Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
hej dziewczyny,
wkreciara, współczuje nocki. Faktycznie za ciekawie to nie miałaś, miejmy nadzieje, że to tylko jednorazowy wybryk. Ja tam zawsze takie dziwne sytuacje zwalam na ząbki 😜 A Lili to faktycznie duża dziewczynka, moja waży 7,5 więc śmiesznie by razem wyglądały 😉
ewelek, udało mi się jedno umyć, wyjściowe na werandę. Mała notorycznie sobie przy nim stoi, więc wyglądało jak jedna wielka smuga 😉 Teraz jest troszkę lepiej, ale szału nie ma. Reszte ma umyć Mąż!!!!
Gosia, a jak tam raczkowanie? Mały mknie z prędkością światłą ???

Do nas na weekend przyjezdzają znajomi, więc zajrzę dopiero w niedzielę jak pojadą 🙂

Miłego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ufff
Moje Skarby poszły spać! Chwilka wytchnienia.My ze ślubnym doszliśmy do wniosku,że musiał ją boleć brzuszek.Bo dzisiaj walnęła 3 kupki i to takie zgnito,ciemnozielone.Podejrzanym zostały pieczarki, bo ciocia zaserwowała mięsko w sosie pieczarkowym. 🤨 Mam nadzieję,że dzisiaj już wszystko będzie dobrze.
Lusi- miłego weekendziku CI życzę.Obyś jak najmniej się narobiła 😎
Ewelek- tak samo miłego weekendziku, odpoczywajcie 😎
Gosia- u nas z bucikami jest raczej dobrze, tylko Lilka uwielbia się nimi bawić rozpinać ,ściągać i gryźć. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka!
Wkurzają mnie te weekendy 😜 Zawsze zastuj u nas heh 😜
U nas znowu ciężka nocka, nie wiem co z Lili się dzieje,znowu śpimy razem.Bo inaczej nie chce mie wypuścić od siebie, tylko jak próbuje wyjść w nocy od niej, momentalnie się przebudza i popłakuje 😞 Wczoraj w ciągu dnia spała tylko 30min!!!I cały dzień szalała, normalnie jakby speeda się najadła czy co! 🤪 Myślałam,że chociaż pójdzie wcześniej spać, ale nic z tego zasnęła po 21 dopiero.Ech takim sposobem to niedługo padnę hehe.
Miłego dnia.
Cya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
weekend za nami i wracamy do normalnego trybu dnia 🙂
Wkreciara, biedna ta Twoja Lili, mam nadzieję, że ta nocka była lepsza....pisz czy juz lepiej!!

U nas Mała cały czas mieli wywieszonym językiem, tzn. bawi się nim, coś podejrzewam, że powoli wchodzi w etap mowy i może w końcu doczekam się tego pięknego słowa MAMA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jeszcze sie pochwale, ze moja Niunka nauczyla sie schodzic z lozka. Jeszcze czasem sie jej zdarzaja proby zejscia glowa w dol,ale jak tylko sobie przypomni to ladnie spuszcza tylem nozki 🙂 Taka moja Mala spryciura 🙂

P.S. nie wiem co sie stalo,ale nie mam polskich znakow. Pewni Mala cos majstrowala przy klawiaturze 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka ! 😎
Lusita, to wspaniale! 🙂,że Łucja już radzi sobie ze schodzeniem z łóżka.Przynajmniej, mniej strachu masz za kołnierzem,że sobie coś zrobi! 😉
Pogoda u nas dzisiaj deszczowa, na spacerek pewnie nie pójdziemy.Chyba,że się przejaśni 😜
Co do nocek Lusi, to od 2 dni jest już lepiej.Znowu ma 1-2 pobudki, yeah 🤪 Ostatnio podczas kąpieli wyczułam przebijającego się wielkiego zęba trzonowego!Także jestem prawie pewna,że to jego zasługa!Smarujemy dziąsełka znowu żelikiem i jest lepiej, chociaż nie zmienia to faktu,że Lili lubi sobie pomarudzić, pokrzyczeć w tych trudnych chwilach 🙂Straszny przytulasek się z niej zrobił.Często przychodzi to do mnie, to do ślubnego i przytula się, i zaczepia,żeby się z nią pobawić.
