Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Co do wózków spacerowych.
Jeśli Was stać (bo mnie nie) to polecam http://www.malinowaaleja.pl/214-brevi-grillo-20-wozek-spacerowy-hello-kitty-roz.html (oczywiście ten kolor jest morderczy jak dla mnie ale są w różnych wersjach kolorystycznych).
Ja chyba zdecyduję się na http://sklep-baby.pl/index.php/action,product,nr,41.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-04&utm_content=41#nclid=c2565c9983bc3611b279d130ac09deaa lub http://www.nokaut.pl/wozki-spacerowe/wozek-spacerowy-espiro-active.html a może http://www.mmshop.pl/product-pol-465-Caretero-Wozek-Spacer-2012.html#nclid=e887a2c2fc81e2eb1492e473efae7fe7 ewentualnie (ale to w ostateczności) http://www.mamaija.pl/delti-dot-wozek-parasolka,d1541.html .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
aniaruda83 napisał(a):
siemka dziewczynki dawno sie nie odzywalam bo naprawde ciezko z czasem ale licze na Wasza pomoc...mala ma straszne zatwardzenia mimo ze pije rumianek , soki jablkowe itd... robi kupke ale w postaci "bobkow", mialyscie taki problem? co jeszcze moze jej pomoc? do lekarza ide dopiero we wtorek.


Moja Lenka też robi kupkę w postaci bobków ale u Niej to nie zatwardzenie bo ani nie cisnie kupy ani nie stęka no i robi do 5 kup na dzień :/
Myślę, że to dzięki temu, że (uwaga!) średnio wypija 4x240ml herbatki na dzień (2,5 butelki w dzień i 1,5 w nocy a czasem 2 na 2).
Jak kiedyś czytałam wypowiedzi mamuś cycowych, że dzidziusie po posiłku chcą cyca tak moja Lenka po posiłku stałym chce butle... Na noc wypija czasem 210ml MM z 3 miarkami kaszki i do tego 60min picia (gdzie ona to mieści, nie wiem?!) lub 240ml MM (z czego zostawia około 30ml) i też dopija herbatką !
A miała taki dzień, że i 5 butelek po 260ml wypiła...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniaruda83 napisał(a):
siemka dziewczynki dawno sie nie odzywalam bo naprawde ciezko z czasem ale licze na Wasza pomoc...mala ma straszne zatwardzenia mimo ze pije rumianek , soki jablkowe itd... robi kupke ale w postaci "bobkow", mialyscie taki problem? co jeszcze moze jej pomoc? do lekarza ide dopiero we wtorek.

Hej!
spróbuj dodać sporo buraczka do zupek, a nawet troszkę mięska oddzielnie gotowanego i do tego sam burak może być- później zblenduj najlepiej. Działa rozwalniająco, no i jabłko podawaj przy każdej możliwej okazji. Jak Mały się męczył przy kupce, to mu dawałam samo jabłko starte, żadnej marchewy, czy czegoś tam. A jak już nie chciał, to jabłko i do tego troszkę biszkopta skruszonego, albo pół porcji kaszki i jabłko duuże do tego. 🙂 aż musiałam momentalnie zbastować i coś "grubszego" mu dać- z wiadomych względów 😉

Co do wózków, to co się komu podoba 🙂 ja pewnie bym wybrała coś zupełnie neutralnego, np. http://wozki-dzieciece.pl/shop_item/1152/quattro-tour-duo---wozek-dla-blizniaczy.html
też nie za bardzo jestem za takimi podwójnymi obok siebie, ale widziałam kiedyś taki, że się od razu uśmiech na twarzy pojawił... różowo-niebieski 🙂 ale nie mogę go znaleźć w necie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivona55 napisał(a):
Dziewczyny czy to normalne że dziecko tak nie ma apetytu jak jeszcze ma katar i bierze deflegmin? Bo myślę że od wtorku to chyba juz go gardełko nie boli? Ogólnie ma dobry humor, nie gorączkuje dzieki Bogu ale ja już wysiadam z karmieniem 😞 Już dwa i pół tygodnia wstręt do mleka...a teraz nawet grymaszenie na zupki, parówki serki...mam dość...ciągle coś wymyslam kombiuje , już mi sen z powiek to spędza i już sama nie wiem...a może wciąż gardełko jest czerwone? Pójde w poniedziałek do lekarza żeby osłuchała go bo to wiadomo przy katarku czy nie zeszła ta flegma na oskrzela? A jeszcze na koniec zrobił rzadką kupke...moze od tego leku?Używała któraś deflegmin??? Prosze poradzcie coś 😞



