Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzięki Doris 🙂
Beti już nawet boje sie zacząć nowy serial bo oprócz chirurgów to ja dr housa i pamiętniki wampirów oglądam ☺️I własnie dziś powinien wyjść nowy odcinek wampirów i chirurgów...a taka jestem ciekawa 😜
Ania ja tak myślałam zajść jak Wojtuś będzie miał 2 latka 🙂 Żebym już mogła mu wytłumaczyć np że nie mogę wziąść go na rączki itp 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff u nas ciężki dzien dziś
Wizyta u pediatry z wynikami = 1h 40 min opóźnienia...
Wpadłam do domu po termos i butle, mm i migiem na rehabilitację
Potem logopeda i tak zeszło od 11:30 do 16:00...
Potem jeszcze wyzylam sie w kuchni i zrobilam pizzę
Kąpiel - Niki zasnela już w wanience, kolacyjke i już w lozeczku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Marcin przyniósł przed chwilą BOrysa z łóżeczka, nie wytrzymał.... masakra u nas z tą porą spania jest...

Gosia ja czasem z godzinę na stołku obok łóżeczka siedze i jedną ręka trzymam mu smoczka...na dodatek jeszcze szum suszarki leci na okragło....czasem też już cierpliwości nie mam ale nie poddaje sie bo inaczej Wojtek znów nas sobie podporządkuje 😉 A jeszcze ostatnimi czasy jak tylko go położe to jest ryk, nie wiem czasem myślę że w ten sposób pozbywa sie emocji z całego dnia...kiedyś mi pediatra mówiła że Wojtuś należy do dzieciaczków które nie potrafią poradzić sobie jeszcze z emocjami i reagują płaczem...ponoc ma to minąć.Jest już i tak o wiele lepiej ale jeszcze dokazuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia, zależy gdzie chcesz dokładniej. U nas w Rudzie jest baaaardzo mało takich mieszkań, ale do generalnego remontu mieszkanie dwukondygnacyjne 63m2-takie oglądaliśmy- kosztuje ok. 200-250tys. A to mieszkanie co oglądaliśmy to byli starsi państwo, którzy chcieli sie zamienić na nasze za naprawdę niewielką dopłatą. Ale co z tego, jak mnie sie wcale ten bloczek nie podobał ani miejscówka... No i czynsz był bardzo wysoki jak na taki metraż. A im by u nas pasowało, bo mieszkanie nieduże, ale po generalnym remoncie, na świetnym osiedlu... No, niestety... Szukamy dalej...
W Katowicach takie mieszkania już chodza po ok. 500tys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
BUziaki dla Wojtusia z okazji 5 mi-cy.
Doris, dobrze, że masz w planach wychowawczy. Ja niestety nie. Muszę normalnie zarabiać. Teraz kredyt na własny m. itd. nas zabije miesięcznie. Więc muszę tyrac. Nianie wybraliśmy, super kobieta, wychowuje dwie córy, 37 lat. Piszesz o obawach czy mała złapie modyfikowane itp. Moja rada zaczać z tym jak najwcześniej. Mi zostało 1,5miesiąca do powrotu do pracy i przestawienia Oliwki na butle i mam straszny kłopot. Im dzieciak starszy tym cwańszy. Pytałam o Mikaanke czy ona faktycznie z drugim dzieciaczkiem w ciąży, czy ja coś pokręciłam? Tez bym tak chciała gdybym miała bliżej rodzicow. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doris u nas chyba też zęby. Identycznie jak u Was dzisiaj u nas płacz na przemian ze śmiechem... i bardzo malutki apetyt... ostatnią noc w ogóle nie jadł. Jak zasnął o 21 tak zjadł dopiero o 8 rano i to ledwo 90ml... ja mam wrażenie, że jak on ssie butle to podrażnia dziąsełka... bo zupkę czy deserek całe wciąga... a z mlekiem muszę walczyć, no na noc zjadł 180 mm z kaszką. Ciekawe jaka noc będzie... nasmarowałam mu przed snem dziąsła żelem..
Ivona mój Milo też mały nerwusek u płaczek, ale na szczęście w ogóle nie ma problemu ze spaniem, jak go odłożę do łóżeczka zasypia, czasami muszę go chwilkę po główce pogłaskać, ale to rzadko. Zazwyczaj odlatuje sam 🙂 A taki cwqniaczek się z niego robi, tak wymusza na ręce, że szok... tak zaczyna płakać bez łez, wymuszać tak jakby kaszel... a mi się wtedy trochę śmiać chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mam taki sam plan co do wygranej co ty Agata. ztą butlą to tak jest że smoczek podrażnia, moj najpierw miętolil picie a potem sie coraz bardziej wkurzał. a było tez tak że smoczka nie dało sie włozyc choc on zadko uzywa ale na wieczor chciałam mu zapodac by sie uspokoił a on w ryk bo go bolało ciumkanie. naszczescie u nas piers działa jako uspokojenie tylko ze ja mam dosyc bo potraf iwieczorem co chwila ciumkac,raz doszło do 4ech godzin!!! bo taki był pobudzony zanim zasnął. cycek to jednak jest miększy.u Filipka lada moment powinny sie wykluc ząbki, no i pełno krostek na brodzie...
MAłgorzatta a o której Ci wstaje bo jezeli o 10ej to moze dlatego tak pozno chodzi spac. moj spi 11-12 godzin z przerwami, ale zasypia jesli nic go nie meczy w sensie zęby to 18.30 a wstaje o 6-7ej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe Beti niezle
Moje od miesiąca tylko tata i tata :-( no i daj, nie
A mama ani widu ani słuchu

