Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Szczepienie chyba wciąż ma wpływ, bo Werka się obudziła, więc umyłam jej buziaka, wyczyściłam oczka solą fizjologiczną, nasmarowałam buziaka kremem i położyłam na łóżku obok chrapiącego tatusia, który ma dziś wolne. Pogaduliła sobie chwilkę, popatrzyła na tatusia obok i wzięła z niego przykład i dalej śpi. Choć rano po myciu buziaka zwykle jest fikanie.
Miała dziś na noc Dadę założoną na te 9 godzin. Nic nie przesiąkło, skóra sucha. Nie wiem mamy jakieś inne doświadczenia z tymi pieluchami. Chyba zakupię kolejna paczkę.
Wczoraj w Selgrosie kupilam 112 Pampersów Active Baby na 4-9 kg za 69,11zł. Czy to dobra cena, bo się nie znam. Jeszcze sama nie kupowałam Pampersów poza tymi New Born na 2-5 kg do szpitala, a one są chyba droższe od tych na 3-6kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
Ewcia na 15 osób? o jaaa ale zwyczaje 😜 U nas 5 gości ledwo się mieści 😁 A zapraszamy tylko najbliższych z pracy/uczelni i ja się nie bawię, robię wypaśne kanapki 😜 kawa kawa kawa
Mulancik spełnienia marzeń 😘


Ja tam nawet kanapek nie robię. Tylko kawa i jakieś kupione słodycze 😜 A jak ktos przyłazi bardzo często to tylko kawa, bo zwykle słodycze mi w domu nie zostają, bo wszystko wyżrę, a nie wychodzę co chwilę do sklepu wiadomo 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ale się rozgadałyście 🙂 Fifi i Alan słodziaki 🙂
Nuna bida ma marny apetyt po szczepieniu i zasnąc nie mogła cały dzień. Płakała potem ze zmęczenia. Na szczęście po kąpieli i mleczku w końcu usnęła. Łapki są w górze i śpi bardzo mocno 😉 Mój kochany dzielny Okruszek. Jutro będą ją na usg męczyć 😞
Acha lekarka mi powiedziała, że nie można dziecka w tym wieku w pionie za długo trzymać mimo, że trzyma głowę stabilnie i chce tego :/ Nie wiem już głupia jestem. Będę się w przyszłym tyg. o wszystko neurologa pytać.


no moim zdaniem tez nie mozna, jak chce dzwigac głowe to niech dzwiga na brzuchu
tak samo jak malenstwa nie mozesz sadzać jeszcze bo to bardzo obiaża jego kręgosłup, tak samo pozycja pionowa jest dla niego zbyt wysiłkowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia napisał(a):
tez lece spac, a wczesniej mąz obiecał mnie wymasowac. dziewczyny w koncu spia. zuzia dzis bez bajek bo tak dzis sie w nocy zasikała ze cała posciel i pizama do prania,a niby w pileuszce, hardcore. iw ogole nie czuje czy jak. a w dzien jak sie kłądła to nim sie uspała nalała. i tu nie wierze ze nie czuła, bo ona jak nie spi to nie sika przeciez, cały dzien.
a Iga tez jakos sie wymordowała i zasnac nie mogła, bo bylismy u babci i póxno wrócilismy. pozno jak na nia była kapana.
do juterka babeczki 🙂


ewcia a może ona sika z powodu iguski wiesz co mam na mysli
jakas zazdrośc czy coś i chce na siebie zwrócic uwagę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
lady_m4ryjane napisał(a):
Ale się rozgadałyście 🙂 Fifi i Alan słodziaki 🙂
Nuna bida ma marny apetyt po szczepieniu i zasnąc nie mogła cały dzień. Płakała potem ze zmęczenia. Na szczęście po kąpieli i mleczku w końcu usnęła. Łapki są w górze i śpi bardzo mocno 😉 Mój kochany dzielny Okruszek. Jutro będą ją na usg męczyć 😞
Acha lekarka mi powiedziała, że nie można dziecka w tym wieku w pionie za długo trzymać mimo, że trzyma głowę stabilnie i chce tego :/ Nie wiem już głupia jestem. Będę się w przyszłym tyg. o wszystko neurologa pytać.


no moim zdaniem tez nie mozna, jak chce dzwigac głowe to niech dzwiga na brzuchu
tak samo jak malenstwa nie mozesz sadzać jeszcze bo to bardzo obiaża jego kręgosłup, tak samo pozycja pionowa jest dla niego zbyt wysiłkowa.