Iwonko, moja Lenka miała 4 TYGODNIE mega katar... w tym była 2 dniowa przerwa bo wyzdrowiała, ale przyjechała do mnie koleżanka, którą ja ostrzegałam wcześniej żebyśmy się nie widziały bo jej córka zdrowa a moja zakatarzona... a Ona niestety nie zadziałała tak jak ja i przyjechała do mnie z zakatarzonym dzieckiem jak tylko powiedziałam, że moja Lenka wyzdrowiała 😮 nie powiedziała mi o tym i nie będę tej nieodpowiedzialności komentować bo szkoda słów! Mam nauczkę!
Ja mam KATAREK do odciągania kataru i TYLKO dzięki temu moje dziecko jadło COKOLWIEK!
Ale ogólnie i tak miała mniejszy apetyt... i dzieci mogą mniej jeść w chorobie jak i krótko po. Nie martw się, Wojtusiowi wróci apetyt!
Lenka jak bolało ją gardło i miała kaszel to podawałam syrop i po tym miała wstręt do jedzenia taki, że schudła mi 300g 🤪
Panikowałam! Ale po chorobie apetyt wrócił 🙂
Nic się nie martw, dziecko samo się nie skrzywdzi!
Ty również jak jesteś chora, masz zatkany nos i uszy (czasem) albo drapie Cię gardło nie masz apetytu, prawda? No ! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie na osiedlu jest MNÓSTWO bliźniaków! Dosłownie jestem w szoku!
I podział w kwestii wózków jest 50 na 50.
Jedne mamy wybierają siedziska obok siebie (moja koleżanka za chwilę będzie miała rozwiązywana bliźniaczą ciążę i właśnie taki wybrała) a inne siedziska jedno za drugim.
Ja również jestem za tą drugą opcja, bo i miejsca mniej zajmuje i łatwiej się chyba zmieścić np w kasie w Markecie, do autobusu itp.
Człowiek czasem kupuje oczami i nie przewidzi tego co będzie PO.


Ja na jakiś czas odstawiłam starania o dzidzię. Nie wychodziło być może przez moje przybranie na wadze. Teraz chcę schudnąć by nie startować z 70kg bo znów będę ważyła ponad 80kg a w moim przypadku ciężko znikają kg nawet podczas karmienia więc nie chcę ryzykować kolejnej depresji...
Poza tym musimy odbudować budżet po zakupie auta.
Ehhh takie przyziemne te moje powody. Aż mi wstyd!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Andzia ja mam problemy z kupą u małego ograniczyłam kaszki,mleka nie pije bo nie chce je duzo warzyw ale mało marchewki a i tak ma zaparcia i nie wiem od czego wypija dużo wody lub herbatki ok 750ml dziennie lub więcej czasami.daje mu jabłuszko tarte z kiwi na przemian jeden dzień jabłuszko a na drugi kiwi.lub gotuje jabłko a i tak ma zaparcia i idą u nas czopki w ruch jak byłam u lekarza zapisała mu laktulozę ale po niej boli go brzuszek i nie daję mu raz jak dałam to i tak nie pomogła może za mało dałam nie wiem tylko dałam taką dawkę jak mi pediatra kazała.
Także sama już nie wiem co mam robic jak pójdziesz do swojej pediatry to podziel się informacjami co ci poradziła odnośnie zaparcia z gory dzięki. 🙂

Z moim Szymkiem lepiej tylko dostał dziwnego kaszlu ale cały czas nie kaszle ma takie momenty napadowe że aż go napina na wymioty jak odkaszle to ok jest.
lekarka zapisała nam syrop ziołowy Hedelix raz dziennie mam dawac.
Daje mu dziś 3 dzien zastanawiam się ile powinnam odczekac jak mu ten kaszel nie minie by znowu isc do lekarza co myslicie???

