Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Agnese, współczuję Ci. Jak Ci synek wisi na piersi tyle czasu to jest przejedzony, a przejedzone dziecko zachowuje się identycznie jak dziecko głodne, ciągle chce cycka.
Te 20min. o którym mówił Ci lekarz to się zgodzę, ale jak jest to kilkudniowy, max. kilkunastodniowy noworodek, który na okragło przysypia przy cycku. Ja już nie wiem od kiedy nie karmię 20min. Cycek to nie zabawka, a już na pewno nie smoczek do uspokojenia. Trzymam tylko tyle ile Daniel je intensywnie, a jak sobie trzyma i podpija, to wyciągam. Daj sobie trochę oddechu, ściagnij pokarm i nakarm z butli choć raz, niech się naje jak Bóg przykazał, a i Ty odpoczniesz. I przede wszystkim nie dawaj cycka na każde zawołanie. Niech sobie mały popłacze, weź wtedy jak już będzie się zanosił.

Mój własnie się zanosi, a N. śpi tak czujnie, że słyszy liśc spadający z drzewa, więc muszę go wziąć, bo ją obudzi.

Daniel dzisiaj znowu spał aż za dobrze. Od 21 do 4.30 😮 i do 9.10 😮, ale za to na dworze dzisiaj pospał trochę i w domu zaraz się obudził :/ Więc już się skończyło dzisiaj jego przyzwoite spanie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przepajanie to mi lekarka mówiła,że na lepsze wypróznianie najlepiej z samego rana dać dziecku ciepłej,przegotowanej wody. Super "przepłukuje". Zapomniałam o tym sposobie a sami walczymy z kupkami...
Wróciliśmy ze spaceru.Wkurzyłam się,bo chciałam zrobić dobry uczynek a się nie udało ! 😆 Zapakowałam w koszyk wózka dwa moje płaszcze ciążowe i pojechalismy w poszukiwaniu kontenerów PCK. Pamietam,że gdzieś tam były na osiedlu - no ale nie ma. To poszlismy dalej,poza rejon osiedla- nie ma . Nosz ku*wa wiedziałam gdzie jest na 100 %,ale nie chciało mi się gnać kolejnych 2 km... 🤢 Jeszcze tak słońce dzisiaj u mnie razi po oczach...że aż mnie głowa rozbolała 😮
Młody śpi na werandzie a ja wcinam...parówki 😆 byleby co zjeść 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeżeli chodzi o spacery to ja chodzę różnie. Wczoraj 1,45, dzisiaj godzinę, bo gotowałam obiad i dłużej mi zeszło. Chodziłabym 3h, tak jak z Natalią chodziłam, ale Natalia nie wytrzyma mi 3h na dworze przed drzemką i nie będzie chodziła tyle, bo jest za mała, a z dwoma wózkami przeciez nie wyjdę 😁 Ale wózek po powrocie wystawiam na balkon.

