Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
pammat napisał(a):
coq- jest mi czasem przykro ale pogodziłam sie z tym ciesze sie ze miałam ten Zaszczyt karmić ja chociaz 4miesiace ale po co ja i ona mialysmy sie meczyc dla mnie najwazniejsze jest to zeby ona nie była gloda i nie wazne juz ze to modyfikowane mleko...


Oczywiscie, dla mnioe tez jest najwazniejsze, ze Yasmine jest najedzona i zadowolona. Zastanawiam sie natomiast czy utrzymywac laktacje i probowac ja rozbujac, zeby jej podawac rowniez moje mleko. Pomyslec, ze rok ja chcialam karmic....

coq, jesli tego potrzebujesz to walcz!!! ja jestem tego najlepszym przykladem, ze można po przerwie znowu karmic. zrobilam to przedewszystkim dla Kalinki, ale przyznam ze dla siebie troche tez, bo czulam taka potrzebe, bylo to poprostu wspaniale uczucie karmic!
z drugiej strony wiem jakie ciezkie jes sciaganie mleka, a jak Bambina woli sztuczne, to nie ma sensu sie meczyc....
na poczatku jest bardzo ciezko sie z tym pogodzic, przeciez ja przez pierwszy tydzien ryczalam, ale powoli Ci minie, przyzwyczaisz sie do butli, ona daje ten komfort ze nie musisz sie martwic,ze ci mleka zabrknie. trzymam kciuki, abys podjela najlepsza decyzje dla was obu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka kochane!!! wczoraj nie pisałam już bo jakoś mi się nie chciało!!!
Wczoraj rano spacer zaliczony potem u teściow nawet ok!!! Zostawiłam mojemu mężowi małego na 2 godziny i wyrwałam na galerię było spoko!!!
Co do karmienia moim mlekiem kochane to robię to ale na noc po kąpieli zaczęłam podawać butelkę bo chciałam nauczyć go zasypiać bez cycusia i jest ok 2 dzień nam się to udaje ale śpi nie dłużej niż na cycku!!! Rano dostaje moje mleko potem o 11 kaszkę potem moje mleko i zupkę potem moje mleko i deserek i potem butla!!!
Przemyślałam sytuację i dam małemu na zmianę raz mleko krowie raz modyfikowane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziekuje Aniqa za wsparcie. 🙂
Wiem, ze Ty walczylas o laktacje, ale u Ciebie praktycznie caly czas mleko bylo, a na poczatku nawet mialas problem jak prztstopowac laktacje. A u mnie mleka jest malutko i to mnie denerwuje, bo gdyby bylo duzo to bym sciagala i juz, jesli nie byloby nic to glowy bym sobie nie zawracala, a tak nie moge sie zdecydowac.
Wiadomo jak jest z laktatorem, brak czasu. Jak Yasmine spi to mam tysiac innych rzeczy do zrobienia, bo przeciez cos ugotowac musze, a lodowka za mala zeby sobie nagotowac na tydzien 😜 Moze sie jeszcze zmobilizuje przez tydzien ale tak porzadnie i zobacze czy cos to da.

Moja corka wczoraj odkryla podskoki! Wiec nie ma teraz lepszej zabawy niz wybijanie sie z nog 🤢 No i zeby jej kregoslupa tak nie opcoazac to jej pomagam w tych podskokach na nieszczescie moich rak 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny moja Konsti zrobiła juz dzisiaj 5kup a nie chce pic soczkow herbaty wody Niczego! mam nadzieje ze mi sie nie odwodni 😞 a kupy sa rózne i plastelina i grudki i woda i kazdego koloru prócz czerni a wczoraj jadla marchew ktora jej ja robiłam ale juz ktorys raz bo ja jej sama gotuje i nigdy jej nic nie było az do dzisiaj..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
kupiłam glukoze w aptece moze to mi wypije bo nawet jak sa upały ona nic nie chce prócz mleka do picia od 3tyg niczym jej napoić nie moge ..


