Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć mamusie!!!

Wczoraj prawie wylądowaliśmy w samochodzie w drodze na porodówkę 😁
Kurcze, te fałszywe alarmy mnie deprymują!!

Ja myślałam o koniku na biegunach, ale posadziłam Lenkę na takowym w sklepie i schodziła szybciej niż ja ją podnosiłam 😮
Więc stwierdziłam, że nie ma sensu.
A poza tym mamy małe mieszkanie i kolejny "mebel" tylko by zawadzał!

Zapomniałam wcześniej napisać, że ostatnio miałam sen....
ANDZIU jeśli to przeczytasz to o Tobie 😁
Śniło mi się, że Andzia odwiedziła Nas z Lenką... piłyśmy kawkę a po kawce Nasze dzieci bawiły się i coś tam zbroiły 😁
Ja się rozpłakałam a Andzia mnie pocieszała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi cudne oczka ma Lenka 🙂
u nas tez było podejrzenie zeza. niby niemowleta maja prawo zezowac. ale duzo dzieci widze zezuje, tylko czy są to zezy prawdziwe czy pozorne. ja na razie mam słuch do sprawdzenia.zreszta ciagle cos.wiec ta sprawa pozniej albo w ogole. narazie zadna inna pani doktor tego nie zauwazyłą oprocz jednego lekarza.i mnie wczesnije a teraz to nawet nie wiem 😮
wow 12 km biegu.szacun Agatka. ja to nie znosze biegania bo jest cięzkie.fakt bieganie na dworze spala duzo, bo na bieżni to albo sie popsuł licznik albo mało 😮
co do maty antyposlizgowej to sa rózne rodzaje, autentycznie:jedne wcale nie są antyposlizgowe mimo ze mają taką nazwę! niektóre są mega gładkie i noszą nazwę antyposlizgowych.a myslałąm o koniku na biegunach ale 😮troche dla mnie za drogi gips. dobrze ze piszecie ze lipa. choc mój Filip ujezdza wszystko i wszystkich. łacznie z butlą z woda mineralnai naszymi glowami jak lezymy i nas zaskoczy 🙂
ps. chciałąm wczoraj uzyc rivanolu w płynie a tu taka d..a jest wazny 30 dni od otwarcia.myslałam ze 3 miesiace..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Spacer z babcia ;-)
Wyszłam jak człowiek na dwór;-)
A po pracy m zostawiamy dzieci z bsbciami i jedziemy do budowlanego ;-)
Zamowilam proszek troisty ;-)

Boryś jak płakał tak płacze ale na spacerze spał.

Beti u mojego brata Natan na początku sie nie bawił a teraz zdarza mu sie przyznać nawet na tym koniu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEj!

Mój dziś dał taki popis że brak słów normalnie.... dostał takiego ataku szału że ja do teraz nie mogę sie ogarnąć za bardzo i zachodzę w głowę o co poszło...

Wracaliśmy z pracy, zaparkowaliśmy samochód pod sklepem, blisko domu, Marcin poszedł po coś na obiad a ja stwierdziłam że się przejdę na skróty do domu z Bo przez takie wielgachne boisko. Jak tylko zobaczył że Marcin idzie w jedną stronę a my w drugą to się zaczęło, zaczął się drzeć, rzucać, sztywnieć... co ja go na ręce brałam to musiałam kłaść go na ziemię... wszyscy sie na mnie patrzyli z politowaniem tylko... w domu jeszcze tak z pół godziny nie mógł sie uspokoić, z tego darcia, bo to nie był krzyk, zaczął tracić głos, ale dalej próbował... W końcu zaczął mieć coś jakby drgawki. Nawet jak Marcin przyszedł do domu to sie nie uspokoił, to nie wiem czy to poszło o tatę.

Może to ten bunt 2 - latka??

jak sie uspokoił to z Borysa sie zrobił taki aniołek na resztę popołudnia, że aż wierzyć sie nie chce w powyższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co, a ja mam w domu u rodziców takiego najzwyklejszego konika na biegunach z drewna, moja ciocia zamówiła w takiej pracowni na prezent, i powiem Wam że jak pojedziemy do domu to Borys nawet go dosiada. ALe to jest fakt, nie ma go na co dzień, tylko raz na jakiś czas, to pewnie dlatego jest atrakcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agata_j napisał(a):
my idziemy jutro na drugie urodziny i wymyśliłam taki prezent:
zestaw startowy Thomas, wiecie ta kolejka z bajki i do tego puzzle Thomasa, co myślicie? niby puzzle od 3 roku ale kto wie czasami dzieci wcześniej zaczynają układać..