A co do dopajania, to musisz Agata obserwować kupę, jesli jest rzadko i jest twarda i zrobienie jej przysparza troche wysiłku to jak najbardziej musisz dopajac, aby te kupy troche rozluźnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny dzieki za rady. Chcialam dzis wyprobowac i malemu nie dac na kazde zawolanie. Ale sie nie dalo krzyczal w nieboglosly. Wlasnie zrobie jak mi piszecie bede dawac mu w nocy modyfikowane a w dzien z cycka. Mnie strasznie piersi bola jak zciagam odcigaczem, wiec przestalam. Nawet prysznic cieply i oklady nie pomagaja. Maly smoczka nie chce, maz mu nawet na sile przetrzymywal w buzi i tak rezultat kiepski. Ja na spacerki chodze tylko z mezem w sobote i niedziele, bo sie boje na tygodniu czy maly bedzie spac 0,5 h czy 3 h. I czy ja zdaze wrocic jak on sie wydrze. Weranduje go tylko po 1 h, bo u nas juz do 30 stopni dochodzi. Wiec jest za goraco. Juz placze. Spadam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera moje dziecko to dzisiaj istny anioł ! 😁 Był dzisiaj dwa razy na spacerku,własnie wrócilismy. Już trzecią godzinę mały nie je i się nie upomina,tylko śpi 😉
Jak tak będzie się odbywać i będe chodzic dwa razy na takie bardzo długie spacery,to będę laska jeszcze przed chrzcinami 😉
A... my chrzcimy 29 kwietnia.Już zaklepane 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga sprobuj innego smoka my mielismy 2 jednego wypluwal a drugiego od razu zassal.
my tez dzisiaj na godzinnym spacerku zimno ale nie pada szkoda mi bylo zeby Mlody sie kisil w domu caly dzien. chociaz strasznie mi sie nie chcialo. Jak jest ladna pogoda to nawet te 4 h na podworku jestesmy ale to wtedy jade tramwajem do centrum albo ide z buta przez pol miasta i mam co robic nie wytrzymalabym tyle jezdzac wkkolo bloku 🤢 oczywiscie ustrzegam sie od lazenia z dzieckiem po sklepach tylko to co musze.
Moje szczescie uwielbia mate edukacyjna od wujka napatrzec sie nie moge przy jednej melodyjce robi zadzebistego dziubka i wierzga inaczej niz zwykle nozkami, normalnie mu sie podoba jak nic 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
My dzisiaj byliśmy na usg bioderek, wszystko ok 🙂
Jeśli chodzi o spacerki to nasza mała uwielbia spać na dworze, niekiedy nawet 4 godziny, oczywiście w tygodniu mam tyle obowiązków że nie zawsze mogę sobie pozwolić na tak długie łażenie więc przychodzimy do domu i stawiam ją przy otwartym oknie, dzis usnęła o 18.00 i śpi do teraz zaraz będe ją rozbudzac bo cycki pełne 🙂
my uzywamy smoczka avent, przypasował jej bez problemu, butelkę mamy również z tej firmy a drugą z lovi, jesteśmy zadowoleni.
Na samym początku używaliśmy z TT ale wg mnie były do niczego mleko wyciekało bokiem 😞
Ogólnie jest dobrze, fakt jestem zabiegana ale opieka nad małą sprawia mi kupę radochy, uwielbiam ją przewijać, kąpać... bywają gorsze dni ale uśmiech Emilki wszystko wynagradza 🙂 🙂 🙂 🙂 macierzyństwo po tylu latach przerwy dodaje skrzydeł 🙂 🙂 🙂
pozdrawiam wszystkie mamuśki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aga super ze z bioderkami ok ! czy w Polsce usg bioderek maja wszystkie dzieci w standqardzie?
u nas chyba nie ma

a dzisiaj moj synek obdarowal mnie pierwszy raz swiadomym usmiechem!! juz wczoraj sie usmiechnal ale bardziej do siebie. a tu dzisiaj taki prezent 🙃 🙃 🙃 ale to radosc!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas w państwowym szpitalu USG robią jak pediatra widzi, że coś jest nie tak po badaniu, a jak jest ok, to nie robią. W prywatnym USG jest od razu.

Monia, mój tez sie już usmiecha, dzisiaj obdarował mnie uśmiechem po przebudzeniu, a teraz Natalię 🙂