Też myślami jestem z Magdą i Mary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

widzę, żadnych wieści od MAgdy..

zrobiłam Miłoszkowi dziś na drugie śniadanie płatki ryżowe na mleku krowim z jabłkiem , ale na opakowaniu źle napisali proporcje bo wyszło za gęste, że mały tego nie chciał... skończyło się serkiem homogenizowanym 🙂 kolejnym razem spróbuję zrobić dużo rzadsze, może przejdzie... wiem, że MAgda dawała przepis na te płatki, ale znaleźć tego nie mogę... a na deser dzisiaj postanowiłam zrobić sama twaróg z jogurtem i jakimś owockiem 🙂 kupiłam nawwet taki zmielony twarożek 🙂 ciekawe czy małemu posmakuje 😉

Hej Ivi, miło Cię "widzieć" 🙂

co do wózków, ja choruję na ten i muszę chyba go kupić, tylko mąż trochę marudzi 😁
http://www.ebay.ie/itm/New-Obaby-zynergi-3tec-orange-black-frame-and-orange-comfort-pack-excellent-/280745996215?pt=UK_Baby_BabyTravel_Pushchairs_GL&hash=item415dc3efb7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aniaruda83 napisał(a):
siemka dziewczynki dawno sie nie odzywalam bo naprawde ciezko z czasem ale licze na Wasza pomoc...mala ma straszne zatwardzenia mimo ze pije rumianek , soki jablkowe itd... robi kupke ale w postaci "bobkow", mialyscie taki problem? co jeszcze moze jej pomoc? do lekarza ide dopiero we wtorek.


może spróbuj trochę wody przegotowanej na czczo dać małej... chociaż wiem, że nie każde dziecko lubi wodę.. albo suszone śliwki ze słoiczka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Zaglądam sprawdzić co u Marysi i się z Wami przywitać. Zaczęłam wczoraj czytać książkę D.Wałęsy " Marzenia i tajemnice" Myślałam , że się rozczaruję bo tak się napaliłam na tę książkę a jestem zachwycona !!!! 🙂
Mąż mnie trochę wczoraj wkurzył, ale idę za to odreagowć na zakupach 😁
Miłego dnia dziewczynki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jejku...jak zajarzę,że Borysiowi stuka kolejna mała miesięcznica to zdaję sobie zawsze wtedy sprawę, że za chwilę i Pawełek będzie miał swoje święto 🙂 Najlepszego!
Dziś druga kupka do nocniczka już! ale jestem zadowolona!
Gosia, Ty zawsze wybiersz takie designerskie te wózki 🙂 A ten sklep Bociek jest niedaleko nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda dalej czeka na diagnoze u Marysi 😠
Mala nie ma temperatury,ciagle pod kroplowka,ciagle biegunka..nawet usg brzuszka jej nie zrobili 😮


ja dzis jak z krzyza zdjeta..wczoraj w ramach dietetycznej kolacji zezarlam 2 kromy z boczkiem i musztarda,a potem jogurt z pokrojonymi bananami..no i efekt byl.noc w wc.wymioty+sraczka+koszmarny bol glowy.co sie zwloklam,mala sie budzila i tak od 23.30 do 4.15.rano odespalam+zestaw 1-szej pomocy:mocna kawa,ibuprom+twix.w koncu zyje.

Nasza Lenka daje ostatnio nam po kosciach-doslownie!nic tylko chodzic za raczki,nawet za 1 reke przejdzie kawalek,przy meblach tez posuwa(oczywiscie dalej nie pelza ani nie raczkuje-tylko do tylu sunie i sie denerwuje)

NAJLEPSZEGO DLA BORYSKA!!!! 😘 😘
aHA!!Magda wyslala zdjecie Marysi z calusami dla e-ciotek,niestety nie umiem z komorki wstawic,bo kabel posialam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania Buterfly u nas tak samo jedynie siedzi sam jak ja go posadze a tak to nic nie robi chce chodzic jak go się pod pachami złapie i się giba i przebiera nóżkami 😉nie pełza,nie raczkuje,nie podnosi się sam normalnie nic 😞
13kwietnia mamy wizytę u neurologa ciekawe co powie o jego rozwoju
Ania gratki z okazji kupek na nocniczek nasz ani nie myśli narazie więc go nie zmuszam.

Kurde a taką miałam nadzieję że już lepiej Marysii a tu złe wieści normalnie mi szkoda małej i nerwów Magdy nasza służba zdrowia kochana:angry 😁ziwne że usg brzuszka jej nie robili przy takiej biegunce 😮 😮
Magda trzymaj się kobieto trzymamy kciuki by się w końcu polepszyło małej 🙂

Ja mam dziś nerwa na służbę zdrowia bo dziś zmarła rano moja ciotka,mojego ojca siostra trafiła do szpitala bo straciła czucie w nogach leżała tam 1.5tyg niby setki badań ale diagnozy nikt nie postawił a badali ją różni lekarze neurolog,ginekolog,ortopeda itd i nic w piątek wypisali ze szpitala a dziś już nie żyje 😠 😞
Zmarła we śnie bynajmniej nie cierpiała bo ją kręgoslup na koniec bolał ale nóg nie czuła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...