Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum dla mam


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Lusi a my dostałyśmy również wózek dla lalek, lalę do wózka (ale nie Zuzię, bo taką już mamy, dostała Lenka kiedyś od chrzestnej), konik na biegunach, klocki Lego duplo i dodatkowo mały zestaw klocków, wersja zoo, dużo ubranek (2 sukienki, dresik, buciki, bluzeczki, 2 p. spodni itd.), misia, książkę z serii "poczytaj mi mamo" oraz pieniążki. Kupimy jej za to ten rowerek, który Wam kiedyś pokazywałam i obkupię ją na jesień (już mam upatrzony płaszczyk i buciki).
Chciałam się Ciebie zapytać o ten nocnik (Lenka dostała od chrzestnej na dzień dziecka, ach ta moja siostra.Leni ma z nią dobrze 😉 Chyba mamy ten sam, taki tron z fanfarami?! Czy próbowałaś sadzać już Łucję? Bo Lenka bardzo boi się fanfar. Musiałam je wyłączyć.
A u nas dziś kupki nie za ciekawe były. Wręcz takie biegunkowate i do tego zielone, Zobaczymy co będzie jutro. Dałam jej wczoraj ptasie mleczko, ale bez czekolady, jedną sztukę, Myślicie, że to od tego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ann5353_m

    1287

  • Kornelka7_m

    1085

  • Mamusie
Hejka Dziewczyny!
Co do prezentów to już pisałam co Lili dostała 😜 zebre-skoczka , pieska na biegunach, lale szmaciana taka duza, kuchnie,wyrzutnie pileczek, klocki,kotka ,który śpiewa,mówi i chodzi,garnuszek na klocuszek.Część zabawek dostała dzień dwa później, bo wysyłka się opóźniła 😜
Ewelek-Gratulacje dla Lenki za podjęcie i szlifowanie nauki chodzenia!Super prezent rodzice dostali na roczek 🙂. Lusi- współczuję tej wichury, i co latałaś po wiosce żeby posprzątać hihi. Spacerówka fajna, tylko faktycznie czy sprawdzi się tak na wsi jak i w mieście? Chociaż my nie mamy pompowanych kół, a jeździmy po lesie bez psoblemów 🤪

No dziewczyny trzeba przyznać,że dzieciaczki obłowiły się w prezenty 😉Goście się postarali i to bardzo!! Ewelek , Lusi- dalej czekam na jakieś zdjęcia 😜 Nie dajcie się dłużej prosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
w imieniu mojej Córci dziękuję za życzenia....ach to już rok!!niesamowite!!

ewelek
, ja mam nocnik z fisher price i szczerze to jeszcze nie włożyłam baterii, więc nie wiem jak gra. Ale Łucja siada na niego chętnie, jeszcze nic do niego nie zrobiła,ale za to ma radoche jak sobie na nim siedzi 🙂
wkreciaraco do biegania za ozdobami, to czekam..może ludzie sami przyniosą 😜
Co do spacerówki, to na wycieczki po lesie będziemy używać starej. A ta to przede wszystkim do auta jak gdzieś jedziemy, bo ta z wózka wielofunkcyjnego zajmowała mi bagażnik i siedzenie z tyłu 😞 A teraz chwila moment i wózek spakowany 🙂

Co do zdjęć to dzisiaj jedziemy do chrzestnego, żeby nam zgrał. Wtedy ze wszystkich wybiore te najładniejsze, gdzie Łucja chociaż na chwilkę się uśmiechnęła ( niestety chorobę widać też na zdjęciach, więc wszędzie ma zapłakane oczka 😞 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewelek, mam nadzieję, że te kupki to po ptasim mleczku, bo jeśli jakiś wirusik, to biedna Mała. A ma przy tym tem.?

Dziewczyny mam jeszcze pytanie, macie już foteliki samochodowe, bo u nas Łucja w końcu osiągnęła wymiary na fotelik i teraz zastanawiam się jaki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,
ewelek, własnie tez o tym foteliku myslalam, do ilu kg macie? Lenka w nim nie "lata", bo mi on wydaje się bardzo duzy (ma chyba poszerzone siedzisko) i boje się, że moja Kruszynka będzie miała zbyt dużo luzu.

