Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
U nas pierwsza pobudka ale od 12 🙂 i tak dobrze znów było siku na przewijaku

Wole spirytusem nie robić nawet nie Mam ale muszę chyba te pieluchy obcinac bo teraz rzeczywiście sięgają dużo nad pępek nawet te co niby maja juz odcięta Sarah jest za krótka dalej chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze moj maluszek ma chyba jakies problemy z brzuszkiem 😞 Biedny caly dzien ma problemy ze spaniem, napina sie, steka, placze i krzywi sie w czasie jedzenia. Wydaje mi sie, ze chyba refluks ma, bo dzisiaj pare razy jedzenie mu sie cofnelo. Chyba rano do lekaarza trzeba bedzie sie umowic, bo sie bedaczek strasznie meczy.
Alex tez zawsze musi zostawic mamusi jakas niespodzianke w nowej nie zapietej pieluszce 😉
Agadka ja tez slyszalam, ze najlepiej wietrzyc pepuszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
anyaz napisał(a):
Kurcze moj maluszek ma chyba jakies problemy z brzuszkiem 😞 Biedny caly dzien ma problemy ze spaniem, napina sie, steka, placze i krzywi sie w czasie jedzenia. Wydaje mi sie, ze chyba refluks ma, bo dzisiaj pare razy jedzenie mu sie cofnelo. Chyba rano do lekaarza trzeba bedzie sie umowic, bo sie bedaczek strasznie meczy.
Alex tez zawsze musi zostawic mamusi jakas niespodzianke w nowej nie zapietej pieluszce 😉
Agadka ja tez slyszalam, ze najlepiej wietrzyc pepuszek.


Może Ma kolki jak sie prezy pewnie ze idź po co se macie oboje męczyć

Ja wiem ze fajnie jest woetrzyc pepucha i pupcie ale moja Sarah nienawidzi być naga wasze tez tak maja? W pokoju 25st a ona musi mieć dwie wararwy i koc lol zmarzlivh po mamie ale co ja z nią w zimę zrobię?!

Przez ten klips juz nie wiem jak ten pępek ustawiać nad poelucha pod wrrr

My kolejne karmienie mam nadzieje ze jeszcze pospi z 3G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej.

Ale mieliśmy wczoraj ciężki dzień, rano odwiedziny znajomych, potem położna (akurat jak Matylda zasnęła), dermatolog, bo mała ma znamię na główce i pojechaliśmy skonsultować, i jeszcze gin po becikowe, gdzie baby nie chciały mnie wpuścić podpisać głupi świstek papieru mimo, że byłam z małym dzieckiem 😠 Wieczorem dopadła mnie taka migrena, że do rana mnie trzymało, wzięłam paracetamol i wypiłam ricoret i dopiero pomogło 🤢

Agadka my też mamy maxi cosi pebble i też miałam wrażenie, że pas jest za krótki, ale trzeba go umiejętnie założyć, popróbuj wyciągnąć pas do końca i posterować nim, żeby go założyć z tyłu.
Matyldzie pępuś odpadł 6-go dnia, wietrzyliśmy i psikaliśmy octanispetem i bardzo ładnie się zagoił.

Anyaz ALexowi może po prostu się ulewa, to nic takiego, Matyldzie dziś się ulało 2 razy - po każdym posiłku go ponoś chwilkę w pozycji pionowej i delikatnie połóż na boczku, no i nie szalej z nim po jedzeniu tzn nie przewijaj i nie rób innych zabiegów typu czyszczenie noska (ja tak kilka zrobiłam i ulanie gwarantowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi nie da rady próbowałam wszystkieo u adika w aucie pasuje normalnie tylko moje jest za stare wtedy jeszcze nie trzeba było mieć krzeselek chyba lol

My kolejne karmienie teraz to chce mi sie spać mała coś sie poszuka po ostatnim co 15 min i pojekiwala nie wiem o co jej chodzi zobaczymy teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy sie i my 🙂
Agadka Michasi kikut odpadl 11. dnia. Przy kapieli normalnie moczylam a potem wycieralam wokol patyczkiem do uszu i psikalam octaniseptem. No i pampersy zawijalam zeby nie nachodzily. A Sarunia ma jeszcze klamre? U mnie w szpitalu jeszcze tak fajnie przycieli tego kikuta ze tylko taki krociutki troszke wystawal wiec wygodnie bylo.
Moje dziecie ma chwilowa drzemke. A co ja usypia? Podgrzewanie mleka! :P Ledwo sie wstawi butelke do podgrzewacza a Michasia zasypia 😮 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka jak śmierdzi to nie dobrze... My 2-3 razy dziennie przemywaliśmy octaniseptem (w szpitalu nim przemywali i nam tez kazali kupic, fantastyczna rzzecz na wszelkie rany, psikałam tez rane po cc) i po odpadnięciu (po 18 dniach) też jeszcze kilka dni psikaliśmy i nigdy nic nie śmierdziało 🙂 no i odkrywaliśmy zeby pieluszka go tam nie zakrywała bo by się zaparzał (zaginalismy tam pieluche) ale nam klamre zdjeli w szpitalu. nie bój sie dotykac, to Sary nie boli 🙂

a Damian tez wrzeszczy jak jest goły, zmarźluch mały 😉 takze pupy nie mam jak wietrzyc...

