Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Cześć dziewczyny!

Ja chyba na samym początku przeproszę, że ja przez ostatni miesiąc tak tu wpadam, coś o nas napiszę, a z komentarzami skromnie, jakbym miała gdzieś to co Wy piszecie ☺️ Ale tak nie jest, bo to o brak czasu chodzi i takie też postanowienie, zeby podczas pobytu w domu przed kompem nie siedzieć...bo kiedy ja tu znowu przyjadę? 🤨
Właśnie, nie mam najmniejszej ochoty wracać ☺️ i smutek już straszny czuje 🥴 M dziś do Francji wrócił i już się nie moze doczekać kiedy my do niego dołączymy, a ja bym najchętniej została 🥴

Zmieniając temat...
Chiałabym spróbować ze spaniem Jaśminy w swoim łóżku...ale ona takiego nie ma...i nie wiem jak nasz budżet wygląda, czy są szansę na jakiś zakup. Moje dziecko oczywiście samo nie usypia, ale jak tylko uśnie to wychodzę. Noce są róże, bo czasami śpi do rana, jak np. dziś było, ale i takie, że się budzi i niestety tu nauczyła się ponownie domagać mleka na te nocne przebudzenia.
Mleko nadal pije, zawsze wieczorem po kąpieli i rano raczej też, choć nie zawsze.
Rozbujała się moja córka po tych wszystkich świętach, odwiedzinach i gościnach, przy dzieciach moich sióstr 😉 Dwa ostatnie dni spędziłyśmy w Gdańsku (w końcu po trzech latach odwiedziłam siostrę w nowym mieszkaniu), dzieciaki naszalały się niesamowicie 🙃 Na szczęscie to nowe budownictwo, więc biegi, skoki, krzyki, wycia do późnych godzin wieczornych nie wyprowadziły sąsiadów z równowagi...u mnie byłaby już policja 😁 Zaliczyliśmy wypad do CH (na szczęście małego), trzy rodziny, bez mojego M 🙃, jedna ekipa pojechała samochodem, druga tramwajem, na miejscu dzieciarnia pod opieką wujków poszla bawić się do Smyka, w tym Jaśmina z ciocią za rękę (!!!!) (przy wyjeździe spod naszego domu dała też rękę wujkowi i poszła z nim do samochodu --- pisze takie rzeczy, bo CUD 😜 ). A trzy siosrty próbowały zrobić zakupy, łatwe to nie jest z presją czasu jaki się ma...a mój był najbardziej ograniczony, bo w pewnym momencie Mała sobie o mnie przypomniała i musiłam po nią biec. Dwie godziny na cztery sklepy i koiec shoppingu.
Pod wieczór siostra zabrała nas do teatru. Taki osiedlowy, gdzieś w bloku, na pobliskim osiedlu... Przedstawienie ''Paweł i Gaweł'' a tak naprawdę mix różnych wierszyków, dwóch aktorów na scenie, dla dzieci pod sceną poduszki, rodzice raczej na widowni z krzełsami. I to moje małe dziecko, wytrzymało cały spektakl, około 50 minut 🙃 Siedziałyśmy sobie w pierwszym rzędzie i Mała z zaciekawieniem oglądała, od czaaasu do czasu odwracając się, żeby powiedzieć mi ''no, no'' 😁 Genialna sprawa. 🙂
Z gorszych wiadomości...te wymioty w samochodzie podczas wyprawy do Lyonu spowodowane były chorobą lokomocyjną 🤢 Do Gdańska jechaliśmy po jakiś 30 minutach na sygnale, przyznaję, że musiałam ją wypiąć z fotelika, żeby usnęła, po spaniu podobne cyrki i wymioty, ale jakoś dotarliśmy. Na powrót kupiłam Lokomotiv i chyba na początku nie zaczął działać, bo Jaśminie znowu było niedobrze, ale po spaniu już całkiem ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Coq,witaj!
No co ty,przeciez nikt nie ma do ciebie pretensji,wykorzystaj ten czas na maksa dla familii 🙂
A widzisz,jednak Jasmina sie rozbrykala,tylko wiecej czasu potrzebowala. Kurcze jak zlecialo,za 10 dni powrot...a wirtualnego przytulasa przesylam,bo rozumiem,ze nie masz ochoty na powrot i pewno smutno Ci... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami eksmisja... jedna z trudniejszych decyzji 🥴... przed 2 dziś wzięłam Julkę do siebie, bo się strasznie kręciła, a ja chciałam jeszcze spokojnie do rana donynać, bo mało czasu mi już zostało... i nie będę ukrywać, że cudownie było 😉
Coq nie marudzić... my rozumieć 😘 a Wy korzystać 😉
Wanilia zapomniałaś się pochwalić, że Hubert klocki układa 😁... ślicznie siedzi 🙂 🙂 🙂
cholera... spóźnię się!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wanilia napisał(a):
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/33/5q3k.jpg/][IMG]http://img33.imageshack.us/img33/768/5q3k.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Zapomniałam się pochwalić 😉


aaaaa że sprząta po starczej siostrze ZUCH CHŁOPAK 🤪


a tak poważnie ślicznie siedzi nasz rodzynek 😉 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):


