspana o 5!!!
Teraz godzina snu wtulona we mnie ;-)
Mam taki stolik przy łóżku i od wczoraj wszystko mi ściąga ;-( wali raczkami...
Nie mogę sie doczekać lata!!
Kocyk, trawka i nie trzeba będzie ciagle za nimi biegać!!

Agata a unas pizdzi!!! Wiem ze u was bajecznie!! Teściowa sie pakuje, na święta (3tyg) do Galway!!! Opowiadają nam jak tam u was słono daje!!
Poszlabym do kasyna ;-)

Magda fajnie ze miałas spokojna noc ;-) choć poranka nie zazdroszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki! 🙂 chłopy to naprawdę potrafią rozeźlić... mój na szczęście jest bardzo pracowity i absolutnie nie muszę go gonić, ani upraszać o pomoc, ale aż mi go szkoda czasem i sama się zmagam z czym mogę- trochę maminsynek, ale już się odzwyczaja 🙂
Fajnie by było, jakby tak ktoś zabrał czasem Małego na spacerek, tak żebym nie zaglądała co chwilę i a to herbatka, a to coś do chrupania, a to jakąś zabaweczkę... a teściowa 😠 wczoraj się jej wyrwało- w dużym skrócie: że zostawili mnie samą z dzieckiem i dziadkiem w przeokropnym pierdolniku i aż szwagier do niej powiedział, żeby została i mi pomogła posprzątać, a ona, że się mi przez zimę napomagała i starczy 😮 HELLO!! to ja nic nie robiłam do kutwy nędzy?? i jak wrócili, to tak wysprzątane, a Oskar z dziadziem gadał, i jej Walduś mrugnął... no zajebista opowiastka. Nie dość, że moja rodzina- mąż i dziecko- tak nie brudzimy, to i Andrzejek po sobie czy zetrze, czy chociaż naczynia do zlewu wstawi, a oni wszędzie nakruszą, ubrania porozwalane dookoła i jeszcze kurna coś takiego??!! czasem naprawdę bym jej coś kłapnęła, ale to taki prymityw jest, że i tak nie zrozumie, a obrazi się i bez powodu... Wczoraj mi tłumaczy: wiesz, to się okazało, że to jednak były te. co trzymali ich co mordowali. ~~ co było?? ~~no te.. te z samolotu co ich no.. co siedzą te Araby... to w Polsce to było jednak...... ~~ ahaaa..... i tak jest bardzo często więc chociaż się pośmiać mogę zamiast płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla Adrianka na 9 miesiecy!
Magda a ja podaje do kaszki jakiejs najsłodszej ten probiotyk. nie bój sie z mlekiem zmieszac bo nawet mleka sa z probiotykami. najpierw mieszam kaszke a jak jest juz letnia to wsypuje probiotyk jak mam pewnosc ze zje całosc to w całym a jak nie mam pwewnosci np teraz gdy bardzo mało je .to do czesci dodaje. wczesniej rozrabiałam go w letniej wodzie i dodawałam taki rozrobiony a teraz sie juz nei cackam tylko wsypuje.choc mzoe ten pierwszy wariant jest lepszy? w aptece tak mi doradziła babka doswiadczona mowiła ze kiedys wibowity tak sie dawało by dziecko zjadło.do kaszi.
antybiotyk tez dałąm w kaszce tzn z mała iloscia bo musiałam go ocieplic bo kyurde tą zawiesine trzeba w lodówce trzymac.jak mnie denerwuje to! przeciez takiego zimnego nie dam. a w ulotce pisze zeby podac podczas jedzenia lub bezposrednio przed wiec jak podczas mozna to mzoe mozna tak zrobic bo ajk go niby miałabym podac. tetracykliny tylko nie mozna z mlekiem a my ich nie mamy.
Mikaanka to pojdz do lekarza co bedzie prowadził ciaze. to ejst dla Ceibie ociazenie wiec chociaz wcinaj witaminy i duzo wapnia bo z kosci Ci pozabierają dzieciaczki. ja Ci mowie tylko jak profesor ginekolog połoznik powiedział mojej kolezanec a ciąże ma niezagrozoną.i pierwsza tez miała taką.wiec Ty sie jednak wybierz na to usg posprawdzac czy wszystko halo i poradz sie lekarza. bo widocznie moze kazdy swoją opinie ma.moze jak mało karmisz bo w sumie juz dzieciaki nasze duze .piciu dasz inne niz mleko, teraz i zupke obiadek i kaszke owocka jogurcika mozna dac, to w sumei neiwiele juz tego mleka beda dzieci jadły.mzoe zezwoli lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla Adiego 😘
dziewczyny ja już nie wyrabiam z tymi życzonkami, pewno wiele dzieciaczków mi umknęło i mam wyrzuty sumienia...