A jak tam Wasze Maleństwa, śmigają już na całego? Były jakieś pierwsze upadki? u nas zębiska dają we znaki. Idą czwórki (chyba, że są to dalekie trójki) W każdym razie Mała ewidentnie cierpi, wkłada do buzi wszystko co popadnie i popłakuje. Bidulka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello!

Lusi my też mamy nocniczek fishera, więc na pewno ten sam. My akurat mamy wersję różowo-białą z koroną. Ciekawa jestem czy jak włączą się fanfary, to czy Łucja się nie wystraszy? Ponoć właśnie dzieci boją się tego. Więc musiałyśmy na jakiś czas je wyłączyć. Jeśli chcesz, żeby Ci Łucja nasiusiała, to posadź ją zaraz po wstaniu.
A fotelik wcale nie jest duży, Lenka też jest drobna, i nawet miałam wrażenie, że mógłby być trochę szerszy. Może pojedźcie gdzieś np. do askotu i przymierzcie Małą do fotelika. Tak chyba będzie najlepiej, bo to przecież nie mały wydatek. Mamy od 9kg do 18 kg. Ten fotelik ma takie solidne pasy. Dopiero kolega powiedział M., że trzeba pociągnąć za ten pas z przodu fotelika i go naciągnąć, aż pojawi się taka zielona kreska, wtedy oznacza, że dziecko jest prawidłowo „zapięte”, bardziej pasy prawidłowo napięte.

A Lenka śmiga, że jestem w szoku. Świetnie sobie radzi. Mała spryciula.

Wkreciara przedwczoraj próbowałam zmierzyć Lenkę i tak w ruchu wyszło mi, że mierzy ok. 85 cm.

A my dziś idziemy do przychodni na bilans. Ciekawe ile już Niunia waży?!


pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny
sorki że dopiero się odzywam ale wczoraj dopiero dotarliśmy wieczorkiem do domu ja byłam padnięta że nic mi się niechciało . w imieniu piotrusia dziękujemy za życzonka . Nożyczki oznaczają fryzjer albo krawiec a niunio dostał ciuszki koparkę samochód i konika do pchania komplet naczyń puzzle drewniane chusteczki nawilżające kojący płyn do kąpieli na noc oraz lokomotywe edukacjną .
Ularyngologa oki wszystko dostaliśmy skierowanie do audiologa na badanie słuchu i mamy za miesiąc .
Dziewczyny jestem zła na samom siebie wczoraj byłam na zabiegu wypalanie nadżerki lekarz mi powiedział ze niemogę dzwigać miesiąc czasu a współzyć 3 tygodnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
ewelek, uważaj na Lenke, bo teraz to zaczną się siniaki i guzy....u nas na szczęście dawno żadnego nie było,ale jak czasem patrzę jak Łucja pędzi to mam serce w gardle 🥴 Co do pasów to czytałam, że trzeba naciągnąć.CO do wzrostu to ładnie Lenka rośnie, już pewnie sięga CI do pasa 😜 Daj znać ile Mała waży.
gosia, oj z nadżerką to chyba każda kobieta się męczy...Ja 3 lata temu miałam zamrażaną. NIc przyjemnego 😠

A jak dziewczyny ze szczepieniami, kiedy się wbieracie?
A my dzisiaj jedziemy do dermatologa, bo Małą od urodzenia ma żołtą plamkę na głowce. Zobaczymy co to jest. NA początku myślałam, że zniknie,ale niestety rośnie razem z nią 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny!!

My jesteśmy już po szczepieniu. Pani doktor powiedziała, że jak dziecko ma ukończony roczek, i "wchodzi" w 13 miesiąc, to można szczepić, więc "mamy z głowy", tym bardziej że Lenka jest zdrowa i nie było przeciwwskazań. Była to szczepionka na odrę, świnkę i różyczkę. Troszkę na początku popłakała, a potem już było ok, zapomniała. Dostała naklejkę dzielnego pacjenta 🙂
Za miesiąc znów się wybieramy na szczepienie, tylko tym razem, zaszczepimy na ospe i meningokoki.
A Lenka waży 8884. Ładnie przybiera na wadze. Już potroiła swoją wagę urodzeniową, ważyła w dniu ur. 2830.
Lusi, kurcze ciekawe co to za plamka, ale taka bardziej znamionowa??
Gosia252, dobrze że u lekarza wszysko ok.
Wkreciara co u Was? Lecicie do siostry?
Ach i pochwalimy się, wczoraj udało się pierwszy raz zrobić kupkę do nocniczka, ale Leni była zadowolona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewelek, Lenka urodziła się z podobną wagą jak Łucja (2770g), więc wielkością były zbliżone do siebie 🙂 Ponoć jest ważne,aby do roczku dzieci potroiły wagę, Lence się udało 🙂 A wcześniej szczepiłaś na coś dodatkowego? My ze szczepieniem jeszcze trochę poczekamy, najpierw wizyta kontrola, później jeszcze mocz zbadany tak na wszelki wypadek. A ta plamka to nie mam pojęcia czym może być, wygląda troszkę na narośl..zobaczymy po południu co powie dermatolog.