JA myślę że to fajny zestaw, jeśli nie będzie teraz dobry, to zawsze trochę może poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Jutro postaram się napisać coś więcej. Tylko na chwilę Gosi odpisze:
U nas z Filipem mamy podobne akcje od piątku masakra jakas jest jakby mi ktoś dziecko podmienił.. Nie było aż jakiegoś szału z stracenie głosu ale normalnie to zachowuje się całkiem inaczej niż zwykle może nawet wszystko odwrotnie robi kiedyś byłela grzeczny od piątku jest mega niegrzeczny i spać nie chce wogóle...
Myślałam że to przez.tv bo ostatnio więcej ogląda więc mu dziś nie wahałam wcale. Zobaczymy o dalej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeszcze Wam napiszę że ja ostatnio mam takiego wkurwa na mojego Marcina że szok! tak mnie drażni... wrrrr, jeszcze dziś mi wyjeżdża że znowu w piątek idzie na jakąś imprezę z pracy, czyli zaraz po pracy a to się równa cale popołudnie z Bo! Jeszcze do tego wszystkiego mi oznajmił, że na grudzień będzie jeździł na jakieś kontrole w pola pod kraków! sam się do tego zgłosił, bo nikt nie chciał i miało być losowanie, no to on uratował wszystkich wspaniałomyślnie...on pracuje w ARiMR, jak któraś bierze jakieś dopłaty z uni do pól, lasów, upraw... to wie o co chodzi... tak mnie dziś już wyprowadził z równowagi, że wymyśliłam że idę sama na sylwestra ze znajomymi a on niech sobie robi co chce już...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zobaczcie co Borys wyczaił, podgląda nas w łazience, i ma z tego taki ubaw że szok!

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images38.fotosik.pl/1861/3c0a447815232127med.jpg[/IMG][/URL]

jeszcze wam pokażę na co wpadł jakiś czas temu, zakłada sobie zawsze coś żeby mieć pelerynkę 🙂 (czasem są np. rajstopy!)

[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images48.fotosik.pl/509/63080f82ab71ac6emed.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/510/63a5346aed74c0dcmed.jpg[/IMG][/URL]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hahah Borysek podglądacz 😁 😁 😁 😁 Mojego Ł kumpel ma dwóch synów 4 i 8 lat.. kiedyś ze swoją kobietą poszli do łazienki na szybki numerek, a ten 4 letni podglądał ich właśnie przez tą kratkę w drzwiach 😁 na szczęście szybko się zorientowali to było na wakacjach czy coś i potem się dopytywał a co Wy robicie 😁 a zauważyli go bo na podłodze leżeli.. patrzą a tam za kratką wielkie oczyska 😁 😁
Śmiesznie z tą pelerynką 😁 Super Borys!! 🙂

Gosia mój Miłosz też ma ostatnio bardzo zmienne nastroje, czasami jest taki kochany tuli się, przynosi kredki żeby z nim rysować, pcha się na kolana itd.. a czasami diabeł wcielony i to z niczego, coś mu nie podpasuje i wydziera się, piszczy, że głowa pęka, aż czasem cierpliwości mi brak i krzyknę na niego, wtedy zaczyna płakać..ech widać taki etap..
a wczoraj pierwszy raz dał mi buzi w policzek 🙂 nie ugryzł a pocałował i tak słodko się wtulił 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!