No a położna powiedziała, że skoro sama tak robi to można :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Sztunia dzielnego masz faceta 🙂 Tylko podziwiać. A taki sklepik jak się rozkręci to fajna sprawa. Póki co kto tam teraz sprzedaje?

🙂


fiku mamy cztery babki do sprzedawania
ja tam ez stac nie bede
ja bede pełna gebą pania dyrektor hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady nie wiem czy się rozumiemy 🙂
to że dzwiga głowę jak jest na pionowo to dla mnie ok
tylko że właśnie jej w pionie za długo trzymać nie wolno jeszcze 🙂

a tak poza tym to czesc
zbieramy się na spacer niebawem
zostawiłam okulary u babci a na ten moemnt to moje ukochane słoneczniaki
wiec musze po nie jechać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztunia a nie mówili Ci, że chusta też jest niezdrowa? Już też się z tą opinią spotkałam :/ Też dziecko jest w pionie jeśli chodzi o kręgosłup i głowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sztunia napisał(a):
lady nie wiem czy się rozumiemy 🙂
to że dzwiga głowę jak jest na pionowo to dla mnie ok
tylko że właśnie jej w pionie za długo trzymać nie wolno jeszcze 🙂

a tak poza tym to czesc
zbieramy się na spacer niebawem
zostawiłam okulary u babci a na ten moemnt to moje ukochane słoneczniaki
wiec musze po nie jechać


Niby długo nie trzymamy, bo tylko czasem po domu z nią pochodzimy, a ona się rozgląda po wszystkim. Lubi tak, bo wszystko ładnie widzi i kręci głową na boki, rozglądając się dookoła. Tylko lekarz powiedział by tak w ogóle jej nie nosić jeszcze. Jeśli podnosi głowę jak się ją kładzie do odbicia to ok, już trudno, bo to trwa chwilę, ale nie nosić jej tak specjalnie. Oczywiście podtrzymujemy ją wtedy, a ona opiera się o ramię, więc nie uważam by ciężar jej ciała opierał się na jej kręgosłupie :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś o 3 w nocy hubert się obudził i zasypiał godzinkę ja nie mogę tak mi spać się chciało że wylądował w naszym wyrku poszłam tylko światło w kuchni zgasić przychodzę a moj syn śpi na plecach ojca mały gad no chciał spać z nami już mnie wyczaił że może wrr
dzięki za zyczonka stara dupa już jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyknięte przed chwilą 😉 Kot wciąż trochę zazdrosny, potrzebuje więcej miłości niż zwykle. Przymilała się nawet do kobitki z PZU 😜
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/214/dsc02839.JPG/][IMG]http://img214.imageshack.us/img214/9321/dsc02839.JPG[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lady sweet widok 🙂 moja malutka też jakaś spokojniejsza, może szczepionka na nią jeszcze ma taki wpływ 😮
Bidulka moja, pokłuli jej dwie nóżki 😞 takiego płaczu to jeszcze u niej nie słyszałam 😞 taki żal 😞 dobrze, że ta na rotawirusy była doustna no i dobrze, że miałam cyca ze sobą 🙂
Kurde, a moja najczęściej się uspokaja w tej pozycji pionowej 🤨 no i czasami do odbicia dosyć długo ją trzymam.
Laski po jakim czasie dostałyście kasę z ubezpieczalni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A nie wiecie od kiedy można dziecko sadzać? Moja koleżanka sadzała sobie na kolanie 3 miesięczną córkę i właśnie to było przegięcie 😜 My w pionie tylko kilka minut dziennie nosimy, w ogóle na rękach nie nosimy 😜 Mnie od porodu kręgosłup tak napieprza, że nie chcę dziecka przyzwyczajać bo nie wybuliłabym. Przytulam się do niej i całuje leżąc koło niej i czasem kładę na sobie. 😜
Dzisiaj do mnie wpada przyjaciółka i idziemy z bobkiem na spacer, bo wreszcie mamy ładniejszą pogodę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My juz po spacerku.Sniadanko zjedzone.Alan jeszcze spi.Ogorki mi zmarzly w ogrodku 😠Trudno,kupi sie nowe.Bylam po ziemniaki u tesciow to mowili,ze im na polu wszystkie ziemniaki zmarzly.Wogole u wszystkich tak.Mowili,ze beda pozniej.A ja uwielbiam mlode ziemniaczki.

