Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011 | Forum dla mam


Anika_77_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
Coq to ile ten urlopo trwał?

Od 30 maja.

przeleciało, co? jak ten czas zapierdziela 😮


Zapierdziela okrutnie! A ile ja miałam w planach zrobić i gdzie pojechać...no i jka zawsze czasu zabrakło 🤢

zaś przyjedziecie 😘 i nie mogę się nadziwić, że prawie 3 miechy byłyście tu... pamiętam jak dopiero swoje przeboje z podróży opisywałaś... jakby to było wczoraj. Ale ciekawa jestem jak Yasminka na tatusia zareaguje... i tatuś na Yasminke... pozna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • coquelicot_m

    4145

  • wanilia_m

    3197

  • aaagaaa_m

    4128

  • marika321_m

    3698

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Dzięki dziewczyny.
Marika tęsknie, ale w tym momencie tę tęsknotę przeważa mój smutek, że czas wyjeżdżać.


wierzę 🙂 😘 😘
bo gdzie lepiej jak u mamusi 😜 😜 😜 Yasminka tez pewnie bedzie za babunia tesknic i tyle dzieci w kolo....

ale z tego co pamiętam to nowe gniazdko urządzacie....będziesz zajęta szybko sie zadomowisz 🙂


Dzięki Marika. Mam nadzieję, że tak będzie.
Szkoda mi, bo tu ogród na wyciągniecie ręki, wszystkie warzywa i owoce z ogrodu...i moglabym tak wymieniać.Życie... 😉

Dobranoc dziewczyny. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
Coq to ile ten urlopo trwał?

Od 30 maja.

przeleciało, co? jak ten czas zapierdziela 😮


Zapierdziela okrutnie! A ile ja miałam w planach zrobić i gdzie pojechać...no i jka zawsze czasu zabrakło 🤢

zaś przyjedziecie 😘 i nie mogę się nadziwić, że prawie 3 miechy byłyście tu... pamiętam jak dopiero swoje przeboje z podróży opisywałaś... jakby to było wczoraj. Ale ciekawa jestem jak Yasminka na tatusia zareaguje... i tatuś na Yasminke... pozna 😉


Też jestem ciekawa tego spotkania 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marika321 napisał(a):
lece spać 🙂


aaaa Jula to niezły postarch na placach zabaw 😜 😜 ...... rośnie nasza łobuziara co przedszkolaki poprzestawia 😘 😘 😘



brrrr... już się boję tych mam, które będą za mną ganiać i się skarżyć, że moje dziecię ich po oczach piaskiem sypie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny, po kilku tygodniach poszukiwań, a dzisiaj po kilku godzinach szukania najlepszego i dobrego cenowo sprzętu i sprawdzania gdzie to co mi się podoba jest najtaniej - kupiłam! a mianowicie kupiłam - zmywarkę, lodówkę, płytę, piekarnik i okap 🙂 jeszcze zlew i meble i kuchnia gotowa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agami dziękuję za zdjęcie 🙂 a fotki Kubusia super 🙂

co do kabiny udało mi się namówić męża na zwykłą kabinę i ewentualnie panel z hydromasażem, deszczownicę i dobrą słuchawkę 🙂 ale to chyba nie od razu. na wstępie kupujemy dobrą wannę z hydromasażem i z tymi różnymi bajerami, wielką, dwuosobową 😁 więc mam nadzieję, że będzie fajnie 🙂

kurde, wpadłam w taki szał zakupowy 😜

Coq rozumiem, że jest Ci smutno. bo w końcu tu miałaś wesoło, dużo ludzi, a przede wszystkim całą rodzinę na miejscu. ale trzymaj się kochana 😘 i z mężem też będzie fajnie 🙃

Meliska pierwszej kupy do nocnika gratuluję 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
coquelicot napisał(a):
meliska napisał(a):
Coq to ile ten urlopo trwał?