Ja w kwestii smoczków się nie wypowiem, bo Daniel nie ma smoka.
Co do butelek to mam jedną Dr Brown jest super, bo Natalii dawałam w niej herbatkę. Danielowi próbowałam, ale jemu koperkowa nie smakuje, a innej jeszcze nie kupiłam. Mam też butelki Aventa, ale ja długo karmiłam piersią i Natalia nie miała okazji pić mm z butli, bo zaczęłam jej już dawac kaszki łyżeczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my wczoraj byliśmy na szczepieniu 😞
Mały jak miał 2 tygodnie ważył 3,620 a teraz jak ma 6 waży 4,960 🙂
Także służy mu bar mleczny 🙂
Tak sie darł po szczepieniu ze szok,a kolejne 24 kwietnia 😞
Kochane jak bedziecie szły na szczepienie i już będziecie po to siedźcie z dziećmi na dworze żeby przespały ból a jak wrócicie do domku i będą się darły w niebogłosy to od razu czopek przeciwbólowy (przeciwgorączkowy,np.Eferalgan)10 minut i dziecko spokojne 🙂
A no i moja teściowa wczoraj poszła do szpitala.Dzisiaj idziemy do niej zobaczyć jak tam się czuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurde ale mam dola. Od jakiegos czasu dre sie z mezem. Juz mi ree opadaja. Bez winy nie jestem ale on szczerze przegina. Dzieckiem sie juz nie zajmuje w ogole. Tylko na dzien dobry i dowidzenia buzi mu daje. Jak wieczorem wroci z pracy i Aziz jest marudny i poplakuje jak go prosze zeby go ululal to po 5 min juz mu rece opadaja, kreci glowa i pyta sie bezczelnie co jadlam ze go brzuch boli bo on wie ze go boli. I czemu on tak ulewa? jak go kurwa buja i podrzuca (delikatnie) zaraz po jedzeniu to kazdy by sie pozygal. WCzoraj znowu mi wywrfzeszczal ze przeze mnie Synek mial katarek. I ze pewnie jem huj wie co ze go brzuch boli. Ja pierdziu juz nie mam sily na tego debila. Mam dosc. Jak go nie ma w domu to i ja i Mlody spokojniejsi jestesmy. A jak on jest to juz sie lapie ze sie boje jak Mlody dluzej chlipie czy jest marudny (a to kurwa normalne i u dziecka i u doroslego!!!!!!!!!!!!) to zaraz bede sluchac jego jebanych madrosci. Dzisiaj poprosilam go zeby posiedzial chwile z Azizkiem to ja chalupke spokojnie ogarne to stwierdzil ze w ten weekend mi nie pomorze bo w pon ma egzamin i musi sie pouczyc. Po chwili zajrzalam do pokoju a ten burak z laptopem w reku i tak bite 3 godz. Do ksiazki naawet nie zajrzal a teraz spi. 🤢 ciezko widze naszee wspolne zycie. boje sie ze przez stres pokarm strace. A jak do tego dojdzie to utluke gada. Staram sie go olewac ale tak do konca sie nie da. ehhhh

