Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Gosia kruszonkę robiłam Waszego przepisu 🙂
a drożdżówkę tym razem robiłam znów z serem, tylko zrobiłam coś w stylu strucli, na blacie rozgniotłam ciasto rękoma na taki centymetrowy placek, rozłożyłam ser i zawinęłam jak roladę 🙂 po wierzchu smarowałam jajem i posypałam kruszonką 🙂 pycha!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć mamusie!

Ja znów w szale sprzątania...
Wczoraj wieczorem przeglądaliśmy zabawki Lenki bo część chcemy oddać do domu dziecka. Ale jakoś mało krytycznie podeszliśmy do tematu bo dalej mamy 2:1, dwa kartony dla Nas jeden dla domu dziecka 😞
Ale to po części wina Tomka, bo ten nie umie się rozstać z zabawkami od swojej mamusi 😮 a ja je najchętniej wywaliłabym przez okno!
Z wielu powodów!

Dziś muszę zatrudnić męża do mycia łazienki, bo mi już przeszkadza brzuch w schylaniu się 😞

A przychodzą do Nas dziś popołudniu znajomi z bliźniaczkami, które mają 7 miesięcy 🙂
Ciekawe jak Lenka zareaguje?!

Basiu, życzę Ci abyś pogoniła kota koledze i zwojowała wszystkie rankingi! Czasem takim rzutem na taśmę można najwięcej zdziałać!

Marlenko wybacz, że dopiero teraz cokolwiek piszę, ale jestem zakręcona jak ruski termos.
Cieszę się, że z Adim wszystko dobrze! I tym co mówią Panie/ciocie klocie itp nic się nie martw. My z Polski mamy inne przyzwyczajenia i podejście do wielu spraw co może dziwić/bulwersować ale to Nasz przywilej mamowy, że możemy "robić co chcemy" z Naszymi dziećmi 🙂

Beti, Jesus... milion razy miałam Ci napisać, że nie znam kosmetyków firmy APIS i być może to ta sama firma o ile np produkuje kosmetyki na bazie wosku pszczelego 😁
Ale nie wiem, teraz zgaduję!

Agatko, ja Cię bardzo podziwiam za wytrwałość w treningach! I jednocześnie bardzo zazdroszczę!
Ale mnie zachęciłaś tą struclą serową 🙂
Mam spisany przepis od Gosi więc postaram się zrobić, może w przyszłym tygodniu.

Iza, super że Borysio wreszcie wziął się za siebie i noworodkuje 😁

Kupiliśmy ostatnio Lence buty ala zimowe w CCC.
Boże, myślałam iż urodzę w tym gorącu... Lenka biegała w jednym bucie, później w dwóch różnych. Już nie miałam nerwów i kazałam jej wybierać... Te na które pokazała kupiliśmy! A ludzie w kolejce to bydło... Nie dość, że mnie nie przepuścili to jeszcze cztery sofy, które były obok kas pozajmowali i udawali, ze nie widzą, a na koniec jakaś taka damulka wcisnęła się przede mnie... Masakra 🤪
Pominę jaki Lenkowcówa zrobiła cyrk w Markecie. Wzięliśmy ten wózek za kasę w kształcie autka. Na początku cacy, powoziła jak Kubica... A nagle wkurzyła się na melodyjki i stała przy nim 30min i wyła 😮 🤪

Już sama nie wiem co miałam napisać 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi zastanawiałam sie kiedyś nad tymi koszami w sklepie, ale patrzyłam że one tam mają słabe te pasy chyba, mój by nie usiedział w tym za chiny pewnie... ale trzeba kiedyś spróbować... Już tyle razy widziałam dzieci na wygląd w wieku Borysa i siedzą sobie w tym grzecznie, a mój mały szatan by pewnie rozniósł ten koszyk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
IZa moja siostra nie śpi odkąd urodziła! o dziś spała bo była u moich rodziców... mały nie ma kolek, ale w nocy po prostu nie śpi! całą noc trzymają go na zmianę na rękach, jak tylko próbują go odłożyć to jest wrzask.. współczuję im. Jak dzwonię do siory to nie jest w stanie nawet rozmawiać, taka nieprzytomna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malgorzatta napisał(a):
Ivi zastanawiałam sie kiedyś nad tymi koszami w sklepie, ale patrzyłam że one tam mają słabe te pasy chyba, mój by nie usiedział w tym za chiny pewnie... ale trzeba kiedyś spróbować... Już tyle razy widziałam dzieci na wygląd w wieku Borysa i siedzą sobie w tym grzecznie, a mój mały szatan by pewnie rozniósł ten koszyk...