Marysia już ma 2 kupy na liczniku... ogólnie to wygląda to tak jakby Marysia nie strawiła wczorajszego obiadu 😮
no i poszedł 2 bełcik... ciekawie się zapowiada dzień...

szukam sukienki na chrzest do siostry córy... ale na moją figurę to ja chyba tylko worek po ziemniorach mogę ubrać... 😠

Dzisiaj idę do apteki kupić Marysi http://www.aptekaslonik.pl/prod_info.php?c=&products_id=2258 może coś pomoże...

Jejku.... wczoraj sprzątałam, a dziś mam znowu taaaaaaaaaki bałagan... 😞 Na fotelu pieluchy do prasowania czekają... wczoraj je spsikałam wodą żeby łatwiej było i zapomniałam o nich...
na balkonie kolejne pranie się suszy Małej...

Marysia wczoraj tak głową zaje**ła w parkiet że myślałam że czaszka jej popękała... i to skronią, normalnie się tak darła, że oddech traciła 😞 ale później była "normalna" może bardziej troszkę rozżalona...

No i jeszcze jedna rzecz niepokojąco, od badania u neurologa, Marysia zaczęła robić straszne mostki, jak chcę ją odłożyć do łużeczka to robi się sztywna wygina głowę i zaczyna płakać-krzyczeć... nawet jak ją mam na rękach to często tak robi, zaczynam panikować z tym... w piątek idę do Renaty na reh to jej to pokażę... jak stoi nawet w łóżeczku to od czasu do czasu głowa idzie w tył sztywno a ona zaczyna płakać, głowa wraca na miejsce swoje, przestaje się złościć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Buziaki dla Adrianka na 9 miesiecy!
Mikaanka to pojdz do lekarza co bedzie prowadził ciaze. to ejst dla Ceibie ociazenie wiec chociaz wcinaj witaminy i duzo wapnia bo z kosci Ci pozabierają dzieciaczki. ja Ci mowie tylko jak profesor ginekolog połoznik powiedział mojej kolezanec a ciąże ma niezagrozoną.i pierwsza tez miała taką.wiec Ty sie jednak wybierz na to usg posprawdzac czy wszystko halo i poradz sie lekarza. bo widocznie moze kazdy swoją opinie ma.moze jak mało karmisz bo w sumie juz dzieciaki nasze duze .piciu dasz inne niz mleko, teraz i zupke obiadek i kaszke owocka jogurcika mozna dac, to w sumei neiwiele juz tego mleka beda dzieci jadły.mzoe zezwoli lekarz.

Na pewno się go poradzę, i to dzięki Wam, bo nawet by mi to do głowy nie przyszło. Właśnie Oskarek tylko w nocy ciągnie, i tak liczę w cichości, że mleczko zmieni smak trochę i mu się takiego odechce 😉 Próbowałam już jakiś czas temu po prostu nie dać i już- zamiast tego picie, kaszka- darł się jakby go ze skóry obdzierali. Dam pierś- jak za dotknięciem magicznej różdżki mija 😉 Cycolinek mój 😜 no i do apteki się przejadę po jakieś wit., bo na razie biorę kwas foliowy- taki na receptę mi jeszcze z poprzedniej został ze zwiększoną dawką. Jest tak wcześnie, że boję się zapeszyć. Przestałam ćwiczyć a6w, ruszać się ruszam, ale pasa nie zakładam i folią się nie okręcam, bo i tak mi się słabo robiło- jak na 5-6 tydzień dolegliwości 😮 impossible po prostu... jeszcze się wstrzymam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequitia, całe szczęście piątek już jutro i fachowiec Ci doradzi. Może to takie zwykłe zachowanie? Oskar też czasem dziwacznie się zachowuje- np. od jakiegoś czasu trzęsie główką na nie, aż do przesady i przeczytałam, że to w skrócie od nadmiaru, bądź niedoboru bodźców- wg pana Zawitkowskiego- a jemu wierzę bezgranicznie 😁
Ja się nie wyrywam z życzeniami zwykle, bo tyle tu okazji co chwila, że kręćka już na początku dostałam, więc Ty i tak się dłuuugo utrzymałaś 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...