Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Ewcia, mamy taką zjebaną przychodnię w tym wygwizdówku,że po receptę na skojarzoną trzeba jechać 10 dni wcześniej,żeby apteka zdążyła zamówić. Paranoja, na 12 aptek żadna nie ma szczepionek i takie cyrki robią. Mąż pojechał się zapytać czy na pewno mają Infanrix u siebie, bo jak Bartka szczepiliśmy to mieli - a oni,ze nie nie i ze już jest za późno nawet zeby zamówić, etc, etc. Padaka max, skończyło się na standardowych trzech wkłuciach, ale nie znam nazwy, i w sumie nie mam co narzekać, bo nie zrobiły na niej wkłucia żadnego wrażenia.
A przytulankę mała dostała i najprawdopodobniej ciotka jej z Irlandii przywiozła, bo prosto z lotniska do nas przyjechała.

Kasia, bidulo, trzymaj się i oddychaj głęboko, niedługo moze Maryni przejdzie, a moja się nauczy wyć - z dzieciakami to nigdy nic nie wiadomo 😉


aha, fakt cos pisałas wczesniej. a ja jakos myslałam ze ty moze móisz o 3 wkłuciach ze skojarzona i WZW i moze pneumokoki . zapomniałam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kasia_sztuk napisał(a):
sztunia napisał(a):
bylismy na bioderkach
koniec powijania 🙂
młoda tak pierdziała ze wszyscy lali na korytarzu

jak były upały to karmłam bardzo czesto i mało bo chciała pic
a tak to roznie jak widze ze robi usta w dziubek to karmie 🙂

kasiu spokojnie, wydaje mi sie ze ty jakos tak nerwowo czy stresowo do sytuacji podchodzisz i to sie na dzidku odbija, fakt ze jak boli to boli ale postaraj sie utrzymac spokoj
to tez duzo da 🙂 trzymam kciuki 🙂

Kochana ja się nie denerwuje i nie stresuję 🙂 wkurza mnie tylko jak ktoś mi gada co mam robić. Będzie chciała jeść co godzinę to będę ją przystawiać, a nie mi gadają, że trzeba odczekać dwie godziny od ostatniego karmienia żeby dziecko zdążyło strawić. Bzdura!
Astra odciągam wtedy kiedy mam czas, czyli bardzo rzadko. Bo mała w ciągu dnia prawie w ogóle nie śpi. A jak wieczorem idzie spać to ja padam razem z Nią 🙂


Mi się zdaje, że o tym czasie na trawienie to się mówi przy karmieniu modyfikowanym tylko. Przecież nie byłoby pojęcia karmienie na żądanie w przypadku cycka gdyby trzeba było zachowywać przerwy. Może o tym wspomnij jak Cię będą w domu pouczać? Mojej kumpeli z pracy córka wisiała na cycku non-stop. Nawet miała problem, żeby iść się umyć 😜 Są takie dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje małe jeszcze ogląda karuzelę i nie myśli o spaniu. Dziś jest mega aktywna i mega żarłoczna 😉 Po kąpieli wydoiła 150ml mleka, po czym zaczęła płakusiać rzucać się na butelkę i po chwili znów płakać. Zrobiłam jej więc piciu i to był strzał w dziesiątkę. Wypiła jeszcze 40ml 😮 Ja nie wiem jak się w takim małym brzuszku tyle mieści.

Nie wiem co kupic Łukaszowi na urodziny :/ Poradźcie coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu ja bym dała modyfikowane żeby nie była głodna, widzisz swojej próbowałam ale nie chce 😞
nie wiem czemu tak się dzieje, wydawało mi się że na tym etapie ta laktacja powinna się unormować a tymczasem tego mleka raz jest więcej raz mniej 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kika adrenalina wstrzymuje produkcję mleka. Nie można się denerwować 🙂 A pewnie jak dzidek ma nerwowy dzień to ty się denerwujesz i potem mleka mniej i dzidek jeszcze bardziej zły 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
sztunia napisał(a):
bylismy na bioderkach
koniec powijania 🙂
młoda tak pierdziała ze wszyscy lali na korytarzu

jak były upały to karmłam bardzo czesto i mało bo chciała pic
a tak to roznie jak widze ze robi usta w dziubek to karmie 🙂

kasiu spokojnie, wydaje mi sie ze ty jakos tak nerwowo czy stresowo do sytuacji podchodzisz i to sie na dzidku odbija, fakt ze jak boli to boli ale postaraj sie utrzymac spokoj
to tez duzo da 🙂 trzymam kciuki 🙂