Mamuśki, piszcie co tam u Was się dzieje.Co dzieciaczki porabiają, co Was niepokoi,wkurza.......bo rodzicielstwo to nie jest przecież sama sielanka 🤪 ja już parę razy podniosłam głos na Lili ☺️ jak już przesadzała i wymuszała płaczem ( a raczej udawaniem,że płacze) hehe.
Buziaczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
oj coś widzę, że nasze maleństwa wchodzą powoli w okres wymuszania 😜
wkreciara, jestem wręcz pewna, że każda z nas już nie raz krzyknęła w nerwach na swojego Szkraba ( ja to nawet kilka razy,ale później było mi strasznie głupio i byłam zła na siebie 😞) POwiadzasz, że Małej wybija się trzonowy ząbek!!to nieźlę, ja myślałam,że one to na samym końcu!!!
gosiato Piotruś się rozhulał, szybko po raczkowaniu wstał na nózki 🙂
U nas dzisiaj tak zimno, że z rana rozpaliłam w kominku..kto by pomyślał, połowa lata a ja dogrzewam dom 😠
A my już prawie skończyliśmy urządzać pokoi Małej. Jeszcze muszę dobrać zasłonki i zegarek na ścianę. W weekend planujemy przenieść Małą do swojego pokoiku, zobaczymy czy nam się to uda, bo nie ukrywam, że to chyba ja nie dam sobie rady w nocy bez mojej NIuńki obok. A wy jak się decydowałyście na osobny pokój to robiłyście to jakimś sposobem? Mam na mysli czy najpierw drzemki w ciągu dnia a dopiero później na noc, czy od razu z grubej rury?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello porannie 🙂
Lusi- Szczerze pisząc to wspóczuję 😜 My mieliśmy o tyle łatwiej,że wszyscy spaliśmy w pokoju Lili 😉 więc była do niego przyzwyczajona!Po prostu pewnego dnia ja i ślubny wynieśliśmy się z niego i tyle.Na pewno będziesz tęsknić za Niuńką!!Nie ma w tym nic dziwnego, ale muisz byc silna i stanowcza, bo inaczej z planu nici 🤪
Lece robić śniadanki, zajrzymy później.
Papa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki 🙂

Widzę, że u Was znowu postępy. Super!!
Lusi, zdradź mi jak nauczyłaś Łucję schodzić samej z łóżka, bo Lenka nadal przodem próbuje. Pochwal się pokoikiem Łucji 🙂 Jesli chodzi o spanie w swoim pokoju, to zalezy jak ją usypiasz, jeśli tak jak ja, czyli u siebie w łóżku, to jak już dobrze zaśnie przeniosłabym do łóżeczka, czyli tak jak napisałaś z "grubej rury". Moim zdaniem najlepiej zrobić to po raz pierwszy w nocy.Zostaw uchylone drzwi, żebyś ją słyszała. Kiedyś ta chwila musi nadejść, bądź stanowcza. Życzę powodzenia 🙂
Wkreciara. Wow juz zęby trzpnowe idą, szok. Mojej Lence wczoraj wyszła jedynka na górze. Czyli mamy już 3 zęby. hihi.
A przytulanki też już znamy. Tuli się tak fajnie wieczorem. Od kilku dni zauważyłam, że lubi bardzo, jak się ją tak delikatnie głaszcze po główce i wtedy szybko zasypia. Nauczyła się przy okazji robić "cacy" Mamusi 🙂
Gosia 252 gratulacje dla Piotrusia. Napisz nam cos więcęj, zawsze informacje od Ciebie są takie zdawkowe 🙂 Jak z jedzeniem u Piotrusia? Podajesz mu słoiczki, czy gotujesz??

