Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Mysza wysoko kobietka z Ciebie, więc super ważysz.. ja mam 168cm i 58kg, chciałabym 55, wiem że prawidłowo ważę według współczynnika bmi, ale chciałabym ważyć tyle co na studiach 55 🙂
ja w ciąży przytyłam 16kg, tak sobie teraz powiedziałam, że muszę się postarać przytyć max do 10kg, bo niby 10kg to jest tyle ile książkowo powinna kobieta przytyć. a da się, przykład Iza 6kg 🤪 fakt, że biedna była z tą cukrzycą i na wiecznej diecie, ale dzięki temu nie miała nadprogramowych kg do zrzucenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pochwaliłam młodego ze drzemki wróciły to mi wczoraj nie spał. dodatkowo rozbujnik dwa razy usiadł w kałuzy dwa razy go przebierałam i wracałam na soacer w ciagu 30 minut, i tyle było spaceru. po południu juz nie miałam siły na spacer.wczoraj jedyny pozytyw to to że młody nauczył sie gwizdac gwizdkiem i trąbic w trąbke taką małą. spróbowałąm go nauczyc i byłam w szoku ze sie nauczył 😮 wczesniej nie próbowałam. co do słów Filip nie mówi nic poza daddatattata itp. czasem mama ale to bardziej sylabowo i nierozumnie.
co do akcji z wanną nie ma u nas na razie.Agatko u nas są też 3 kupki a czasem 4y codziennie 🙂 maskara. wczeniej robił 1-2 a od pól roku odkąd ząbkuje to tyle kup. albo po prostu tak spala i juz. a te ząbkowe kupy to tak jak są to strasznie żrą skórę..może spróboj linomag lub alantan, to inna substancja wiec mzoe zadziała, moze skóra przyzwyczaiłą sie do bepanthenolu.
Magda gratuluje zdobycia mgr! i tak tez sie zgadza super zdjecie.na slubie robione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia możesz spróbowac miódek naczczo z wodą dawac, tez na przemianę materii. ten probiotyk z błonnikiem tez pewnie mozesz choc tez wydaje mi sie ze to na długo nie pomoze i sie przyzwyczaja do wszystkiego organizm.po prostu troche tego troche tamtego.a dajesz np jogurty naturalne, kefiry, niektórym takie rzeczy pomagaja. a jak z wagą Szymka?powiem Ci ze moja kolezanka ma córeczke która miałą notoryczne zaparcia.i w koncu jak zmieniłą pediatre zostałą wysłąna na kontrole do szpitala, no i wyszło im cos nie pamietam co brak unerwienia w odcinku jelita czy cos takiego.wiec może zapytaj centralnie lekarki czy NA PEWNO są to tylko zaparcia.na 99,9 % tak, ale warto spytac konkretnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosia mój Filip tez miał takie wrzaski po odłozeniu, nie dało sie go odłozyc do łozeczka. zasypiał z cyckiem w buzi to było jedyne co działąło.i niestety w naszym łozku.ale chociaz zasypiał.bardzo lubił tez spac na naszych brzuchach. moze niech spróbują na swoim brzuchu go połozyc. zawsze to taka póldrzemka dla rodziców. moj Tomek to jak młody ma drzemke i nie chce spac w łozku tylko na jego brzuchu to sobie spią tak.a w dzien spi? moze jak spi w dzien duzo to przez to nie spi w nocy. mojej kolezanki córka juz spi raz w dzien a ma 2 miesiace. Filip tez taki był.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a poza tym byłam dzis z młodym u laryngologa. babka fajna na szczescie.odetkane ucho, ale katar nadal ma, obrzek itd może byc alergia okaże sie. dostał syropek przeciwalergiczny, nasivin i płukanie wodą morską. tego syropku bym normalnie nie brała ale badanie słuchu mu wyszło źle w uchu jednym. wiec musze wybrac wszystko by odetkac do konca to ucho, moze od strony nosa tam cos nie gra jescze, wiec jest szansa. za 2-3 tygodnie kontrola. mam nadzieje ze bedzie dobrze. sprawdzałam kilkakrotnie jego słuch robiac mu takie zadania- z tyłu niespodziewanie przy uchu jednym a potem drugim grzechotałam itd wiec wg mnie słyszy na oba. tylko pytanie czy dobrze słyszy na to prawe..eh..wieczne problemy...
