Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Mysza a filtry kiedy czyściłaś, albo wymieniałaś?

Tak w ogóle to cześć, czołem...

Jak już wiecie, obroniłam się 🙂 i tak jakoś dziwnie :P haha
pojechało ze mną 2 znajomych, para 🙂 i takaaaa niespodzianka, bo już jak się obroniłam to kumpel wyciągnąć szampana, narobił huku haha, że on był kierowca to wypiłyśmy we dwie tego szampana i się nawaliłam, bo nic nie jadłam haha, później do babci R, trochę mnie podkarmiła i heja! wiśnióweczki się napijemy, bo trzeba oblać... haha więc cały dzień po obronie zumiało mi we łbie 🤪

Za tydzień do rodziców moich jadę, nie widziałam swojej babci, siostry, siostrzenic rok... masakra 😞

Marysi zostało do wyklucia 8 ząbków, nie wiem kiedy wyrosły jej 4 i zaległa 2 nadrabia pozostałe 🙂

nie wiem co jeszcze miałam napisać bo w prawdzie przeczytałam ale jakaś nie w temacie jestem... przepraszam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Magda jakie filtry...Oświeć mnie...Kuchnia ma 2 lata i czyszczę tyklo to co widzę w piekarniku nie rozkręcam nic w środku...a powinnam? Też ostatnio miałam ochotę na chińszczyznę.
Ciasto pycha...następnym razem dorzucę jakiś owoc...ale do masełka takie z rodzynkami mniam.
Miałam męża przez 4 dni w domu, bo zrobił sobie długi weekend i tak fajnie było a jutro powrót do rzeczywistośći 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!

kawusie popijam, dzieciaki w koncu wszystkie!! zasnęły..
ja w piżamie bo nie było szansy wyskoczyć do łazienki na dłużej niż siusiu
Bo od rana płakał i się prężył jak tuliłam to było ok, nawet się uspokajał ale jak go odkładałam to masakra
już się przyzwyczajam że nieodłączna część mojej doby to je=go płacz i prężenie się
gorzej że wtedy Niki się zająć nie mogę 😞

u nas halny i ciepło tylko deszcz zaczął padać więc nie wiadomo jak będzie z placem zabaw 😞


na sniadanie zjadłam kromkę chleba już ze swoim pieczywem - ciemnym pełnoziarnistym
teraz ciekawe czy Bo zareaguje..
muszę wprowadzić błonnik bo przecież od środy nie byłam w wc!!!!!


Ciekawe jak tam nastroje po długim weekendzie?!


Magda moja teściowa pewnie nawet nie wie czy ma filtr 🙂 a nawet jakby miała to i tak by go nie czyściła.. dobrze że chociaż twoja wie co ma w swoim piekarniku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry! 🙂

Magda raz jeszcze wielkie GRATULACJE!! 🙂

Mysza to ciacho jest na dużą blachę, ale ostatnio ja piekłam w formie strucli i uformowałam struclę do dwóch takich większych keksowników 🙂 i było ok.

u nas noc kiepska... płaczki i marudzenia przez sen... ze 4 razy do niego musiałam wstawać.. nie da mi zobaczyć czy jakiś nowe ząbal wyszedł... a idą bo kupki ma takie kwaśne, śmierdzące, że aż nos wykręca... 🤢

pyt. czy u Was były akcje typy - do wanny nie! od 3 dni jest masakra jak próbujemy MiLosza włożyć do wanny to jest pisk, wrzask, trzyma się mnie mocno jak koala drzewa... woda jest zawsze o tej samej temp.. więc nie wiem o co chodzi.. może dupka go piecze jak go wsadzamy do wody?? bo przez te kwaśne kupska ma lekko zaczerwienioną, rano jest lepiej bo na noc kładę mu grubą warstwę bepanthenolu, ale po kupce dalej jest zaczerwieniona... a w ostatnich dniach jest minimum 3 kupki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata u nas było to samo pod koniec sierpnia na początku września
do tej pory zostało jej tylko NIE na mycie dupki po kupce (bo wtedy ją wkładam do wanny zawsze)
też myślałam że może kiedyś była raz za gorąca woda i dziecko zapamiętało?!? nie wiem..
zresztą za każdym razem jak ją myję z kupki to mówi "siii" nawet jak zimną wodę puszczę żeby sprawdzić o co jej chodzi..

