Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
wercia oby tydzień był lepszy, a zamówiłam dwa: http://allegro.pl/show_item.php?item=2008139469 i http://allegro.pl/show_item.php?item=2022678040 jak chcesz to poczekaj jak mi przyjdą to dam znać który fajniejszy 😉
A to ja nie wiem jak to sie liczy bo wody odeszły mi o 3.15 zero jakichkolwiek bóli, kroplówkę dostałam po 7 skurcze zaczęły sie o 8 a od 9 tak bolało że sie darłam wniebogłosy o 11 zaczął się poród (dalej sie darłam)czyli kazali przeć a o 13.10 była już z nami Lenka 🤪

megan
jej jak dobrze że mój mąż był w domu 😉 no i naprawdę 23h wow

ewa73
witaj super że się odważyłaś jak pewnie wiesz nie gryziemy 🤪 zaglądaj do nas często 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Gosiaczek_m

    2854

  • emilia1_m

    1680

  • McDa87_m

    1834

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Wercia twoje nawolywania skutkuja chyba bedziesz musiala robic tak codziennie 🙂

ewa witaj pewnie ze przejmiemy

Tilii12345 ja mialam podobnie jak Wercia o 7 odejscie wod w 39 tyg zero skuczy rozwarcie na 1 cm ok 12:30 podali mi kroplowke meczylam sie w upale prawie 40 stopniowym bo tak slonce dawalo do sali ponad 2h a na KTG zadnych skurczy a ja nie moglam zasnac bo wciaz sie budzilam z jakimis skurczami cos po 2,5h sie poddali i powiedzieli "pani idzie na pokoj zje obiadek wezmie prysznic zrelaksuje sie i albo urodzi jeszcze dzis albo jutro prubujemy nadal" poszlam zjadlam wzielam prysznic skucze nadla dla nich mimimalne przepowiadajace a dla mnie okorpne 100 razy gorsze od tych okresowych nio ale do 20 jakos przetrwalam wzieli mnie o 20 na kTG ja juz tam ledwo dochodzilam czulam ze maly sie pcha a oni mi "na KTG adnych skurczy nie widac jedne malutki" po pol godziny wzieli mnie na badanie zoaczyc ile rozwarcia a tu bum 8 cm szybko wolali wszystkich kazali mi sie powstrzymac od parcia bo zanim polozylam sie na fotel juz bylo 10 i o 21 wyszedl moj ufoludek dzis zwany pulpecikiem albo Bibisiem aa i podobno peklam bo raz nie posluchalam poloznej i parlam wtedy kiedy nie mialam i mialam 2 szwy w srodku ale nie czuje ich dzisiaj juz choc moj mi mowi ze jest slad jak sie dobrze przyglada hehe wariat.

Fajnie tak powspominac porody ja akurat zle go nie spominam ale nastepne dziecko tak bede planowac bym miala porod wczesna wiosna lub zima nigdy juz w lato

Dobranoc :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
...poród wspominam bardzo dobrze. Miałam cukrzycę ciążową, brałam insulinę wiec do szpitala musiałam stawić się w dniu porodu. Po dwóch dniach lekarze stwierdzili, że wywołają poród.
I tak w piątek znalazłam się na porodówce, położna na dzień dobry spytała się czy mam jakieś preferencje co do porodu. Ja oczywiście, że nie jak urodzę naturalnie to super, a jak trzeba ciąć to tniemy. Kazali mi chodzić i nic nie robili przez dwie godziny, później podłączyli oxyt.
Po pół godzinie przyszła położna zbadała mnie i wyszła. Przyszła lekarka i spytała się czy nie chcę cc, ponieważ maja dużo wskazań min. cukrzyca, pierwszy poród w późnym wieku, brak postępu porodu (nic się nie działo). Tym razem, słysząc krzyki kobiety obok już się nie zastanawiałam tylko podpisałam zgodę i pół godziny pózniej urodził się Miłosz. Bez stresu, bólu. Zatem bardzo Was podziwiam dziewczyny które naturalnie urodziłyście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek - dzięki za linki,jak przyjda fony to daj znac czy fajne

darka
- no to podobnie miałyśmy,
hehe Twój widzi ślad a mojemu kazałam oglądac ale nic nie widział