Kochana ja się nie denerwuje i nie stresuję 🙂 wkurza mnie tylko jak ktoś mi gada co mam robić. Będzie chciała jeść co godzinę to będę ją przystawiać, a nie mi gadają, że trzeba odczekać dwie godziny od ostatniego karmienia żeby dziecko zdążyło strawić. Bzdura!
Astra odciągam wtedy kiedy mam czas, czyli bardzo rzadko. Bo mała w ciągu dnia prawie w ogóle nie śpi. A jak wieczorem idzie spać to ja padam razem z Nią 🙂


to dobrze
a to gadanie olej bo ja też się wiele nasłuchałam szczególnie od tescia i tesciowej
chociazby to że tak małe cycki dziecka wykarmić nie mogą
że widocznie skoro ją tak czesto karmie to nie jestem w stanie dziecka nakarmić i jest wiecznie głodna
poczawszy od tego ze te dwie ciaze raczej przez tesciów były poprostu niechciane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
kika adrenalina wstrzymuje produkcję mleka. Nie można się denerwować 🙂 A pewnie jak dzidek ma nerwowy dzień to ty się denerwujesz i potem mleka mniej i dzidek jeszcze bardziej zły 😉


eh masz rację Lady, staram się nie denerwować ale czasem się nie udaje 😞
wykąpałyśmy się i teraz śpiocha mi na rękach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
bylismy na bioderkach
koniec powijania 🙂
młoda tak pierdziała ze wszyscy lali na korytarzu

jak były upały to karmłam bardzo czesto i mało bo chciała pic
a tak to roznie jak widze ze robi usta w dziubek to karmie 🙂

kasiu spokojnie, wydaje mi sie ze ty jakos tak nerwowo czy stresowo do sytuacji podchodzisz i to sie na dzidku odbija, fakt ze jak boli to boli ale postaraj sie utrzymac spokoj
to tez duzo da 🙂 trzymam kciuki 🙂


aaaa sztunia, włąsnie, pisałas wczesniej ze masz jakis sposób na powijanie, czyli rozumiem szerokie pieluszkowanie, ze mała sie nie meczy, ze jej wygodnie. co to za metoda?? nam zostało 2 tyg takiego pieluszkowania i mamy kontrole. nasze byc albo nie byc, bo lekarz wtedy powiedział ze obraz usg nie do konca jest prawidłowy, ale prosze dbac, szeroko pieluszkowac, prawidłowo nosic i moze obędzie sie bez ortezy. mam nadzieje ze tak bedzie, bo ja sobie nie wyobrazam jej w cos wsadzac czy pieluszkowac w wakacje, przy 30 stopniowych upałach. wtedy sie dopiero bedzie meczyc dziecinka 😞


ewcia ja biore dwie pieluchy
kazda z osobna kłade na pół, i w druga strone na trzy
kładę tak jedna na drugiej
od Majki biore wielkiego pampersa
pieluchy miedzy nogi i zwiauje pampersem
nic mi się nie obsuwa
boczki są cienkie a nozki szeroko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzieciaki spią od 40 minut
chate posprzatałam
ide zaraz prasowac znowu
ostatnio mi wychodzi ogarniecie tej bandy

dziewczyny ja w 7 tygodniu karmienia przy Poli dostałam mega nawału przy Mjace pamietam wiele razy miałam cycki puste
są to tzw. kryzysy laktacyjne, nie wiem czy jest powiedziane kiedy one wystepują poczytajcie na necie
ja wiem że fajnie jest byc pewnym ile dziecko wypiło
ale nie dajcie sie zwariować
kasi wystarczy że matysie bebenek boli i już moze nie chciec chwycic cycusia
i tak jak lady mówi stres nie jest przymierzeńcem powstawania mleka

nie ględze już wam bo pranie czeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
bylismy na bioderkach
koniec powijania 🙂
młoda tak pierdziała ze wszyscy lali na korytarzu

jak były upały to karmłam bardzo czesto i mało bo chciała pic
a tak to roznie jak widze ze robi usta w dziubek to karmie 🙂

kasiu spokojnie, wydaje mi sie ze ty jakos tak nerwowo czy stresowo do sytuacji podchodzisz i to sie na dzidku odbija, fakt ze jak boli to boli ale postaraj sie utrzymac spokoj
to tez duzo da 🙂 trzymam kciuki 🙂