Ja chyba na samym początku przeproszę, że ja przez ostatni miesiąc tak tu wpadam, coś o nas napiszę, a z komentarzami skromnie, jakbym miała gdzieś to co Wy piszecie ☺️ Ale tak nie jest, bo to o brak czasu chodzi i takie też postanowienie, zeby podczas pobytu w domu przed kompem nie siedzieć...bo kiedy ja tu znowu przyjadę? 🤨


Ja tez tak mam jak wpadam jak po ogień, piszę w wielkim skrócie co u nas i na więcej nie mam czasu...Głupio jakos pisać o sobie tylko 😁 Ale tak jak piszą dziweczyny : pełne zrozumienie 😘
A Twój M gdzie był ze piszesz że wrócił i czeka na Was?
Nie dziwię się że nie masz ochoty wracać...Ale chyba pojedziesz? Kiedy dokładnie?
Ja się w połowie miesiąca do rodziców wybieram jak pogoda pozwoli i zima sobie o nas nie przypomni.

Ugotowałam w nocy swoją pierwszą zupę wg pięciu przemian : jest pyszna, ciekawe co na to dzieci 😜

I jeszcze pytanie : co dajecie dzieciom na śniadanie i kolację? Kończą mi się pomysły, w dodatku Werka zaczęła wybrzydzać i generalnie bardzo mało ostatnio je 🥴
Wszystkie dzieci pójdą od września do pzredszkola? Ja zaczęlam się ostatnio rozglądać, wydawało mi się że to świetny pomysł, póki nie zobaczyłam jadłospisu....Chleb z pasztetem albo z kremem czekoladowym? 😮 Człowiek stara się żywić racjonalnie, cuduje żeby było zdrowo i różnorodnie a potem wysyła dziecko do przedszkola i skazuje na parówkową za 8zł/kg 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wanilia, wg czego ta zupa??? Pieciu przemian? Pierwszy raz slysze takie wyrazenie,przybliz temat 😉
A ja mysle,ze przedszkole od stycznia przyszlego roku. A widzisz,nawet nie pomyslalam,ze tam ten jadlospis na najtanszych prosuktach robiony i pewnie niezbyt zdrowo 🤢

Michalku,a dla Ciebie przesylamy milion buziakow 😘 😘 😘..... 😘 aby na Twej buzce zawsze widnial usmiech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Wanilia, wg czego ta zupa??? Pieciu przemian? Pierwszy raz slysze takie wyrazenie,przybliz temat 😉
A ja mysle,ze przedszkole od stycznia przyszlego roku. A widzisz,nawet nie pomyslalam,ze tam ten jadlospis na najtanszych prosuktach robiony i pewnie niezbyt zdrowo 🤢

Michalku,a dla Ciebie przesylamy milion buziakow 😘 😘 😘..... 😘 aby na Twej buzce zawsze widnial usmiech 🙂

Aniqa to skomplikowany temat, wujka google zapytaj ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Co do sniadan: platki tylko, owsiane, ryzowe lub zwykle kukurydziane. Mam miod prawdziwy od sasiada co ma pszczoly i do owsianych lub ryzowych dodaje lyzeczke miodku coby mala wiecej zjadla. Ale to prawdziwy miod wiec samo zdrowie.
Kolacja: bulka z poledwica drobiowa, kawalek ogorka. Czasami zamiast kolacji zje z nami o iad,bo my jadamy obiady ok 17-18
Wczoraj dostala parowke z ketchupem na kolacje i byla zachwycona 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no własnie dlatego ubolewam nad rezygnacją z mleka Miśka bo strasznie teraz wybrzydza z jedzeniem wiec rano ostatnio ma płatki drugie śniadnie kanapka, jogurt, jajecznica omlecik co mamusi lub babciom wpadnie do głowy 😉 no i kolacja teraz wchodzi normalna ale pomysłów brak bo kanapki z wedliną wszelkimi białymi serkami lub czasem jak juz nicnie podchodzi z dżemem .......a tak pięknie jadło moje dziecię..... 🤔

