Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

hej Mamusie!!!

Zdrówka, szczęścia i miłości dla Boryska!!!
Śliczny chłopczyk z niego!! I gratki z okazji chodzenia ;D

wy tak dziewczyny planujecie wakacje.. Ja tez, ale dla mnie na pierwszym miejscu jest odległośc.. Nie wyobrażsm sobie zebym w taką pogodę miała przejechać z Filipem 700 km...
Ja pojade pewnie do Kazimierza w tym roku... Ale to dopiero w polowie sierpnia..

Filip początkowo wstydził się Taty, nie wierzył że to on (jak po niego jechaliśmy to mowilam jedziemy po tatFilip sie cichrał, ale j go zobaczyl to nie wierzył) no i jak wrócilismy do domu to na krok Tomka nie odstępuje, a jak mu znika z pola widzenia to go woła i krzyczy za nim ;D

w niedzielę robimy urodziny Filipa 😁 moze ktos podesłać linka z menu Agatki?? 😁 bo ktos mowil ze zapisuje ;D

fajnie Madzia, że dostaliscie przydatne i udane prezenty no i że imprezka się udała 🙂
Filip wczoraj dostał od Chrzestnej super kurtke z cubusa przeciwdeszczową, boska jest. Czerwona, do ciemnej karnacji i duzych oczy pasuje jak ulał 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Basiu:

"Mysza ja na urodziny Miłka zrobiłam szwedzki stół.
Zrobiłam koreczki, powbijałam je na połówce melona i taki fajny jeżyk powstał, zrobiłam jaja faszerowane żółtkiiem, tuńczykiej, ogórkiem konserwowym i szczypiorem z odrobiną majonezu, wszystko zblendowałam na gładką masę, do tego na wierzch na wykałaczkach powbijałam kawałki wędzonego łososia i to tak fajnie wyglądało jak żaglówki 
upiekłam tacę kurczaczków - skrzydła, pałki, mniejsze kawałeczki od piersi, 
zrobiłam mini mielone, 
galaretkę drobiową, co jescze aha mini kanapeczki na chlebie WASA, kładłam różne pasty kanapkowe, pomidory, ogórki, papryki, szczypiorek, zrobiłam sałatkę coś w stylu gyrosa - szczypiorek - żóltka - białka- majonez - szynka konserwowa - papryka świeża czerwona - kukurydza, ogórek konserwowy - szczypior na to ketchup i na to starty ser żółtym na małych oczkach  pychozja!! 
zrobiłam żaglówki z melona z pomarańczem, 
koreczki z cukinią - pocięłam cukinię w cieniutkie plastry po długości, podsmażyłam na małym ogniu na oliwie z oliwek, tak żeby nie przyrumienić. Farsz przygotowałam z sera białego troszkę śmietany, cebulki pokrojonej i ząbka czosnku do tego świeża bazylia, wszystko zblendowałam i smarowałam tą pastą plastry po czym zwijałam w roladki, spinałam wykałaczkami, na wierzch nabijałam dla dekoracji listki bazylii.
zrobiłam nadziewane pomidorki koktajlowe - odcinałam wierzch tak żeby zostawić małą "pokrywkę" środek pomidorka wydrążałam iszprycą nadziewałam pastą (podobną do tej co w roladkach z cukini) potem na wierzch kładłam tą pokrywkę, którą zostawiłam, wygląda pysznie i smakuje rewelacyjnie 
i krewetki w cieście 
i jeszcze sałatkę grecką zrobiłam  sałata - pomidory koktajlowe - czarne oliwki - ser feta - oliwa z oliwek - bazylia i oregano 
aha i jeszcze przecięłam arbuza na pół, środek z połówki delikatnie wycięłam. Tak została mi miska z arbuza, której krawędź wycięłam nożem żeby powstały ząbki, do środka wsadziłam pokrojonego arbuza i ananasa, wyglądało to pięknie "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Butterfly napisał(a):
Hej. U nas po wczorajszym oddechu od rozwolnienia, dziś mamy powrót 😞 Nie wiem, o co kaman. Dziecko zadowolone, w ogóle nie widać, żeby coś było nie tak.. tylko ta woda w pieluszce...już mi go al jak dostaje po raz "enty" kleik i marchewkę...




Ania może macie jakiegoś rota, tylko Pawełek trochę to lżej przechodzi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratki dla chodzącego Boryska! 🙂 🙂

dzięki za wszystkie wypowiedzi co do noclegów nad Bałtykiem 🙂

Ania może faktycznie to coś wirusowego??