Pammat mysle, ze skoro kupy nie sa wodniste wszystkie i mleko pije to nie musisz sie obawiac o odwodnienie. Moja jak zachorowala na rotawirusy to caly dzien co zjadla to zwrocila i sie nie odwodnila.
A tak na marginesie to jaszcze nigdy Yasmince nic nie dalam procz mleka do picia. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pamm jak nie idzie wodna kupa to bedzie ok gorzej jak by woda szla i wymioty... ja kuby tez nie przepajam niczym jak sa upaly tylko cyc... herbatke daje tylko jak sie wierzga i baka puscic nie moze to koperek ale chyba z miesiac juz nie pil...wiec jak mleko pije to dacie rade....trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry 🙂

od rana dopiero teraz mam chwilę, żeby włączyć komputer. najpierw rodzinne śniadanie, potem opowieści mamy (w nocy wróciła z wycieczki do Włoch), potem na 12 do kościoła z Maćkiem, następnie obiad, o 15 umówiłam się z kuzynem na spacer, i byliśmy z Maćkiem do 17. jak przyszliśmy to chwilę się z nim pobawiłam, potem kąpiel, jedzenie i 2 minuty temu usnął 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pammat napisał(a):
Rita nie dość ze córki nam sie urodzily tego samego dnia to jeszcze slub mamy razem 22 czerwca tyle ze my Kościelny! i w ten dzien aaagaaa nasza ma urodzinki 🙂


dziękuję za pamięć 🙂 i za "nasza" 😘 bardzo miło mi się zrobiło jak przeczytałam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Coq wyobraź sobie, że Cię rozumiem, chociaż nadmiarem nie grzeszę, ale na brak też nie narzekam to moja też czasem nie chce pić mojego mleka i aż płacze a modyfikowne zawsze wsunie 😞
I jeśli o dopajanie chodzi to jeśli ona w większości jednak na butli to jeśli nie jestem w błędzie to powinna być jednak dopajana

Pam oby się te kupy uspokoiły, ale dopóki nie są wodniste, z pasmami śluzu lub krwi to ok 🙂

Aniqa super, że wieczór wczorajszy udany 🙂 gorzej, że mamy mniej 🤢 a chłopy to czasem tylko o sobie myślą niestety 😞

A my już po spotkanku 🙂 miło acz zimnawo spędzony czas 🙂 moje dziewczę padło jak kawka... pewnie Weronika i Florek też 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coq każda podjęta przez Ciebie decyzja będzie dobra. ja też chciałam karmić Maćka długo, pokarmu miałam mało i był dokarmiany, a teraz to ode mnie dostaje w nocy i 1-2 razy dziennie. Ściągać nie mam czasu, poza tym nie mam co. I w sumie pogodziłam się z tym. Ale będę go karmić choćby raz dziennie dopóki będę miała mleko. Z tym, że ja nie miałam nigdy problemów "wycieków", nabrzmiałych piersi etc. W nocy spałam i śpię bez stanika i tylko trochę przeciekłam przez koszulę... ale tylko raz. więc po prostu u mnie tego mleka nie ma dużo i nie muszę nic specjalnego robić teraz jak karmię rzadziej. samoistnie tak.

a co do dopijania, to jak Yasminka jest na mleku modyfikowanym to powinnaś ją poić czymś. bo ona czasami nie musi być głodna tylko może jej się chce pić a Ty jej wtedy dajesz mleko, ona je pije ale zupełnie niepotrzebnie. ja poję Maćka herbatkami: mam rumiankową, uspokajająca (z lipą, melisą, rumiankiem) i wzmagającą trawienie (z koprem i czymś tam jeszcze). I na zmianę mu robię. I pije niedużo, bo 20ml. ale w sumie dziennie czasem nawet 100ml się uzbiera. Ale mam w planie nauczyć go pić wodę przegotowaną.

Pammat myślę, że jak kupki nie są wodniste to nic Konsti nie jest, ale obserwuj ją

Aniqa bo faceci to egoiści są, czasem gorzej niż dzieci się zachowują... ale ogólnie fajnie, że wyszliście gdzieś razem 🙂

Meliska super, że Wam się spotkanie udało 🙂 zazdroszczę ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
ale wam zazdroszcze spotkania ja pewno nigdy zadnej z was nie poznam...

nigdy nie mów nigdy 🙂 przecież nie wiesz gdzie mamy ciotki i babki porozsyłane i gdzie na wakacje uderzać będziemy 😉 ja 3 dni temu też nie przypuszczałam, że tak szybko to się stanie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...