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewelek-Jak to dobrze,że się odezwałaś! 🙃 Brawka dla Lenki, może zacznie mamusię podgryzać tymi pięknymi ząbkami 😜 Co do schodzenia z łóżka to możesz Lence pokazać jak to się robi, a później pozostaje tylko czekać aż sama zacznie 😉 Lili, jakoś sama zaczęła schodzić bez niczyjej pomocy, co prawda do tego czasu zaliczyła kilka upadków z łóżek , ale niegroźnych.Teraz jak już wszędzie się spindra,wchodzi,zagląda to trzeba mieć oczy szeroko otwarte. Ostatnio lubi bawić się z mamą w kuchni podczas gotowania, otwiera wszystkie szafki i bawi się garami ( biedni sąsiedzi pod nami) hehe, albo wyciąga puszczę gdzie trzymamy kocie jedzenie i też nią i saszetkami się bawi 🤪 Lubi też huśtać się na huśtawce, kiedy gotuje w kuchni.No i co mnie czasami irytuje, UPARTA jest jak nie wiem co.Musi robić tak jak chce, bo jak się jej nie pozwoli,zabierze z miejsca zbrodni zaczyna krzyczeć i wraca z powrotem do swoich psot.Już miałam takie akcje,że jak krzyczała bądź płakała na podłodze to nie chciała się z niej podnieść, potrafiła tak przeleżeć 45min płacząc lub marudząc.Także czeka mnie niezła jazda bez trzymanki w przyszłości heh.Kurcze, a wydaje mi się,ze nie jest rozpieszczona ,rodzina też tak nie uważa.Moim błędem jest to,że po prostu od małego pilnowałam aby jak najmniej płakała.Zawsze byłam obok, bardzo szybko reagowałam jak mnie wołała,uspokajałam i zabawiałam.I teraz chyba spijam powoli pianę z piwa którego sama nawarzyłam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurczę, muszę się Wam pochwalić 😁 😁 😁
Dzisiaj po raz pierwszy bawiłam się z LiLi ( tak na serio,że rozumiała wszystko)!!!
Chciałam jej zmienić pampersa i mi nie chciała pozwolić, tym bardziej,że tata wrócił z pracy, więc zabierałam jej cenny czas(chciała iść do niego) hehe. No i najpierw zwiała mi z łóżka,a później raczkiem uciekała do kuchni....ja za nią ( na kolanach, mam całe obtarte 🤪 ) a ona chichrała się na całe mieszkanie i uciekała przede mną 😁 Szalałyśmy tak chyba z 30 min.Później ona goniła mamusie i tak w kółko.Ja sama miałam napad śmiechu podczas zabawy z nią 😁
Wiem,że może to nic takiego, ale dla mnie ogromny postęp.Bo wiem,że od niej samej wyszła inicjatywa, nikt jej wcześniej nie pokazywał takich rzeczy,żeby miała naśladować.Chociaż teraz pisząc to, wydaje mi się,że na placu zabaw naoglądała się dzieci biegających i może to ją naprowadziło na szaleństwo z mamusią 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
ewelek ja już piotrusiowi od 16 maja daje gotowane jedzenie
mały strasznie niedobry sie zrobił chodzi póżno spać tak o 21 a wstaje mi o 4 rano szybko się nudzi zabawą ciągle by chciał żeby go ktoś prowadził i chodził z nim każdego by gryzł albo ciągnoł za włosy i wymusza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny,
dwa dni nie miałam neta i normalnie jak bez ręki. ALe za to ile rzeczy mogłam zrobić podczas Łucji drzemki, aż w szoku byłam. Teraz już wiem, co zabiera mi większość czasu 😜Ale na szczęście net wrócił, więc wracam do przesiadywania przed kompem 😉
ewelek, co do schodzeni z łóżka, to u nas było tak jak u wkreciary, jakoś tak po prostu Mała sama załapała. Nikt jej wcześniej nie pokazywał, no chyba że podejrzała u mojego siostrzeńca, jak był u nas na wakacjach 🤔No i przede wszystkim spóźnione sto lat z okazji 11 msc!!!!Następny juz będzie roczek 🙂
wkreciara, szczerze to ja myślałam, że mam małego wymuszacza w domu, ale przy Twojej LIli moja Łucja to aniołek 😜Coś czuję , że powoli wchodzimy w pierwszy okres buntu naszych pociech. Damy radę, ktoś musi w domu grać rolę tej złej i niestety drogie Mamusie, pewnei padnie na nas i my będziemy wszystkiego naszym Szkrabom zabraniać 🥴 Wkreciara podziwiam też za zabawę z Małą, moje kolana nie dałyby rady, jakieś takie delikatne się zrobiły 😉Nawet się nie obejrzysz a następną zabawę w ganianego będziecie mieć na dwóch nóżkach 🙂
A teraz co u nas, więc Mała od tygodnia zmieniła tryb dnia i ma już jedną drzemka dwugodzinną i muszę przyznać, że mega mi to odpowiada. Jedyny minus to to , że szybciej pada wieczorem i z reguły o 20.00 juz ją kładziemy, a co z tym się wiąże , wstaje o 7.00!!Dla mnie to duuuuużo za wcześnie!!
