Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
meliska napisał(a):
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️


chyba możesz...

ja mam mało mleka i codziennie widzę, że jego go coraz mniej i że Maciek się już nie najada w ogóle. a on je raczej ode mnie tylko w nocy. no i dzisiaj w nocy nie jadł bo nie był głodny i nic z piersiami się nie dzieje, ani nie twarde ani nic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️


chyba możesz...

ja mam mało mleka i codziennie widzę, że jego go coraz mniej i że Maciek się już nie najada w ogóle. a on je raczej ode mnie tylko w nocy. no i dzisiaj w nocy nie jadł bo nie był głodny i nic z piersiami się nie dzieje, ani nie twarde ani nic...

ja też już nie pamiętam co to twarde piersi, ale się zastanawiam, bo jeśli codziennie chociaż te 30 ml się produkuje to jeśli nie odciągnę to co się z tym dzieje czy się jakiś zastój nie zrobi??? Półtorej miesiąca temu przechodziłam zapalenie piersi i uwierz mi nie chciałabym ponownie 🥴 Pewnie w necie coś na ten temat można znaleźć, ale jakoś nie mam natchnienia szukać, myślałam, że jakaś mamuśka doświadczona cosik poradzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️


chyba możesz...

ja mam mało mleka i codziennie widzę, że jego go coraz mniej i że Maciek się już nie najada w ogóle. a on je raczej ode mnie tylko w nocy. no i dzisiaj w nocy nie jadł bo nie był głodny i nic z piersiami się nie dzieje, ani nie twarde ani nic...

ja też już nie pamiętam co to twarde piersi, ale się zastanawiam, bo jeśli codziennie chociaż te 30 ml się produkuje to jeśli nie odciągnę to co się z tym dzieje czy się jakiś zastój nie zrobi??? Półtorej miesiąca temu przechodziłam zapalenie piersi i uwierz mi nie chciałabym ponownie 🥴 Pewnie w necie coś na ten temat można znaleźć, ale jakoś nie mam natchnienia szukać, myślałam, że jakaś mamuśka doświadczona cosik poradzi

Z tego co pamietam to Doriana konczyla karmic wiec moze jak sie pojawi to cos doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
meliska napisał(a):
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️


chyba możesz...

ja mam mało mleka i codziennie widzę, że jego go coraz mniej i że Maciek się już nie najada w ogóle. a on je raczej ode mnie tylko w nocy. no i dzisiaj w nocy nie jadł bo nie był głodny i nic z piersiami się nie dzieje, ani nie twarde ani nic...

ja też już nie pamiętam co to twarde piersi, ale się zastanawiam, bo jeśli codziennie chociaż te 30 ml się produkuje to jeśli nie odciągnę to co się z tym dzieje czy się jakiś zastój nie zrobi??? Półtorej miesiąca temu przechodziłam zapalenie piersi i uwierz mi nie chciałabym ponownie 🥴 Pewnie w necie coś na ten temat można znaleźć, ale jakoś nie mam natchnienia szukać, myślałam, że jakaś mamuśka doświadczona cosik poradzi

Znalaslam cos takiego:
http://www.megapedia.pl/zatrzymanie-laktacji.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️


Możesz Meliska, jak widzisz laktacja sama Ci siada, ja więcej nawet czasami odciągałam i przestałam ot tak, czasami co dwa albo trzy dni odciągałam, ale nie sądzę, że to jakis wpływ miało na to, że łagodnie laktacja się zatrzymała. Mnie jeszcze długo po naciśnięciu kropelka mleka się pojawiała, ale piersi absolutnie nie były nabrzmiałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Piszecie, że u Was gorąco? 😮 żarty jakieś u mnie wczoraj owszem było, ale po wieczornej burzy (ostro było) od rana chmury 😞 słońce wychodzi, ale co to za pogoda, głupoty opowiadają w tych prognozach!!!!