Dzisiaj sobie obiecalam,ze bede prasowac.....no.A wiec jak Alan wstanie to po karmieniu laduje w lozeczku,a mamusia bedzie prasowac.
Kupy nadal brak 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój tez sie uspokaja w pozycji pionowej. Tylko ;] A przy gorszych akcjach trzeba mu zapuscic do tego Jego piosenke Dub'a. Choc staram sie robic tak zeby łeb w wiekszosci jednak był oparty o mnie a nie zawsze sie tak da.
Fajna fotka Lady i fajny ten Twój Łukasz 😜 Ja bym oberwała za zdjecie spiacego K 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ggulek napisał(a):
A nie wiecie od kiedy można dziecko sadzać? Moja koleżanka sadzała sobie na kolanie 3 miesięczną córkę i właśnie to było przegięcie 😜 My w pionie tylko kilka minut dziennie nosimy, w ogóle na rękach nie nosimy 😜 Mnie od porodu kręgosłup tak napieprza, że nie chcę dziecka przyzwyczajać bo nie wybuliłabym. Przytulam się do niej i całuje leżąc koło niej i czasem kładę na sobie. 😜
Dzisiaj do mnie wpada przyjaciółka i idziemy z bobkiem na spacer, bo wreszcie mamy ładniejszą pogodę 😜


W szkole mówili, że żadnej pozycji nie wolno wymuszać, czyli gdy dziecko samo zacznie siadać wtedy dopiero może siedzieć.
My też mało ją nosimy, ale do odbicia trochę to trwa czasami, albo gdy była aktywna i jej się nudziło to nosiliśmy po domu w tej pozycji prawie pionowej, zawsze tak przestawała płakać.
W ogóle wczoraj kumpel Łukasza powiedział mu, że dostali zjebki od lekarza na usg bioderek jak byli ze swoja córcią gdy była malutka za sadzanie dziecka w nosidełku w domu. Że niby kaleke mogli z dziecka zrobić. Czyli wszelkie leżaczki też odpadają. Naprawdę nie wiem już głupia jestem. Przecież w nosidełku dziecko jest na półleżąco, to samo w leżaczku. Wypytam o wszystko lekarza na usg, a potem neurologa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fikumiku napisał(a):
Mój tez sie uspokaja w pozycji pionowej. Tylko ;] A przy gorszych akcjach trzeba mu zapuscic do tego Jego piosenke Dub'a. Choc staram sie robic tak zeby łeb w wiekszosci jednak był oparty o mnie a nie zawsze sie tak da.
Fajna fotka Lady i fajny ten Twój Łukasz 😜 Ja bym oberwała za zdjecie spiacego K 😜


Też bym oberwała gdyby wiedział 🤪 Dlatego na fb nie wrzuciłam 🙃
Zaplanowaliśmy na dziś wielkie sprzątanie. Nie chce mi się 😞 A to dobry moment, bo dzidek dużo śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry 🙂

mulancik najlepszego 😉
trzeci raz odkładam brzdąca do łóżeczka bo zasypia mi na rękach a po odłożeniu się budzi 😉
wczoraj było to samo, zasnęła dopiero o 14 ale za to spała w drodze do lekarza i w czasie wizyty, obudziła się tylko przy badaniu, ale nie sposób się nie obudzić jak ci zaglądają na siłę w oczka 🤢
mamy w planach spacer 😉
u nas też pozycja pionowa ulubiona 🤢
Lady super fotka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Sztunia dzielnego masz faceta 🙂 Tylko podziwiać. A taki sklepik jak się rozkręci to fajna sprawa. Póki co kto tam teraz sprzedaje?