a dzis znalazłam w aptece na praktyce jakis drugi preparat na usuwanie woskowiny od roku.nastepnym razem napisze bo mam gdzies w zeszycie. generalnei dziewczyny czyscie vaxolem chociaz raz na jakis czas.ja uzywam od jakiegos czasu, nawet teraz mam zalecenie zeby jeszcze vaxolem popsikac by te resztki usunąc. woskowina jest dobra, ale nadmiar juz nie.a korek to juz moze powodowac katar, szumy w uszach, zawroty, bóle itp.
no i taka ciekawostka: cebion jest wazny 3 miesiace od otwarcia, a juvit c do daty waznosci. dzis sobie sprawdzałąm ulotki bo mnie szlak trafia jak co chwila musze kupowac wit c jak jest chory bo przeterminowana, uzyje raz góra dwa razy z buteleczki i do wyrzucenia. wiecej cebionu nie kupie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti fajnie, że po wizycie wszystko dobrze, na pewno za 2 tyg jak pójdziecie do kontroli będzie dobrze 🙂
też mam jakiś preparat do odtykania uszka, ale szczerze powiem nie używałam tego, muszę zadziałać, bo Miłosz ma często brudne uszka, widocznie sporo tej woskowiny ma,..
a co do cebionu też mam go i się nie opłaca.. ledwo użyłam dwa razy i już nie użyję, a 3/4 butelki jest.. muszę kupić ten juvit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak dzisiaj o wadze gadałysmy, a ja znalazłam w notesie zapis z 24 maja z moimi wymiarami... i się zmierzyłam 😁 no iiiii nie jest źle bo zniknęło mi 5cm z brzucha, 7 z tyłka... 🤪 talia bez zmian i cyce też 🤔 tak więc 3 podstawowe wymiary mam 94-75-97 🤪 haha może jakbym poćwiczyła to by się to jakoś lepiej przedstawiało... ALE nawet przed ciążą obwód bioder miałam w granicach 110cm (wielka dupa)... także uznaję to za sukces ... ale nie mój tylko tych cm co sobie poszły szukać gdzie indziej szczęścia 🙃

Marysia śpi od godzinki, my już po spacerku z psem, zaraz prysznic i film pewno jakiś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja Marysia psikłam ze 2 razy Vaxolem- chyba taka nazwa... a poza tym to tylko patyczkami czyścimy, ja nie stosowałam nigdy czegoś takiego, ale ja z uszami to mam inną bajkę bo mam uszkodzony słuch i miałam zalecenia od lekarza swojego jak dbać o uszy przy noszeniu aparatów słuchowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
beti82 napisał(a):
Gosia mój Filip tez miał takie wrzaski po odłozeniu, nie dało sie go odłozyc do łozeczka. zasypiał z cyckiem w buzi to było jedyne co działąło.i niestety w naszym łozku.ale chociaz zasypiał.bardzo lubił tez spac na naszych brzuchach. moze niech spróbują na swoim brzuchu go połozyc. zawsze to taka póldrzemka dla rodziców. moj Tomek to jak młody ma drzemke i nie chce spac w łozku tylko na jego brzuchu to sobie spią tak.a w dzien spi? moze jak spi w dzien duzo to przez to nie spi w nocy. mojej kolezanki córka juz spi raz w dzien a ma 2 miesiace. Filip tez taki był.


Wiesz co, w dzień generalnie śpi, chociaż tyle, Kacha mówi że się zdrzemnie, ale i tak jej to mało daje...Co do kangurowania, to owszem sama podsunęłam jej taki pomysł, mówi że próbowała... ale nie wiem czy jej wierzyć, widzę że moja siora ignoruje moje dobre rady, ona jest z tych osób które zawsze wiedzą najlepiej i musi mieć ostatnie zdanie i jakoś tak stwierdziłam że nie będę sie więcej wtrącać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...