Coś jest na rzeczy z tymi naszymi czerwcowymi lobuzami...
A Bo chyba sie udziela..
Spał dzi aż 15 min
Nawet teraz jak pisze wiszę nad lozeczkiem i klepie jaśnie pana...
A miało byc tak pięknie i we dwójkę mieli spać a mama kawka...
Jasne
Po zupce Niki wysyłam dwie babcie z dwoma wózkami na jeden spacer ;-)
Z dnia na dzien jest coraz gorzej z Bo, wczoraj zaczął płakać po południu a skończył jak padł po 20..
Wcześniej to chociaż pospal trochę w dzien..
Dobrze ze jest mama bo bym chyba zwariowala..
Co do nocek to Bancia położyła sie u Niki w pokoju... Ta zamiast spać w nocy to zagląda przez szczebelki do babci i chce sie bawić... 2h nie spała dziś, wczoraj 1,5h a dziś babcia idzie spać do salonu!!!
Nas Niki nie podglada a jak chce wejść to wali w drzwi i to taie pukpuk jest...

Basiu jak konkurs?
Któraś z was używała proszku troistego?!
Ivi zamelduj sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie!!

Iza melduneczek 😁
Izuś, Ty miałaś wywoływany poród a nie wiadomo jak by się Twój organizm zachował podczas porodu "w swoim czasie". Ja mam kilka znajomych, które mają dzieci w podobnej różnicy wieku jak Ty czy ja... i każda z Nich jechała na sygnale do porodu 😁
Z resztą mój pierwszy poród trwał 5,5h a właściwy 30min, i mój gin powiedział, że powinnam uważać na wszystkie symptomy bo takie kobiety mają często gęsto kolejny poród z mega przyspieszeniem 😁

Dziś znów poszalałam na zakupach, byłam z L4 w pracy i troszkę połaziłam a raczej się poturlałam na mieście...
Plecy mi odpadły chyba a na udach mam zakwasy 😁

Kupiłam wkład do pościeli, pościel, ochraniacz na przewijak, troszkę ubranek... chciałam jeszcze koszulę kupić ale nie dość, że nie było gdzie to już nie miałam sił.

A jutro kończę 28lat 🙂)
Mąż dziś coś chce mi kupić, ale ja nie mam potrzeb... a na siłę kupowane to takie wiecie, zbędne 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ivi i masz rozwarcie po tych skurczach?!
Ja miałam takie skurcze w nocy ok 3 dni przed porodem ;-)
Ivi mój porod nie był wywolywany;-)
Miał byc ale okazało sie w szpitalu ze mam rozwarcie na 6cm ;-) oksytocyne dostałam na przyspieszenie;-) bo te skurcze które miałam od rana w dniu porodu (te które "wypracowaly 6cm) były lekkie i znosne. Ivi to juz niedługo ale bądź spokojna. Ja wiedziałam ze muszę pojechać do szpitala mimo ze jest przed terminem. Po prostu to czułam ;-)
Pamiętasz ze radzilam sie was czy jechać na wywoływanie? Pojechałam bo czułam ze powinnam ;-)

A chyba dwa dni przed porodem byliśmy w Rzeszowie ok 50km na obchodzie sklepów budowlanych (4h spacerek) więc to na pewno miało wpływ;-)
Tak jak ty dzisiaj!!

Prezent ;-) ja uwielbiam prezenty ;-) poporodowy zaraz dostaniesz ;-)
Kochana to jesteśmy mamuskami w jednym wieku, tylko ja czerwcowa jestem ;-)
Życzenia złożę jutro.
Mama uspala Bo ;-) ja leże obok nich i sobie noc nie robię ;-) Niki śpi.
Dziś chłopaki zaczęli układać cegłę w salonie;-)
Jutro pomaluja nam sypialnie i m będzie mógł tam składać mi kuchnie ;-)
Powolutku wszystko zaczyna miec ręce i nogi ;-)

Dzwoniła moja Polozna. Mówiłam jej o tych problemach z Bo. Mam jutro zrobic mu badanie moczu, mówi ze to może byc infekcja d moczowych..
Mówi ze mam pozycje dobra, on dobrze ssie, pokarm mam... Ze to zagadka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ivi1984 napisał(a):
Iza i Agatko, miałam baaaardzo silne skurcze, ale trwały tylko chwilę...
Troszkę się przestraszyłam 😁


Ivi, kochana baaardzooooo silne skurcze to bedą ok 8-9 cm ;-)
To co jest teraz to ćwiczenia ;-)
Ale naprawdę za drugim razem jest i tak light w porównaniu z pierwszym!! I szybciutko juz leci.

Juz sie nie mogę doczekać!!
Będziemy sobie radzić nawzajem ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...