Gratuluje kupki 🙂 (nie ma to jak powody do gratulowania 😜 ) Moja Mała jak zrobi kupke to marszczy nosek i macha sobie rączką pod nosem, że fufufu 🙂

A wkreciara to pewnie wyleguje się z Małą nad wodą 🙂

Qrcze próbuje dodać zdjęcia na fb i nie chce mi się nowy album utworzyć 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!
Znowu miałam jakiegoś lenia i dlatego nie pisałam.Za to z niecierpliwością czekałam na Wasze wpisy 😜
Gosia- zdrowie najważniejsze! Nic się nie martw , szybko zleci Ci ten miesiąc 🙂 No ładie Piotruś wybrał- mały fryzjer będzie hehe.
Lusi- Niestety nie pomogę przy wyborze fotelika.My mamy stary nieużywany( tzn przy wyjściu ze szpitala tylko) do 9kg, nie poruszamy się samochodem więc jeden wydatek mniej 😜 Zdjęcia z roczku są cudowne!W ogóle nie zauważyłam,żeby Łucja się gorzej prezentowała przez tę chorobę,wyglądała przecudnie 😉 Mamusia również!Widać,że imprezka udana wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni! My mamy termin na szczepienie po 2 września, u nas w przychodni bardzo przestrzegają,aby dziecko miało przepisowy odstęp od poprzedniego szczepienia. Daj znać co to za plamkę Łucja ma, co to takiego. Moja Lili od urodzenia ma nie jestem pewna nazwy naczyniaki na główce.Niby położna mówiła że z czasem same zanikną, ale póki co dalej ma placki czerwone pod włoskami. 🤨
Ewelek- Hehe już słyszę któryś raz o tych fanfarach w nocniku, bardziej przerażają niż bawią 🤪 Gratulacje dla Lenki za kupkę!!! Ja pierdziu!Jaka Lenka jest szczuplutka tyle wzrostu i tak niska waga.Jejku moja Lili to kolos jest przy Waszych kobietkach,bo waży 10,5 kg ☺️ U Was w przychodni robią bilans roczniaka? Właśnie się zastanawiałam,czy nie iść z LIlką do lekarza na taki bilans właśnie, ale luknęłam do książeczki zdrowia i bilans zaczyna się od 2 roku życia dopiero.Więc zostałyśmyw domu, może po szczepieniu we wrześniu ją troszkę pomierzą i poważą 🤔

Niedawno wróciłyśmy ze spaceru.Lili śpi w wózku, bo zasnęła wyczerpana jak już wracałyśmy.Kurczę, powiem Wam,że ostatnio nie daję rady.Lili tak daje w kość ,że wymiękam. Zwalam winę na zęby, ale czy aby na pewno to ich wina?A co jeśli mój Skarb jest takim małym diabełkiem.Chyba zwariuję.Wszystko wymusza płaczem i krzykiem.Łazi za mną jak cień.Ciśnie się do mnie na kolana,ręce.Musi być blisko mnie, bo inaczej popłakuje i krzyczy.Nie wiem co jej jest.Marudna jest strasznie.Już jej smaruję dziąsła pare razy dziennie, ale te jej lęki mnie trochę niepokoją.Przebudzi i się i płacze, muszę ją wziąć i przytulić i zasypia w moich ramionach.Czasami wydaje mi się,że jakbym wróciła do pracy to by się tak nie zachowywała.Spędzałaby więcej czasu z innymi ludźmi, może wtedy nie była by tak zależna ode mnie.Cycek z niej straszny, trzyma się przysłowiowej spódnicy.