anyaz a moze to kolka? bo Damian ulewa prawie po kazdym jedzeniu, u maluchów to normalne, bo mają jeszcze niewykształcone takie jakby "zwieracze", które utrzymują mleczko w żołądeczku 🙂

Damian postekał, wzięłam na ręce i w 10 sekund zasnął 🙂 a teraz mi tu pochrapuje, kurcze on wiecznie ma nosek zapchany i nadal masę chrostek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny 🙂
agadka: ja traktowalam pepuszek tez octaniseptem nio i jak sie zbieral taki plyn (bo na poczatku balam sie tykac) to polozna ochrzanila ze moze sie stan zapalny zrobic tym patyczkiem dla niemowlat tak wokolo czyscilismy 🙂
monia: super ze juz w domku, to teraz masz ladne zamieszanie ze szkola i wogole..
maiha: ja normalnie jestem w szoku o nie moge uwierzyc ze twoj Adas to taki grzeczny... Moj przy nim to diabelek 😮
bisia: ja Cie normalnie podziwiam!!! szkola zycia 😞
loczku: a jak wyniki badan Miloszka?
babeczko: jak z Twoja laktacja? bo u mnei straszna lipa 😞 bidnie jak.... Nio i ostro zastanawiam sie nad sztucznym bo z pustego to i Salomon nie naleje 😞
I wlasnie mam dwa pytanka do tych mam co sztuczne daja?
1) jak sobie radzicie w nocy? Bo u mojego to nie ma tak czasu na przygotowanie bo jak chce to musi juz inaczej jest niesamowity placz 😞 Nio a na pudelk Beilonu pisze ze spozyc w ciagu 1 h od przygotowania, czyli do lodowki nie mozna nie?
2) nio i jak to jest np z wyjsciem do przychodni, bo nie wiadomo ile zleci itzreba to mleczk miec ze soba? I jak sobie radzicie bo przygotowac w szpitalu to tez nie da rady 😞 Nio swoje dawalam do tego pudelka trzymajacego cieplo ale jak znow sztuczne trzeba do 1h wypic to jak to zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdad jak tam sabsimplex, doszedł już? Ja co prawda nie daję sztucznego, tylko raz dziennie nim dokarmiam a robię to tak, że wcześniej tak koło 12-13 mam już zagotowaną wodę. Ona sobie stygnie a jak mam przygotować sztuczne to raz dwa gotuję wodę, dodaję do tej zimnej żeby było koło 40 stopni i robię bebilon 🙂 zajmuje to chwilkę 🙂 a na wyjście to robię herbatkę i do termosu, jak zaczyna wrzeszczeć gdzieś na mieście to raz dwa herbatka i do domu jakoś dojdzie 😉 choć jeszcze karmię cycem więc nie mam z tym problemu, ale najlepiej nakarmić przed samym wyjściem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
strzauka: jeszcze nie przyszedl, ja tylko dojdzie to dam znac, napisz jak trzeba cosik doplacic!! a herbatke to koperkowa tak?
dodi: ja di tego tygodnia praktycznie tylko na cycku, no chyba ze sciagalam wczesnij to czasem dalam swoje z butli ale moj to maly zarloczek i juz mu nie wystarcza i koncerty daje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jezu dziewczyny coś mi sie dzieje normalnie
Obudzilam sie z takim bólem jak przed porodem!! Myslalam ze to moze tylko tak bo ta maci a sie wkoncu pbkurvza ale to bylo Nie do zniesienia na cake szczescie po tabletkach przeciwbolowych I nospie Jakos zyje umowilam sie do lekarza ale dopier na 5 mieli czas
Gadalam z polozna przez tel pow ze pewnie infekcja I dadza mi antybiotyk
Tak jak juz z4 din Nie krwawilam tak teraz znow ze mnie leci 😞
Oby mi tylko nic tam nie zostawili 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi my tez jak do tej pory na cycu jedziemy, ale nie wiem jak dlugo uda mi sie utrzymac laktacje.
U Alexa to nie bylo chyba ulewnie, bo to byly raczej chlusty z buzki i mlody ciagle sie krzywi jak by mial odruch wymiotny. Nawet w nocy budzi sie i piszczy, krzywi i cagle steka. Widac, ze biedaczek sie meczy, bo ciamka, ze chce jesc, a pozniej pocagnie pare minut i wplywa i placze. Myslala juz wczoraj, ze moze meczka nie mam i probowalam dac mu Bebilon, ale nie chcial. Czytalam troche na necie i wyglada jakby mial objawy refluksu i kolki jednoczesnie 🤢 Kupek do wczoraj robil duzo, wiec o to sie nie martwilam. Nawet probuje mu dawac przed armienirm ten Sab Simplex. Dzisiaj popoludniu umowilam sie na wizyte u podiatry , wiec zobaczymy co powie. Moze jestem przewrazliwiona, ale lepiej dmuchac na zimne niz ma sie maluszek meczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi ja niestety czasem muszę podać, bo pod wieczór Damianowi nie wystarcza mleka, ale nie podaję codziennie, tak średnio co drugi dzień 120ml sztucznego.