aaaa sztunia, włąsnie, pisałas wczesniej ze masz jakis sposób na powijanie, czyli rozumiem szerokie pieluszkowanie, ze mała sie nie meczy, ze jej wygodnie. co to za metoda?? nam zostało 2 tyg takiego pieluszkowania i mamy kontrole. nasze byc albo nie byc, bo lekarz wtedy powiedział ze obraz usg nie do konca jest prawidłowy, ale prosze dbac, szeroko pieluszkowac, prawidłowo nosic i moze obędzie sie bez ortezy. mam nadzieje ze tak bedzie, bo ja sobie nie wyobrazam jej w cos wsadzac czy pieluszkowac w wakacje, przy 30 stopniowych upałach. wtedy sie dopiero bedzie meczyc dziecinka 😞


ewcia ja biore dwie pieluchy
kazda z osobna kłade na pół, i w druga strone na trzy
kładę tak jedna na drugiej
od Majki biore wielkiego pampersa
pieluchy miedzy nogi i zwiauje pampersem
nic mi się nie obsuwa
boczki są cienkie a nozki szeroko 🙂


chyba musze juz isc spac Sztunia, bo czytałam czytałam i nie mogłam zajarzyc. az meza zawołałam i wzielismy pieluche. moja tesciowa ostatnio prasowała i własnie tak miałam poskładane, a ja robiłam na pół i na 4. to było wezej. a zamiast pampersa ja mam takie majtki ceratowe z jednej strony a z drugiej materiał z dziurkami.
a nie miałas Sztunia takich akcji ze jak szła kupa a tyłek był taki wielki "kaczy" to Pola była główka nizej i płyneło do pleców?? bo ja mam zazwyczaj jedna taka dziennie kupę;( i wszytsko do prania, łacznie z pieluchami do pieluszkowania i całym ubraniem, body i spiochami.

PS> ale pomysł ze "starszym" Majki pampersem gites 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bądź cierpliwa Kasia, tez tak miałam nie raz. Napewno zmęczona jest równie bardzo co Ty jak nie bardziej. Nie wiem czy próbowałas już, ale może weź ją do pokoju, zgaś światło, daj cycka a jak nie chce jeść to tul mocno do siebie, głaszcz po główce i twarzy (ale nie uszach) i cichym czułym głosem lulaj, spiewaj. Niech się wyciszy i poczuje bardzo bezpiecznie. Chyba że ją brzunio boli to może trzeba pomasować? Współczuje Wam strasznie bo wiem co to znaczy :/ Ale musicie się zgrać. Ja się długo wściekałam dopóki nie zajarzyłam, że kluczem do sukcesu jest spokój i cierpliwość. Jezu jakiej On mnie cierpliwości nauczył.
A jak ryczy tak bardzo że nie umie przestać to proponuje ruch "góra dół" czyli kucanie i podnoszenie mówiąć właśnie gora dół :P Na Jaśka działa ale podobno "chłopcy to lubią" :}
Uciekam już bo się zasiedziałam i życzę powodzenia i wytrwałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie mogła zasnąć bo było jej ciężko na brzuszku 😞 jak ją odkładałam do łóżeczka to zwymiotowała biedna 😞 chlusnęło strasznie 😞 nie mogła przestać rzygać 😞 ale się wystraszyłam. Do tej pory cała się telepię. Widocznie było jej za źle na żołądeczku i dlatego usnąć nie umiała. Biedny mój Okruszek 😞 boję się ją teraz odłożyć do łóżeczka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku dziewczyny!!!
Nie wiem co to jest, ciota czy krwotok jakiś, topię się, od 3:00 poszła cała paczka podpasek, a brzuch mnie nawala tak właśnie jak na okres. Wymiękam, co chwila biegam do łazienki 😮 co jest grane? Wczoraj walnęłam 50 brzuszków - może sobie tym zaszkodziłam...? Dżizas, dzisiaj mam ginkę i tak umówioną, ale kurwa jak ona mnie zbada, ja jej cały gabinet zaleję 🙃

Lady, Ty coś chyba pisałaś że miałaś mega ciotę..albo mulant, już nie wiem która. Długo tak mocno leciało? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem Astra ale chyba pierwszy okres po porodzie to krwawa rzeź. Ja tak miałam, mulant. Ale dobrze, że idziesz do ginki.