Miłego Dnia Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie!
Wkreciara u nas też nie ma bilansu, ja to tak nazwałam, bo ostatni raz byłyśmy w tej przychodni pod koniec marca, wiec stwierdziłam, że muszę się w końcu wybrać. Tym bardziej, że szczepienie miało być miesiąc później, ale wyszło jak wyszło, zaszczepili ją teraz. My chodzimy do naszego prywatnego pediatry, jak coś się dzieje. Tę przychodnię to tylko jak muszę odwiedzam.
Lusi świetnie zdjęcia. Imprezka widać, że była udana i Malutka szczęśliwa, a to przecież najważniejsze.
Dziś idę na kina na "Zakochani w Rzymie". M. zostaje z Małą. Wczoraj go cały dzień nie widziała, bo był w delegacji. Więc mam dziś dzień dla siebie. haha

Miłego dnia i weekendu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny,

wkreciara, opr. będziesz dostawać za lenistwo :P Co do zdjęć to wybierałam te na których Łucja najlepiej wyszła, aby było widać jej radość z tego wielkiego święta 🙂 Pisałaś o odstępie miedzy szczepieniami, ile powinno teraz być??
Co do plamki to jest to narośl łojowata, którą Łucja ma od urodzenia, nie jest groźna, może jedynie przeszkadzać u fryzjera lub przy farbowaniu włosów, na razie nie można nic z tym robić, bo Łucja jest za malutka. U nas, w przeciwieństwie do naczyniaków, nie zniknie, więc najprawdopodobniej kiedyś trzeba będzie to usunąć 😠
My też nie mamy bilansu,ale z Małą jeździmy co msc na kontrolę, więc teraz też się wybierzemy 🙂
Biedna ta Twoja Lili, ani rusz bez Mamusi...pomyśl sobie jak bardzo musi Cię kochać, że jedynie Twoje ramiona potrafią ją uspokoić. U mnie nie jest aż tak źle, Mała wymusza,ale ja się nie daję, a na rączki po równo do mamy i taty 🙂 MOże faktycznie jakbyś wychodziła do pracy to byłoby inaczej,ale z drugiej strony ten okres też kiedyś minie i Mała zrozumie, że Mamusia to nie wszystko 😉
ewelekbaw się dobrze w kinie, ja nie przepadam za Woody Allenem,ale każdy powód do wyjścia jest dobry 😁 Ciekawe jak M. da sobie radę z Małą, myślisz, że da mu wycisk?? 😜


Dziewczyny zapomniałam Wam napisać, że moje dziecko w końcu powiedziało MAMA. BYło to podczas choroby, kiedy cierpiała..akurat zwymiotowała, więc płakała i przytulała się do mnie. Przytulając się zaczęła wymawiać sylaby ma ma ma ma, było to przeurocze, całkowicie nieświadome,ale rozczuliło mi serce!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lusi film mnie nie powalił. Coś ostatnio wymagająca jestem ;p A M. świetnie sobie poradził. Z czego większość mojej nieobecności spali. W sumie Lenka dziś popołudniu spała aż 4 godziny.
Wkreciara jak tam Lili, odpuściła troszkę czy trzyma się nadal "maminej spódnicy" ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
ewelek, film ma też gorsze recenzje, ponoć nie ma porównania z jego ostatnimi filmami, więc nic dziwnego, że nie powalił na kolana.

Dzisiaj szaro, buro i ponuro,więc pewnie dzień w domku. Ponoć upały się już skończyły i teraz powoli nadchodzi jesień. Qrcze muszę się wybrac na zakupy dla Małej, bo w szafie nie mam zbyt wielu cieplejszych ciuszków 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!!
No dziś pogoda jest przygnębiająca. Moi się właśnie na spacerku, a ja sobie buszuje po necie. Lubie takie chwile :P. Też już myślę o zakupach dla Lenki, trzeba kupić butki cieplejsze, kurteczkę, bodziaki i rajstopki. Oj chciało by się więcej, ale zobaczymy jak z kaską będzie. A już nie mówię, że sobie bym chciała garderobę odświeżyć, a wystawy w sklepach kuszą 🙂

Miłego dnia Mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...