a przedszkole u nas jeszcze nie.....rocznikowo się nie łapiemy ☺️ 😜 więc dopiero wrzesień 2015 od połowy roku nie jest dobrze dziecko posyłać wiem po siostrzenicy że wszystkie dzieci skumplowane a ona pare tygodni czuła się tam źle dopiero jak przyszła inna NOWA dziewczynka to znalazły sobie bratnią duszę po dłuższym czasie problemu nie było ale początek był stresowy .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Melduje sie po urlopie 🙂 Jak to zwykle u mnie na urlopie od kompa tez mam urlop 😉
Swieta, swieta i po swietach.
Sylwester spedzilismy na domowce u sasiadow zza sciany (rodzicow). Bylo calkiem sympatycznie. Byli rodzice, my i ich znajomi (znam ich od dziecinstwa).
W weekend 4-6 Stycznia spedzilismy w gorkach. Pojechalismy do Szczawnicy i weszlismy na Przechybe tam byl nocleg, na drugi dzien zeszlismy do Bacowki pod Beresnikiem, tam byl nocleg no i w ostatni dzien bylo tylko zejscie do Szczawnicy i jazda do domu. Mam straszne zakwasy.... wszystko mnie boli ale jest jest suuuuper.
Marika wszystkiego najlepszego na Michalka. Duuuuuuzo zdrowka, szczescia i pomyslnosci. Aby zawsze byl radosny i usmiech z twarzy mu nie schodzil 🙂
Wanilia Hubcio juz calkiem niezle siedzi, no i gratulacje zabkow. Florowi zostala jeszcze tylko jedna piatka do przebicia sie 🙂
Coq korzystaj ile mozesz. Moze namowisz M zeby sie przeprowadzic do Polski 😉
Aniqa Babcia bardzo ciekawa. Trzymam kciuki zebyscie mogli na swoje isc. Dobrze ze dziadek jest po Twojej stronie 🙂

Reszty nie pamietam przepraszam bardzo 😞

Na koniec mam NEWS'a 🤪 Jestem w ciazy 😁 Termin to 20 Sierpnia 😁 Fasolka ma ok 10 mm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):


Na koniec mam NEWS'a 🤪 Jestem w ciazy 😁 Termin to 20 Sierpnia 😁 Fasolka ma ok 10 mm 😉


BASIA!!!!!! O TY!!!!!! no rzeczywiscie jest to wiadomośc na sam koniec do podania 😜 😜 😜
GRATULACJE Z CAŁEGO SERCA!!!
a nic sie nie chwaliłas, ze drugie bobo planujesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniqa1111 napisał(a):
Basienka84 napisał(a):


Na koniec mam NEWS'a 🤪 Jestem w ciazy 😁 Termin to 20 Sierpnia 😁 Fasolka ma ok 10 mm 😉


BASIA!!!!!! O TY!!!!!! no rzeczywiscie jest to wiadomośc na sam koniec do podania 😜 😜 😜
GRATULACJE Z CAŁEGO SERCA!!!
a nic sie nie chwaliłas, ze drugie bobo planujesz 😉

Dziekuje bardzo 🙂
Ja zawsze chcialam miec 3 dzieci 😉 u mnie jest czesto tak ze jak planuje i potem o tym komus powiem to nic z tego nie wychodzi, wiec tym razem zeby chuchac na zimne nic nie powiedzielismy nikomu i sie udalo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basia 🤪 aż mnie z nóg zwalił twój news!!!! 🤪 Jakoś tak cichutko, bo nie przypominam sobie, żebyś pisała, ze się staracie o dziecko. Super, gratuluje!!!! 😘
Jak patrzę na Huberta to "zamarza" mi się taki bobas, ale pomijając już wszystko o czym pisałam, widze jak często ostatnio się we mnie gotuje przy jednej małej Jaśminie... A mały Rodzynek uroczy jest!!! 🙂
Aniqa bardzo dziękuję za przytulasa, przyda się, w tym ostantim tygodniu nieodłącznym elementem zaprzątającym moją głowę bedzię wyjazd. 🥴
Wanilia pewnie, ze wracam, w końcu tam jest tata Jaśminy i tam nasze życie...i taka była umowa na samym początku, że na ziemi francuskiej zbiegną się nasze drogi. A mój M był w Polsce, w Łodzi...to właśnie tak a propos pomysłu Basi, żebyśmy się do Polski przenieśli. Z kolegą byli się orientować w cenach lokali i generalnie jakie są szansę na rozkręcenie biznesu...No ale po wczorajszej rozmowie telefonicznej widzę, że cały zapał, chęci, entuzjazm zniknął, a M stwierdził, że chyba siebie w Polsce nie widzi, że jako obcokrajowiec ma małe szanse na powodzenie. Nie ukrywam, że w sobie już rozbudziłam nadzieję i oczami wyobraźni widziałam naszą przyszłość tutaj...
Aniqa babcia nie daje za wygraną 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane
Basia Gratulacje życzę powodzenia w przebiegu ciąży!!!Będziemy śledzić twą ciążę!!
Kochane no nasz mały śpi z nami w sypialni tylko że w swoim łóżeczku ale ja sobie nie wyobrażam że będę za niedługo go chciała dać do pokoiku osobnego!!!
Dziś mieliśmy mieć bilans dwulatka ale mały dostał katar i jak przejdzie to wtedy się zapiszemy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...