ewa
- ja tez miałam cukrzycę ciążową ale regulowaną na szczęście dietą, po porodzie dostawałam też specjalne dania jeszcze w szpitalu = dieta cukrzycowa - ale smaczne, ha i czasem sie zapominali
co do cesarki to jak są wskazania to jasne, chyba po prostu trzeba to przeżyc, leżałam z koleżanką, które mówiła że ma kilka koleżanek po cc i każda ma inne zdanie
ja jak miałabym rodzic tak jak za pierwszym razem to sama nie wiem czy naturalnie czy cesarka ewentualnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
..dziękuję Dziewczyny za miłe przyjęcie.
Miłosz urodził się z wagą 3500kg i 53cm. Teraz waży7850 i 66cm, zatem średniaczek.
Karmię piersią, a tak mniej więcej od miesiąca gotuję zupki ( na razie marchewka-ziemniak, dynia-ziemniak), od tygodnia dodaję kaszę mannę błyskawiczną do zupki.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewa73 witaj 🙂 to twoje pierwsze dziecko z rocznika wychodzi ,ze jesteś tylko 3 lata starsza ode mnie 🙂 ja mam 2 dzieci syn 13 lat


gosiaczek Natalia ma ta druga komórkę i dzwoni do mamy i taty 😁 😁 😁 😁


Godz 22,45 a Natalia się bawi pieluszka 🙃 także ja nie idę jeszcze spać , dobrze że przespałam eis godz to nie chce mi się spać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
megan ja pierniczę znam twój poród a jak to czytałam to Ciary na rękach dobrze że już nigdy więcej porodów 😉 U mnie poszło szybko pojechałam po terminie coś ok 18 tej,że niby coś mi się tam sączy 😉 lekarz mnie przebadał tak ze pomału coś się zaczynało dziać 😉 ból bez rozwarcia 😮 poszłam spać a po 24 się zaczęło po 1 odeszły wody rozwarcie już było na 5 palców a o 2,45 tuliłam Natalkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam,

mała śpi godzinkę, ja właśnie Was doczytałam, pisze i mykam spać 🙂

Wercia ja mam II faza 10 minut 🙂 i nie wiem czemu tak długo, 3 razy parłam 🙂 za drugim główka, za trzecim reszta 🙂 na sali porodowej byłam godzinę przed porodem, potem prawie godzina szycia (szyło mnie trzech ludzi na zmianę) ale byłam nacinana z zewnątrz a w środku chyba pękłam bo miałam bardzo dużo szwów, nikt mi nie chciał powiedzieć ile jak pytałam ale jak położna mi zdejmowała to mówiła że bardzo dużo, aż do szyjki i że chyba musiałam pęknąć, ale ja nic nie czułam a mąż tylko pamięta jak mówili: oo to mamy niespodziankę... 🙂

Rose ja dałam dziś pierwszy raz gluten do zupki jarzynowej, ale ani soli ani cukru nie używam, w ogóle te moje zupki są okropnie mdłe no ale cóż... mała się krzywi na poczatku ale w końcu zje, choć woli deserki....

Gosiaczek Lenka jest słodziutka, a ta minka... do całowania 🙂

Emilia gratuluję ząbka, u nas nadal cisza 😞

Rose współczuję porodu,
ja miałam skurcze bardzo nieregularne, praktycznie żadne ale odeszły mi wody i dali mi kroplówkę,przed podłączeniem miała 3 cm rozwarcia, po podłączeniu za godzinkę była Paulinka z nami 🙂 więc szybko poszło, ale wtedy mi się wydawało że te skurcze to wieczność 🙂

mi o 3 w nocy odeszły wody, brak skurczy, o 5 pojechaliśmy do szpitala, praktycznie bez skurczy, po badaniu o 8 rano trochę się pojawiały ale słabe i bardzo nieregularne, o 10 decyzja że kroplówka i na salę porodową, 11.10 urodziła się paulinka 🙂

Megan ciary mi przechodza jak czytam o Twoim porodzie, dzielna kobita jesteś!