fiku ten ruch góra dół wszystkie dzieci lubią. W szkole rodzenia nam mówili i to faktycznie działa. Łukasz tak niuńkę zawsze uspokaja, bo sobie to ze szkoły zapamiętał. Ja unikam, bo to niezła gimnastyka jest. Chyba, że już nic nie działa.
Wera ranny ptaszek popłakuje od 5 co pół godzinki, godzinę to od tego czasu tylko drzemałam. Teraz dudla 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzisiaj nerwowy dzień, bo jestem w chuj niewyspana, brzuch mnie boli i jeszcze mój synuś upuścił kubek na talerz, potłukł jedno i drugie i tyle przy tym narobił hałasu,że obudził małą, wystraszyła się okropnie i pierwszy raz słyszałam, jak moje dziecko tak mocno płacze - na szczęście przytuliłam i przestała...jeszcze ta pogoda z dupy chyba wyciągnięta!!! Nic kompletnie mi się nie chce, nic! a tu taki kawał trzeba do tej ginki jechać - poszłabym do innego lekarza, gdyby nie chodziło mi przy okazji o zaświadczenie do becikowego. Oszaleję dzisiaj... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
ewcia napisał(a):
sztunia napisał(a):
bylismy na bioderkach
koniec powijania 🙂
młoda tak pierdziała ze wszyscy lali na korytarzu

jak były upały to karmłam bardzo czesto i mało bo chciała pic
a tak to roznie jak widze ze robi usta w dziubek to karmie 🙂

kasiu spokojnie, wydaje mi sie ze ty jakos tak nerwowo czy stresowo do sytuacji podchodzisz i to sie na dzidku odbija, fakt ze jak boli to boli ale postaraj sie utrzymac spokoj
to tez duzo da 🙂 trzymam kciuki 🙂


aaaa sztunia, włąsnie, pisałas wczesniej ze masz jakis sposób na powijanie, czyli rozumiem szerokie pieluszkowanie, ze mała sie nie meczy, ze jej wygodnie. co to za metoda?? nam zostało 2 tyg takiego pieluszkowania i mamy kontrole. nasze byc albo nie byc, bo lekarz wtedy powiedział ze obraz usg nie do konca jest prawidłowy, ale prosze dbac, szeroko pieluszkowac, prawidłowo nosic i moze obędzie sie bez ortezy. mam nadzieje ze tak bedzie, bo ja sobie nie wyobrazam jej w cos wsadzac czy pieluszkowac w wakacje, przy 30 stopniowych upałach. wtedy sie dopiero bedzie meczyc dziecinka 😞


ewcia ja biore dwie pieluchy
kazda z osobna kłade na pół, i w druga strone na trzy
kładę tak jedna na drugiej
od Majki biore wielkiego pampersa
pieluchy miedzy nogi i zwiauje pampersem
nic mi się nie obsuwa
boczki są cienkie a nozki szeroko 🙂


chyba musze juz isc spac Sztunia, bo czytałam czytałam i nie mogłam zajarzyc. az meza zawołałam i wzielismy pieluche. moja tesciowa ostatnio prasowała i własnie tak miałam poskładane, a ja robiłam na pół i na 4. to było wezej. a zamiast pampersa ja mam takie majtki ceratowe z jednej strony a z drugiej materiał z dziurkami.
a nie miałas Sztunia takich akcji ze jak szła kupa a tyłek był taki wielki "kaczy" to Pola była główka nizej i płyneło do pleców?? bo ja mam zazwyczaj jedna taka dziennie kupę;( i wszytsko do prania, łacznie z pieluchami do pieluszkowania i całym ubraniem, body i spiochami.

PS> ale pomysł ze "starszym" Majki pampersem gites 🙂


ja pieluchowałam tylko na noc
a w ciagu dnia duzo na brzuchu lezała albo spała
wiec u nas kup wyloowych nie było 🙂
kaczy kuperek był ale własnie nie taki duzy wiec podusia ta cienka wszystko niewelowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry

my juz w kominku napalone
zimno jak cholera i wieje strasznie
Polka własnie wstała zaciesza na lezaczku do Majki
ja troszkę z Maja posprzatałam wcześniej i teraz czekamy na odwiedziny kuzyki mojej
bedzie z córką wiec moze dziewczynki sie pobawią 🙂

jest plan dzisiaj jechania na lotnisko po moją siostre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...