Dzień dobry! 🙂

Wanilia już ślę Ci numer. 🙂

Na poludniu (Katowice, Gliwice) slonce daje czadu od rana 🙂 chmurki sa ale bardzo male. Jakies 30 stopni jest na dworze.
Podobno od czwartku ma byc juz zmiana pogody na deszczowa 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej.no i my się schowałyśmy przed upałem.dzisiaj zasięgnęłam troche słońca i połaziłam chwile w samym staniku od opalaczy i w krótkich spodenkach.i nie uwierzycie!mimo 7kg na + czułam się zajebiście prażąc się nawet tak krótko, ale zawsze, na słońcu 🙂 prażona szyneczka jestem 😁 🤪 po połudnoiu basen zaraz rozstawię i dupki małe będą się moczyć.a i byłam u lekarza i oczywiście szopka i badanie na siłę 😠 to moje dziecko jest jakies nawiedzone 😮 powiedział że gluty jej spływają na dół do oskrzeli zamiast nosem wychodzić.no ale kataru dostała więc Mucosolvan 3x dziennie i tyle.nie jest źle.gardło też w porządku.psa wykąpałam dzisiaj 🤪 no i wątróbeczkę idę smażyć prezd basenem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane jak tam upały znosicie??? u nas nawet mamy dużo miejsc fajnych przewiewnych i w cieniu!!!
Mały miał dziś szczepienie jak go ukłuła pani to tak płakał że nie słyszałam go nigdy takiego!!!
Waży 8100 i mierzy 76 cm także fajny chłopczyk!!!Wszystko poza tym ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coq super zdjęcie w avatarze 🙂

masakra, temperatura 30 stopni w cieniu, nie ma czym oddychać ani jak wyjść bo po prostu parówa... a park mamy kawałek drogi od domu a zanim byśmy doszli to już bym się roztopiła po drodze 😜 teraz Maciek śpi, a za trochę może taras chociaż w kawałku pogrąży się w cieniu to wyjdziemy sobie posiedzieć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas tez nie ma czym oddychac.... masakra a rano bylo chlodno jak wychodzilam wiec mlody dlugi rekaw i spodnie doszlismy do centrum i sie zrobil skwar.. ja spocona ze koszulke szlo wykrecac mlody caly mokry no ale musielismy isc do mnie do pracy pozalatwiac, postuj robilam u mamy w pracy na jedzenie malego... no i jeszcze do ojca do pracy dpokumenty szlam zaniesc wiec z buta wszedzie bo w autobusie chyba ze 40 stopni;/ a teraz zjadl zupe, mega kupa poszla i świruje na kołderce na podłodze....
no u mnie piersi twarde i bolace sie zdarzaja... dzis nie chcial jesc cyca w trasie to jak puscil to sikalo ze nawet jak zalozylam stanik i wkladke to po 15 minutach wkladke wymienic musialam,,,...tak ze u mnie mleko jest mimo ze w dzien je butle kaszy gestej, zupe, deser i kaszke na moim mleku odciagnietym w dzien wieczorem przed kapaniem i cycjest tylko na dopitke i cala noc... to jednak mleko sie trzyma...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane no mój mały je cyca rano o 5 potem 7 i potem o 16 i w nocy i cycków w ogóle nie mam twardych ani bolących !!! czasem jak go karmię z jednej to z drugiej czuje jak mi napełniają się piersi!!! My zaraz do teściowej jedziemy !!! musi się mały przyzwyczajać bo niedługo powrót do pracy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
A i mam pytanie do dziewczyn, które nie karmią już piersią, bo chyba się poddałam 😞 ściągam już raz dziennie i to tylko 30 ml z obu piersi, dla mojej gwiazdy taka ilość to tak to tak jakbym ja oblizała papierek z cukierka, więc chyba sensu już nie ma. Poza tym wieczorami jestem padnięta, a za chwilę wracam do pracy, więc pewnie będę padnięta podwójnie i nie mam siły siedzieć pół godziny nad tymi 30 ml... żadna to motywacja dla mnie 😞
Czy mogę przestać tak ściągać z dnia na dzień?? jestem zielona w tym temacie ☺️


Możesz Meliska, jak widzisz laktacja sama Ci siada, ja więcej nawet czasami odciągałam i przestałam ot tak, czasami co dwa albo trzy dni odciągałam, ale nie sądzę, że to jakis wpływ miało na to, że łagodnie laktacja się zatrzymała. Mnie jeszcze długo po naciśnięciu kropelka mleka się pojawiała, ale piersi absolutnie nie były nabrzmiałe.