Agata!!! Ja mam od wczoraj to samo!!! Posiłek to potrafi jej wyjść 60-90 ml i KONIEC!!!
Nic nie pomaga!! Tylko w nocy i na kolacje ponad 100ml...
Myślisz ze to zeby?!

U nas były wczoraj pizzerinki
W sumie to cała pizzę i tak trzeba zrobić
Ciasto tylko bez drożdży
Bo i sos gotowy ale to koncentrat pomidorowy z ziolami wiec tez bez rewelacji
Rezultat? Nawet smaczne, za dużo spulchniacza w ciescie bo wyrosło za grube
Poza tym miałam poczucie ze zrobiłam to sama
Warto na pewno spróbować ale jak ktoś ma własny dobry przepis na pizzę to nie warto

Walczę z Niki zeby zasnela...
Malgorzatta jestem na opiece na razie

A i co do logopedy to kazała już karmić prawie na siedzaco
No i masaże kilka razy dziennie języka i dziaselek bo za miesiąc kontrola
Jak nic sie nie zmieni to musimy podgląd Nikoli wiezidelko
Logopeda powiedziała ze to mogło być powodem odrzucenia piersi przez Nikole
Szkoda ze nikt wcześniej na to nie wpadł :-( jeszcze może bym karmila

Dziś jakby pierwszy raz w życiu zobaczyła karuzelke...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
U nas nocka przespana od 21.30 do 7 rano we wlasnym lozeczku. Chyba byl zmeczozny 😁.
Wczoraj zamiast butli dalam mu o 18.30 kolacje. Taki sloiczek z hippa, tam jest ryz, mleko ogorek, pomidorek 😮. No i o 21.00 ostatnia butla. Szybko padl i ja wczesnie poszlam spac, bo juz o 22.15 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam... dzień bez internetu był wczoraj... miałam chyba z 20 stron do nadrobienia, czytam was od 8 rano 🙂
poza tym jak nie było neta to o 21 poszłam spać...
Marysia dzisiaj wstała z zatkanym nosem, kaszlem i charczeniem, ściągnełam katarek i wszystko ustąpiło... remont na finiszu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...