Z pokoikiem na razie ją oswajamy, tzn. przenieślismy wszystkie jej rzeczy, oprócz łóżeczka, i w ciągu dnia siedzimy głównie w nim. Mała chyba go polubiła, przynajmniej cieszy się zawsze na widok naklejek na ścianę ( mamy wersje z Kubusia Puchatka). W sobotę przeniesiemy też łóżeczku, więc trzymajcie kciuki. A pokoikiem pewnie, że się pochwalę, ale jak już bedzie gotowy. Brakuje nam kilku szczegółów. MOże macie jakieś stronki, gdzie można sobei ściągnąć obrazki postaci np. z bajek z baby tv, o chcemy je wydrukować i powiesić w kolorowych ramkach. Szukam,ale nei umiem znaleźć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Lusi dziękuję za życzenia dla Lenki. Też zauważyłam u Małej, że już mniej śpi w dzień, ale najważniejsze że ładnie przesypia całe noce i to w swoim łóżeczku 🙂
Lusi jeśli chodzi o obrazki, to mogę polecić takie normalnie, nie do drukowania. Są takie słodkie, Lenka ma parę u siebie w pokoju. Jak mi sie uda to dołączę zdjęcia. a stronka to www.neju.pl Tam nie ma cen, wiem że ma tez produkty na allegro, i tam już znajdzieśz info ile kosztują.
Gosia 252 masz jakies fajnie przepisy na obiadki?? A jeśli chodzi o ciągnięcie za włosy, to już niestety to znam. Oj boli ...
Wkreciara, podziwiam że masz siłe na czworaka po podłodze śmigać, super ! Nie martw się , moja Lenka tez nieźle na nas wymusza. Denerwuje się, cała czerwona się robi. Ale ja mam nadzieje, że to minie 😜
Mamusie, mam pytanie czy jakies środki dla dzieci przeciw komarom. Mam na myśli coś do pokoju, przeciw ukąszeniom ale przy okazji też co byście poleciły na ukąszenia. Bo moją Lenkę tak komary pogryzły, że biedna cała w kropki jest. Myślałam na początku, że to jakieś uczulenie, nawet między paluszkami ma.
A i się pochwalę L. zrobiła samodzielnie 3 kroczki przed wczoraj. Ale jestem dumna 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Lusi dziękuję za życzenia dla Lenki. Też zauważyłam u Małej, że już mniej śpi w dzień, ale najważniejsze że ładnie przesypia całe noce i to w swoim łóżeczku 🙂
Lusi jeśli chodzi o obrazki, to mogę polecić takie normalnie, nie do drukowania. Są takie słodkie, Lenka ma parę u siebie w pokoju. Jak mi sie uda to dołączę zdjęcia. a stronka to www.neju.pl Tam nie ma cen, wiem że ma tez produkty na allegro, i tam już znajdzieśz info ile kosztują.
Gosia 252 masz jakies fajnie przepisy na obiadki?? A jeśli chodzi o ciągnięcie za włosy, to już niestety to znam. Oj boli ...
Wkreciara, podziwiam że masz siłe na czworaka po podłodze śmigać, super ! Nie martw się , moja Lenka tez nieźle na nas wymusza. Denerwuje się, cała czerwona się robi. Ale ja mam nadzieje, że to minie 😜
Mamusie, mam pytanie czy jakies środki dla dzieci przeciw komarom. Mam na myśli coś do pokoju, przeciw ukąszeniom ale przy okazji też co byście poleciły na ukąszenia. Bo moją Lenkę tak komary pogryzły, że biedna cała w kropki jest. Myślałam na początku, że to jakieś uczulenie, nawet między paluszkami ma.