Magdad tak, podaję herbatkę koperkową lub wodę jak jest ciepło, jeśli cały dzień karmię wyłącznie piersią to czasem wcale nie daję 🙂

Agadka oby to nie było nic groźnego i szybko przeszło.

Anyaz masz rację, zawsze lepiej iść do lekarza jak się nie jest pewnym, po co ma się dziecko męczyć a Ty zgadywać, mam nadzieję, że to jednak nie jest ten refluks tylko zwykłe ulewanie i mu przejdzie...

Mój terrorysta dziś przechodzi sam siebie, nie śpi od 10 rano, pojadł trochę, obesrał się CALUTKI, musiałam go kąpać, zapierać ciuszki i wstawić pranie... Masakra, namęczyłam się bo zawsze kąpiemy razem z mężem a wanienka z wodą jednak lekka nie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anyaz wymioty już niebezpieczne, więc niech się lekarz wypowie.

Agadka jeśli to obkurczanie macicy to nie wolno brać nospy!

Ja też dużo spraw przy dziecku robię razem z mężem i pewnie pierwszy raz, jak będę musiała to sama zrobić będzie trudny. Ale nie chcę męża wyręczać, żeby złapał kontakt z Matyldą i nawiązał więź, bo niedługo wyjeżdża.

A wiecie co, wózek nam się cały rozpier*** 😠 😠 Musimy go reklamować, a to oznacza 3-4 dni bez wózka 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Któraś się pytała o mleko sztuczne to ja robię tak że w szklance mam zimną wodę przygotowaną i wlewam troszkę do butelki dodaję świeżo gotowaną i mleko i szybko jest gotowe 🙂
A co do wyjść to zazwyczaj przed wyjściem staram się karmić bo moja niunia punktualnie co 3h je więc później mam czas aby gdzieś wyjść ale na wszelki wypadek biorę zawsze ze sobą herbatkę rumiankową bądź z koperkiem do termosu ale jeszcze nigdy jej nie używałam na spacerze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi ja butelka podaje swoje mleko z jednej piersi tylko chwilowo bo mam poraniona brodawke i boli do lez ale jade tylko na swoim mleku 🙂 A z tym wozkiem niefajnie. W kulki sobie leca zeby tak byle jak robic cos co sporo kosztuje i przeciez jeszcze trzeba czekac tygodnie zanim bedzie gotowy.
Agadka oby to nic powaznego.
Anyaz masz racje z pojsciem do lekarza. Lepiej dmuchac na zimne, tym bardziej ze nie jestes pewna co to.
Strzauka ja bym sie cieszyla gdyby Michasia tak mi sie obesrala 😉 A ona jeszcze dzisiaj kupki nie zrobila i juz sie martwie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi - a co się rozjebało w wózku?

Co do karmienia to ja też podaję tylko swoje mleko ale zrobiłam sobie przerwę bo tak mnie brodawki bolały a później już całe cycki, że powiedziałam dość. Nawet już się kapustą ratowałam. Spuszczam laktatorem i podaję w butli młodemu. Ale mleko sztuczne kupione i czeka w razie wielkiego kryzysu 🥴 już się kapustą ratowałam i wczoraj już było spoko a dzisiaj znowu ból. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No teraz wróciłam od lekarza wyglada na to ze zostało coś z lozyska dlatego tak bolało i dziś wypadło i powinno być ok ale jak znów coś to mam jechać do szpitala szkoda ze mi USG nie zrobią no ale zobaczymy narazie nie boli tak mocno

Worek na kapcie ale sie slusmialam pełnia szczęścia normalnie

Ja karmie tylko piersią ale ja byłam u lek i wcześniej jak umieralam to Adi dał jej 50ml 😞 jutro znów będę chciała bez dokarmiania

Dodi matko szybko z tym wózkiem poszło :/

Anyaz jak mały z tym ulewaniem dziś? Mojej tylko raz sie zdarzyło do tej pory na szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A co do tego co pisalyscie o bolacych cycusiach to ja myślałam ze jak juz ten pierwszy okraść bolacych piersi i sutkow przeszliśmy to juz nic nam nie grozi 😞
Czyli jednak może sie zdarzyć znów? 😞
Ja na jednej karmie dalej z kapturkiem mam bo sutek wklesly ale staram sie go odkładać w trakcie tylko ze wtedy boli jakbym karmiłam po raz pierwszy?! Dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...