Właśnie się zastanawiam czy to nie jest jakiś pomysł, żeby zacząć teraz ściągać co 2 a później co 3 dni, bo link do strony, który Basieńka podała ( dziękuję 🙂 ) niewiele mi rozjaśnił... to raczej sposoby przy "ogromnej produkcji" mleka, a mi właśnie chodzi o to jak to bezboleśnie skończyć przy produkcji prawie, że żadnej. W dodatku w komentarzach na tej stronie: "Początkowo jak odstawiałam córeczkę od piersi eliminowałam karmienia aż zostało tylko jedno nocne no i zrobił się teraz kłopot bo niby mleka nie było dużo a piersi po 3 dniach robią się pełne i bardzo bolesne co robic????????" i na innej "Ja zrobiłam tak ze stopniowo zmniejszałam ilość karmień na dobę, zastępując je karmieniem MM, tak aż zostało tylko jedno karmienie, a laktacja spadła prawie do zera. Gdzieś po tygodniu odstawiłam całkowicie ale po 4 dniach miałam znowu pełne piersi "
I właśnie się boję, żeby się jakiś zastój nie zrobił, bo w końcu mleko się jakieś produkuje, a zapalenia piersi nie chcę już przechodzić 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
holi32 napisał(a):
hej kochane jak tam upały znosicie??? u nas nawet mamy dużo miejsc fajnych przewiewnych i w cieniu!!!
Mały miał dziś szczepienie jak go ukłuła pani to tak płakał że nie słyszałam go nigdy takiego!!!
Waży 8100 i mierzy 76 cm także fajny chłopczyk!!!Wszystko poza tym ok

Holi a szczepiliście 5w1 czy WZW? chyba, że szczepicie 6w1? Bo ostatnio jak szczepiliśmy 5w1 to moja nawet nie kwęknęła, ale pani nas "pocieszyła", że WZW jest bardziej bolesne 🤢 Buziolki dla Eligiuszka 😘 Mój małżon po każdym szczepieniu mówi mojej córci, że pomści tą starą małpę, która ją tak kłuje 😁
I rośnie Ci ten synuś wzdłuż 🙂 moja dziś na łazienkowej 8700 g 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
agami napisał(a):
aaagaaa napisał(a):
Agami przesyłka wysłana 🙂 jutro powinna u Ciebie być 🙂

dziekuje Ci dobra kobieto... jestes kochana 🙂)) oklask for U 🙂))) naprawde nie mam zwracac za przesylke??? bo az mi glupio;/


no weź nawet sobie ze mnie nie żartuj! bo się obrażę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Meliska mam taka samo sytuację jak Ty ja sciagam już tylko 50 ml max codziennie rano i to tyle za całą dobę........bo ja sciagam jeszcze wieczorem to jeszcze mniej było..........więc też już kończę........
Jako że wracam do pracy to też się już poddalam u mnie nie ma gdzie ściągać więc postanowiłam już nie walczyć o laktacje tym bardziej że u nas od zawsze brakowało...........i planuje tak jak piszesz jak będę mieć jeszcze mniej to będę ściągać co 2dzien później co 3 bo też się boję zatoru....... Może bym go nie miała ale wolę nie ryzykować ........sciagam do końca....... 🙂

Holi ja jutro w tym samym celu uderzam do teściowej 😉

Agami długie spodnie......????gdzie mieszkasz na biegunie północnym.... 😉
Coq Ty widzę nie kaszki szczęścia do pogody u nas jak wstalam przed 8 to było 26 w cieniu.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...