Ewa73 witaj, fajnie że nas coraz więcej, zaraz nie będzie czasu nadrabiać tyc stron 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wercia- u mnie lekarka po 2 tygodniach stosowania diety wprowadziła insulinę (mimo niedużych przekroczeń norm). Pamiętam jak na początku bardzo się bałam jej stosować. Teraz uważam, że to była dobra decyzja, Miłosz urodził się zdrowy, dostał 10 punktów, a ja do końca ciąży czułam się świetnie. Nigdy wcześniej nie odżywiałam się tak zdrowo jak przez cztery ostatnie tygodnie ciąży. Do 6 miesiąca ciąży przytyłam 11kg, a w ciążę zakończyłam na +8kg. Bardzo stresowałam się tym, że chudnę, jednak mój lekarz uspakajał że wszystko jest dobrze i że tak jest jak się zdrowo zaczyna odżywiać. Muszę Wam jednak powiedzieć, że dla osoby która uwielbia jeść ( szczególnie słodycze) to koszmar. Może dlatego badanie na cukier zrobiłam dopiero w środę.
wercia- czy cukrzyca u ciebie znikneła?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiaczek, miałaś rację - to forum to nałóg, teraz co chwile spradzam czy któraś cos napisała 🙂
Ewa, Wercia - ja też miałam cukrzycę ciążową od 10tc, dlatego też na zadnym forum nigdy nie pisałam, bo tylko z glukometrem latałam i cukry mierzyłam i się wściekałam 😠 a na forum były tematy o wyprawkach o tym jak przybierają na wadze, a ja nic nie mogłam przybrać dlatego wolałam nie pisać. teraz to co innego.
Ewa, Miłoszek cudowny 🙂
jeżeli chodzi o poród ja się cieszyłam że wreszcie koniec walki z cukrem - fakt był cholernie cięzki ale moment kiedy kładą ci dziecko na brzuchu jest mega i nie do opisania, fakt faktem same najlepiej wiecie 😉
ja też uciekam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
emilia1
tak to moje pierwsze dziecko, tak się jakoś wszystko pod górkę toczyło. Jak spotkałam w końcu mężczyznę z którym chciałam być i mieć dziecko to bummm....problem . Staraliśmy się o dziecko dwa lata (leczenie), ale w końcu się udało i mamy cudownego synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewa, kiedy Ci wykreyli cukrzycę? ja regulowałam dietą, bo cukier zbyt gwałtowanie spadał żeby dać insulinę. ciążę zakończyłam +1kg. suma sumarum -8kg od wagi początkowej (od samego porodu mam niedowagę, a że karmię to nie mogę nic przytyć) ja też kocham słodycze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda- Miłosz jak na razie nie gustuje w deserkach pluje nimi na odległość,
Róża- nie pamiętam dokładnie który to był tydzień, ale gdzieś pod koniec 5 miesiąca. Faktem jest, że ta ciągła kontrola i kłucie ( 3-5 razy mierzenie cukru, 3 razy insulina) to był koszmar, ale najważniejsze, że dzieciak zdrowy a ja po wyjściu ze szpitala ważyłam tyle co przed ciążą 58/162cm. Teraz ważę 55kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam my ranne ptaszki

Ja czekam az mlody zrobi siusi bo trzeba zawiez na posiew cieawe co tymrazem mu wyjdzie juz mam dlosc a czeka ostatatne szczepienie a za chwile III dawka na zoltaczke po 7 miechu ehh ile jeszcze tych szczepien chyba nastepne doier po 12 miesiacu

Nio Ania ma racje zaniedlgo to po 2h to nadrabiania bedzie 30 stron hehe

ewa gratulacje synka wyczekiwanego . He moj to glodomor wiecznie by cos jadl ale indyk ze sloiczka mu nie podszedl wypluwal wszystko

rose jak bedziesz miec 21 postow wklej zdjecie Jaska jestesmy ciekawe jak wygklada lub jak umiesz wstaw go w awatarek bo tu jest duzo dziewic komputerowych hehe

Aa wczoraj przyszli tescie meczyli mi dziecko bo on sobie lezal a pni dawali mu rece i wyobrazcie sobie on sam sie podciagal oni nawet nie ruszali sie z pozycji a on wrt i do przodu ja dzis sprubowalam by sie przekonac i faktycznie tylko ciekawe czy on wpadnie na pomysl by sie czegos chwycic bo jak narazie wymyslil sobie niewidzialne podparcie i pcha sie do [rpozdu ale nie idzie ooo i skarpertki zasmakowaly to tez jego ulubione zajecie osatnio trenuje by wlozyc stopki do buzi

A w ogole ale mialam sen ze mojemu malemu szly 4 zabki na raz juz mial 2 na dole juz takie "tikitaki" a na gorze juz powoli wychodzily masakra mam apla na punkcie tych zabkow

emili1jak sie to lyzeczka sprawdza bo moj sie nie da dotknac na dole dziasekow jezyk wklada bo mysli ze chce mu jesc dac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dziewczyny,
witamy cię Ewa, miło, że do nas dołączyłaś 🙂)

Dziewczyny ostatnio w piersiach, zwłaszcza lewej mam takie zgrubienia, nie wiem jak to nazwać, czasem wystarczyło że małą kilka razy przystawiłam do piersi i ok, zeszło.
Od wczoraj znowu w lewej piersi mam taki gruczoł, guz, jakby mleko gdzieś się zastało, i póki co nie znika.miałyście tak może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wercia To faktycznie strasznie długo. Słyszałam że jak już wody odejdą to dupa i trzeba się spieszyć bo z każdą godziną wzrasta ryzyko zakażenia.