Izu jesteś kolejną osobą, która mówi że kiepsko z okulistami w Opolu. Cholera. Coś będę myśleć.

Ewcia jeśli chodzi o wizytę znajomych z pracy to kawka i ciasto mimo że przychodzą bezpośrednio po pracy. Ja pracuję w grupie liczącej około 40 osób ale w odwiedziny przyszła delegacja złożona z najbliższych mi znajomych a z prezenciorem od wszystkich. Także nie ma spinki, bez przesady żebym jeszcze miała w garach stać i z Jaśkiem chyba w kieszeni :P

Oglądam właśnie na TLC program prosto z porodówki czy jakoś tak. Aż sie łezka w oku kręci.. Ehh. Kiedy to było. Mimo wszystko chętnie przeżyłabym tę "przygodę" jeszcze raz.. 🙂

Dobrej nocki i do rana 🙂


no u nas własnie ejst taki zwyczajw urzedzie, ze sie przychodzi po pracy, i taki w sumie obiadek, zazwyczaj idzie tyle osób ile sie powie zeby przyszło, ile da sie pomiescic. ja samych takich najblizszych od siebie z referatu mam 7 osób, i troche dalszych z 5-6 i juz prawie 15 jest. nio i trza ciepłe jedzenie szykowac, i wódke, choc u mnie same laski wiec jakos nie popija, moze winko. nio i bedzie imprezka pewnie z 2-3h ale juz jedzenie tzreba miec. zawsze sie robi po chrzcianach bo sa stoły, za jednym bałaganem. ale jedzenia sie nie poda tego samego. my wtedy przy Zuzi zamawialismy od tego cateringowca co chrzciny, ciepłe dania, ale wiadomo zamówic wszytsko to znów ok 1000zł wyjdzie, nio mzoe 500zł bo mniej osób, a te zimne przystawki sałatki czy cos trzeba samemu zeby nie płacic tyle. ale wtedy przy zuzi było prosciej,a teraz one dwie, i jeszcze chrzicny 3 czerwca (maz wyczytał w prognozie długoterminowej ze bedzie 32stopnie, rozpłyniemy sie chyba), a potem przed bozym ciałem bedziemy odbierac samochód, trza pojechac do warszawy po niego wiec pwnie odwiedki nie beda zaraz po chrzciach tylko w nastepnym tyg jeszcze. nio i cały czerwiec przekichany, bo kolny tydzien to juz szczepienie nastepne. bedziemy latac jak an sraczke.
a najlepsze ze od meza z pracy tez ptrzychodza na obiad i wódeczke, wiec 2x taka imprezka. paranoja. juz mnie głowa boli jak pomysle, bo ja nie mam jak zawiazac czasami bez takich imprez a co dopiero z szykowaniem. a i dom poprzatac i sałatki sratki i dzieci tez ogharnac trzeba, samemu sie wyszykowac bo beda zgladac jak matka po porodzie wyglada. szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
izunia1986op napisał(a):
Witam 🙂

Noc piekna....od 9-4.30.I takim to sposobem rano walczylam z laktatorem.Mam juz 125 ml mleka naszykowane do mrozenia.
Alan mi usnal teraz na rekach.


moja Lady tez ładnie pospała od 21 do 6 prawie, bez 10min. szok. tak sie jej jeszcze nie zdazyło. ale ja miałam takie cycki ze szok. jak karmiłam z prawego to z lewego mi sie całe wkładki zalały i koszula nocna. dobzre pospac, ale tzreba cos z tym mlekiem robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...