Od 30 maja.

przeleciało, co? jak ten czas zapierdziela 😮


Zapierdziela okrutnie! A ile ja miałam w planach zrobić i gdzie pojechać...no i jka zawsze czasu zabrakło 🤢

ja pamietam jak dopiero co kazda z nas swoj porod opisywala, a tu co?!?! maluszki juz po 8 miesiecy maja!!! zaraz beda biegac!!! 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basienka84 napisał(a):
Hej,

U mnie z obiadkami nie ma problemu zadnego. Florek je wszystko w kazdyj ilosci i kazdej konsystencji. Im wieksze kawalki tylko na dluzej mu "zatyka" buzie 😉 dosc czesto nie nadazam z wkladaniem mu lyzeczki do buzi. Na sniadanie zjada mleko z buteki a potem dostaje pietke do gryzienia. Kabanosy zajada non stop. Ogolnie moj obiadek tez juz zjada i nie ma problemow z tym. Tak miele jezykiem az w koncu rozdrobni na takie jakie moze polkac 🙂

a ja slyszalam ze kabanosow nie wolno dawac niemowlakom, chco bardzo kusza bo wygodne do trzymania a i Julek typowy miesozerca jest ale nie daje bo jeszcze pamietam z uczelni ze to nafaszerowane samym syfem do tego plyn wedzarniczy bo przecie teraz zadna masarnia nie wedzi tylko dodaja plyn o takim zapachu, do tego azotany i azotyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
meliska napisał(a):
Hejo 🙂
U nas też non stop marudzenie... ząbek już blisko, ale coś się przebić nie umie 😞
My na komary też raid do prądu używamy i ostatnio właśnie mnie koleżanka postraszyła, że nie można 😮 a bez tego ani rusz... komarzyce moją niunię obrały sobie za cel 😠 i takie bąble rano ma 😞 smarujemy fenistilem, a Ty Agami czego używasz do psikania, bo ja się rozglądałam, ale tylko spraye po 1-wszym roku widziałam?
Ulka ja okres mam od maja, a wcale nie tęskno mi za nim było 😜 a już będzie 2 m-ce jak nie karmię

Dziewczyny deserki bajecznie proste... zazwyczaj na bazie jabłuszka, bo na działce teraz mam mnóstwo eko jabłek i tak np. jabłko + gruszka, jabłko + brzoskwinia, jabłko + banan, a czasem dorzucam jeszcze jakiegoś dodatkowego owoca... gotuję do miękkości, odcedzam, dodaję trochę soczku takiego dla dzieci do smaku, blenduję i jak za rzadkie to kaszką ryżową zagęszczam. Ostatnio nawet jabłko z porzeczką robiłam, ale nie polecam, bo pół dnia spędziłam na wygrzebywaniu pesteczek z deseru i kwaśne to to było 🤢 ale Jula ze smakiem zjadła 😮 UWAGA!!! nic nie dosładzam!!!