Kurka Doris jutro do pracy.. 🙂

Basia fajnie, że macie już tatusia 🙂 zawsze to raźniej i przede wszystkim łatwiej we dwoje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam z rana!

Dziękuje Iza!!! :*
coś napewno podpatrze u Agatki z jej menu ;D

ojoj biedny Pawełek.. Mi się serce kraja jak Filip jest chory.. Zdrówka dla Pawełka!!! :*

ciekawe jak Doris dzień minie? Mi pierwsze dni szybko leciały, to jej napewno też 🙂 jak cos to trzymamy kciuki Doris!!

No i dziś znów zapowiada się parówa w dzień..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza ja też o tym myślałam ostatnio... moja Mary w te upały zachowuje się jakby szaleju się nażarła, byłam z nią ostatnio u znajomych, to tak skakała po kanapie i tak gadała, krzyczała, piszczała że szok 🤪 a dla kontrastu my dorośli tacy padnięci... haha ja na kanapie się rozwaliłam żeby jej pilnować, Rafał na podłodze hehe bo siły na nic nie mieliśmy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mysza u nas na szczęscie Niki śpi już 2h bo inaczej bym ja wysiadła
zeszłampiętro niżej i jest lepiej, pracuję sobie troszkę i buszuję po allegro 🙂
wypiłam 2l wody + kawę i na razie jakoś leci

z tą kanapą to masakra, chyba każę m ją odkręcić żeby się nie dało wejść.. bo łóżko w sypialni mamy bardzo wysokie i nie da rady wejść, to samo z drugą kanapą i fotelami..
gdyby nie to że fizycznie za nią nie nadążam (ona po prostu biega po kanapie na 2nogach!!!) a kanapa nawet przed rozłożeniem jest ogromna (można na niej wygodnie spać bez rozkładania) więc ma się na czym popisywać..

do kiedy mają być takie upały??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najlepszego dla Mai!!! 😘 😘
u nas wsciek,parno i goraco.bardzo lubie cieplo,no i tutaj tym narzekajacym przypomne co pisaly jak bylo minus 30 😉coby je do porzadku przywolac,jak beda marudzily na upaly 😁
zartuje oczywiscie-taka parnota wykancza...nasza Lenka tez jakby sie wscieklego mleka opila..
jezdze z nia na basen,nawet to nie pomaga.z bajorka-jeziorka poki co zrezygnowalam,nie chce jej narazac na udar cieplny,bo cienia tam jak na lekarstwo.teraz moj z nia jezdzi po parku,zawsze troche chlodniej,a ja w pracy.organizm mi sie buntuje,czuje po prostu potworne zmeczenie.wstyd sie przyznac,ale odliczam od paru dni godziny do 19-ej,bo wtedy mala idzie sie kapac i spac=nie wisi na mnie jak maly orangutan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaki dla Majki! 😘 😘 😘

u mnie dzisiaj pogoda do DUPY 😞 szaro, buro i pada... deszcz od samego rana..

od rana dzwonię w poszukiwaniu apartamentu w krynicy... i ceny są niekiedy kosmiczne 🙂 np jeden koleś za apartament 1-pokojowy z aneksem kuchennym i łazienką powiedział mi 340zł za dobę 😮 później już w granicach 240, 220, nawet za 200 znalazłam... ale szukamy jeszcze taniej może się uda 🙂 a jak nie to Łukasz znajomi mają pensjonat w Kątach Rybackich to może tam pojedziemy, zapraszali nas kiedyś i na pewno policzą "inaczej" 😁

Dziewczyny ja też czasami tak mam że czekam wieczora żeby tylko mały spał, wtedy mogę coś zrobić, albo po prostu nic nie robić 🙂

Ciekawe jak tam Doris..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata my byliśmy w Kątach Rybackich w zeszłym roku. Ja byłam w 8mcu ciąży z Niki.
Generalnie do plaży trzeba jechać autem.
Swojego pensjonatu nie polecę bo kuchnia była oddzielna i łazienka mikroskopijna.
Poza tym super bo z pokoju wyjście od razu na trawkę i za pare metrów od razu wał i woda. Ale do takiego morza z plażą tylko samochodem. OK 2km jak wam to nie przeszkadza to ok.

a na gruponie szukałaś?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...