Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak stosujesz to słówko "zanim", że takie efekty są? ja miałam szkolenie w "słuchaniu" i najlepiej podtrzymywać rozmowę powtarzając- np. Wiesz, nie mogę sprać tej plamy... - Więc mówisz, że nie możesz sprać plamy? yhmm... no na dłuższą metę, to cyrk istny 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mikaanka napisał(a):
Jak stosujesz to słówko "zanim", że takie efekty są? ja miałam szkolenie w "słuchaniu" i najlepiej podtrzymywać rozmowę powtarzając- np. Wiesz, nie mogę sprać tej plamy... - Więc mówisz, że nie możesz sprać plamy? yhmm... no na dłuższą metę, to cyrk istny 😜

Tak, parafrazowanie jest jedną z technik aktywnego słuchania. Kurczę,..dużo tego..postaram się to w jakimś skrócie Wam opisać, tylko muszę się skupić, zeby Wam nie namieszać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak Was to interesuje,to możecie poczytać: http://www.nlpmentor.pl/2011/jak-dzialaja-slowa/ Skrót to nie jest co prawda, ale ciekawe. To akurat o stosowaniu słów "nie", "ale", "spróbuj". O tym też miałam szkolenie. I już staram się nie stosowac wobec mojego Marcina słowa "spróbuj" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A z tą asertywnością, to dowiedziałam sie o modelu FSO- Fakty, Straty, Oczekiwania. Powiem Wam na przykładzie akcji z Marcinem ostatnio. Powiedziałam mu, żeby umył naczynia, ale oczywiście "zapomniał. A że ja akurat byłam po szkoleniu 🙂 to stwierdziłam, że sobie na nim zaeksperymentuję. I mówię:
Nie umyłeś naczyń (FAKT). Jestem zmęczona, a muszę to zrobić sama (STRATA). Chciałabym, żebyś następnym razem nie zapominal o moich prośbach. (OCZEKIWANIE). Marcina wgięło 🙂 Na następny dzień naczynia umyte- hahhahaha!
Na drugi dzień dowiedziałam się od koleżanki, że zastosowała do swojego syna, bo miał wyjść z psem,a nie wyszedł i się zesrał na dywan 😉. A ona ze stoickim spokojem mówi do niego:
Nie wyszedłes z psem i zrobił kupę na dywan (FAKT). Teraz trzeba wyszorować dywan. (STRATA) Chciałabym, abyś następnym razem mnie posłuchał i zabrał psa na spacer (OCZEKIWANIA) 😉 Dalej w tej metodzie idą jeszcze konsekwencje typu: Jeśli nie wyjdziesz jutro z psem, nie będziesz mógł iść do kina z kolegami.
Niby to takie bzdury, ale ja uwielbiam wszystko co ma związek z NLP i często stosuję różne takie rzeczy. Nieprawdopodobne, jak nieświadomie ludzie poddają się temu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!
Niki wstala o 7:25!! Zjadla, zrobiła kupke i siusiu do nocniczka!! Poszła spac(i ja i ja) i wstala o 10:30!!!
Jestem wyspana!!
Co do Magdy i Marysi tez ciagle o nich myśle, noc miałam okropna (kibelek do 2 nad ranem:-( ) i nawet w nocy o nich myślałam!!!

Co do L4 ja pracuje w korporacji z klientami VIP
Sam kierownik od razu powiedział zeby iść na zwolnienie a ich tylko odwiedzać na kawke.
Trochę nieestetycznie wyglada negocjujaca Kobitka z dużym brzuchem i ciagle latająca do wc no i niedotrzymujaca terminów (badania, krótkie zwolnienia, krótszy dzien pracy etc).
Poza tym ciąże miałam zagrożona więc i tak do pewnego momentu lezalam w łóżku.

Głupia stara baba, pewnie w rzeczywistości bezdzietna stara panna i tyle.
Zawiść, Zazdrość i cała reszta.

Teraz wszystko z dzidzi ok ale za to ja jestem słaba, mam mdłości więc mało jem (dwie kromki chleba i zupę na cały dzien).
Lekarz daje to biorę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...