Śliczne nowe focie... Karolinka i Kubuś 🙂

słonce ja znam dwa... narazie mam sio firmy ziołolek kupilam to w sklepie dla dzieci ale sa tez w rosmannie i kupilam w rosmanie mosbito naklejki na wozek ... a przyjaciolka polecila mi z apteki orinoko junior chyba czy samo orinoko no w kazdym razie od 6 miesiaca jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heja.u mnie deser to jabłko,banan,gruszka,nektarynka i uwaga tu idzie twarda nektaryna,delikatnie łyżką albo widelcem ściśnięta 🙂 moje dziecko na kawałki nic nie mówi. wczoraj mama robiła sałatkę i miała ugotowaną marchewkę w kawałku i dałam małej żeby sobie troszkę ząbkami dwoma ugryzła a ta w 5 sek zjadła cały kawałek 😮normalnie gryzła jakby już miała wszystkie zęby!kawałki prawie jak moja Jula gryzie!! w obiadku np wczoraj miała makaron zwykły a czasem ryż nie zmiksowany je w obiadku albo kuskus.co prawda nie zjada mi całego słoiczka ale ja daje chyba za dużo troche mięsa więc się dziecina szybciej najada 😁 najbardziej to lubi chyba moje kanapki 😮 z serem żółtym albo z szynką 😁 szarlotkę też lubi 😁 i ostatnio jajeczniczkę na masełku robię i tez podchodzi 🙂 czy Wasze dzieci też jak tylko usłyszą muzykę to się bujaja na boki?? mojej to lalala pośpiewam rytmicznie i już się buja 🙂 a zaciesza przy tym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no i nauczyła sie przytulać jak słodko ze mało jej nie uduszę ☺️ 😁 🤪 łapie mnie za włosy z obu stron i ciągnie do siebie.potem tak się tuli...ach jakie to miłe...
(mam dzisiaj kluski leniwe na obiad 😁 dla męża oczywiście jakieś coś muszę wymyślić bo on mięsożerny....)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej,
jakas dupa czasowa mnie dopadła po tym "urlopie", ogarnąć sie nie moge...
Agami, nie byłam u lekarza, Kalina nie raz miała już katar, wiec lecze jak zwykle...czyli: vit. c, wapno, nasivin i Clemastinum hasco syrop (żeby kaszel na oskrzela nie zszedł). Jest jeszcze dobry na karat homeopatyczny Euphorbium do noska, po tym kalinie ładnie zeszło ostatnio.
A co d zębów to my mamy 6 i prawie wyszły już całe.Myslalam ostatnio, że idą kolejne, bo źle spała, ale raz dałam jej paracetamol i od tego czasu spokoj 😮 spi ładnie w nocy, tylko jedna pobudka i do 9 🙂
Mam ostatnio wyrzuty sumienia, bo mała je prawie same słoiczki 😞 poprostu nie mam kiedy jej gotowac. musze sie wziąc za siebie w końcu
Aga, a co do męża...nawet nie wiem co napisać...jest jak bylo, a jak bylo to wiecie...
A my w dalszym ciagu dale nie raczkujemy ani nie wstajemy. ostatnio coraz smielsze próby poczynia, aby wstać,ale jakoś jej nie wychodi za bardzo. Kalinka tak jak tośka wszedzie gdzie chce to na dupce sie poprzesuwa 🙂
Wczoraj wazyłam Mała...wiecie ile ona waży...Matko, załamałam sie 🙂 11,4 kg 😮 😲 🤢 🤪 🙃 😁 ja nie wiem, co to za olbrzmka bedzie 🙂
cosik chciałam jeszcze pisać, ale nie pamietam....
aaaaa...COQ, szczęsliwej podróży, żeby Yasminka dobrze ja zniosł 😘 ale rzeczywiscie ten czas zleciał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
chloe napisał(a):
Basienka84 napisał(a):
Hej,

U mnie z obiadkami nie ma problemu zadnego. Florek je wszystko w kazdyj ilosci i kazdej konsystencji. Im wieksze kawalki tylko na dluzej mu "zatyka" buzie 😉 dosc czesto nie nadazam z wkladaniem mu lyzeczki do buzi. Na sniadanie zjada mleko z buteki a potem dostaje pietke do gryzienia. Kabanosy zajada non stop. Ogolnie moj obiadek tez juz zjada i nie ma problemow z tym. Tak miele jezykiem az w koncu rozdrobni na takie jakie moze polkac 🙂

a ja slyszalam ze kabanosow nie wolno dawac niemowlakom, chco bardzo kusza bo wygodne do trzymania a i Julek typowy miesozerca jest ale nie daje bo jeszcze pamietam z uczelni ze to nafaszerowane samym syfem do tego plyn wedzarniczy bo przecie teraz zadna masarnia nie wedzi tylko dodaja plyn o takim zapachu, do tego azotany i azotyny.