Megan Ja przy pierwszym porodzie miałam „głupiego Jasia” i nie czułam bólu tylko skurcze, ale i tak strasznie panikowałam 😉

Współczuję wam dziewczyny tych długich porodów.
Sabinę rodziłam bez znieczulenia ale od 1bardzooo słabego skurcza do porodu minęło jakieś 6 godzin. Więc nie byłam w ogóle zmęczona i poród poszedł gładko. Nawet bólu za bardzo nie czułam. Bardziej niż sam poród bolały mnie te skurcze przed partymi. Skurcze parte dostałam już na izbie przyjęć 😉 Więc potem wszystko się bardzo szybko działo. Nawet dokumenty nie były wypełnione tylko podpisałam im puste 😉 A najlepsze jest to że jak dostałam te skurcze to chciałam czekać w domu do rana, ale ok. 24 włączyłam sobie komputer i zaczęłam czytać o porodach i stwierdziłam że jedziemy. I całe szczęście! W szpitalu byliśmy ok. 1.10 a o 1.35 była już mała 😉 więc niewiele brakowało a rodziłabym w domu.
Jeszcze miałam to szczęście ze oboje rodziłam w nocy i przy porodach od początku była położna, lekarz,2 piguły i salowa no i tatuś 😉. Normalnie widownia jak w kinie 😉

Ewa Witam kolejną mamusię 😉 i gratuluję wyczekanego synusia 😉

Monia Mi się tak robiło na początku karmienia jak miałam za dużo mleka i mała nie wypijała wszystkiego. Musisz odciągnąć nadmiar pokarmu i te grudki znikną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam

Lenka obudziła się na mleczko o 6 i poszła spać spała do 9 i jeszcze w łóżeczku poleżała do 9.30 wiec i ja się poleniłam na wyrku 😜

darka
no szkoda tych dzieciaczków jak je tak kują, my w środę na szczepienie 🥴

ewa gratuluję synka warto było się starać 😉 śliczny z niego chłopczyk 🙂

monia321
pewnie to zastój odciągaj i jak najczęściej przystawiaj mała żeby nie doszło do zapalenia i gorączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzisiaj byłyśmy u mnie w biurze bo za 3 tygodnie wracam do pracy i pojechałam się pokazać. Myślałam ze mała będzie płakać a ona śmiała się do wszystkich nawet do Dyrektora 😁

Mam pytanie czy szczepiłyście dzieci na pneumokoki? ja nie zaszczepiłam ze względu na kasę, ale ostatnio w ośrodku mi truły że mam zaszczepić jak skończy pół roku. Ale zastanawiam się czy warto i boję się też powikłań po tej szczepionce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia321 tak jak dziewczyny piszą to zastój. mnie się też takie tworzą - okłady polecam i ciepły prysznic i zejdzie. nie masuj, bo możesz uszkodzić kanaliki.
Gosiaczek, ładnie Lenka pospała, grzeczna dziewczynka z niej 🙂
Tili szybko poszło u Ciebie z tym porodem 🙂
Darka, a co dokładnie jest Oskarkowi? jakaś bakteria w układzie moczowym czy coś z nerkami? robisz mu ogólne badanie moczu też raz na jakiś czas?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Witaj ewa!

No i czytania miałam co niemiara.

U nas nocka ok, tylko na górze płakało dziecko i Lenka się przebudziła z płaczem ale potem spała do 6, dałam jej dydka i spała do 8. Teraz tnie komara.
Wkurzają mnie sąsiedzi z góry, takiego trzaskania w życiu nie słyszałam, budzą mi dziecko 😞

U mnie poród w miarę ok, o 14 złapało, potem mnie męczyli przy badaniu, ból niesamowity. KTG, tętno zanikało a rozwarcie 1,5 cm jak było tak zostało i szybka decyzja o cesarce. 21:05 Lenka już była z nami.

Kuzynki córeczka już w domku, w niedziele ich odwiedzimy.

gosiaczek
fajne te tel. daj znać który lepszy 🙂 Też zamówie.

emilia czy Natalia też tak lubi też przyrząd gimnastyczny? Moja go uwielbia 🤪

Idę gotować kaszkę mannę bo mam ochotę straszną 🙂
Buźka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tilii JA SZCZEPIŁAM NA PNEUMOKOKI. łącznie 3 szczepionki, teraz została mi trzecia dawka bo zaczęłam od 2 mc (chyba)czyli 3 szczepionki co 6 tyg.
miałam straszny dylemat co zrobić, ale sie w koncu zdecyowałam.

"A tu ja i moja przyjaciółka Tosia 🙂) " nosy mamy podobne 🙂) Tosia czerwony a ja pomarańczowy od marchewki 🙂)
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/80/p1090023m.jpg/][IMG]http://img80.imageshack.us/img80/2282/p1090023m.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

After bath[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/163/p1080019o.jpg/][IMG]http://img163.imageshack.us/img163/9867/p1080019o.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Dziewczyny szczerze mówiąc to myślałam, że zastój robi sie na samym początku karmienia a nie po pół roku? Rose u mnie to jest taki jakby guz, dość twardy? a jak to u ciebie wygląda? czy tez masz tak teraz czy miałas na początku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...