Ja też myślałam, że tam są pasy, ale w tych wózkach nie ma pasów.
Lenka jeździła, tyłem, przodem, bokiem prawie do góry nogami. Nie mogliśmy stawać a tylko cały czas jechać żeby siła rozpędu nie pozwoliła jej wyjść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
Malgorzatta napisał(a):
Ivi zastanawiałam sie kiedyś nad tymi koszami w sklepie, ale patrzyłam że one tam mają słabe te pasy chyba, mój by nie usiedział w tym za chiny pewnie... ale trzeba kiedyś spróbować... Już tyle razy widziałam dzieci na wygląd w wieku Borysa i siedzą sobie w tym grzecznie, a mój mały szatan by pewnie rozniósł ten koszyk...


Ja też myślałam, że tam są pasy, ale w tych wózkach nie ma pasów.
Lenka jeździła, tyłem, przodem, bokiem prawie do góry nogami. Nie mogliśmy stawać a tylko cały czas jechać żeby siła rozpędu nie pozwoliła jej wyjść 😁



Ivi no właśnie jak tu zrobić zakupy jak na chwile nie można się zatrzymać nawet!

Wiesz co ja ostatnio patrzyłam na te wózki u nas, i są pasy, ale takie tylko przez pas, nie wiem czy sie regulują, tak strasznie prowizorycznie wyglądają....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny mam chwile dla siebie a więc nadrobiłam was.Od razu napisze póki pamiętam Czerwcówko możesz dawac espumisan na kolki to najlepsze krople jakie znam ja się borykałam do ukończenia 5msca u Szymona a miał mega kolki nikomu nie życzę.Tylko że te krople są po ukończeniu miesiąca u dziecka nie wiem ile twój Borysio już ma dni?No i jeszcze raz Gratuluję Synka!!!
Dziewczyny a ja do was zwracam się z poradą a więc u nas ciągle mały ma zaparcia ograniczam produkty które zapychają a i tak ma je dalej.Pije dużo płynów wode,soki różne nawet kompot z jabłek nie pomaga ani sok ze śliwek suszonych no masakra jakaś już mi ręcę opadają bo nie wiem co mam mu dawac jeśc.Ja żyje od kupy do kupy nie chce ciągle dawac mu czopków ani laktulozy bo pomagają na chwile albo i czasem wcale.
No i moje pytanie do was wyczytałam w necie że można kupic Błonnik do rozrobienia do wypicia o to link http://www.domzdrowia.pl/92631,blonnik-dla-dzieci-probiotyki-100-g.html
co o tym myślicie?????Doradzcie mi bo jestem zdesperowana na maksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia a rozmawiałaś z lekarzem o tych zaparciach???, bo mojej koleżanki syn miał też z tym problem i lekarz stwierdził , że jeśli nie ma przy tym bólu brzuszka to taka jego "uroda" i jeśli nie towarzyszą temu jakieś bóle czy inne nieprzyjemne dolegliwości to nic się nie dzieje ale nie wiem ja się odnieść do tej opinii lekarskiej , nie znam tego lekarza.
Ten preparat, niby jest rozsądny ale masz pewność , że jelita się nie przyzwyczają do niego????
Nie wiem , ja bym zapytała chyba lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia, co do tego preparatu, ja brałam kiedyś coś takiego tylko że dla dorosłych, i tak szczerze, to zadziałało przez chwile a potem dalej miałam problem... Może na Szymiego to zadziała, ale ja też bym sie raczej skonsultowała z lekarzem.
spróbuj małemu podawać siemię lniane mielone regularnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia jak Szymek sie męczy to ja bym zaryzykowala
Koszt nie jest mega duży
Blonnik i probiotyk to nic groźnego a nawet jest to zdrowe
Bez smaku i zapachu to uda ci sie podać
Spróbuj przez tydzień zobaczysz czy pomaga
Siostry Kacper ma 4lata, problem z kupa ok 1,5h i teraz jest juz tak ze nie robi bo sie boi bólu.
Lepiej działać wcześnie bo potem dziecko cierpi coraz bardziej :-(

Ja zawsze tez miałam z tym problem. Raz w tyg byłam w toalecie. Do czasu ciazy i diety cukrzycowej. Było lepiej a rewolucja dopiero po tym jak wprowadzilam 2,3 razy dziennie mała porcje jogurtu z otrebami. Kibelek codziennie;-) teraz jak mam dietę i wycofalam otreby to znowu jest zle..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
JA normalnie w życiu nie miałam problemów, tylko w ciąży właśnie... w 4 - 5 miesiącu, to była jakaś masakra, raz się zdarzyło prawie 10 dni bez toalety... w moim przypadku zadział w końcu duphalac, syrop. Dla mnie to było coś strasznego bo ja normalnie w ciągu jednego dnia zaliczam z 3 razy wc, taką mam szybką przeminę materii. Lekarz mówił mi wtedy że to wina hormonów, że przemiana materii sie spowolniła. Dla mnie to była chyba druga, poza brakiem okresu, oznaka ciaży wtedy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...