Tez gdzies to slyszalam ze nie jest to zdrowe, ale wychodze z zalozenia ze wszystkiego trzeba probowac. Ja niestety nie bardzo lubie bawic w ogrodku i zajmowac potem roslikami. Ogrodek dla mnei jest do odpoczynku 😉 moge ewentualnie skosic traw 😉 Warzywa i owoce kupuje zazwyczaj w tesco, bo gielde warzywna mamy na drugim koncu miasta chyba raz w tygodniu a i tak nigdy nie wiesz co kupujesz 🙂 Boje sie ze jesli teraz bym dawala mu same ekologiczne rzeczy a ktoregos dnia nie mialabym czasu na kupienie czegos innego odrazu by dostal jakiegos uczulenia. A tak powoli dostosowuje sie do tego co my jemy i poki co nic mu nie szkodzi. Kabanosy nie je codziennie, ale raz na ruski rok uwazam ze mu nie zaszkodzi. Moj chrzesniak (teraz 4 latka) tez jadl kabanosy w wieku Florka i nic mu nie jest. Zdrowy, szczesliwy chlopak, jedzacy wszystko 🙂
Co do jadlospisu Florka to rano wypija jakies 150ml mleka i zjada duza pietke (miedzy 6-8 w zaleznosci jak sie obudzi) kolo 9 dostaje mleko w zlobku potem obiadek kolo 12, 14 deserek, miedzy 15:30 a 16:00 podjada z talerza mojej mamy (zupa plus drugie danie) kolo 18 kaszka i na noc kolo 20 - 180 ml mleka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziołchy 🙂

Właśnie ululałam mojego zasmarkanego potworka 😎
Mnie samej łeb pęka więc się zaraz do niego przytulę na chwilę chociaż ...

Pomyliły mi się daty i to na dzisiaj mieliśmy do ortopedy jechać na bioderka...
Tak więc - jest wszystko super extra zajebiście 🤪 ...i pomijam fakt, że powinniśmy pojawić się tam w maju 😜
...i jak tu się ma do tego sadzanie w chodziku 😮 😮 😮 ?????!!!!!!!

Bioderka ok główka już się ukształtowała i kolejna wizyta po dwóch miesiącach od postawienia pierwszych kroków 🙂 ...czyli myślę nie wcześniej niż w przyszłym roku hehe 😉

Buziale i przyjemnego popołudnia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
NovaM napisał(a):
Hej dziołchy 🙂

Właśnie ululałam mojego zasmarkanego potworka 😎
Mnie samej łeb pęka więc się zaraz do niego przytulę na chwilę chociaż ...

Pomyliły mi się daty i to na dzisiaj mieliśmy do ortopedy jechać na bioderka...
Tak więc - jest wszystko super extra zajebiście 🤪 ...i pomijam fakt, że powinniśmy pojawić się tam w maju 😜
...i jak tu się ma do tego sadzanie w chodziku 😮 😮 😮 ?????!!!!!!!

Bioderka ok główka już się ukształtowała i kolejna wizyta po dwóch miesiącach od postawienia pierwszych kroków 🙂 ...czyli myślę nie wcześniej niż w przyszłym roku hehe 😉

Buziale i przyjemnego popołudnia 😘

To super ze wszystko dobrze 🙂
Zdrowia zycze dla Was obojga 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Basiu szkodzić pewnie nikomu nic nie szkodzi, ale chorób cywilzacyjnych mamy coraz więcej a do nich i zywnośc się przyczynia. Jesteś tym co jesz i wszystko wyjdzie w przyszłości. Ale żeby było jasne ja nie krytykuję, bo uważam, że każdy ma jakąś swoją filozofię życia i każdy decyduje za siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
coquelicot napisał(a):
Wracam do tematu pielęgnacji zębów 🙂
Yasmine myje zeby szczoteczką Jordan http://allegro.pl/jordan-szczoteczka-do-zebow-dla-dzieci-0-2-lata-i2575765476.html z odrobiną pasta Aquafrash Kids http://www.nokaut.pl/pasty-dla-dzieci/aquafresh-kids-pasta-do-zebow-50ml.html 🙂


Yyyy...nie dotyczy 🤨
Ale mam nadzieję, że już długo czekać nie będziemy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...