Dobra juz lepiej 🙂jestesmy po dluuuugiiiim spacerze i dluuuugiej rozmowie. Oczyszczenie nastapilo, postanawiamy poprawe od razu mi lepiej. Kurcze czemu bycie w zwiazku wcale takie proste nie jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 😉
Wczoraj zrobiliśmy spontaniczny wypad z córcią do pradziadków, którzy jeszcze Hani nie widzieli ich miny bezcenne. Takiego wzruszenia na ich twarzach dawno nie widziałam. Pogoda nam dopisała więc większość pobytu spędziliśmy na działce było bosko 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale tu dziś cisza 🙂 piekna pogoda więc wszyscy na spacerkach 🙂
Emilka mimo ładnej pogody większość dnia przemarudziła, dopiero niedawno usnęła, nawet na dworze miała problem z uśnięciem 😞
jest nadzieja że teraz trochę pośpi 🙂
nie wiem czy Wy również macie problem jak ubrać malucha na wyjście, niby pogoda piękna... nasza mała nabawiła się potówek za ciepło jej było, ale ja ciągle obawiam sie przeziębienia przecież to dopiero pierwsze słoneczne dni 😉 wygląda na to że przewrażliwiona ze mnie matka a mówią że przy drugim dziecku więcej luzu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cisza jak to w weekendy 🙂
Aga moj Babel tez walczyl calyy dzien ze soba, dopiero tez niedawno zasnal. Co przysnal to po 5 max 15 min patrze a oczy jak 5 zl i ciekawosc swiata wypisana na twarzy 🙂 tyle co przed poludniem pospal ladnie potem spacerek i od 16 dalej przyplyw energii. widac ze juz ledwo patrzy na oczy ale dalej twardo obserwuje swiat 🙂 troszke pomarudzil, pochlipal ale ogolnie bez wiekszej akcji sie obylo, wydaje mi sie ze po prostu zaczyna widziec coraz wiecej (tego akurat jestem pewna 🙂 ) i korzysta ile wlezie dopoki mu sil stArcza. Masakra 😮 poo prostu coraz wiecej uwagi nasze Diamenciki wymagaja 🙂0
wczoraj w koncu male bara bara mielismy, normalnie czulam sie jak virgin, no i w koncu brzuch mnie nie ogranicza , swoboda powrocila 🙃
no i mi dziecko pospalo 🤢 dobranoc Mamuski
Ewa mnie tez sterta prasowania czeka i tlko rosnie poki co a u mnie dalej len hihi czekam az juz ubranek Mlody nie bedzie mial 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny 🙂
nie oddzywałam sie bo internet padł ale juz naprawiony 🙂
ja tez dostałam skierowanie na usg bioderek 🙂
My mamy szczepienie 21 marca - juz w środe..... i ide sama z Szymkiem mam nadzieje że jakoś go uspokoje po tym kłuciu....
Ja wyleczyłam sie z zapalenia piersi 🙂 teraz mam duzo pokarmu i musze uważac żeby znów nie zrobił sie zastój
Szymek śpi w dzień tak ok 3 czasem 3,5 h natomiast w nocy 4,5 a nawet 5h wiec jak dla mnie super 🙂 no i ma juz regularne godziny wstawania wiec wiem jak dzień zaplanowac - chyba ze ja coś zjem czego niew powinnam i mały dostanie kolki...
Na kolki mam lek z Niemiec - super sprawa po pół godzinie nie ma śladu po kolce i mały spokojny sie robi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane 🙂
Ja po wizycie u gina 🙂Wszystko ok no i przepisał mi Cerazette 🙂
A mały sobie sam usnął i śpi 🙂Każdy mi zazdrości,że sam zasypia 🙂
Teściowa dalej w szpitalu najprawdopodobniej do końca tygodnia 😞
A my powoli szykujemy się do wyjazdów do szkoły...Pierwszy zjazd 31 marca i 1 kwietnia i do świąt zostaję u rodziców 🙂
U nas dalej są nieporozumienia ale jakoś dajemy radę 🙂I coraz lepiej zaczynamy się rozumieć z Bartkiem...
Teść też się zrobił spokojniejszy nawet chwilę z małym mi zostanie 🙂
Na mnie dziś czeka prasowanie 😞
A ja na dwór Gabrysia ubieram w body,półśpiochy,kapciuszki,dresiki,bluze polarową i czapke pilotke taka cieńszą 🙂Gabryś też ma ciągle potówki i lekarka kazała mi go lżej ubierać...Bo on ma gruby koc w gondoli 🙂I potówek nie ma....
Kochane jeśli mają wasze dzieci potówki to rozróbcie w słoiczku nadmanganiam potasu tylko musi być woda lekko różowa żeby nie popaliła skóry i wacikiem dotykajcie potówki 1-2 dni i potówka zasuszona 🙂
Ja robiłam tak kluskowi i było ok 🙂On ma potówki takie jakby z ropką 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie.
Ja nadal walcze z malym bo chce spac przy cycku. Karmie go co 3 h lub 1,5 h w zaleznosci jak zasnie. Ale tylko z jednej piersi, druga lecze i sciagam pokarm. Tesciowa mi kupila dwie odciagaczki do pokarmu tylko, ze ja nie zauwazylam, maz znalazl taka zwykla z pompka. Duzo lepsza jest dla mnie. Juz maly placze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...