A i się pochwalę L. zrobiła samodzielnie 3 kroczki przed wczoraj. Ale jestem dumna 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
ewelek co do ukąszeń komarów to ja mam żel po ukąszeniu fenistil,ale na szczęście jeszcze nie musiałam użyć, więc nie wiem jak się sprawdza. A ogólnie to we wszystkich oknach mamy moskitiery, więc do naszego domku komary mają drogę zablokowaną 😜 te dekorajce i obarzki z tej stronki są przesłodkie, może cos wybiorę 🙂
Gratulacje dla Lenki za pierwsze kroczki. Zobaczysz teraz w przeciągu tygodnia zacznie pokonywać coraz to większe odległości. MOja Mała potrafi przejść sobie z pokoju do pokoju, także chwila moment i czas kupić Lence Buty 🙂
A co do wklejania zdjęc, to nie mam pojęcia .....a przydałoby się zdjęcie pokoiku wrzucić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny! 😉
Jak miło,że coś się ruszyło.Bo już nie miałam co czytać 😜
Lusi- Skąd masz internet, tzn. jakiego dostawce? Boto chyba nie pierwszy raz już , miałaś problemy.(Oby ostatni) hehe Fajnie,że pokój juz prawie gotowy.Czekam z niecierpliwością na zdjęcia małego królestwa Łucji 😉Najważniejsze to,żeby właścicielce się podobał i żeby miło spędzała czas 😉 Co do drzemek to powiedz mi, jak Ci wczesniej spała? Dwa razy, raz?, i po ile? Jejku, Łucja juz tak opanowała chodzenie???Sama przechodzi do innego pokoju, w pionie?WOW!GRATULACJE, jestem pełna podziwu!
Ewelek-Zazdroszcze CI,że Lenka przesypia już całe nocki.Na pewno zwiększył się Twój komfort przez to 😜 Mamusia jest wypoczęta,szczęśliwa i pełna energii na nowy wspaniały dzień 😁 Co do komarów to jeszcze nic nie używałyśmy...o dziwo 🤪 mimo,że mieszkamy obok lasu to tego lata jeszcze nas nie pogryzły ( oby jak najdłużej).Mam w domu rossmanowski areozol z tamtego roku, smarowałam się nim na noc, ale nie wolno go stosować u dzieci.Także,niesttey nic Ci nie polece 🤔 Jejku!!!kolejna samodzielnie dreptająca Niunia w naszym gronie!ekstra,GRATULACJE! 😆 Co do zdjęć to jeszcze nie próbowałam , ale podejrzewam,że musisz wgrać fotke na stronie hostingującej i podać nam linka 😜
Gosia-Piotruś w awatarku wygląda cudownie!W ogóle u niego nie widać tego rozszczepu wargi...chyba wszystko się ładnie już goi?? No teraz jak już Ci łazi po schodach to musisz na niego uważać.
Lili też wszędzie się wspina...ach dzisiaj sciągałam ją z drapaka , kucała sobie na budzie i próbowała dostać się do zdjęć na półce. 🤪

Co u nas?Hmmm dla mnie dzisiaj dzień minął pracowicie.Poszłam za Waszym przkładem i umyłam okna 😁 wysprzątałam w ogóle prawie całe mieszkanie aż ślubny się mnie pytał co się stało,że tak szaleje z tym sprątaniem.Czy to już porządki przed roczkiem hehe 🤪
Po obiedzie wyrzuciłam tatusia z córeczką na spacer hehe 🤪 To ich druga wspólna ,samodzielna wyprawa haha! Chyba zacznę tak robić częściej.
Tak z innej beczki, to szkoda,że nie mieszkacie bliżej.Chętnie bym Was poznała w realu 😎 Naprawdę bardzo fajnie mi się z Wami pisze!Cieszę się,że jesteście!
My uciekamy się kąpać teraz.Więc Dobranoc mamusie i dzieciaczki! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...