na weekendzie był jej starszy brat.. wzięła go a rękę, powiedziała "sisi", zaprowadziła do wc i kazała się posadzić na kibelek..
szkoda że już pojechał do wawy.. ona przy nim była innym dzieckiem!! jak to możliwe że taka mała dziewczynka czuje że to jej brat?!
bawili się po pare godzin dziennie, zamykała się z nim w pokoju!! pozwalała mu na wszystko..
i dopiero teraz dostrzegłam jakie to szczęście że jest Borys 🙂 jednak dwójka to dwójka..

czy wasze dzieci zaczynają mówić?!
Niki od jakiegoś czasu próbuje powtarzać "długie " wyrazy ale wiadomo że ciężko zrozumieć o co jej chodzi.. natomiast krótkie słowa już świetnie wymawia, jak dorosły..
pewnie to już czas ale dla mnie to takie zadziwiające że to już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wymieniałam wczoraj Bo ciuszki bo powyrastał.. i pajac który jest na niego dobry Niki kupiłam jak miała ok 4 mcy.. Słabo?!?! Olbrzym nam rośnie.. ja to aż się boję..
już teraz ciężko go nosić a przy kolce to niestety nie ma wyjścia bo aż się zachodzi a u mamy jednak po czasie się uspokaja.. kurcze muszę chyba zacząć pakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iza no rośnie Ci chłop jak dąb! dobrze 🙂 okaz zdrowia 🙂

my też poważnie myślimy o drugim dziecku, w tym miesiącu jeszcze uważamy bo jeszcze ze 3 kg chciałabym zbić, ale w grudniu bierzemy się ostro do roboty 🙂
po pierwsze jak będzie za duża różnica wieku to bez sensu, bo dzieciaki nie będą mieć aż tak super kontaktu między sobą, a po drugie mam wszystkie sprzęty po Miłoszu, ciuszki, zabawki, przewijak, huśtawkę.. więc trzeba to wykorzystać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agata mój m codziennie po kąpieli ćwiczy z Niki
Zaczynaja od raczek a ona chce nogi ;-)
I słychać tylko : Nogi Nogi Nogi i pcha mu te nogi ;-)
I ostatnio nie mówi Tak tylko Tak Chcem
;-)

Ja muszę wygrzebac z pudła instrukcje ;-)

I na szczęście po wypicie przeze mnie kawy Bo śpi ;-)

Agata myśle ze super pomysl ;-)
Szkoda tylko ze nie w listopadzie bo lepiej jednak urodzic jak jest cieplej
Mniej ciuchowego zamieszania z noworodkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Agatka , tak myślę o tym Twoim cieście, czyli musiało Ci dość gęste wyjść , ze dałaś radę zawinąć ??? Chyba , że żle zrozumiałam... u mnie wyszło płynne 😮
Co do rozmów heh Majka też mówi po "dorosłemu" zanim nauczyła się mówić mama to już mówiła..." co to jest"? " co dzieje" ( w znaczeniu co się stało ) chcę to...a teraz faktycznie próbuje powtarzać wszystko...
Agatka ja też uważam , że nie jest dobra zbyt duża różnica wieku, gratuluję decyzji 🙂
Iza my też mamy Mastercooka ale nie pod zabudowę.Muszę wyszperać instrukcję.
Zrobiłam dziś dzieciakom zupę z łososiem,koperkiem i śmietaną...ciekawe czy zjedzą ??? 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Martyna ja może trochę więcej tej mąki dałam.. nie wiem 😮
w każdym bądź razie w przepisie Gosi jest 1,5szkl mąki krupczatki i 1,5 pszennej, to jeśli szkl mąki ma 18dkg, to 1,5szk to średnio ok 25dkg, więc daje pół kilko mąki.. a do zaczynu daję 3/4 szkl tak jak w przepisie... fakt trochę podsypuję w trakcie wyrabiania, bo mocno się klei a ja je ręką wyrabiam.. i wychodzi takie miękkie jak na pizzę.. że można uformować struclę.

Izuś jakby tak w grudniu zaskoczyło to nie byłoby najgorzej bo na wrzesień 🙂to w sumie jeszcze ładna pogoda 🙂 kusi kusi żeby już, ale lepiej będzie jak wystartuję z mniejszą wagą 🙂 ważę 58... a marzę o 55 🙂 codziennie biegam, od wczoraj już 12 okrążeń to jest 6km w 41minut 🙂 także chyba nie najgorzej, zważywszy na to że zaczynałam od 8 okrążeń, które biegłam 40 minut 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...